Fantozzi se nehodlá smířit s tím, že je neschopná nula, a tak využívá každé příležitosti, aby získal sebevědomí. Do podniku, v němž pracoval i účetní Fantozzi, se každoročně přijímají noví zaměstnanci. Šéf firmy kníže Barambani je vybírá osobně a klade důraz na to, aby byli bezcharakterní a vypočítaví. Čím více mají špatných vlastností, tím vyšší pozici získají. Fantozzi už je důchodce a do firmy je povolán pouze v případech, kdy chce Barambani ukázat nováčkům odstrašující případ. Muže, který nikdy nelhal, nedonášel, nekradl, ani nepodplácel, a tak to za celý svůj život nikam nedotáhl. Jednoho dne dostane Fantozzi příležitost změnit svůj osud. Cestou z baletní školy upoutá jeho ošklivá vnučka Ugina pozornost filmových producentů. Fantozzi zjistí, že získala roli ve filmu Planeta opic, aniž by se museli maskéři příliš činit s její proměnou. Brzy poté je Fantozzi vybrán jako soudce v procesu s nebezpečnou sicilskou mafií. (Nova Cinema)

Stíba

Tak jak je v podstatě u všech dalších a dalších dílů pana účetního typické - vtipy stokrát viděné s něčím málo navíc. ()

AxelWers

Trochu pomalší rozbeh, ale nakoniec sa našlo niekoľko gagov, čo ma dokázali rozosmiať. Najmä scéna s vlakom mi pripomenula staré dobré diely. ()

Stejšn

Slabé, nebavilo. Není to úplné vaření z vody, ale stokrát omleté nic. Proti jiným to sice není jen sled nesourodých scének a kupodivu to má nějaký nosný příběh, ale žádný pamětihodný vtip (snad jen scény okolo kostela - vily). Nic moc. ()

subic

Důchna Fantozzi sedí doma a vyvolává na erotické linky. Vnučka začne svou kariéru herečky bez namaskování v Planetě opic 5, Fantozzi začne kariéru soudce z lidu, aby se potom stal opět zaměstnancem, tentokrát už ve fukci vyšší a vyšší, aby byl potom obviněn z úmyslného bankrotu. Ke konci se Fantozzi rozvádí, aby potom a seznamce potkal opět svou ženy. Už takový horší díl. 55% ()

Olafsson

Tohle je dobrý díl, dost jsem se pobavil, třeba scény se sicilskou mafií u soudu nebo s anglickým chuligánem jsou super. ()

PeteBuck

Tak ja neviem, problém je ten, že som si pustil viacero filmov o Fantozzim (ktoré som ešte nevidel) v krátkom čase po sebe a šiel som od konca. Až teraz dochádzam na to, ako sa tie vtipy (s menšími obmenami) opakovali. Nápad so sudcom z ľudu a mafiou bol fajn, asi preto, lebo bol kompletne nový, ale ostatné recyklácia pôvodných nápadov. Hej a Fantozzi pretiahol obriu chobotnicu, tak to už bola úplná haluz. ()

Jason13

Fantozzi č.7.. Jsem rád, že to pan účetní nevzdal, protože minimálně v první půlce (planeta opic, mafie) jsem se výborně bavil. V té druhé už trochu méně, ale i tak řadím tenhle díl k těm lepším.. ()

Pokri

V podstate veľmi podobné ako odchod do dôchodku. Výborný rozjazd a postupný prechod k jemne sentimentálnej tragikomédii. Potom už kadencia vtipov klesá a ich úroveň tiež. Napriek tomu je tu (najmä v prvej polovici) pár veľmi silných momentov, čiže tak za 3,5 hviezdičky. ()

SimcaJB

Tak jsem se podíval dneska na tento díl. V porovnání má tento díl opravdu příběh a účetní není debil. Jenom ho italská mašinérie zničila. Dobrý příběh s dobrými vtipy. Tento díl je podle mně nejlepší. ()