Uznávaný irský režisér Lenny Abrahamson navazuje na své oceněné snímky originální komedií o rádoby muzikantovi Jonovi (Domhnall Gleeson), který zjistí, že si ukousl větší sousto, než na jaké stačí, když se přidá k avantgardní popové kapele vedené tajemným a záhadným Frankem (Michael Fassbender), hudebním géniem, který se schovává za obří umělou hlavu, a jeho děsivou kolegyní Clarou (Maggie Gyllenhaal). (AČFK)

BOURQUE

Kúsok zo života alternatívnej (ale v značnej miere obsahujúce psychedelických elementov) skupiny The Soronprfbs. Najzaujímavejšie z celého príbehu je spôsob hľadania nových zvukových zdrojov a scéna pri jacuzzi. Bohužiaľ, réžia priemerná. Zo strany hereckých výkonov M. Fassbendrovi a M. Gyllenhaal sa nedá nič vytknúť. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

KHkomiks

Vynikající Gleeson a neskutečně hrající Fassbender s maskou na hlavě skoro celý film. Krásně depresivní hořká komedie o neúspěších kapely, která ač má potenciál a zajímavý druh muziky, nemá šanci prorazit, protože většina členů jsou looseři, kteří v úspěch už ani nevěří. Vynikající dílko. ()

anatheman

Je veliká škoda, že tento počin pořádně neví, čím chce být. Bylo by výborné, kdyby se vše odehrávalo v takovém duchu, jako byla první polovina filmu, kdy se na zapadlé irské chatě nahrávalo album. Ta byla podle mě velice povedená a především velice vtipná. Vše si dělalo srandu z avangardního "umění", respektive z přístupu souvisejících "umělců". Nicméně druhá polovina již představuje velmi vážně laděné drama, které obtížně splývá s předcházející komediální částí. Dalo by se říci, že tato změna byla provedena velice násilně a z filmu je tím pádem vytvořeno neharmonické dílo. Za jedno zhlédnutí nicméně Frank patrně stojí. Atmosféru má a nenacházím pasáže, které by vyloženě nudily. ()

sadlokan

Si dej na hlavu co chceš a pískej třeba na zubní kartáček,stejně skončíš u country a můžeš se tvářit že ne jak chceš. ()

hazaba

Asi jsem tento film nepochopila. Přišlo mi to až přespříliš ulítlé, o hudbě se nedá hovořit a jedinou sympatickou postavou byl Jon. Na druhou stranu to určité poselství neslo - pro slávu nelze jít přes mrtvoly ani za zády kamarádů.... ()

Olík

Díky tobě, jež jsi v jedné skupině na sociální síti doporučoval tuhle bizardní hipsterindie kytaramedii, protože tohle mne svým bizardním způsobem docela dostalo. Takovéhle barvy má svět skrze umělou obří hlavu, jehož aroma ne každému voní. Festivalová záležitost hrající si s vícero vrstvami aneb váš svět je nám k smíchu, zatím co my jsme k smíchu vašemu světu. ()

Ben Nevis

Film o klukovi, který sní o kariéře hudebníka a slávě, ale přidá se k nesprávnému typu kapely. Komedie to je, pokud vás baví posmívat se postiženým lidem. Chápala jsem, že talentovaní umělci žijí v jiných sférách a že s nimi nebude lehké pořízení. Ale nepochopila jsem, co Jonovi trvalo tak dlouho, než zjistil, že jeho cesta je jinde? Co ho vedlo zůstávat ve dne v noci s partou lidí, kde ho polovička nesnáší a a druhá polovička mu nerozumí? Teda pochopila jsem, ale postiženým lidem (tady zoufalost) se slušný člověk nesměje. Zajímavější a hodně podobný mi přišel film o skupině Mayhem. Stejní blázni, jiný výsledek. ()

journeyman

Freak-folk je rozhodně nejlepší způsob, jak Franka popsat. Přese všechno krásně vykreslená postava na zdánlivě zmateném hudebním podkladu. (Od nenápadně vtipné úvodní scény je vidět, že ne každý muzikant dovede být takovým epesním textařem, jako je Frank). A "hitovka" na závěr, tak to má bejt. ()

PEZ

Frank je original. Plny melancholie, ale zaroven poskytujuci pozitivny feeling po dopozerani. Maly film, ktory vie zaujat a vzbudit pocity. A je peknou ukazkou toho, ze kazdy je svojim sposobom sibnuty. ;) Michael Fassbender si rolu vyslovene vypytal a je vtipne, ze ho vlastne cely film nevidime. I tak ale dokazal zanechat poriadnu stopu. Filmovy Frank je poctou nedavno zosnulemu britskemu komikovi Chrisovi Sieveymu, ktory v 80. rokoch vytvoril postavu Franka Sidebottoma (s takou istou papierovou hlavou). Zaroven je to vyborny hudobny film, v ktorom vsetky pesnicky zucastneni herci realne zahrali a naspievali. Domhnall Gleeson dokonca vela songov sam zlozil. Film pomaly graduje do skveleho zaveru, kde si divak bude spolu s Frankom spievat refren titulnej piesne. Vydarene! (Cinematik 2014) ()

gazogazo

Hip hip. Hodně. Tlačenice Tlačenka a výsledek, neviem. Spíš je hodnocení relevantní. Oceňuji, že je tu alespoň pár lidí co u nekterejch filmu tu podlejzavost prohlédnou . Taky je to trochu moc natahovací. Co ten dojak kojak na konci? Emerald ()

Franc1s

Ujetej filmek, nejen o ujetým Fassbenderovi, kterej hlásá, že každej musí být nějak ujetej a jeho alternativně-šílené kapele :D První polovina spíše komedie, vtipné chviky nechybí, poté se to přehoupne spíše do té smuteční polohy. Avšak pro všechny to asi není, ale písnička jak miluje všechny pecka! :D Tu masku chci! 6,5/10 ()

Henry Morgan

Rozhodně zajímavý nápad, nevtíravý, přesto s jistým poselstvím. Filmu není co vytknout po formální stránce, přesto si však rýpnu, když řeknu, že to nebylo nijak průlomový. Jasně, jistý zajímavý věci tam zazněly, popřípadě se i staly, ale většinu originality asi scénáristé vyplýtvali na zkomponování melodií a skladem. Možná pro nás, pro čechy ne zas tak děsivých, s přihlédnutím k vlně českého undergroundu a raného punku. Navíc poslední improvizovaná skladba, kterou vrcholí celé filmové drama připomíná tuctovou Cashovku, což v podstatě působí zmatečně. ()

markotter

Na Frankovi byla nejzajímavější ta hlava a písničky, které mi v některých chvílích připomínaly The Residents. Ti ostatně taky měly na kebulích obrovské oční bulvy. Jinak jsem v tom postrádal nějaký náboj, který by příběh o Frankovi pozdvihl na nějakou vyšší úroveň. Alespoň mě to donutilo vyhledat si na YouTube klipy s Frankem Sidebottomem a ty mi přišly daleko zajímavější. ()

rivah

Výstřední hudební originální (?) komediodrama o muzikantovi, který se spojí s popovou kapelou vedenou záhadným Frankem s velikou umělou hlavou. Hipsterský film o ničem. ()

Režisér Franka se zabydluje v Pokoji

Režisér Franka se zabydluje v Pokoji