Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Polská jednotka IFOR pod velením majora Kellera slouží v Bosně roku 1996. Při běžné hlídce zabrání lynčování vojáků místními obyvateli. Jenže vojáci tímto zásahem překročili svoje pravomoci. Proto do Bosny přilétá major Kuš a poručík Čacky z prokuratury, aby případ řádně vyřešili. Ten večer je sestřelen v horách vojenský vrtulník a major Keller se rozhodne i přes přímý zákaz cokoliv podnikat zachránit přeživší ze ztroskotaného vrtulníku. Společně s majorem Kušem a poručíkem Čackým se vydávají do hor. Zde se však musí potýkat se silným odporem místní separatistické skupiny.
Film vyprávějící nejen o jednotkách IFOR, ale i lidském strachu, beznaději, odvaze a o omezených pravomocích mírových jednotek. (Greny)

(více)

Recenze (15)

Fr 

všechny recenze uživatele

,,TAK TEĎ UŽ VÍTE, CO OBNÁŠÍ NAŠE PRÁCE. TOHLE JE VÁLKA, VY JSTE VOJÁCI A MUSÍTE ZABÍJET, NEBO NEPŘEŽIJETE.“ … ,,KURVA ! MY JSME MÍROVÁ JEDNOTKA!...“...... /// Tak i Poláci zatoužili zdokumentovat svoji válečnou misi. Nejde srovnávat jejich počin s britskejma Warriors. A ne jen z důvodu rozdílnosti mise (UNPROFOR – IFOR). Poláci si prostě udělali radost a natočili válečnej film, kterak polskej hrdina ztrestal srbskýho zloducha. Kromě válečnejch přestřelek k tomu namíchali drama o snaze dokázat, že (možná) TA UNIFORMA přece jen něco znamená, a že jsou situace, kdy i voják je jenom člověk. Takže má strach nebo je svině. Z válečnýho pohledu možná nic převratnýho, ale je tu na malým prostoru solidně vytvořeno několik charakterů, nouze není o dramatický scény a nezapomněli ani na emoce. Takže ty 4* určitě, ale s přivřeným levým vokem. JÁ, VOJÁK POLSKÉ … no a co, my zase máme Koubu! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám rád filmy, na jejichž konci se nakládaj rakve. 2.) Chci vidět (možná) nejdražší ,,péčko“. 3.) Zjistím, že polskej hrdina není jen kapitán Kloss. (Nebo Gustík.) 4.) Thx za titule ,,klatu“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ** ()

Paldini 

všechny recenze uživatele

Tak, prezentace polské jednotky IFOR nedopadla v Démonech války vůbec dobře. Nesmyslné rozkazy do ničeho se nemíchat nebo budeš mít problém, vojáci, no spíše žoldáci, kteří si přijeli skoro na dovolenou a vydělat pěknou sumičku dolarů, ale do akce se jim moc nechce, a když už se do nějaké akce dostanou tak se nechovají zrovna jako vojáci. No, myslím si, že tenhle špatný obraz se nebude týkat jen této jediné jednotky "mírové mise". A tedy vyvstane otázka: Plní mírové mise svůj účel nebo si jen nějací politici honí triko? Samozřejmě, že se nějaký ten hrdina ve filmu najde ;-). ()

Reklama

emma53 

všechny recenze uživatele

Kdyby se tam nemotala ta francouzska s tím mužem, tak by se vůbec nic nestalo, ale mělo to své opodstatnění i když tam dívčina poletovala mezi kulkama naprosto netknutá. To mě rušilo, jinak jsem reakce těch kluků chápala. Každý měl trochu jiný přístup k téhle misi, kde muselo dojít i na střelbu, s kterou nikdo moc nepočítal a já se nedivila hysterii, která mezi nimi vznikla. Je to jeden z filmů, kde mně to jejich jednání vyznělo přirozeně. Zmatek, zklamání, strach, vztek, hádky a smutek, to byla tahle jednotka IFOR. A všudy přítomná vodka. ()

pm 

všechny recenze uživatele

Polské drama "Démoni války podle Goye" představuje trochu jinak činnost polských jednotek IFOR v Bosně. Pár hluchých míst, slabé dialogy a režie... a ty zřetelné tatranské polské reálie tomu moc nepřidaly, takže ve výsledku možná o něco méně přesvědčivé než španělský film "Guerreros", přesto jde o celkem zajímavý příspěvek k tématu balkánské války ve filmu. ()

tahit 

všechny recenze uživatele

Film má znaky akčního válečného žánru a slušnou psychologii i charakteristiku postav. Není pochyb o tom, že stěžejní silou příběhu je brilantní výkon Bogusława Lindy v postavě majora Kellera, ostatní herci také vlastně nehráli špatně. Nicméně předkládanou zápletku nelze poměřovat s realitou, protože tváří v tvář k válečným událostem na horkém území v Bosně jde o poněkud jednostranný pohled, přihlédneme-li k faktům. A to se mi zdá ve filmu odbyté a tom netřeba diskutovat. Škoda toho, jinak to mohl být hodně kvalitní film. Přesto vše je to jinak snímek s řadou zajímavých momentů. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (1)

  • Filmovanie snímky prebiehalo predovšetkým v Malopoľskom vojvodstve, vo Vysokých Tatrách a tiež v severopoľskom meste Olsztyn. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama