Existuje milión důvodů, proč nemít rád realitního makléře Orena Littlea (Michael Douglas), a to je přesně to, co se mu líbí. Na každého, kdo mu zkříží cestu, je schválně nepříjemný, a nechce nic jiného, než prodat poslední dům a v klidu a míru odejít do penze. A tak zatímco vyhlíží svůj velký realitní konec, tráví čas ve svém domě se čtyřmi byty. Svým sousedům se většinou vyhýbá, tedy pokud si tedy zrovna nestěžuje na hluk, který dělají jejich děti, nebo když jim nezabere celou příjezdovou cestu svým mercedesem. Dokonce i Leah (Diane Keaton), která Orena navzdory jeho nevrlosti vytrvale zve na mojito, se dostává jen rázných odmítnutí. Snese se s jediným člověkem, kterým je jeho stará přítelkyně a kolegyně Claire, a to jen proto, že se znají už celá desetiletí a hlavně proto, že dokáže být sarkastická a protivná stejně dobře jako on. Orenův život se obrátí vzhůru nohama, když se u jeho dveří nečekaně objeví syn Luke, a požádá ho, aby se dočasně postaral o jeho devítiletou dceru Sarah, o jejíž existenci Oren neměl ani tušení. Když se Sarah doslova zjeví u jeho prahu, Oren neochotně souhlasí, že ji vezme dál. Bleskově ji ale přehodí na Leah, která nedokáže odmítnout Orenovo absurdní očekávání, že ona jednoduše zvládne všechno tak, aby on mohl dál pokračovat ve svém dosavadním životě bez jakékoli změny. Sára ale Orena a Leah postupně sblíží a umožní jim vidět i odvrácenou část toho druhého. Oren brzy zjistí, že Leah je víc než jen pár rukou navíc, které mu pomáhají se Sarah. A Leah pozná, že Orenův nepřístupný zevnějšek je jen slupka, která zakrývá lidskost snažící se prodrat ven. A tak se společně perou s vtipnými, radostnými, trapnými a někdy silnými chvílemi jejich nové reality. (CinemArt)

Trailer 1

salalala

Absolutně nenáročná komedie, u níž opravdu nevidím důvod, proč vlastně chodit do kina, když podobných filmů vznikají desítky ročně. Je vidět, že Reiner má řemeslo v malíku, protože nemá potřebu nijak exhibovat, ale rovnou diváka vtáhne do děje, představí nejdůležitější postavy, rozehraje velmi chatrnou a průhlednou zápletku a v tomto duchu pokračuje až do konce. Stopáž má naštěstí přiměřenou, takže vlastně nestihne nudit, i když je od počátku jasné, jakým směrem se všechno bude ubírat. Naštěstí nechybí v příběhu několik poměrně slušných vtipů a příjemných songů, které dotvářejí celkovou pohodovou atmosféru. Reiner ale moc dobře ví, jaký má trumf a využívá ho - Douglas i Keaton jsou výteční (i když se nemůžu ubránit dojmům, že Douglasovi protivní dědci ještě nesedí) a oba si role evidentně užívají, takže když je nejhůř, stačí se na ně dívat a divák se moc nenudí. Chemie mezi nimi funguje báječně a jejich vzájemné pnutí jim lze bez problémů věřit. Jinak toho opravdu And So It Goes moc nenabízí, na nic si ovšem ani nehraje. Prostě a jednoduše jde o žánrovou jednohubku, která poměrně funguje. Jen na ni brzy zapomenete. 60% ()

kaylin

Klasická americká komedie průměrného ražení, kde nebýt skutečně skvělých herců, nejspíš ji snadno přehlédnete. Douglas je skvělý ve všech polohách, stejně tak i Keaton. Jen škoda, že je to celé takové prvoplánové a dostává to z vás emoce přesně tak, jak čekáte. Nebýt té srdcebolnosti, bylo by to určitě lepší. ()

castor

Rob Reiner je ostřílený tvůrce a přesně ví, co chce vyprávět. Nemá žádné ambice, ví, že nepřijde s ničím novým, že nějak zásadně nestrhne nebo nepřekvapí chytrou pointou. Protivný makléř Michael Douglas po smrti manželky nenávidí všechno kolem. Žije sám pro sebe, až mu u dveří přistane dcera od zatraceného synka. Vnučka pochopitelně změní jeho hodnotový žebříček. Douglas si rozmrzelého dědka náležitě užívá, postava Diane Keaton to s dobrotivostí přehání, ani v reálném životě nemusím „obláčkové“ lidi, být to jinak, asi by přibylo i kousavých slovních přestřelek. Přesto to má slušné tempo a několik milých momentů. Kdo nic nečeká.. ()

ABLABLABLA

"Oh shit, There's a head in your vagina." Označení komedie je opravdu velmi zavádějící, velmi. Je to takový ten pohodový film, kterých však vznikají tuny a tuny... zvláště v USA. Rozhodně nic, za co by člověk chtěl zbytečně utrácet lístek do kina, ale na vypnutí mozku je to fajn záležitost s neurážejícím obsazením /jako řekněte, kdo chce vidět, jak se D. Keaton rozbrečí po sexu?/, vhledem do života dvou důchodců/vdovec/vdov, kteří se nesnáší a nově zjevenou vnučkou M. Douglasa a hrozně uondanou nijakou hudbou. ()

TommyDiamond

Jó, to čeští důchodci, ti mají úplně jiné starosti.....Ono napravit starého morouse a ukázat mu co je to zas mít někoho rád, není dneska ve světě filmu nic extra. Celé toto představení je spíš taková pohádka pro hollywoodské šedesátníky, co chtěj chytit svoji poslední mízu.... A to mám podobné motivační kousky pro seniory docela rád. Jenže snímky s Nicholsonem (Než si pro nám přijde a Lepší pozdě nežli později) jsou prostě nedostižné.... S Douglasovi se mi dost líbil snímek Frajeři ve Vegas, který je podobného ražení. Tento snímek je však rána vedle a proto mě vůbec neoslnil. Působí dost nereálně, nezáživně a dialogy nejsou tak vtipné, jak bylo zamýšleno... Hlavním tahákem tak zůstavá samotný Michael v roli, která mu příliš nesedí... ()

• Natáčelo se v amerických státech Connecticut a Kalifornie a v anglickém hrabství Greater Manchester. (Terva)