Dvojice vyšetřovatelů hledají ztraceného studenta a vejdou do jeho domu, kde naleznou sbírku videokazet. Na kazetách jsou děsivé záběry a vyšetřovatelé si spojují souvislost mezi kazetami a jeho zmizením. (Nivenx)

M.Myers

Stejně nevyvážené jako první díl. První dvě části nebyly špatné, ale ani nijak výrazné. Duchařin a zombíků je poslední dobou prostě hodně a je těžké něčím zaujmout. Nejlepší část je nepochybně Safe Haven, docela mě padala čelist, takový nářez bych chtěl vidět i třeba delším provedením. Pokud Vás z předchozích částí ještě nebolej oči, tak při sledování závěrečné části Vás bolet určitě začnou. Námět s Alienama určitě zaujme, ale kvalitu sráží kamera, která je umístěná na psovi, tak co z toho můžeme asi tak mít. Všechny části rámuje příběh dvou detektivů, kteří hledají ztraceného studenta a je to celkem o ničem. 3*** celkově, z průměru vyčnívá pouze Safe Haven klidně s plným hodnocením. ()

boul

Stejně jako u prvního dílu jsem dostal dva skvělé příběhy a dva průměrné, horší. Hlavní pointa je tak na stejné vlně a V/H/S/2 si udrželo svojí laťku stejně vysoko a na méně rozpočtový film jsem se dost bavil a jsem rád, že se takové filmy pořád natáčí! 3,5* ()

Hapretor

Celkově nezáživná píčovina. Jen "historka" o zombie cyklistovi nebyla nudná a docela vtipná. Nejhorší kravina byla o "kozlím démonovi". Filmařský um se zde ale nezapře. Kamera chytře udělaná. ()

Raziel_cz

Moc nechápu, jak někdo může říct, že je to lepší než jednička... Tape 49 je to samé jako Tape 56, což by vlastně nebylo nic špatného, kdyby nebyla mnohem nudnější. Phase I Clinical Trials dokáže párkrát polekat, ale jakmile si zvyknete na koncentraci duchů v rychlých záběrech, se strachem je konec. A Ride in the Park mohla byla vtipná blbina, jenom by to chtělo odvahu nechat zombíky sežrat děti a přetočit silně wtf konec. Safe Haven dua Tjahjanto/Evans je absolutní nářez a jediná část, která táhne hodnocení nahoru a strčí celou první V/H/S do kapsy. Vážně rád bych viděl režiséra Raidu podepsaného pod více hororovými snímky. Z posledního Slumber Party Alien Abduction mě začala bolet hlava skoro stejně jako ze Skyline. Kamera je v něm přidělaná na psa, který zakrývá třetinu obrazovky, emzáci vypadají jako potvory z Resident Evil: Revelations a očividně byl velký problém nakoupit pár baterek, protože postavy zmateně pobíhají z místa na místo a blikají do záběru stroboskopem, fakt super. Zkrátka až na jednu epizodu překvapivě dost slabé a je celkem jedno, že Safe Haven je samo o sobě na pět hvězd. ()

fr3ak

Díky originálně pojaté "A Ride in The Park" a vynikající "Safe Heaven" hodnotím o stupeň výš než první V/H/S ()

figliar

Podobne ako prvý diel, aj tu sa kvalita poviedok zásadne líši. Príbeh o robotickom oku bol najlepší a posledný alien úlet bola tiež riadna haluz. Avšak zombie tematika ma ako zvyčajne vôbec nezaujala a ani všetkými vychvaľovaná Safe Haven. Náboženský nezmysel, bez akéhokoľvek vysvetlenia. Ale celkovo, žiadna z poviedok nebola príliš originálna. ()

MickeyStuma

Hororový projekt ve stylu found footage ve druhém kole bláznivé antologie ve své nejtvrdší hnusotě. Tohle skutečně není nic pro slabé povahy. Máme tu soukromého detektiva, který je v jistém smyslu pojítkem všech povídek, kde uvidíme chlapíka s implantátem oka fungující jako kamera, cyklistu s kamerou na helmě, zpravodajce a další. Roztřesená kamera je využita do největší maximálnosti. Ona hrůza a děs se tímto značně zvyšuje o další level a kdo se při takových záběrech nepozvrací hned, tak alespoň sáhne po nějakých antidepresivech. Toto volné pokračování je i vzácným úkazem v tom, že je dvojka lepší než jednička. Má to nápad, styl a onen hnus v té nejlepší dokonalosti. Nejedná se o nic jiného než ryzí žánrovou bláznivinu která hororově pobaví, ale na kterou se nedoporučuje dívat pozdě v noci a o samotě. Pak cestou na toaletu vystraší i obyčejný pavouk či zakňourání kočky někde venku. ()

Rathalos

Tak oproti jednotke je to velke zlepsenie,hlavne co sa tyka kamery,ktora bola v celku dobre pozeratelna i samotne pribehy boli perfektne,trosku menej sa mi pacil posledny,nechybalo napatie,krv i brutalita a uplne sialenstvo a underground bol pribeh s nazvom Safe Haven,neskutocny masaker,na to urcite nezabudnem,davam plny pocet...:-) ()

domirovec

Jo! Takhle to má vypadat! Druhý V/H/S/ je další díl ze série hororových antologií, který dle mého názoru dopadl tak 20 krát lépe než první díl, který byl v mnoha ohledech podle mne slabý a svými nápady, které se snažil divákům předat (a také předal) na mě také moc nezapůsobil. Ovšem druhej díl tuhle veškerou ''slabost'' ze strany prvního dílu poslal někam úplně dopryč, protože je plnej energie, nápaditej, zajímavej a celkově velmi slušně provedenej. Jedna věc, kterou jsem neudělal v mé recenzi prvního dílu byla ta, že jsem nezhodnotil jednotlivé povídky a to teď také udělám. Nechci se však zbytečně více rozepisoval, takže to sjedu rychle a bez zbytečných řečí - Tape 49 (neboli prolog a také frame narrative): 7.5/10, Phase I Clinical Trials: 7/10, A Ride in the Park: 8/10, Safe Haven (tyvole tohle byla jízda): 10/10, Slumber Party Alien Abduction: 7.5/10. Za mě velmi kvalitní počin, který velmi doporučuji zkouknout, hlavně pokud jste viděl první antologii. 4/5 ()

dainio

Tak a mám shlédnutou i druhou VHS. Ze začátku bych chtěl říci, že kvalitativně je to dle mého názoru, úplně stejné jako loňský produkt. Akorát sem nabyl dojmu, že letos tvůrci více šlápli na strunu a holdovalo se zejména gore efektům. Což někomu může ale taky nemusí sedět. TAPE 49 - dobře rámuje všechny ty příběhy a rozehrává i hodně napínavý mezi-děj (4*). PHASE I CLINICAL TRIALS - originální tape. Viděno skrze implantované oko, hlavního protagonisty. Dost dobré lekačky. Hutná atmosféra. Příběh se mi moc líbil. Scéna v bazénu výtečná (5*). A RIDE IN THE PARK - vyskytujeme se v lese. Mé oblíbené prostředí :D. Pokud jsem kvůli jisté krkolomnosti ohodnotil "trojkou" loňskou nahrávku s neznámým vrahem, tak v tomto případě, zvedám hodnocení. Zombies neboli "walkers" (příznivci TWD ví) jsem si před nějakým časem docela oblíbil. Zde je to podáno hodně dobře. I s jistou niancí černého humoru. A závěrečný útok na narozeninou oslavu je úžasný (4*). SAFE HAVEN - z poklidného rozhovoru s vůdcem sekty se vyvine boj o holý život. Na můj vkus až moc krvavé jatka. Jsem spíše ten typ, co má rád napětí, při němž nemusí být prolita krev. Na druhou stranu mě to i bavilo. Jelikož mé alter-ego asi i něco takového má rádo. No nicméně...pokud to budu brát, že druhá polovina je i v jistém smyslu akční, tak je to odvedeno na jedničku. Až na některé samoúčelné brutalitky. I proto tedy dávám za (3*). SLUMBER PARTY ALIEN ABDUCTION - tohle by si vysloužilo i celovečerní zpracování. Emzáci jsou dost dobře vytvořeni. Napětí by se dalo krájet. Jen škoda, té až někdy místy úplně nepřehledné kamery. I když jasně, byl to záměr a měl to na sobě pejsek, že jo :D. A je to vlastně i unikátní natočení. Bylo mi jej líto na tom konci (4*) ()

