Královna pouště

• USA Queen of the Desert (více)

Film režiséra Wernera Herzoga, Královna pouště, vznikl na motivy osudů Gertrudy Bell, britské badatelky a kartografky, která na začátku 20. století zmapovala oblast Středního východu. V hlavních rolích příběhu o lásce, tragédii, přátelství, nevraživosti a střetu odlišných kultur se představují Nicole Kidman a James Franco. (Bontonfilm)

Pythonator

Točit dvouhodinový "velkofilm" o ničem, to už chce pořádný kumšt. Něco tak nudného jsem už dlouho neviděl. Jako by někdo mermomocí chtěl natočit ódu na silnou ženu, která toho hodně dokázala. Nepsala to nějaká blbá feministka? Bohužel ta hrdinka toho zase tak moc nedokázala, nebyla Lawrencem z Arábie a její život nebyl natolik zajímavý, aby se podle toho dal točit nějaký strhující velkofilm. Vrcholem všeho je poslední hláška filmu, kdy se filmaři snaží dělat bohyni z obyčejné britské pipky, ale působí to spíše trapně. Taková je Královna pouště. Nudná, rozvláčná, nezajímavá a trapná jako ženská knihovnička céčkové německé produkce vysílaná na Barrandov TV. ()

DrifterSoul

Tak nuda tohle, jak zde někdo komentuje, rozhodně nebyla. Pokud se tedy ovšem člověk dokáže ponořit do děje, nasát do sebe pouštní krajinu, pokud zná historické souvislosti a pokud je mu sympatická, oduševnělá tvář Nicole Kidman s jejími gesty, pak tohle nuda opravdu nebyla. A nakonec. Je třeba si uvědomit, že tohle byl životopisný film, založený na reálných postavách a osobnostech té doby; a život nikdy není tak akční a dramatický, jako " some Hollywood made movies", ne? Pokud je ten filmaři zpracovaný příběh alespoň na 70-80% pravdivý, pak Gertrude Margaret Lowthian Bell byla skutečně výjimečná žena. ()

ZadaraDoKina

Při natáčení filmu se během kontroly denních prací prý střihač s kameramanem smáli tomu, jak je to nablblé. Herzog stále točí skvělé dokumenty, ale tento hraný film se mu opravdu nepovedl. Při sledování takových produkcí si kladu otázku, jak je možné, že to nikdo nezastavil. Copak nikdo neviděl, jak je to špatné? Předpokládám, že schválený projekt s hvězdami Kidman, Franco, Pattison se prostě zastavit nedá... ()

eexDon

Für mich - 75%, - /romantické to bylo, velmi, hlavně na začátku a navíc takové naivní, Nicole šla od úspěchu k úspěchu a naprosto nic ji nezastavilo/, + /Nicole hrála slušně a vypadala docela mladě, podle skutečnosti - snad ne moc upravené, celé takové milé, až někdy lehce naivní, ale potěšilo to, navíc docela výpravné, na ten rozpočet/, hodnocení - nakonec docela dobrý romanticko - dobrodružno - životopisný filmeček od Wernera, aspoň jsem se o hlavní postavě něco dozvěděl, když to bylo takové eso, co znalo kdekoho, nakonec se mi to docela líbilo, nebylo to nejhorší ()

Ganka

Hezky natočeno, to ano. Patrně Gertruda Bell byla kabrňák, ale teď se musí otáčet v hrobě. Dvě hodiny unylé nudy korunované obsazením dvou herců s nejsvětlejším fototypem v Hollywoodu - Kidman a Patizónem. Zajímalo by mě, jestli si opravdu lidi, trávící roky v poušti udrží tak světlou pleť (pokud to nejsou albíni). Začátek byl fajn, ale pak už to šlo z kopce. Škoda, nějaký potenciál by to mělo.. ()

babuca

Púštné scenérie a hudba sú famózne. Tempo je pomalšie do prostredia zapadá perfektne ale ako vidieť mnohí kritici na CSFD v arabských krajinách nikdy neboli. Mimochodom začiatok 20. storočia je obdobím kedy vznikali obchodné vzťahy Británie, Francúzska a západnej Európy s Blízkym Východom, ktoré sú dodnes veľmi zložité a treba sa na to pozerať aj cez oči arabov, ktorým sa stále snažia ich krajinu organizovať / alebo ukradnúť ?! Ale to by som už začal veľmi politizovať. 85-90% aspoň za mňa. ()

bohzde

Opravdu nudné, zdlouhavé a o ničem. Podle životopisu to byla na svou dobu akční žena, tohle je opravdu slabý odvar. Výkon Nicol Kidman nic moc, Robert Pattison v roli Lawrence z Arábie působí směšně. ()

tichyphoto

128 minut nevídaný nudy a to bohužel nepřeháním. Nic, co by člověka upoutalo. Dlouhý a nudný, bez života, bez čehokoliv, co by diváka udrželo u obrazovky. Pro mě utrpení. O Gertrudě Bell si radši přečtěte něco na internetu a dozvíte se víc. .....A kdo během filmu neusl, dávám mu bludišťáka ! ()

