Tajné hrátky

Afternoon Delight

Afternoon Delight

Drama / Komedie

USA, 2013, 99 min

Lahůdka, po které jsem šla kvůli talentované Juno Temple a objevila Jill Soloway, úhlem pohledu hodně podobnou Nicole Holofcener, vypráví o mladičké zcela spokojené sexuální pracovnici zachraňované znuděnou altruistkou obklopenou kamarádkami, co taky pášou dobro ve velkém, zatímco by samy potřebovaly krizovou intervenci jak drbání. Sondička do krás pokrytectví jako víno a už teď se těším, kdy a co dalšího Jill Soloway vytáhne z klobouku.(28.3.2014)

• Aljak

A pointa? Rozmýšľam o čom bol vlastne tento film. O zdeprimovanej matke? O manželskej kríze? Alebo o striptérke, z ktorej sa vykľuje štetka? Asi najskôr o všetkom dokopy, ale ani jeden z hlavných motívov v konečnom dôsledku nevystupuje dopredu. Možno to bolo zámer, ale práve tento fakt zabil podľa mňa celý filmový potenciál. Áno, malo to niečo do seba, ale aj tak mi to prišlo celé akési nevyvážené a tým pádom aj nevýrazné. Juno Temple zas a znovu hrala mrchu, a ja normálne uvažujem, či sa v jej podaní vôbec dočkám niekedy aj nejakej pozitívnej postavy. Možno by jej to po tom všetkom už nikto ani neuveril, keďže z nej tá zákernosť akoby reálne vyžarovala. No ale späť k filmu - nebolo to zlé, ale u mňa to vyvolalo maximálne dojem priemernosti.(16.3.2014)

• Marqta

Trochu zvrhlejší a zdánlivě psychologicky hlubší variace na téma Pretty Woman. Film postrádal nějaký smyl, pointu úplně mi unikal záměr tvůrců, nemám tušení co chtěli tímhle filmem ukázat. Takové nemastné neslané o ničem více méně a to i přes celkem slibně se tvářící začátek. Pokud to stojí za vidění, tak jedině kvůli Juno Temple,(11.8.2014)

• radaza

Tak nějak netuším, proč je tu takové nadšení z filmu o nudící se hysterce, která se nechá živit manželem a vyvádí nesmysly. Názorně to dokumentuje současné americké pojetí rovnoprávnosti žen a mužů. Žena se nechá živit, nudí se, hledá se.....ale jinak má samozřejmě právo na polovinu všech pozitiv. Správně tady poznamenala jedna recenzentka- nevíš, co se sebou? Tak švihej makat. Filmově celkem slušně zpracované, ale krajně nesympatická hlavní postava a tématicky naprosto zbytečný film.(3.2.2015)

279. "I am Sex Worker", opět úchvatná a ve své veskrze ďábelské roli striptérky a prostitutky vynikající, přesvědčivá Juno Temple, dostává k nám převážně humornou formou a s vtipnou nadsázkou další velmi, velmi závažné téma současnosti, využívání a zneužívání vlivu, bezohledné prosazování osobní moci, zhoubné a nestoudné ovládání lidí skrze jejich nejprostší slabinu, jejich uspokojivě nenaplněné animální pudové touhy, ve vystupňování vedoucí až v naprostý vztahový rozvrat a rozklad, McKenna jako mistrně obratný, vypočítavě surový manipulátor, jako agresivní nákaza účinně napadající již ochablé a slábnoucí mezilidské vztahy, veskrze už jen teatrálně předstírané, citově pusté, vyprázdněné, obsahově neemotivní, takový je stav menšinové společnosti přežívající si v hmotném nadbytku, kdy i ta, jinak velmi důležitá a pomáhající charitativní činnost je už jen trapnou, okázalou pózou bez jakéhokoliv duchovního naplnění a odkazu na morální hodnoty lidskosti, opravdu geniálně vystihující, ale bohužel opomíjené dílo, které by měl každý i opakovaně vidět, neminout a nepřehlížet, jsem velmi vděčný za takovou tvorbu, bravo!!! (10/10) Spřízněný komentář: mat.ilda(10.3.2015)