Vánoční čas umí přinášet podivuhodné příběhy, vtipné historky i nostalgii. Přijde letos Ježíšek? je příběh dvou rodin, které se rozhodly, že Vánoce jsou prostě od toho, aby se konaly dobré skutky, přání se plnila za každou cenu,   a aby na zázraky věřily nejen děti. Šarmantní šedesátník José (Josef Abrhám) se vrací po třiceti letech z emigrace v Mexiku do rodné Prahy. Podlehne totiž naléhání  své mexické manželky Dolores. Ta věří, že pro jejich dceru Penélope, která se marně snaží otěhotnět, je poslední nadějí zázrak, který by v předvánočním čase mohlo splnit slavné Pražské jezulátko. José má z návratu obavy, protože moc dobře ví, že by mu mohl přinést nečekaná překvapení. Ta mají podobu jeho dávného kamaráda Rudy (Václav Postránecký), který všemi rád manipuluje, ale hlavně jeho bývalé lásky Květy (Libuše Šafránková) a její velké, osobité rodiny, v čele s jejím synem Michalem (Igor Chmela). Rodné místo Josému připraví řadu svízelných situací. Bude potřebovat nadhled a všechen svůj smysl pro nápaditá řešení, aby se z malérů všichni dostali. Nakonec se ale ukáže, že i každý z členů Josého rodiny skrývá své tajemství, a že v Praze je kromě legendárního Pražského jezulátka i řada dalších bytostí, které jsou schopné konat zázraky. (Bioscop)

Kybela

I když jsem to viděla před Vánoci, nic moc to nezachránilo. Špatný scénář, postavy jednají naprosto nepochopitelně, celé je to podivně zmatené. Dobří herci se snaží zachránit, co jde, ale ono toho moc není. ()

Franki69

Už jen ta zápletka, aby se film vůbec rozhýbal. Abraháma je třeba vyhnat do exilu mezi mexické kaktusy, nechat ho tam gringovat 30 let a přiženit ho do rodiny, v které shodou děda jeho seňority kradl v českých kostelech. Mělo mě to varovat… Největší překvapení pro mě tedy bylo, že Karel Roden má bratra, který hraje velmi dobře (a je mu podobný). Nebudu tady vypisovat všechna negativa, ostatně co oko, to názor. Co tedy vadilo mě. Pekelný zvuk, dialogy jsou místy opravdu nasnímané tak blbě, že jsem nerozuměl (po vypnutí filmu a návratu k běžné tv produkci se můj sluch zázračně zlepšil). Špatně filmově vyprávěný příběh – do dvaceti minut máte guláš v tom, kdo je kdo, kdo co po kom chce a proč dělá to či onohle. Třeba (spoiler) Abrahám je se svojí mexickou manželkou a dcerou v Praze po třiceti letech, chicas jsou v Evropě vůbec poprvé…a oni na sebe kašlou, žádný výletíky, nic. Ano, přesně takhle se k sobě chová milující rodina, v níž manžel vezme manželku a dceru vůbec poprvé do míst, kde vyrůstal. Nasnímané záběry zimní Prahy jsou opravdu nevábně šedivě smogové. Přitom v záběrech z interiérů je jasné, že se používaly filtry a věřím že i postprodukční triky. Záběry „magické Prahy“ ale vypadaly jako zbytky z čehosi, co nasnímá kameraman televizního zpravodajství, když si točí „ilustrační záběry“ do zásoby. Ze střihů ze záběrů na Prahu/k někomu do bytu až chvílemi kolabovala televize…Co dále? Scénaristická klopotnost. Některé postavy se chovají úplně dementně, a to jen proto, aby děj vůbec mohl někam pokračovat. Uvidíte také dějové linky, které jsou zajímavě rozehrané a náhle bez pointy skončí. Zlodějský kostelník, například… Za co jsem vlastně dal tu jednu hvězdu? No, nebylo to tak strašný jako Babovřesky nebo Kameňáky. P.S. Často se mluví o ježíškovi a jsou tam nějaké meziscénky, v kterých to vypadá vánočně (světýlka, stromeček, dárečky). Také se koná vypouštění (zjevně mrtvého) kapra do Vltavy. „Asi je unavený“, říká v tu chvíli tatínek udiveným dětem, které nechápou, že rybička plave znak, velmi WTF moment celého dílka!! Suma sumárum, asi se tedy jedná o „Vánoční film“ …Mno, já o tom až tak přesvědčený nejsem. ()

allegria

Děj nesrozumitelný, ani do konce filmu se mi nedařilo rozplést ty motanice vztahů, kdo je kdo, co a proč, zkrátka jaksi překombinované. Co mě ale skutečně vytočilo, že ještě v roce 2013, kdy film vznikl, se ukazuje zabíjení kaprů jako něco zábavného a roztomilého, nemluvě o krmení vodního ptactva kynutým pečivem jako jsou rohlíky apod. - takto ročně uhynou stovky vodních ptáků. A trápení živého kapra s radostnými pobavenými úsměvy v síťovce a pak ve vaně, načež se zubožený těsně před smrtí vypustí do ledové řeky, aby dostal poslední šok, to je opravdu čin hodný tupců a barbarů. Jestli takto budou tvůrci filmů i nadále vychovávat děti (a dospělé), pak se máme v budoucnosti na co těšit. Škoda dobrých herců, líbila se mi i hudba. ()