Vandrovnice

Všechny mínusy tu už byly víckrát popsány (nepravdivý dojem o Bellové, která se vydává do pouště "jen tak pro svůj plezír", aniž by přitom něco užitečného dělala... psychologická plochost postav, které se během děje nijak nevyvíjejí... povrchnost a nespojitost dějových peripetií, v nichž jsou odkazy na nitro hrdinky na jednu stranu prvoplánově vysvětlovány v dialozích, a na druhou stranu postrádají přesvědčivost právě kvůli nedostatku vnitřní hloubky...) Za sebe dodám, že nijak mě neomráčil ani vizuál, na můj vkus až příliš fotošopový - ani syrový, ani tajemný, ani poetický, prostě jen bezzubě, katalogově/časopisově líbivý. -- Dvě hvězdy dávám za to, že film ani neurazí a shlédnout jej nebyla vyloženě muka, "dalo se to", aniž bych ovšem měla chuť jej kdy shlédnout znovu (to už by pak opravdu nebylo nic než strašlivá nuda). A vzhedem k potenciálu, který s sebou skutečná osobnost Gertrudy Bellové nese, celý film vnímám jako jednu velkou, leč velice promarněnou šanci. ()

Alagaesie

Vždy jsem měl rád filmy z orientu. Dardanely patřily Švábovi? Gertrudin společník stál za bačkoru. Holka jedna dobrodružná... Británie jí byla malá. Fascinace básníky rozšířuje obzory. Florence byla zakřiknutá možná až příliš. A Gertuda náhle objevuje zamilovanost – do orientu. A Keduganna. Aby je sup ukloval(!) Proč otec srovnával člověka s velbloudem docela chápu – mojí matku za něj taky chtěli vyměnit. Gertrudin otec měl jiný pohled na věc, než jeho dcera. Tragedie byla na světě. O tři roky později šla pouští karavana. Měla rozhodného vůdce. Gertruda odhodlaná výzkumnice? Velbloudi skvělí. Hlavně ti bílí. Bakšiš mluví. Zmínka o dvou sklenících čaje – pro Gertrudu a muže mi přišla přirozená. Zvláštní archeologická dvojice u ohniště. Kam se to chtěla Gertruda vydat? Dostala zbraně? Proti beduínům? Skvělé – bourala stereotypy. Chtěla poznat emíra? Troufalé... A troufalý byl i Gertrudin společník. Armádní důstojník držící se regulí nepochopí, že někoho může zajímat jiná kultura. Richard v získávání Gertrudy neuspěl. Kuchař v poušti neznalý vajec. Další dopisy... S poštou je v poušti holt problém. Krása otvírala Gertrůdě mnoho dveří i srdcí. Hezké byly podzemní chodby, kde se Gertruda dozvěděla o osudu bývalého emíra. Gertrudiny plány na odjezd zpřetrhal Emír. Gertruda se držela západních zásad. Tajemnice pro Orient. Skvělý film. ()

jjemi

Především příběh o nepříliš úspěšném milostném životě. Očekávala jsem více zážitků z života beduínů a vztazích mezi kmeny. A především se ptám: Čím byla Gertruda tak úžasná? Byla sebevědomá a hrdá, ale to nemohlo k získání reskeptu až obliby u beduínů stačit. Chybělo více epizod ze setkání s jinou kulturou. Dlouho jsem čekala, kdy TO konečně začne, ale nic se nestalo. Pattinson byl v malé roli Lawrence nevěrohodný. Kdo viděl Petera O'Toola jako Lawrence z Arábie pochopí. ()

Oxytocin

Pusťte si raději životopisný dokument o badatelce nebo cestopis o dané oblasti. Bude to mít větší šťávu. Nuda. ()

peproch

Úplně německý film  - a to nízkou mírou dramatu, povrchností dialogů, pseudosokumentárním stylem, je to jako německé seriály podle britských předloh a reálií. Ale ten rozdíl přeci vidíte - je to póza a nuda. Všechno jsou jen kulisy a kostýmy, život je někde jinde. A Nicole K tomu nepomáhá, nemá co hrát, jen štěká nebo soší. ()

Jude Law jako podmořský Indiana Jones?

Jude Law jako podmořský Indiana Jones?

03.05.2013

V poslední době odmítl několik rolí. Vycouval třeba z westernu Jane Got a Gun, což byl asi dobrý tah, protože film se potýká s dalšími problémy, aktuálně jej opustil i Lawův náhradník Bradley Cooper… (více)