Mayday (TV seriál)

Drama / Thriller / Mysteriózní

Velká Británie, 2013, 5x60 min

Po prvním díle nečekaná spokojenost. Hutné, vtahující, optimální hudba, divné postavy. Falešné stopy a několik podezřelých - klasika, co funguje. Někdy jsou tam zbytečné dialogy a ústřední mladá dvojice je moc emo, i když se to dá vydržet. Poslední díl je vyřešený dobře (divák se dozví, kdo je vrah a přitom vyvstanou další otázky). Neprávem opomíjená mysteriózně-dramatická minisérie. PS: Hudba a kamera fakt na úrovni. 74%.(10.7.2013)

Po zhlédnutí všech dílů: nakonec se to celé přerodilo spíše do kategorie mysteriózní, ale rozhodně to nebylo naškodu a těžko tak najdete něco podobného. Spousta zajímavých podivínských postav, kde jste po většinu času, mohli jedině hádat, co jsou zač a většina odhalení byla logicky na konci. Díky povedené hudbě a kameře se i z tuctové scény stal celkem tajuplný a husí kůži nahánějící záběr (nejlepší obvykle na konci každého dílu). Celý příběh ponechával dost možností, jakým směrem se bude ubírat a jak to celé vlastně dopadne, ale konec přichystaný autory stál určitě za to. Nejspíš to nebude seriál pro každého, ale komu se líbí obdobná tvorba od BBC, bude maximálně spokojen, 5*(11.3.2013)

• ivicudus

Akoby chcela BBC urobit skratene The Killing ale nepodarilo sa to. Nudne, plne klise a dlhych spomalenych zaberov na tvare hrdinov na ktorych sa zraci uzas, zhrozenie alebo strach a do podmazu vrestia melodramaticke huslicky. Ak ste aspon priemerne inteligentny divak, po prvej, najviac druhej epizode je vam jasne, ktory zahradnik je vrahom a zaverecna cast este dorazi nelogickost celeho pocinu. Mrzi ma toto premhanie hereckeho talentu. Na com toto naozaj kape, je ze mali material na dostojny dvojdiel a roztahali to na 5 dielov. V kriminalkovom suboji ked sa vsetky televizie Britanie rozhodli v marci vysielat (mysteriozne) kriminalky to BBC prehrala na celej ciare.(19.3.2013)

• Arsenal83

Anglická vidiecka atmosféra, teda samý podivín s nábehom na psychopatiu. Do toho trochu mysteriózna, veľa tajomstiev a možnosť pre diváka hádať vraha, čo však nie je ťažkou úlohou. V poslednom čase to sú podobné ladené seriály anglickej produkcie na jedno kopyto. Ťahajú to len atmosférou, inak je to väčšinou pomalé a málo prekvapujúce.(28.9.2018)

Velice působivý seriál s úžasnou atmosférou. Do poslední chvíle udržuje diváka v napětí a skoro nikdo není tím, kým se na první pohled zdá být. Vzájemná podezíravost postupně odhaluje dosud přehlížená tajemství. Záběry lesa s působivou hudbou mají magické kouzlo. K tomu skvělé herecké výkony, jak už tomu u podobných britských minisérií bývá. Pouze malá připomínka, jelikož několik motivů mi přišlo nedořešených - např. proč Malcolm nechtěl, aby pátrači šli k močálu (po zhlédnutí celého příběhu to pro mne postrádá logiku), nebo zda zmizení talismanu stačilo k osvobození Linusova otce.(4.4.2016)