Královský dvůr za doby Ludvíka XIV. byl nabitý vášněmi, lascivností a nebezpečím. To se často ukrývalo pod sešněrovanými korzety, napudrovanými parukami a bohatými krinolínami dvorních dam, jež za svými vějíři uměly zamaskovat nejednu špinavost. A tak je tomu i v případě Královy zahradnice. Kate Winslet jako emancipovaná zahradnice Sabine De Barra je povolána do Versailles, aby pro krále Francie vytvořila zahrady dosud nevídané nádhery. Pro pobyt u dvora krále Slunce jsou ale potřeba hodně ostré lokty. Kate v roli Sabine musí obstát nejen jako profesionálka, která navrhne zahrady obdivované celý světem. Musí obstát i jako žena, která skrývá tajemství z minulosti. A jako vášnivá a emocionální bytost, která svou upřímností vnese do Versailles nebývalý rozruch a rozpoutá vlnu se zvláštní vlastností. Vlnu, jež umí smést toho, kdo ji rozpoutal. (Bontonfilm)

Leobarka

Nuda, nuda, nuda.. I ty dvě přemýšlím zda není moc, na takovou debilózní sračku. Rádoby historický film o absolutním hovně. V tomhle případě to nezachrání ani můj oblíbený Alan a ani kozatá Katie. Film měl samozřejmě hloubku jak čtyřicetiletá panna, šmrnc a švih jako letitá šlapka na německé hranici a o těch dialozích, který si někdo vycucal z hemoroidu ani nemluvit. No, je taky možný, že jsem celou tu inteliženci nepochopila a místní majorita mě ukope jako brambor. Dvě za kozy. ()

blondboss

No tento film ma dosť minul a stihol som popri ňom spravil ešte pár vecí do roboty. To jasne značí, že nebola to žiadna sláva a dosť veľká nuda. Ako celkovo myšlienka je fajn a mám aj celkom rád filmy z oného obdobia, avšak toto nemalo emócie, šťavu a ani potrebný "drive" k tomu, aby to zaujalo diváka. Kate Winslet mi tam takisto nesedela. Neviem, celkovo také nesúrodé dielo. 45 % ()

spotczek

Kdo by to byl řek - zase romanťárna! Ale tentokrát aspoň s nějakou myšlenkou. Že totiž člověk je tak velký, jak velké dílo vytvoří. A kdyby nic jiného, tak Ludvík a spol vytvořili Versailles. Sice má své mouchy, ale velkolepé je rozhodně. ()

Elessar.

Niektoré filmy sú preceňované iné podceňované a ja si myslím, že tento film je podcenený (tu na CSFD). Mne osobne sa film veľmi páčil. Citlivá kamera, dialógy, pekný, snový a melancholický príbeh. Winslet odviedla výbornú prácu v hlavnej roli, silná to žena, a to, že už nie je mladá a krásna ako v Titanicu je úplne normálna vlastnosť. Niektorí budú kritizovať tú jej vyčerpanosť v tvári, ale myslím, že svojej postave bola vierohodná. Alan Rickman sa zhostil réžie a takto to dopadne keď mu do práce nekafrá (napríklad blbé role a dialógy). Myslím, že tento film nafilmoval najlepšie ako len mohol, odviedol skvelú prácu, scénaristi, kameramanka a spol. Herci. A realistické kulisy, po ktorých ozaj herci chodili, pohybovali sa... Pôsobilo to všetko reálne a skutočne. Hudba, nevtieravá a príbeh veľmi zaujímavo podaný a čo na tom, že sa nedrží presne histórie? To predsa nebol zámer. Nesmiem zabudnúť ani na kostýmy a podmanivé vizuály. Nemusí sa páčiť každému, ale mne sa tento film nesmierne páčil. Až som sa čudovala v koľkých scénach Alan hral... Zaradenie tu na CSFD, komédia to rozhodne nie je, je to smutná dráma o smutných vzťahoch. Ja som s filmom veľmi spokojná. ()

