Láska mezi kapkami deště

Režie:

Saschka Unseld

Hudba:

Jon Brion

Je to jen další obyčejný večer v rušných ulicích, dokud se nespustí déšť a město neožije v rytmu zurčících okapů, hvízdajících markýz a bublajících škarp. A uprostřed toho všeho se do sebe osudově zamilují dva deštníky – jeden modrý a druhý červený. Modrý deštník vyčnívá z davu nad ostatními, aby hrdě chránil svého majitele před deštěm. Jakmile však zahlédne krásné a jedinečné červené paraple, udělá všechno, co je v jeho silách, aby mu zůstal po boku. Když se cesty majitelů modrého i červeného deštníku rozdělí, město pomůže svést obě láskou poblázněná paraplata zase dohromady. (HBO Europe)

Rozjimatel

[2,5*]     Krátky poetický príbeh modrého a červeného dáždnika, ktorému nemožno uprieť isté rozprávkové kúzlo, hoci aj pôsobí trochu gýčovo. Hudba spočiatku príjemná, postupne ale svojou jednotvárnosťou začína trochu otravovať. Zdá sa, že sa tvorcovia inšpirovali filmom Červený balónik (1956). ()

petrfox

Zatím pro mě nejslabší pixarovský kraťas... Po vizuální stránce dokonalé, ale příběhově naprosto sterilní... ()

char_t

Předfilm pro dvojku Příšerek IMHO nedokázal udržet vysokou pixarovskou/disneyovskou laťku, byla to jen taková slabá reminiscence na Papermana... ()

eMatt

Od Pixaru bych nic jiného než dokonalost nečekal, ale zde jsem nebyl až tolik uchvácen příběhem jako neuvěřitelnými vizuály. Záběr po záběru jsem nemohl uvěřit, co dokázali tvůrci naanimovat - někdy by člověk řekl že se jedná o skutečnou scénu. A proto tleskám, škoda slabšího příběhového konceptu. ()

liberita

Úsmevný a sympatický príbeh, ktorému ale chýba trochu viac energie a tiež by nezaškodilo vymeniť priblblú hudbu za niečo, čo pri počúvaní nelezie na nervy. Veľmi originálna a zaujímavá je však práca s kamerou a grimasy vecí sledujúcich dianie na ulici, hlavne v úvode. ()

Vron

Vizuálně vcelku fajn počin, ale ani jeden z deštníků mi nebyl sympatický, což je značně na škodu, není-liž pravdou. Personifikované trubky, kanalizace, semafory a další atributy hlučných a přelidněných měst sice na jednu stranu působí roztomile, ale na druhou koho by měla zajímat usmívající se trubka? Díky volbě prostředí je atmosféra mnohem spíš tíživá a milostný příběh, který může fungovat jen za nepřízně počasí, mi nepříjde tak úchvatný jako předchozí předfilmečky Pixaru, hlavně co do námětu. Uznávám, že detaily a vizuální vykreslení jsou jako vždy parádní, ale tady to protentokrát končí. A přehnané pouhé dvě hvězdy jsou spíš vyjádřením nespokojenosti s novodobou prací Pixaru... i když to je nepochybně výkřik do tmy. ()

Kozy9

Dokonalé tak ako graficky tak aj emocionálne. Niečo čo vytknúť, snáď iba tú krátkosť. Jedným slovom jednoducho krásne, krásne jednoduché. 95%. ()

borohub

Když jsem to viděl ze začátku řekl jsem si - WTF? Co to sakra je? Nevěděl jsem vůbec jestli to je animované nebo normálně hrané(opravdu animace byla geniální). Každopádně musím se ptát, sakra co dotyčný scénarista který to vymýšlel hulil? Koho mohla napadnout taková hovadina? :D Takhle: Viděl jsem i lepší krátkometrážní filmy ale zas tak tragický to nebylo.. ()

Anteia

Dva zamilované deštníky ladící k holínkám daných vlastníků, zachycený ruch města, chvilková beznaděj, happy end, báječná píseň od Jona Briona - The Blue Umbrella Suite (feat. Sarah Jaffe) vložená v intru snímku a na konci, miloučké. ()

Natami

Líbí se mi ta dětská hravost, jak přechází ve vážné melodrama a především příběh dvou spřízněných duší, kterým se snaží pomoci městské věci, přes nepřízeň osudu. Škoda jen, že to nebylo o něco delší. Rozhodně zajímavý počin od Pixaru. V poslední době mne totiž nijak moc nezaujal. ()

Pertinacia

Škoda, že si autoři nedali větší práci s příběhem. Rozuzlení typu "deus ex machina" je Pixaru nedůstojné. Nápad s "oživlým městem" je naopak originální a moc pěkný - dokonce si myslím, že se tvůrci namísto nepříliš zajímavé "love story", kterou už jsme v různých obměnách viděli tisíckrát, měli zaměřit raději na něj a ještě více ho rozpracovat. Takhle si snímek zařazuji do přihrádky "nedotažené" a tím mezi slabší pixarovské kraťasy, jako jsou Láva nebo Plechový panáček. Je to škoda, protože tenhle námět měl na víc! Takhle jsou to buď silné dvě hvězdičky nebo slabé tři. Jinak řečeno - 50%. (PS: Nakonec díky podmanivé atmosféře deštivého večera zaokrouhluji nahoru.) ◼ Vyšlo na DVD jako bonus k filmu Univerzita pro příšerky pod českým názvem Láska mezi kapkami deště. ()