Lepší teď než nikdy

Lepšie teraz ako nikdy

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2014, 94 min

• Aljak

Možno je to tým, že dvojicu v hlavných úlohách v podaní Michaela Douglasa a Diane Keaton fakt nemusím. No skôr to bude tým, že celý ten príbeh bol neuveriteľne nudný, povedal by som, že až neznesiteľne nudný a k tomu všetkému ešte aj veľmi predvídateľný. Ach, rozmýšľam nad pozitívami, ale mám obrovský problém, lebo sa obávam, že tu žiadne neboli. A pritom sa tam núkalo viacero zaujímavých dejových línií, no to by sa musela kamera občas otočiť aj niekde inde ako na tú dôchodcovskú dvojku. Rob Reiner je naozaj skokan, pretože jeho Flipped bol krásny a charizmatický film, no fakt neviem čo chcel vlastne dokázať týmto...(23.11.2014)

• Pavlínka9

Ztráta v životě z člověka dokáže udělat neskutečně nabubřelého, zapšklého a nesympatického člověka, jako z postavy Michaela Douglase, která mi neskutečně sedla. K tomu s opačným přístupem Diane Keaton a je tu dvojice, u které je předem jasné, jak to dopadne ;) Není to komedie, je to život, není to romantické, je to realita..Miluji Diane Keaton jak se posledních několik let stylizuje do ženy, která nosí tyto velké "nafouklé" sukně často s velkými pásky :) Ohromně mi to k ní sedí :) Asi proto mě ten film zaujal :D Ale tím to haslo :D Nejlepší hláška z filmu: "A do háje. Máte ve vagíně hlavičku." :D(27.2.2015)

Poslední dva filmy od Roba byli moc fajn a tak jsem si i přes nízké hodnocení nemohl nechat ujít tohle. Nebylo to špatné, ale rozhodně jsem očekával více. Diane Keaton kterou mám docela v oblibě a v Lepší pozdě nežli později jsem ji věřil, že by dokázala pobláznit i někoho jako je Keanu Reeves tak tady mě moc nenadchla. Hlavně to její zpívání. :) Jednoznačně největším tahounem je měnící se Michael Douglas za, kterého to jsou příjemné 3*.(30.9.2014)

• peetriss

Režiséra Roba Reinera mám velice rád, považuji jej za vynikajícího režiséra romantických filmů, leč jeho kariéru lze rozdělit do několika kvalitativních období sinusoidového tvaru. Po dvou třech posledních filmech, které bych označil za výborné, se bohužel jeho sinusoidová křivka filmem Lepší teď než nikdy opět řítí dolů. Rob Reiner, i přes nepopíratelnou snahu, nedokázal správně uchopit scénář, který je objektivně řečeno neuchopitelný, dvojice Douglas - Keaton není dobře obsazena (chyba castingu, herci výkonem nepropadli), navíc zpěvné pasáže Diane Keaton jsou otravné. Vztahy mezi hlavní dvojicí i mezi Douglasem a jeho vnučkou, který měl vysoký potenciál, jsou odfláknuty. A vůbec film celkově vyznívá pouze užvaněně a přitom zcela sterilně všech třech žánrových polohách. Rob Reiner je součástí mé topky, tady mám však pocit, že se utnul a viděl jsem jeho nejslabší film.(24.11.2014)

• jandula00

Nevím proč, ale tyto zazenitové komedie mě vcelku baví. U Lepší teď než nikdy jsem byla mírně skeptická už předem, protože nemám ráda vykrádání jiných filmů už v názvu. Pak jsem ale zjistila, že se o to postarali naši čeští překladatelé a né samotní tvůrci filmu. Zklamaná jsem nakonec byla i tak. Ačkoli Diane Keaton i Michael Douglas patří mezi mé oblíbence, dohromady jim to moc nešlo. Zřejmě má Michael lepší plastické chirurgy, ale věkově mi ti dva nějak neseděli. Charaktery rolí byly také dost žalostně napsané a vlastně nesympatické (což je v romantické komedii celkem chyba). Navíc tam té "srandy" bylo až žalostně málo - jestli vůbec nějaká. Celkově zklamání a zapomenutí.(14.3.2015)

• - Natáčelo se v amerických státech Connecticut a Kalifornie a v anglickém hrabství Greater Manchester. (Terva)

• - Sissy Spacek dostala nabídku na roli Leah (Diane Keaton), ale odmítla ji. (Terva)