Lina

Jeden z posledních filmů Alana Rickmana. Po širokém spektru postav s různými chraktery si na konec dopřál právě tuhle. Roli staršího, unaveného krále, který si po všem co prožil, najde čas promluvit si v klidu se svou zahradnicí. V ději jde hlavně o ni, takže se k zahradám přidal kousek dramatu, smutných vzpomínek a něco málo romantiky. Jako věrohodný historický příběh se to brát nedá; když už nic jiného, král se tu chová až příliš rovnostářsky. Kromě sabotáže v zahradě chybí ději nějaký výraznější spád. Je to prostě poklidný snímek, který neklade na diváka žádné zvláštní nároky a vypráví o tom, kolik námahy dá vytvořit jeden malý, byť dnes už známý kousek krásy. ()

vrba68

Některé filmy bych označila jako skvělé, úžasné nebo ohromující. Ale ještě žádný mi nevyrazil dech. Až tento. Nádherný příběh, dechberoucí výprava, skvělí herci. Naprostá esence krásy. ()

kachnacekk

Kdo očekával zázrak, tak se ho nedočkal. Hvězdně obsazený král - Alan Rickman, nedostal příliš prostoru se rozehrát. ani Kate, která toho rozhodně svede víc neměla tolik prostoru. I tak mě tenhle film vcelku bavil. Trefil se do chuti na nenáročný film, který pohladí po estetické stránce, protože vizuálně jsou zahrady Versailles jak jinak, než krásné. Takže pokud máte zrovna potřebu maličko nakrmit se romantikou, nešlápnete vedle. ()

Veeria

Očekávání jsem měla velká, jenže ta se bohužel nenaplnila. Škoda. Myšlenku tento film měl pěknou, i hudba se povedla, ale chybělo mi tam to pověstné ,,něco", co dokáže diváka vtáhnout do děje a přinést mu emoci....propojení diváka s filmem se v tomto případě nekonalo... ()

rigby

Příjemný film o vzniku zahrad ve Versailles, který krásně plyne, ale... Ale nezůstane po něm nic. Rozvláčný děj bez výraznější zápletky, s absencí jakéhokoli oživení. Bohaté kostýmy, na které ale každý nemusí koukat. A nějak mi chyběly samotné zahrady, které se kromě závěrečného pohledu z výšky ve filmu vůbec neobjevily. Je to škoda, potenciál tu byl, zejména herecký. Ale zůstal promarněn. ()

jakubi

Alan Rickman je předvším vynikající herec, nečekám od něj, že bude také špičkový režisér. Ale proč by nemohl zkusit jinou práci? Jako druhý pokus ze dvou je film obstojný. V několika rozhovorech sám uvedl, že příběh je smyšlený. Kdo trošku dával pozor v dějepisu, ví to i bez této režisérovy informace. Navíc vzhledem k jeho věku a zkušenostem - role, které tak bravurně hrál, ať byly velké či malé - mu může být kritika jen k pobavení. Témata nastíněná v tomto filmu jsou nadčasová (tragédie v rodině, úspěch a neúspěch, těžká cesta za dosažením cíle, postavení ženy v kterékoliv době), jen jsou navlečená na konkrétní situaci a zasazená do konkrétní doby, v níž by se hlavní dějová linie nemohla odehrát. Nejkouzelnější je dialog v zahradě, kdy Sabine nepoznala krále bez paruky. Mluví s ním tedy jako s člověkem, a ne s králem, což si král náležitě užívá. ()

esmoke

Francouzský král Ludvík XIV rozhodne se, že ve Versailles vybuduje zahrady, jaké svět neviděl. Najme zahradnického experta a ten si najme jistou Sabinu De Barrovou, aby mu pomohla s jednou malou částí zahrad. Film rozhodně není komedie, ale taková kostýmní podívaná, která neurazí. (2D dabing) Rozpočet: N/A miliónů, Tržby: $4,103 miliónů. ()

LencaN

Mdlé, unavené, utahané, asi stejně jako Kate Winslet ... úsměvy či jiskry v oku by se na její tváři daly spatřit jen málokrát. Čestné a inovátorské zahradnici se dostane té pocty, že se může podílet na tvorbě versailleských zahrad. Potkává osudového muže a dokonce ne jednoho nového přítele či přítelkyni v novém neznámém prostředí královského dvora. Scénář byl bohužel dost nezáživný, každý spal s každým, techtle mechtle na všech frontách a to mě nebere ani v jiných filmech. Do toho se přimotala ztráta dítěte, manželské naschvály a pomsta. Dohromady to ale jede k cíli jen velice nízkou rychlostí. Za uznání nestojí ani kostýmy, které byly nemastné neslané. Jedině pochválím hudbu a závěrečnou scénu odhalení, tady jsem u sebe zaznamenala alespoň náznak úsměvu, jinak mě tento film nechal zcela chladnou a je mi to líto, čekala jsem mnohem víc. ()

Dášenka

Moc příjemný film.Neříkám,že si ho v nejbližší době zopakuji,ale kritiky ostatních uživatelů filmu trochu křivdí.Myslím si,že si pan Rickman rozhodně ostudu neuřízl.Budiž mu země lehká. ()

bonovox

Zaujímavý námet ale nevyužitý potenciál naplno. Mám vcelku rád kostýmové snímky, ale tento ma až tak neoslovil. Z úcty, žiaľ už zomrelemú Alanovi Rickmanovi dávam 3 hviezdy. ()

v.indruchova

Bohužel tohle byl film, který jsem se snažila dokoukat, na potřetí se mi to povedlo, cehož nakonec nelituji. Druhá polovina je zajímavější a konec je moc pěkný, ale na začátku (První polovina) je to pomalé a nezáživné. Tady vidíme, že každá doba má své. Já jsem ráda za své století. Trošku se člověk přivzdělá, jak to vypadalo za dob Ludvíka. Gejové, milenky a kdo ví co ještě vše, normálka. A morálka u dvora? Nikde, jak překvapuje čisté srdce hozené do jámy lvové. Nesmí chybět láska a bolestivá minulost( možná si trochu poplakat). K. Winslet s ena roli hodila, myslím že obsazení bylo dobré. Ale Kate se hodně změnila od dob titanicu, je jako Ta postava ve filmu ("Malý chaos"), smutná dáma v letech s kily navíc. Pokud máte rádi hystorii, tak to dokoukáte :) ()

kokofek

Není to film ani pompézní ani výpravný ani velkolepý a přesto mi tak nějak sedl.Kate Winslett byla v době natáčení těhotná a proto byla zřejmě tak jiná,Zvláštně uklidňující.Celé dílko mi prostě teď v čase adventním dobře. ()

Radek273

Musím uznat, že půvab a prostředí tehdejší doby se zdařilo vytvořit perfektně. Co ale notně zaostává je náplň filmu. Chápu, že točit neustále něco velkolepého omrzí a menší příběhy se mohou zdát někdy důležitější a zajímavější než ty proslulé. Nadruhou stranu se příběh Královy zahradnice zdá být fádní a nevýrazný až přespříliš. Možná i obsazení trochu hraje svou roli, nicméně perfektní Kate Winslet, Alan Rickman a mnoho dalších rozhodně nelze nikterak hanět. Ovšem Matthias Schoenaerts, ten (ač dobře maskován a "kostýmován") mi v roli nesedí absolutně. Poslední zmínka pak míří k českému dabingu, který je příšerný, obzvláště co se týče Zahradnice! Doufejme, že jsem byl naposled donucen k titulkům. ()

ViolaK

Komorní a jemný film, který ale stačí vidět jednou, maximálně dvakrát. Rozhodně se k němu víckrát nevrátím, a to i proto, že mi neutkví v paměti. ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman