Fantozzi

• Česko Zrození pana účetního (více)
všechny plakáty

Věčný smolař Ugo Fantozzi se tentokrát představuje ve svém úplně prvním filmu, který u nás dosud nebyl uveden. I v tomto dílu se můžete těšit na jeho hezkou ženu a ještě krásnější dcerku, ale také na jeho trapasy v japonské restauraci, utrpení při odtučňovací kůře, sportovní nadšení při fotbalovém zápase a marnou snahu získat si přízeň slečny Silvaniové. (oficiální text distributora)

Rathalos

Paolo Villaggio ako uctovnik Fantozzi,nezabudnutelna postava,ktora rozosmiala miliony ludi na svete,kto nevidel,tak prisiel ovela,zboznujem tuto seriu a aj napriek tomu,ze nie vsetky diely boli vydarene,nedam na to dopustit...:-) ()

MickeyStuma

Účetní Ugo Fantozzi coby symbol neskutečné smůly a trapasů všeho druhu ve svém zcela prvním snímku v Česku ve 20. století nikdy neuvedený. Tuto postavu vymyslel samotný jeho představitel Paolo Villaggio, který o něm napsal několik románů. Fantozzi je italskou figurkou takřka surrealistické komedie charakterizované despotismem a naprostou lhostejností. Započala tak slavná éra komické postavičky mající krásnou ženu a ještě krásnější dceru, která baví po generace a která je tak trochu i skrytou kritikou různých charakterů a odvětví přístupu určitých lidí k daným věcem. První snímek není ještě vyloženě diváckou peckou, ale už tu byl dán určitý koncepční základ. Spousta gagů a groteskních situací jasně ukazuje, jakou cestou se bude tvůrčí fantazie ubírat. V podstatě tu není obsažen žádný děj. Jedná se pouze o sleď různých situací v podobě delších scének dohromady vytvářející takřka až estrádní zábavu. Občas něco pobaví, ale na dnešní dobu hodně z toho bohužel zestárlo. Každopádně nejslavnější italský komediální fenomén své doby byl tímto odstartován, aniž by kdo tušil, kolik nakonec vznikne dílů. ()

dainio

První díl komedií se svérázným účetním Fantozzim. Humorné scény se střídají s nudnými, jak už je to u této série zvyklé. Paolo Villaggio je v tomto filmu z roku 1975 ještě bez šedivých vlasů, což je opravdu "unikát". Nicméně, snímek moc nenadchne. Problém je v tom, že humor a nudnost se tu střídá jako na houpačce. Smíchy jsem se potrhal při fotbálku v dešti, naskakování do autobusu nebo u tenisu v mlze. Na druhou stranu poslední půlhodinka už nic moc směšného nepřinesla a spíše spadla až do podprůměru. Scény se slečnou Silvaniovou nejsou moc vytříbené, stejně jako dovolená na horách. Kdyby byla dějovitost urovnanější hodnotil bych víc, takhle ale musím dát za ***. ()

Stíba

Není dobře když vrcholem filmu je jeho samotný začátek a tohle je přesně ten případ. V podstatě jediným opravdu vtipným úsekem je Fantozziho vypravování se do práce, odtud ale úroveň celého filmu značně pokulhává a většina dalších pokusů o vtip je takřka od počátku odsouzena k nezdaru, často až menší či větší trapnosti. Stejně tak mi přijde nedostatečné seznámení se s postavou pana účetního, což by samo o sobě mohlo vydat na zábavný film. Tady se ale tak nějak podivně skáče zleva doprava. Ale co naplat, to nejlepší s panem účetním přicházi teprve v následujících dílech. ()

Lumberjack

Škoda, že to Vapet vydal s novým dabingem, kdysi jsme to měli nahrané ještě z Premiéry TV, takže pro mě velká nostalgie... ()

pemap

Až na ten podivný konec bylo zábavné sledovat, jakže se to ten účetní zrodil. Zabíjení kolíků pro stan mě pobavilo asi nejvíc. Krásné 3* :) ()

coinneach

Na tento film a obecně všechny "Fantozziho" filmy se recenze píší velmi špatně...buď si tenhle humor zamilujete, nebo budete kroutit hlavou...já, osobně, jsem panu účetnímu a jeho krásné rodině podlehl:) ()

Scraffy

Proste ako začal Fantozzi. Má to zopár nezabudnuteľných a vtipných scén, ale ešte to nie je najlepší Fantozzi. ()

R.O.man

Fantozzi je tu! Večný smoliar a otrok firmy. Účtovník, ktorý je až po uši zamilovaný do kolegyne Silványovej, a milovaný jedine svojou manželkou a dcérou. V prvých dvoch dieloch mu manželku Pinu hrá menej známa Liu Bosisio. Vynikajúci bol futbalový zápas ženatých proti slobodným v úvode. Inak dobré, ale "iba" 3 hviezdičky dávam kvôli slabej, miestami až trápnej druhej polovice filmu. ()

Pitryx

Tyhle blázniviny mám rád. Bez ladu bez skladu, bez logiky, bez děje. Jen se řehtám a nemusím na nic myslet. Nebýt hloupého konce, šel bych výš. 20130713111,42 bts.Nova+++++ Souhlas s komentem před čtyřmi léty. 20170720 ()

PetrJulian

Z celé série jeden z lepších filmů, i když taky ne nadprůměr. Opět jsou některé situace přitažené za vlasy: dva chlapi z práce na dovolené?! Na dovolenou jezdí každý se svou rodinou. Mystická křesťanská vidění mě spíš urážejí... Ale vydržel jsem celý film, takže jsem se nenudil. Dobrý standard - 60%. ()

honzic

Poměrně zdařilá komedie, kterou kazí přílišná absurdita druhé části a zmatené prolnutí částí. Jinak však je pan účetní opravdu komediálně zdařilý. Hodnocení: 60 % ()