Ve filmu se znovu setkáváme s hajným Strakou, který moudře zasvěcuje svého vnuka Vaška do tajů a zákonů přírody. Vašek si znovu užívá prázdnin v dědově hájence. Klid lesa však narušuje neustálé přelétávání helikoptéry, která pomáhá dopravovat materiál na stavbu rekreačního střediska. Ničí stromy a plaší zvěř. Dědu však trápí i to, že má dělat průvodce při lovu muflona generálnímu řediteli. Avšak vždy, když vyjdou na lov, stádo je něčím vyplašeno. Děda zjistí, že to byl Vašek, kdo poplašným signálem stádo varoval. Ale díky Vaškovi dojde ke smíru mezi ředitelem a dědou. Také jeho otec se po dlouhých letech usmíří s dědou, svým otcem… (Česká televize)

rublik05

Poslední a zároveň nejnudnější díl trilogie, který opět nabízí krásné záběry šumavské přírody, atmosféra je vesměs spíše pochmurná, což je dáno lehce "ekologicky" laděným příběhem, jehož poutavost není kdovíjak velká, zachraňuje ho především perfektní výkon Tomáše Holého a samozřejmě také Gustáva Valacha. Nelze si nevšimnout plytkých dialogů, oproti svým předchůdcům má film podstatně méně humoru, ani hudební doprovod tentokrát ničím neoslní. Závěr se však tvůrcům povedl, důstojně uzavírá celý příběh, takže nakonec vše dobře dopadlo. 5/10. ()

Rattlehead

Poslední díl je asi přece jen nejslabší, chybí zde výraznější dějová zápletka. Ale i tak je to pořád pěkná podívaná. Pokud bych měl děti, tak chci, aby se dívaly na podobné snímky, a ne na nějaké americké kreslené mozkožrouty. Rovněž dávám rozhodně přednost lekci ekologie od Tomáše Holého než od Gréty... ()

LADAS79

Opět další pěkná role Tomáše Holýho tentokrát ale ze Šumavských lesů kde prožije spousta dobrodružství. ()

ostravak30

Asi jen stručně, protože bych se opakoval co už jsem napsal ke snímku Na pytlácké stezce. Pro mě je každý film s Tomášem Holým zážitek. Jednoznačně nejlepší dětský herec naší historie opět předvádí svůj standartní. výkon. A co je v jeho případě standartní, to je i nadprůměrné. K tomu jeho dětská, trochu naivní, potřeba chránit les a zvířata před odstřelem zvěře pro zábavu za každou cenu. Něco, co bychom se od dětí asi měli naučit taky. Krásná šumavská příroda se točila sama a k tomu i happy end v podání smíření otce a syna. Milý film, který mě potěší a vždy, když ho vysílají si dám říct. Nejen z důvodu mírné závisti. No, kdo by nechtěl mít dědu v tak úžasném prostředí a prožívat zde prázdniny. A ještě něco jsem nezmínil ani u jednoho filmu z trilogie. Mě se moc líbil herecký výkon Gustáva Valacha, kterého jako herce vůbec, bohužel, neznám. ()

Gamekeeper77

I když je to dějově moc nic, celé se to pořád točí kolem dokola bez jakéhokoliv posunu, spousta času je někdy až otravně utopena v záběrech na krajinku a živočišstvo, celou dobu se tam pořád někdo s někým hádá a Tomáš už zdaleka neexceluje tak jako dřív, je mi záhadou, že to na mě i přes to množství nedostatků a nezajímavých scén ještě pořád funguje natolik, že na to čumim, když to dávají. 60%. ()

zbynacz

Jedna z mých nejoblíbenějších trilogií z dětství. Teď už mi vadí některé neduhy, které jsem jako malý neviděl, stejně jako nevidí žádné dítko. Přesto u těchto skvělých filmů (ano, jsou skvělé, nejen pro malé diváky, kteří mají krapet méně náročné požadavky na kvalitu produkce) , pokud jednou za čas otevřu program a zrovna vysílají, rád strávím sychravé sobotní/nedělní odpoledne. Krásné záběry šumavské přírody jsou stále dechberoucí jako byly v době, kdy jsem zažíval euforii z každého z Vénových příběhů. V dětství mi přinesly hodně, probudily touhu toulat se po lesích a užívat si všechnu tu krásu, kterou nám příroda nabízí... ()

melisos odpad!

Pro mě je tenhle typ rodinné komedie úplně mimo . Vždycky jsem nesnášel filmy ala Tomáš Holý . To , co opravdu z bývalého režimu opravdu nesnáším jsou tyhle paskvily . Už jako děcko jsem to nenáviděl . Nulová kvalita a trapné ejchuchu . Totální výmaz pro děti i dospělé . Je v tom méně , než nic . ()

swinevenca

Ze tří šumavských dílů ten nejslabší, bohužel i s každým rokem starší Tomáš Holý jako by čím dál více o svém hraní přemýšlel a zvláště v tomhle filmu už mi jeho herectví nepřijde tak bezprostředně dětské, což je škoda. ()

honzic

Další příjemný díl z přírody. Holý už tu sice tolik nezáří, ale to nesnižuje jeho poměrně dobrou kvalitu. Hodnocení: 55 % ()

cici24

Tohle nebyl a není můj chleba...hodně nudný film o jednom klukovi a jeho prázdninách....než se na tento film podívat, tak je lepší dívat se z okna, děje se tam toho víc:-)) ()

rigby

Z celé trilogie nejslabší film. Nelíbil se mi ani jako klukovi, nelíbí se mi ani jako dospělému. Je to o ničem, zbytečné protahování. Navíc ani to nejdůležitější není nakonec řečeno. ()