Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Existuje milión důvodů, proč nemít rád realitního makléře Orena Littlea (Michael Douglas), a to je přesně to, co se mu líbí. Na každého, kdo mu zkříží cestu, je schválně nepříjemný, a nechce nic jiného, než prodat poslední dům a v klidu a míru odejít do penze. A tak zatímco vyhlíží svůj velký realitní konec, tráví čas ve svém domě se čtyřmi byty. Svým sousedům se většinou vyhýbá, tedy pokud si tedy zrovna nestěžuje na hluk, který dělají jejich děti, nebo když jim nezabere celou příjezdovou cestu svým mercedesem. Dokonce i Leah (Diane Keaton), která Orena navzdory jeho nevrlosti vytrvale zve na mojito, se dostává jen rázných odmítnutí. Snese se s jediným člověkem, kterým je jeho stará přítelkyně a kolegyně Claire, a to jen proto, že se znají už celá desetiletí a hlavně proto, že dokáže být sarkastická a protivná stejně dobře jako on. Orenův život se obrátí vzhůru nohama, když se u jeho dveří nečekaně objeví syn Luke, a požádá ho, aby se dočasně postaral o jeho devítiletou dceru Sarah, o jejíž existenci Oren neměl ani tušení. Když se Sarah doslova zjeví u jeho prahu, Oren neochotně souhlasí, že ji vezme dál. Bleskově ji ale přehodí na Leah, která nedokáže odmítnout Orenovo absurdní očekávání, že ona jednoduše zvládne všechno tak, aby on mohl dál pokračovat ve svém dosavadním životě bez jakékoli změny. Sára ale Orena a Leah postupně sblíží a umožní jim vidět i odvrácenou část toho druhého. Oren brzy zjistí, že Leah je víc než jen pár rukou navíc, které mu pomáhají se Sarah. A Leah pozná, že Orenův nepřístupný zevnějšek je jen slupka, která zakrývá lidskost snažící se prodrat ven. A tak se společně perou s vtipnými, radostnými, trapnými a někdy silnými chvílemi jejich nové reality. (CinemArt)

(více)

Videa (5)

Trailer 1

Recenze (114)

Marze 

všechny recenze uživatele

Hrdina je podobně jako ten Nicholsonův nerudný samotář, který svým sousedům pije krev, a také jeho polidštění vede přes pozdní milostné vzplanutí. Douglas už sice nemá postavu salonního svůdce, ale pořád ještě mu zbyl dostatek osobního šarmu i hereckých schopností, jak nedbale trousit jedovaté poznámky na adresu zákazníků - Odkud že jste, z Vietnamu? Tam jsem byl -, vnučky sledující náhlý sousedčin porod - Tak tady vidíš následky sexu! - či zpívající Keatonové - Má historickou hodnotu, spala s Elvisem. ()

kenkaku 

všechny recenze uživatele

Ne... tak to opravdu ne děti. Od dvojky Michel Douglas - Diane Keaton jsem si sliboval opravdu víc. A tím víc myslím víc humoru (tady jsem se zasmál asi tak 2x a pokaždé díky Michaelovi), ne víc zpěvu Diane... to barové krákorání bylo tak násilné a otravné, že mě začalo iritovat už během první půl hodiny filmu. Celkem je mi jedno, že scénář a zápletka je průhledná až to bolí, co opravdu vadí je nevyužitý potenciál. Každý čekal, že morous roztaje a že to začne mezi nima jiskřit. KAŽDÝ (a to jsem ani nemusel číst o čem film je). Co jsem nečekal, je že se zasměji opravdu jen 2x (scéna "následky sexu" je opravdu ta bezkonkurenčně nejlepší). Stručně tedy: nuda (80% filmu), trapnost (Diane Keaton brečí - když dozpívá, když dosexuje, vlastně skoro furt...) a nevyužitý potenciál. ()

Reklama

Aleee89 

všechny recenze uživatele

Nic zázračného to není, ale jinak je to vlastně vcelku příjemný film, který notně připomíná asi deset let starý kus Lepší pozdě nežli později, také s Diane Keaton v hlavní roli. Tu mám celkem ráda a musím říct, že trochu diblíkovské postarší ženy řešící vztahové problémy jí sedí. Douglasův morous byl kouzelný. Je to předvídatelné, sem tam je tu nějaké to klišé, ale na zpříjemnění dne s nemocí v posteli je to myslím ideální. ()

jandula00 

všechny recenze uživatele

Nevím proč, ale tyto zazenitové komedie mě vcelku baví. U Lepší teď než nikdy jsem byla mírně skeptická už předem, protože nemám ráda vykrádání jiných filmů už v názvu. Pak jsem ale zjistila, že se o to postarali naši čeští překladatelé a né samotní tvůrci filmu. Zklamaná jsem nakonec byla i tak. Ačkoli Diane Keaton i Michael Douglas patří mezi mé oblíbence, dohromady jim to moc nešlo. Zřejmě má Michael lepší plastické chirurgy, ale věkově mi ti dva nějak neseděli. Charaktery rolí byly také dost žalostně napsané a vlastně nesympatické (což je v romantické komedii celkem chyba). Navíc tam té "srandy" bylo až žalostně málo - jestli vůbec nějaká. Celkově zklamání a zapomenutí. ()

hygienik 

všechny recenze uživatele

Stal som sa svedkom degradácie amerického filmu na druhotriednu stand up comedy show, v ktorej speakerovi Douglasovi (alebo skôr scenáristovi) došli nápady, a tak stavil na cynické a sexistické vtípky. Ako povedal vo filme:"Já rozbrečím každého." To, čo začalo ako "skoro" romantická komédia, sa skončilo ako znôžka surových narážok, ktorá sa ešte nehanebne tvári, že propaguje rodinné hodnoty. Hlavný herecký pár sa týmto angažmánom znemožnil. ()

Galerie (36)

Zajímavosti (2)

  • Natáčelo se v amerických státech Connecticut a Kalifornie a v anglickém hrabství Greater Manchester. (Terva)

Reklama

Reklama