Lepší teď než nikdy

Lepšie teraz ako nikdy

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2014, 94 min

• kenkaku

Ne... tak to opravdu ne děti. Od dvojky Michel Douglas - Diane Keaton jsem si sliboval opravdu víc. A tím víc myslím víc humoru (tady jsem se zasmál asi tak 2x a pokaždé díky Michaelovi), ne víc zpěvu Diane... to barové krákorání bylo tak násilné a otravné, že mě začalo iritovat už během první půl hodiny filmu. Celkem je mi jedno, že scénář a zápletka je průhledná až to bolí, co opravdu vadí je nevyužitý potenciál. Každý čekal, že morous roztaje a že to začne mezi nima jiskřit. KAŽDÝ (a to jsem ani nemusel číst o čem film je). Co jsem nečekal, je že se zasměji opravdu jen 2x (scéna "následky sexu" je opravdu ta bezkonkurenčně nejlepší). Stručně tedy: nuda (80% filmu), trapnost (Diane Keaton brečí - když dozpívá, když dosexuje, vlastně skoro furt...) a nevyužitý potenciál.(9.2.2015)

Nebylo to špatné, ale nějak jsem u obou mých oblíbenců cítila nevyužitý potenciál, za což viním nedotažený scénář. Douglas je elitní pěšák, ale Diane ho tentokrát převýšila, spíš proto, že jemu jsou role situované do starých otců alias dědečků ne příliš na míru, sedl by mi zde víc starý osvědčený Nicholson. A to je možná ono, oba filmy s Nicholsnem Lepší pozdě...Lepší už to nebude...nikdo nikdy patrně nepřekoná. Ještě že začlo pořádně mrznout a sněžit, konečně!!(28.12.2014)

• peetriss

Režiséra Roba Reinera mám velice rád, považuji jej za vynikajícího režiséra romantických filmů, leč jeho kariéru lze rozdělit do několika kvalitativních období sinusoidového tvaru. Po dvou třech posledních filmech, které bych označil za výborné, se bohužel jeho sinusoidová křivka filmem Lepší teď než nikdy opět řítí dolů. Rob Reiner, i přes nepopíratelnou snahu, nedokázal správně uchopit scénář, který je objektivně řečeno neuchopitelný, dvojice Douglas - Keaton není dobře obsazena (chyba castingu, herci výkonem nepropadli), navíc zpěvné pasáže Diane Keaton jsou otravné. Vztahy mezi hlavní dvojicí i mezi Douglasem a jeho vnučkou, který měl vysoký potenciál, jsou odfláknuty. A vůbec film celkově vyznívá pouze užvaněně a přitom zcela sterilně všech třech žánrových polohách. Rob Reiner je součástí mé topky, tady mám však pocit, že se utnul a viděl jsem jeho nejslabší film.(24.11.2014)

Lepší teď než nikdy naprosto přesně ví, jakým filmem chce být a na nic si nehraje. Vznikla tak předvídatelná, neoriginální, ale nekonečně příjemná pohádka o nabručeném vdovci, který zatnul zuby a řekl si, jestli by přeci jen nestálo za to, být ještě jednou v životě šťastný. Film pobaví, pohladí, občas rozněžní, ale nikdy nesklouzne k křečovité sladkobolnosti, která v podobných případech obvykle dovede velice spolehlivě pošlapat všechno ostatní, co se povedlo. 7/10(12.9.2014)

• Rada

Bohužel velmi slabý film, tuctové téma, v podstatě nic čemu jsem chtěla věnovat svůj čas, zajímalo by mě, po kolika minutách by divák film vypnul, kdyby v něm nehráli dva herečtí velikáni, typuju, že víc než patnáct minut by nevydržel. Věřím, že Douglas i Diane do toho šli s dobrým úmyslem a snažili se, ale nedopadlo to. Možná kdyby tady nebyla podobnost s Lepší pozdě nežli později, kde byl humor a spád a kde jsem to Diane i Nicholsnovi věřila.(16.2.2015)

• - Natáčelo se v amerických státech Connecticut a Kalifornie a v anglickém hrabství Greater Manchester. (Terva)

• - Sissy Spacek dostala nabídku na roli Leah (Diane Keaton), ale odmítla ji. (Terva)