Kdyby se tam nemotala ta francouzska s tím mužem, tak by se vůbec nic nestalo, ale mělo to své opodstatnění i když tam dívčina poletovala mezi kulkama naprosto netknutá. To mě rušilo, jinak jsem reakce těch kluků chápala. Každý měl trochu jiný přístup k téhle misi, kde muselo dojít i na střelbu, s kterou nikdo moc nepočítal a já se nedivila hysterii, která mezi nimi vznikla. Je to jeden z filmů, kde mně to jejich jednání vyznělo přirozeně. Zmatek, zklamání, strach, vztek, hádky a smutek, to byla tahle jednotka IFOR. A všudy přítomná vodka.(18.3.2016)

Tak, prezentace polské jednotky IFOR nedopadla v Démonech války vůbec dobře. Nesmyslné rozkazy do ničeho se nemíchat nebo budeš mít problém, vojáci, no spíše žoldáci, kteří si přijeli skoro na dovolenou a vydělat pěknou sumičku dolarů, ale do akce se jim moc nechce, a když už se do nějaké akce dostanou tak se nechovají zrovna jako vojáci. No, myslím si, že tenhle špatný obraz se nebude týkat jen této jediné jednotky "mírové mise". A tedy vyvstane otázka: Plní mírové mise svůj účel nebo si jen nějací politici honí triko? Samozřejmě, že se nějaký ten hrdina ve filmu najde ;-).(12.8.2006)

Polské drama "Démoni války podle Goye" představuje trochu jinak činnost polských jednotek IFOR v Bosně. Pár hluchých míst, slabé dialogy a režie... a ty zřetelné tatranské polské reálie tomu moc nepřidaly, takže ve výsledku možná o něco méně přesvědčivé než španělský film "Guerreros", přesto jde o celkem zajímavý příspěvek k tématu balkánské války ve filmu.(10.4.2011)

Mocný polský akční film s hvězdným obsazením. Boguś Linda je jako polský Rambo cool, i když to někdy přehání. Příběh je samozřejmě fiktivní, ale samotný film má dvě roviny. Pro někoho je to jen válečná střílečka, pro někoho je to zamyšlení nad nesmyslností "mírových misí" na Balkáně. Právě major Keller (Linda) chce skutečně pomoct místním lidem, když už je tam. Skutečnost byla ovšem krutě jiná, a také kvůli nekompetenci "mírových sil" zemřelo tehdy tolik nevinných lidí. Závěrečná scéna, kdy Keller sedí v letadle s rakvemi vojáků Polské armády a na pozadí je čtena přísaha polských vojáků je důstojným koncem celého snímku. - 70%(23.4.2006)

ano něco na tomto filmu bylo zajímavé - nádherně pojatý konec - ale bohužel mi některé postavy připomínali akční americké hrdiny viz. major Keller. Film má v sobě i skrytou myšlenku, ale zároveň méně pozorný divák bude tento film vnímat jako akční film na pozadí příběhů s mírovými jednotkami . .. . . . 3* hvězdy jsou podle mě zasloužené(18.10.2009)

• - Filmovanie snímky prebiehalo predovšetkým v Malopoľskom vojvodstve, vo Vysokých Tatrách a tiež v severopoľskom meste Olsztyn. (MikaelSVK)