Vánoční čas umí přinášet podivuhodné příběhy, vtipné historky i nostalgii. Přijde letos Ježíšek? je příběh dvou rodin, které se rozhodly, že Vánoce jsou prostě od toho, aby se konaly dobré skutky, přání se plnila za každou cenu,   a aby na zázraky věřily nejen děti. Šarmantní šedesátník José (Josef Abrhám) se vrací po třiceti letech z emigrace v Mexiku do rodné Prahy. Podlehne totiž naléhání  své mexické manželky Dolores. Ta věří, že pro jejich dceru Penélope, která se marně snaží otěhotnět, je poslední nadějí zázrak, který by v předvánočním čase mohlo splnit slavné Pražské jezulátko. José má z návratu obavy, protože moc dobře ví, že by mu mohl přinést nečekaná překvapení. Ta mají podobu jeho dávného kamaráda Rudy (Václav Postránecký), který všemi rád manipuluje, ale hlavně jeho bývalé lásky Květy (Libuše Šafránková) a její velké, osobité rodiny, v čele s jejím synem Michalem (Igor Chmela). Rodné místo Josému připraví řadu svízelných situací. Bude potřebovat nadhled a všechen svůj smysl pro nápaditá řešení, aby se z malérů všichni dostali. Nakonec se ale ukáže, že i každý z členů Josého rodiny skrývá své tajemství, a že v Praze je kromě legendárního Pražského jezulátka i řada dalších bytostí, které jsou schopné konat zázraky. (Bioscop)

Psycho.R

Asi bych měl své hodnocení odůvodnit. Tak za prvé, jediný product placement, kterého jsem si všiml, je Kaufland a to jen v jediném záměrném záběru, to se, ale v českých filmech, nacpaných značkami nevidí. První hvězda. České komedie poslední doby jsou zpravidla extra vtipné v první polovině, ale pak se to vždy zhoupne v tragikomedii a pokud ne, tak to bejvaj odpady. Tady jsem zpočátku cejtil jistou křečovitost, která se, ale po krátké době infantilnosti vypařila a já začal mít vytouženy úsměv prostřednictvím laskavého humoru. Takže druhá hvězda. Samozřejmě velká hvězda za Josefa Abrháma, kterej je skutečnou legendou českého filmu a charisma i kondice v jeho 70 je neuvěřitelné. A čtvrtá hvězda je za lehkej příběh, kterej se příjemně nese filmem, aby se na konci rozpletl. Takže asi tak. Je to vánoční ilm a podle toho také přihlížím. ()

Oonika

Čekala jsem mnohem, ale mnohem větší volovinu! Tohle bylo sice trochu mimo, ale takové milé, bez nějakých nepřístojností a ujetin, jak bych jinak čekala, když hlavní partner je Nova... ()

quixote

Rozevlátý trapný kýč, po němž se nutně musí dostavit alergie na zasněženou Malou Stranu. Ukázkový příklad filmu odtrženého od reality, jehož podivný až ujetý scénář nezachrání ani zkušení a oblíbení herci. ()

Jonatána

Neříkám, že to byl zázrak, pokus o Lásku nebeskou po česku.A co? Začínám mít vánoční náladu, celkově to bylo pohodové a Praha je krásná :-). ()

bearmeedek

Čekal jsem spíš průšvih a předpokládal i nucený posuv filmu. Vzhledem k této nedůvěře došlo na shlédnutí až teď, coby náhlá potřeba vyplnit část nočních hodin něčím, třeba i nezajímavým. V nevánoční atmosféře bylo možno více se soustředit na detaily a - šlo to. Není to špatné, dá se na dílko příjemně koukat. Trochu jemného humoru, mini příběhy lidiček i s jejich chybami, a jedna až dvě mexické krásky na území hlavního města Prahy. Trochu rušivě na mě působily koledy v angličtině. Neohromí, neuškodí. ()

Romanstekl

Opět se zde potvrzuje, že zvučná jména nazajistí dobrý film, ba naopak, film je od začátku nuda a pokud se v půlce filmu domníváte, že se to rozjede, tak nerozjede. Sám ani nevím, proč nedám odpad, jedna hvězda snad za ty jména, jinak opravdu nevím...tento odpad české kinematografie si TV NOVA dovolí vysílat na štědrý večer...je to Nova, není se čemu divit, jen se udivuji nad tím, proč je stále jedničkou mezi televizemi. Pokud čtete tyto řádky, doporučuji zadat do vyhledávače jméno jiného filmu. ()

Don82

Takový jemný vánoční bizár... žádná křeč ani facepalm humor. Občasné dada scény nejsou naškodu a vytváří nechtěnou zábavu v místech, kde se má zřejmě divák vánočně naladit. Pěkný český film na vánoční, nedělní dopoledne. ()

Shitonit

Netuším co mě zvrtlo aby si tento skvost sjel... Nemá to patu ani hlavu, nemá to náladu, nemá to důvod proč se na to byť jen očkem dívat. Je to krutý, smutný, sešla se v tom hromada prima herců, mělo by to být takový fajn rozloučení, ale někdo, asi režie, nebo už snad scénář... to krutopřísně... posral. ()

Renie42

Ani nevím pořádně, co si o tom mám myslet. Některé scény jsou takové milé a vánoční, některé trapné se skrytými reklamami. Asi jsem nebyla na ten film správně naladěna, ale vadilo mě, jak tam hulej retka, jak Libuše, tak Dolores. Už to není ta filmová Popelka, všichni stárneme, ale ona byla v některých scénách pitomá. A ten záběr létající komety přes Kaufland, no to mi došla slova. Je to napůl dobrý, napůl odpad. ()

RigorMortis

Nudné, nezáživné a bez náboja. Nejak som nepochopil tú snahu o "zahraničnosť" filmu pridaním mexických herečiek, no meh. Dve hviezdy za sympatickú Aislinn, charizmatického Josefa Abrháma a za to, že som nevyhodil telku von oknom po pätnástich minútach filmu. ()

kaktusacek13

Totální pitomost, která vůbec neměla vzniknout. Musíme se za každou cenu snažit udělat z tradičních českách Vánoc tuhle frašku? Myslím že ne a proto mě hodně mrzí, že takoví herci jako Abrhám a Šafránková se k ní propůjčili. ()

Guran

To měl být vtip? Fi,m hrozně natočený s hroznou režií, s hrozným scénářem a hroznými herci v hlavních rolích, včetně Abrháma. Dvě hvězdičky dávám jenom za hezké mexické dívky, jinak ztráta času. ()

subic

Nestává se to často, ale letos tomu přihodím frčku. A proč? Když úplně pominu tu počáteční schízu a zaměřím se jen na děj, co se odehrává v Praze, pak je to dobře obsazené a i dobře zahrané, dvojice Šafránková a Abrahám je pro mě hodně v pohodě. Záběry na Prahu a vánoční atmosféra, z toho je jeden hned trochu naměkko. Na jeden film je tam až moc postav. V kině bych asi dost trpěl, ale kdyby to autorky trochu roztáhly na 2 televizní díly a rozvinuly děj i kolem dalších postav, bylo by to rázem zajímavější. Postránecký a hlavně Roden tam hrají 2 postavy, jejichž příběhy by mě docela zajímaly. 55% ()

Pitryx

Tak rozhodně to mělo místy hezkou hudbu. Zato scénář kličkoval jak potrefený zajíc. Naštěstí si to pak divák slepil dohromady sám. Tedy jak kdo, já se musel sem tam vracet. Musím přiznat, že po třiceti minutách jsem tomu ovšem nevěnoval plnou pozornost. Podruhé není proč to vidět. ()

ostravak30

Nestává se to často, ale občas ano, že se s uživateli této stránky neshodnu. A tohle je ten moment. Já osobně bych filmu přiřadil rozhodně vyšší hodnocení. Každopádně, pokud hledáte film, díky kterému na vás dýchne vánoční atmosféra, podle mě dále hledat nemusíte. Co je krásnějšího, a to už je vidět dle nicku, že pocházím z Ostravy, než zasněžená vánoční Praha? Když přičtu skvělé herce, dojemné příběhy, které ale nejsou naivní a konec tedy není jak z amerických filmů, tak tu máme skvělý vánoční film. Hned jsem si ho zamiloval. K tomu skvělá hudba. Co víc si přát. A já se místy i zasmál. Ne, já opravdu od vánočního filmu s milým, dojemným příběhem, který končí dobře, ale ne naivně, skvělými hereckými výkony a vhodnou hudbou, nečekám nic menšího, než že na mě přenese vánoční atmosféru, trochu mě dojme a hlavně donutí přemýšlet. To všechno se povedlo. Je to pěkný příběh, který spravedlivě řečeno není na Lva, ale na druhé straně nabízí krásnou vánoční Prahu a úsměvné momenty. Umím si představit u tohoto filmu svařák a cukroví a do té správné nálady mě tenhle snímek dostane. Dostal jsem, co jsem od něj očekával a k tomu se mi dostalo bonusu v podobě úsměvných a dojemných momentů vhodně rozprostřených do celých devadesáti osmi minut. Za tenhle film děkuji a už teď patří k mým oblíbeným. ()

DeDanu

Tohle dílko mi způsobilo veliké rozpaky a nastolilo dvě zásadní otázky: proč vzniklo a co nám tím chtěli páni a paní od filmu sdělit? Ani paní Š. s panem A. to nezachránili. A to je co říct! A to říká všechno. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám