• raininface
  **

  Bagry, nasraný Marvan, bagry, oholený Matuška, bagry...(1.6.2012)

 • troufalka
  ***

  Socialistický realismus. Při budování se odkrývají vzájemné vztahy - ať už mezi otcem a dcerou nebo rodící se mladé lásky. Nejde o klasický budovatelský film ani o sociální drama, stavba tvoří spíš kulisu než osnou linku. Kamera je pochmurná, spíše realistická než poetická. Příjemný je hudební podkres. Celkové vyznění filmu není špatné, jenom nevím, jestli ho potřebuji vidět znovu.(28.7.2018)

 • sator
  ***

  Marvanovi se stýská po starých dobrých časech kdy mohl mlátit spoluprcovníky... Film má něco do sebe ale hrát bych v něm nechtěl, natož pracovat...(27.7.2018)

 • Big Bear
  **

  Z tohle filmu se vám do hlavy vpije tma, bahno a déšť. Celý film tak nějak tone ve tmě a to i ve dne. Prý je to tím, že stále nevyšlo slunce... Mně osobně překvapilo, že ještě v roce 1960 měl někdo potřebu točit film o statečném bagristovi, který spolu s komunisty na které je vždycky spoleh když brigádníci kvůli dešti prchají z brigády odvodní staveniště čímž zachrání stavbu a snad i celou pětiletku... Některé herce slavných jmen budete mít problém ve filmu identifikovat pro jejich mládí i jinou vizáž. Nejvtipnější na tom všem je, že řada míst, která tehdy soudruzi pracně odvodňovali či kde toky zausťovaly do rour dnes trpí suchem a při deštích záplavami a leckde se zase za hodně a hodně peněz blata a meandry toků vytváří! :-). Tehdy to musel být mazec, když jsem viděl v čem se každý den herci a možná i opravdoví brigádníci a stavbaři pohybovali... Brrr. Dávám za dvě holínky. * *(16.11.2018)

 • - Jaroslav Marvan (bágrista Rubeš) mal k dispozícii počas natáčania svoju vlastnú maringotku s privedenou vodou a toaletou, kde býval takmer počas celého filmovania. (Raccoon.city)

 • - Filmovanie prebiehalo v Českých Budejoviciach a meste Zliv v Juhočeskom kraji. (dyfur)