LilyHobbit

Z tohohle se stane můj oblíbený Vánoční film. Vše dobře natočené, jen mi k tomu chybělo pár věcí jako lapeni kostelnika a zjištění otcovství michala a honzy :-) za mě super, nechápu tak záporné hodnocení. ()

ricky4

Upřímně mě tento film překvapil. Podle hodnocení a komentářů jsem čekal velký propadák, nakonec z toho všeho vzešel příjemný pohodový snímek. Příběh je na 100 minutovou stopáž komplikovaný, i když na konci se všechny ty nitky dobře spojí... Herci jsou bravurní, hlavně tedy Chmela, jehož grimasy jsou naprosto geniální. A půvab krásné Derbes je nepřekonatelný... Její románek je tak romantický, až jsem se zasnil... Pochopitelně existují lepší filmy- z hlediska splnění žánru se to však povedlo. 60x70% ()

migl

Celý film je plný klišé a patosu.Keby som si film pozrel na Vianoce keď je väčšina z nás na mäkko a ešte k tomu pod vplyvom nejakých omamných látok,potom by to snáď ani nebola taká chujovina. Ten záber ako preletí betlehemská hviezda nad Kauflandom bol neskutočne trápny!(product placement ktorý možno pokryl náklady väčšinu filmu) ,trápnych a zbytočných záberov tam bolo omnoho viac ()

musolini

Na začátku jsem nevěděl,co od toho filmu mám čeka,ale vyklubal se z toho příjemný film,takový odpočinkový,kde se člověk i zasmál a sledoval kvalitní herecké obsazení a hlavně výkony.Tak akorát ho pustit na zamračené podzimní nedělní odpoledne... ()

zeromen odpad!

Další česká kravina a hovadina, prosím už další české filmy netočte. Je to světová ostuda, ty české kraviny. ()

drsnykritik

Je to česká, rodinná, filmová komedie. Je vhodná jak pro dospělé tak i pro malé děti. Je to romantická komedie o setkání Josefa Abrháma a Libušky Šafránkové. Budou chtít vědět proč to tenkrát nevyšlo. Příběh se ale zaměří na rodinu Igora Chmeli, potom na rodinu Josefa Abrháma a Mariána Rodena. Určitě se na tento krásný film s úžasnou hudbou v pozadí koukněte. Hodnotím 5 hvězdičkami. ()

durkes

Tak Ježiško, ak máš prísť s takýmto filmom, tak naozaj radšej nechoď. Nuda .......Tá jedna hviezda ani neviem začo. ()

Pythonator odpad!

Český pokus o Lásku nebeskou dopadl jak jinak než česky. Film je neskutečně trapný i když si toho většina nenáročných českých diváků zřejmě ani nevšimne. Některé scény jsou přímo odporně nepasující jako například ty šlápoty ve sněhu. Paní režisérka se to všechno snaží zachránit krásnými záběry na smradlavou hnusně zastavěnou stověžatou Prahu. Pro Pražáka dobré. Připomíná to celé takového nedomrlého hybrida vzniklého z mexické telenovely, Ordinace v růžové zahradě a Lásky nebeské. Co jiného taky očekávat od česko-slovensko-mexické koprodukce? ()

weca

Tak tohle bylo neskutečný utrpení. Jeden z mála filmů, který mi při sledování působily fyzickou bolest. Nekecám. ()

robbez

Příběh filmu je blábol, který ani nemá cenu nějak analyzovat. Kombinace exotického Mexika a romanticky vánoční Prahy je možná vizuálně atraktivní, ale to je tak asi všechno. Ve filmu defilují roztomilé dětičky, bohatí, milí, hezcí a dobře oblečení lidé. Jako ve správné pohádce se snaží pomoci chudé a beznadějné matce, která odloží své dítě. Diváci také musí v rámci PP vidět, že úspěšní lidé nakupují v Kauflandu, jezdí Volvem a chodí s kabelkou Mary Kay. Abrhám tu působí spíše jako nějaká karikatura kultivovaného seladona a světáka než jako reálná postava a podobně je to i s ostatními herci a herečkami. Není to film, ale spíše taková celovečerní televizní (turistická) reklama na Prahu a Mexiko, na Abrháma s Šafránkovou a na vánoce a zboží, které lze zakoupit pod stromeček. Alespoň jsou tam ale ty hezké obrázky jako z pohlednice... ()

dogrose

Těšila jsem se na laskavou komedii s mými oblíbenci Šafránkovou a Abrhámem a dostala jsem slepeninu všeho možného. I když sem tam nějaký vtípek byl, krásné Mexičanky, Praha, vánoční atmosféra po americku, mě to přijde málo. Asi mi chybí řemeslnost, kompaktnost, větší lehkost, švih. Přeju si, aby se točily lepší věci než jen ty, které mají na obrazovce jen vyplnit čas. ()

Sa.sa

Ježíšek, Pražské Jezulátko, Libuška, vánoce, mrtvej kapr ve Vltavě, hezké Mexičanky a romantika co více dodat. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám