Sexy bestie

Život gangstera je značně vyčerpávající. To pocítil i londýnský lapka Gary Dove a uchýlil se raději do slunného Španělska, kde tráví volný čas s manželkou DeeDee a s přáteli Aitchem a Jackie. Jeho odpočinek však nemá dlouhého trvání, brzy je přerušen vpádem psychopatického zabijáka Dona Logana, jenž Dovea donutí, aby se k opuštěnému řemeslu rychle vrátil. Je ho potřeba u velké bankovní loupeže. Gary dlouho odolává, nakonec se ale do Londýna přece jen vydá. Avšak nikoli v přítomnosti Dona Logana. Tomu se totiž stala malá nehoda. (oficiální text distributora)

Jordan

trochu romantický film, trochu gangsterka, štipka heist movie, mierna "psychologická" krimidráma - glazerov debut je žánrovo ťažko zaraditeľný, vďaka tomu, že každá postava vyskytujúca sa v tomto skoro polanskovski komornom príbehu je aktuálny alebo bývalý gangster, môžeme to považovať za jeden z najoriginálnejších gangsterských filmov; v prvom rade si však musíme uvedomiť, že je to forma: ale forma prvej triedy, štýl pre štýl, potešenie z hrania sa: tak isto, ako si glazer užíva režírovanie tejto krásnej manieristickej hračky, tak si herci (winstone, mcshane no predovšetkým kingsley) užívajú hranie starnúcich gaunerov; ťažko povedať, či sa glazer viac inšpiroval svojimi klipmi alebo guyom ritchiem, výsledok je však ten, že richard kelly (donnie darko) a winding refn (drive) sa už inšpirovali glazerom (teda: podľa mňa); zbehne to rýchlo a vôbec to nenudí: a ten závan bizarnosti mi len a len lahodí (poľovačka na zajace, kameň v bazéne, vŕtanie do trezora, španielsky chlapec-sluha...). ()

Anthony

Film od průměru odlišuje zvláštní halucinogenní atmosféra (občas zběsilý klipovitý střih, prazvláštní představy či sny). Ovšem právě tato klipovitost mě spíše rušila. A bez těch formálních hrátek zůstává jen velice prostinký příběh. Zůstává tak alespoň výborný výkon Bena Kingleyho coby psychopatického gangstera. ()

alenka

uvodni scena s valicicm se sutrem, ktery skonci v bazenu me skoro rozsrotovala, ale ocekavala jsem zapletku v tomhle smeru, a ona neprisla. n eze by sexy bestie byla spatna, to urcite ne, dobre se na nid ivalo, a hlavne poslouchalo. ben valel kazdym slovem, a i jeho ciny stalo zato, ale celkove pro me film nejak nevyznel. ()

P1tr

Zvláštní snímek, který obsahově příliš nezaujme a nabízí celkem tuctovou podívanou, jenomže díky zajímavému režijnímu stylu disponuje Sexy bestie jistým charizmatem, které vás dokáže při sledování udržet i přes slabší příběh. Vítězí zde jasně forma nad obsahem, což nemusí být nutně špatně, ale ona forma není zas tak silná, aby sama o sobě vydala za kvalitní zážitek vybočující z průměru. ()

Anderton

Takýchto cool britských gangteriek sme si za posledných 20 rokov užili dosýtosti. K tomuto staršiemu kúsku som sa dostal až dnes a možno je to aj dobre, známi herci tu totiž vyzerajú skutočne v relatívne mladíckej forme a na film sa už pozeráme ako na takú malú klasiku. Z dejového hľadiska to však nie je nič extra, oživením je fakt, že väčšinu filmu sledujeme prehováranie na lúpež, tá potom zaberie pár minút a finále toho už nemá veľa čo ponúknuť. Ale ako oddychovka dokonalé, človek chce ísť hneď sa slniť na lehátko vedľa Winstonea, teda skôr vedľa jeho ženy. ()

• Výslech na letišti byl první scénou, kterou Ben Kingsley natočil. Ten později uvedl, že postava Dona Logana byla z velké části inspirována jeho babičkou. (MrCreosote)
  • Roli Dona Logana (Ben Kingsley) si mohl zahrát jak Anthony Hopkins, tak i Ray Winsone, který nakonec ztvárnil hlavní postavu filmu, bývalého mafiána Gala. (MrCreosote)
  • Slovíčko "fuck" uslyšíme celkem 115krát. (MrCreosote)

Gangsterka Sexy bestie dostane prequel

Gangsterka Sexy bestie dostane prequel