AngelG

Nevim proč, příjde mi, že to je přehnané dávat 4, ale bůhví proč.. VHS2 se mi opravdu líbilo a užívala jsme si to o dost víc než předchozí projekt.. samozřejmě jsou tu opět slabší části, ale prostě jsem měla asi dobrou náladu či co a tak mě to jako celek opravdu bavilo.. navíc ten druhý příběh byl opravdu luxusní se skvěle vymyšleným umístěním kamery, což je další věc, kterou zde musim alespoň za sebe pochválit a to je mnohem lepší řešení natáčení, kdy něco vidíme "očima" herců a někdy ruční kamerou.. ano, furt se to třese a skáče, občas až příliš, čímž se totálně zruinoval např. poslední příběh, který jinak mohl být opravdu super.. takže stále to působí amatérským dojmem, ale zároveň mnohem vymakanějším.. ()

KUFI

Po pomerne koukatelny jednicce, je tu pomerne spatna dvojka. Vsechny pribehy jsou stupidni a navic nejsou vubec strasidelny. Hektolitry kecupu a sem tam nejaka lacina lekacka. Od tech neznamych, beckovych reziseru me to teda vubec neprekvapilo, ale zato Sanchez me hodne zklamal :/ Moje srdce pookralo jak jsem uvidel les a rikal jsem si "tak ted to na me Mr.BlairWitch vybali jako za starych casu". Vybalil smradlavy hovno z detsky pleny. Dat na zombika kameru je sice originalni napad, ale jinak to bylo cely dementni, balancujici mezi srdceryvnym dramatem (odraz v okne auta, hovor od stary) a strestenou komedii (vsechno ostatni). Jedna hvezda je za kozy Hannah Hughes. ()

cerbygerby

Pokračovíní V/H/S jakoby přidalo na pile..mnohem víc brutálnější příběhy, neboli úryvky s kamer.. takže tady už jsem vzhleem k prvnímu dílu, sáhl na plné hodnocení.. 5* a 90% ()

kvardis

Tesil jsem se ze VHS2 predci prvni dil , nicmene v tom jsem byl zklaman. Kvalitu si to drzi, nektery pribehy pusobi i originalne a urcite Vas to pobavi.Na druhou stranu hluboky dojem zazitku to nezanecha. ()

helraiser

Tak tohle byla ovšem parádička, čtyři povídky a ani o jedné se nedá říci, že by byla kdovíjak špatná. První povídka o chlápkoj s robotickým okem, který dostává pořádně zabrat od duchů a s nim i divák, opravdu povedené lekačky a opravdu fungují. Druhá povídka je variací na zombii, tentokrát z pohledu jednoho zombíka s kamerou na hlavě, opravdu slušná podivaná a některé záběry stojí opravdu za to, takže kdo je fandou zombii filmů tak si bude chrochtat blahem. Třetí pvídka je doslova démonickej orgáč, plnej gore, fakt mazec a vrchol tohoto filmu. Čtvrtá a poslední povídka se točí okolo setkání lidí a mimozemšťanů, které pochopitelně pro lidi nedopadne nejšťastněji, hodně slušné i když z celé čtveřice nejslabší část, ale i tak dobře odvedená práce. Celkově se jedná o hodně slušně zvládnuté found footage a i když toto odvětví hororu nemám zrovna nejraději, tak tentokrát jsem byl opravdu spokojenej a můžu jedině doporučit. ()

Vabr

FAKT UŽ JSEM KURVAAA NAŠTVANEJ!!!!! PÍŠU TO UŽ PO 3. A VŽDY, KDYŽ JSEM TO PSAL TAK SE MI TEN ZKURVENEJ INTERNET EXPLORER ZAVŘEL NEBO NĚJAK ZBLBNUL. SAKRA!!! JESTLI TOHLE PŘEČTETE, TAK MÁTE ŠTĚSTÍ, ŽE SE TO VŮBEC ODESLALO!!! Tak to by byl asi úvod a jdeme na recenzi! 2.díl je výrazné zhoršení. Sice podle ,,kritiků'' je to opravdu skvělé a 1. díl je špatný, ale ať si vylížou zadek. Promiňte jsem furt nasranej z toho internetu. Možná bych měl požívat Google nebo Mozzilu. 2. díl je horší hlavně kvůli tomu, jak jsou povídky kratší a jsou jenom 4!! Omáčka je trochu strašidelnější, ale v 1.díle byla více temnější a to je plus. Povídky jsou opravdu od nejhorší po nejlepší. PHASE I CLINICAL TRIALS - 4.místo. Prostě děs. NUdAaA +_+. Snad furt si ani nemůžu vzpomenout na to, co byl ten 1. snímek. Byl neděsivý, nudný a nezajímavý. Sakra to byl blbej nápad jak Internet Explorer! A RIDE IN THE PARK - 3.místo. Míň nudný, ale stejně to bylo blbý jak tvoje aktovka. Originální kvůli pohledu ze zombíka. Konec je vcelku dobré zakončení. Ale stejně špatné. SAFE HEAVEN - 2.místo. Zasraná Čína a ty jejich podivnosti! Jako film by to bylo lepší. Jako krátký snímek taky, ale museli by změnit trochu děj, herce a efekty. O fous lepší než snímek před tím. SLUMBER PARTY ALIEN ABDUCTION - 1.MÍSTO. Sakra lidi proč tohle tak hejtíte!?§ Vždyť tnhle jedinej snímek se vyrovnává 1. dílu. Kam se hrabou ostatní .Sice se to seká, ale to je na tom originální a dobrý, protože nemusím vidět nějaký sračka efekty. Prostě ostatní byly opravdu děs. Na tomhle se mi ještě líbilo , to téma UFO. Jo, je to ohrané téma, ale tady z něho udělali něco záživnějšího a skvělého. Celkově prostě V/H/S/2 posrali. Doufám, že se tohle neposralo a odeslalo se to!!! VYHODNOCENÍ: ZKURVENEJ INTERNET EXPLORER!!! ()

Pavel82

Méně výrazné, méně atmosférické a až příliš na sílu vykonstruované a přehnané příběhy. Tady se úplně vypařila i minimální uvěřitelnost found footage. Na jedno podívání ale neublíží. ()

Polnoch

Oproti jednotke nič nové, akurát príbehy sú o triedu slabšie. Kamera je často za hranicou pozeratelnosti a posledná páska, ktorá ma osobne asi najviac zaujala svojim príbehom, je kvôli kamere takmer nepozeratelná. ()

M1911

"I see dead people" 101, neuvěřitelná parodie na zombie filmy, proti které je Shaun of the Dead psychologické drama, indonézská reklama na české pivo a invaze mimozemské rasy natolik vyspělé, že nedokáže pochytat ani partu fakanů na anální sondáž. Ale ze všeho nejvíce zklamal Gareth Evans, který by se měl vrátit k čištění činžáků od cikánů , jelikož horory mu očividně nejdou. ()