Lepší teď než nikdy

• USA And So It Goes (více)
Trailer 1

Existuje milión důvodů, proč nemít rád realitního makléře Orena Littlea (Michael Douglas), a to je přesně to, co se mu líbí. Na každého, kdo mu zkříží cestu, je schválně nepříjemný, a nechce nic jiného, než prodat poslední dům a v klidu a míru odejít do penze. A tak zatímco vyhlíží svůj velký realitní konec, tráví čas ve svém domě se čtyřmi byty. Svým sousedům se většinou vyhýbá, tedy pokud si tedy zrovna nestěžuje na hluk, který dělají jejich děti, nebo když jim nezabere celou příjezdovou cestu svým mercedesem. Dokonce i Leah (Diane Keaton), která Orena navzdory jeho nevrlosti vytrvale zve na mojito, se dostává jen rázných odmítnutí. Snese se s jediným člověkem, kterým je jeho stará přítelkyně a kolegyně Claire, a to jen proto, že se znají už celá desetiletí a hlavně proto, že dokáže být sarkastická a protivná stejně dobře jako on. Orenův život se obrátí vzhůru nohama, když se u jeho dveří nečekaně objeví syn Luke, a požádá ho, aby se dočasně postaral o jeho devítiletou dceru Sarah, o jejíž existenci Oren neměl ani tušení. Když se Sarah doslova zjeví u jeho prahu, Oren neochotně souhlasí, že ji vezme dál. Bleskově ji ale přehodí na Leah, která nedokáže odmítnout Orenovo absurdní očekávání, že ona jednoduše zvládne všechno tak, aby on mohl dál pokračovat ve svém dosavadním životě bez jakékoli změny. Sára ale Orena a Leah postupně sblíží a umožní jim vidět i odvrácenou část toho druhého. Oren brzy zjistí, že Leah je víc než jen pár rukou navíc, které mu pomáhají se Sarah. A Leah pozná, že Orenův nepřístupný zevnějšek je jen slupka, která zakrývá lidskost snažící se prodrat ven. A tak se společně perou s vtipnými, radostnými, trapnými a někdy silnými chvílemi jejich nové reality. (CinemArt)

Trailer 1

Fr

,,NEMOHL JSEM BYDLET VEDLE TEBE JAKO KAMARÁD. NECHCI BÝT TVŮJ KAMARÁD! CHCI BÝT S TEBOU…" /// ,,Bábo, pojď se podívat, jak žijou důchodci v Júesej…“ (říká dědek a nervózně listuje v letáku). (PO PŮL HODINĚ:) ,,Ty vole dědku, dyť voni nemaj žádný starosti.“ … ,,Co kecáš, dyť říká, že už dlouho nepíchal“. (Dědek furt listuje v letáku. Sekl se na straně 3, kde jsou malý obrázky z lahůdkářství moc malý) … (PO další PŮL HODINĚ:) ,,No tak vidíš, dyť von nakonec nebude tak špatnej. A vona umí móc hezky zpívat.“ … ,,Šak jsem říkal, že chce píchat. A tomu békání říkáš zpěv. Koukni Braník za 2 kačky…“ (PO další – tedy třetí PŮL HODINĚ:) ,,Já to věděla! Moc hodnej člověk to je! A ona dokázala zazpívat, aniž by se rozbrečela. Moc optimistický. A tý lásky. A co já mám s tebou, hovno! A starosti.“ … ,,Dyť jsem říkal, že chce píchat. A kvůli tomu natočej film. Koukni, maj dývýdý za 15 korun. Koupíme děckám, ať se maj jako ti v Americe.“ (odkládá leták, odchází někam kvůli prostatě a přemejšlí, jak vyměnit starou za tu sympatickou americkou babičku, která kromě jízdy na kolotoči dokáže jezdit i na jinejch věcech. Neuvědomuje si chudák, že sledoval jen a pouze hereckou exhibici Diane Keaton (a Michaela Douglase) a že to souznění dvou starších lidí byl promyšlenej šmejdskej kalkul). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Hledám film do domova důchodců. 2.) Chci se unudit k smrti (páč si domů nenosím letáky). 3.) Thx za titule ,,MatthewP27“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Malarkey

Miloučký ničím neurážející americký film s Michaelem Douglasem, co hraje otrapu, který nikoho nemá rád a zároveň nikým není milován. Jeho chování ale postupem času vzbudí soucit u některých sousedů a tak se i s příchodem tohoto soucitu vytvoří emoce, které dokáží zaplnit hodinu a půl příjemně ubíhající film, který mi až moc připomínal Lepší pozdě nežli později s nedostatkem zapamatování hodných scén. ()

Jara.Cimrman.jr

"Prodal jsem domy starší, než jsi ty, a spousta z nich byla v mnohem horším stavu." Protivných dědků sršících sarkasmem nemám nikdy dost. Samozřejmě na filmovém plátně, protože jinak mne spíše baví srážet je autem. A Douglas si svého Orena střihl tak zábavně, že mi nevadil ani provařený děj, ani sexuální vztah mezi vrásčitými lidmi a přežil jsem i to unylé barové zpívání. Trefných hlášek byl totiž dostatek a mně rozhodně nevadí nechat se jednou za čas zasypat hromadou štěstí. ()

ORIN

Český distribuční název evidentně odkazuje k filmu Nancy Meyers Lepší pozdě nežli později, čímž pravděpodobně chce oslovit podobnou cílovou skupinu. Vzhledem ke stejnému obsazení hlavní ženské postavy v podobě Diane Keaton je to snad i trochu opodstatněné. Někteří diváci nalákáni na očekávaný zážitek mohou ale velmi rychle vystřízlivět. Především první polovina nemá daleko k nesnesitelnosti, film při jakékoli snaze o vtip selhává, zápletka je banální, příběh předvídatelný a divák jen čeká, jakmile jeho domněnky a hypotézy vyprávění potvrdí. Paradoxně ve druhé polovině, kdy jsou karty jasně rozdány a jde jen o to, jakým způsobem se dojde k očekávanému konci, je film přirozený, vtipný a funguje. Celkově je to tak na 2,5*. ()

Matty

Tahle země není pro mladý. Kéž by můj důchod byl stejně pohodový, nedramatický, bezbolestný a utěšivě předvídatelný jako tento film. Zároveň ale doufám, že v něm bude více humoru a méně barového zpívání Diane Keaton. Naši rodiče a prarodiče si zaslouží důvtipnější filmy, Diane Keaton, Michael Douglas a Rob Reiner zas inspirativnější scénáře. 40% ()

• Natáčelo se v amerických státech Connecticut a Kalifornie a v anglickém hrabství Greater Manchester. (Terva)