Lepší teď než nikdy

Lepšie teraz ako nikdy

• Nizozemsko

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2014, 94 min

Protivných dědků sršících sarkasmem nemám nikdy dost, samozřejmě na filmovém plátně, protože jinak mne spíše baví srážet je autem. A Douglas si svého Orena střihl tak zábavně, že mi nevadil ani provařený děj, ani sexuální vztah mezi vrásčitými lidmi a přežil jsem i to unylé barové zpívání. Trefných hlášek byl totiž dostatek a mně rozhodně nevadí nechat se jednou za čas zasypat hromadou štěstí.(14.9.2015)

• jandula00

Nevím proč, ale tyto zazenitové komedie mě vcelku baví. U Lepší teď než nikdy jsem byla mírně skeptická už předem, protože nemám ráda vykrádání jiných filmů už v názvu. Pak jsem ale zjistila, že se o to postarali naši čeští překladatelé a né samotní tvůrci filmu. Zklamaná jsem nakonec byla i tak. Ačkoli Diane Keaton i Michael Douglas patří mezi mé oblíbence, dohromady jim to moc nešlo. Zřejmě má Michael lepší plastické chirurgy, ale věkově mi ti dva nějak neseděli. Charaktery rolí byly také dost žalostně napsané a vlastně nesympatické (což je v romantické komedii celkem chyba). Navíc tam té "srandy" bylo až žalostně málo - jestli vůbec nějaká. Celkově zklamání a zapomenutí.(14.3.2015)

Nebylo to špatné, ale nějak jsem u obou mých oblíbenců cítila nevyužitý potenciál, za což viním nedotažený scénář. Douglas je elitní pěšák, ale Diane ho tentokrát převýšila, spíš proto, že jemu jsou role situované do starých otců alias dědečků ne příliš na míru, sedl by mi zde víc starý osvědčený Nicholson. A to je možná ono, oba filmy s Nicholsnem Lepší pozdě...Lepší už to nebude...nikdo nikdy patrně nepřekoná. Ještě že začlo pořádně mrznout a sněžit, konečně!!(28.12.2014)

CITÁT - Proč musíš mít hrob na kopci? Stejně z té vyhlídky nic nemáš.............. Hlavní hrdina je morous, ale má si svou pravdu. CITÁT - Míval jsem soucit............ Příběh se jeví jako ciťáček, a je celkem dost uměle vytvářený. Čím déle to trvalo, tím méně mě to bavilo. 50% CITÁT - Nedělejte z toho víc, než to je................(10.5.2015)

• Pavlínka9

Ztráta v životě z člověka dokáže udělat neskutečně nabubřelého, zapšklého a nesympatického člověka, jako z postavy Michaela Douglase, která mi neskutečně sedla. K tomu s opačným přístupem Diane Keaton a je tu dvojice, u které je předem jasné, jak to dopadne ;) Není to komedie, je to život, není to romantické, je to realita..Miluji Diane Keaton jak se posledních několik let stylizuje do ženy, která nosí tyto velké "nafouklé" sukně často s velkými pásky :) Ohromně mi to k ní sedí :) Asi proto mě ten film zaujal :D Ale tím to haslo :D Nejlepší hláška z filmu: "A do háje. Máte ve vagíně hlavičku." :D(27.2.2015)

• - Natáčelo se v amerických státech Connecticut a Kalifornie a v anglickém hrabství Greater Manchester. (Terva)

• - Sissy Spacek dostala nabídku na roli Leah (Diane Keaton), ale odmítla ji. (Terva)