Pop-music a vojna? To přece nejde dohromady! Pět kamarádů se rozhodne založit skupinu pop-music. Aby mohli nerušeně holdovat hudbě, odjedou na venkov a utáboří se na pozemku strýce jednoho z nich. Nic je nedokáže vyvést z rovnováhy. Nemají peníze na nástroje? Tak si je vydělají! Ovšem jejich pokusy obstát v seriózním zaměstnání, jakým je kupříkladu pošťák, popelář nebo kuchař, vždy skončí katastrofou. Majitelka obchodu s hudebními nástroji a manažerka v jedné osobě s nimi uzavře smlouvu a zajistí jim účast v soutěži. Jejich vystoupení se však mění v nevázaný happening, který končí zdemolováním aparatury. Ale to by nebylo ještě tak zlé. Do jejich tábora přichází vojáci, aby jim osobně předali povolávací rozkazy. (Česká televize)

jerrik7

Kdybych tenhle film viděl před čtyřiceti lety, určitě bych jej chválil. Bažanti jdou do boje už radši zkoušet nebudu. ()

Pythonator

Příjemná groteska z dob, kdy se ještě za pop považovala psychedelická rocková hudba a o nějakých Madonnách si mohl každý nechat zdát. Jo, byly to krásné časy. Jako dítě bych tomu dal bez váhání 5 hvězdiček. Když jsem to viděl teď znova snad po patnácti letech, byl jsem docela zklamaný, jak většina vtipů ztratila časem to kouzlo. Bažanti jsou vlastně jen slepenina více či méně vtipných groteskních scének, které kdysi mohly fungovat, ale v dnešní době mnohé na komedii neobstojí. Navíc styl jejich specifického humoru pobaví opravdu spíše děti. Přesto tam zůstává stále dost vtipů, abych tomu dal nakonec 4 hvězdičky, i když jedna z nich je spíše z nostalgie a z úcty ke značce Les Charlots. ()

hanikrivi

Vynikající zábava! Řekla bych Pati a Mati ve francouzském podání dotaženém k dokonalosti. Tolik scének, hlášek a nápadů.. To je oddychová komedie jak má být. Nutno dodat - příběh nečekat. :-) ()

soukyd33

Francouzi prostě komedie umí. 😀 Totální chaos všude, kam se naši hrdinové dostanou. Prý armáda je zocelý. 😀 Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

LukasCL

Klasika, která snad nikdy nezestárne. 5ce mladíků se rozhodne založit hudební skupinu, vše jim vychází, úspěch se dostaví poměrně brzy. Vše ale zkomplikují povolávací rozkazy na vojnu. A zde narazí na nekompromisního seržanta Bellecka, který jim připraví perné chvíle. Hoši se ale jen tak nedají. ()

RAPTTTOR

Ať už jdou Bažanti do boje na stadion nebo na Drákulu, je to stále stejné… asi jako náš Kameňák - jeden gag střídá druhý, mnohdy bez ladu a skladu. Jsou to většinou kraviny, které nemají za úkol, dle mého soudu, nic jiného, než nás za minimum peněz maximálně pobavit a to se někdy méně, někdy více daří popravdě (a pokud budete upřímní, nezbude Vám, než se mnou souhlasit) znám spoustu mnohem, mnohem dražších filmů, které jsou (řekněme to slušně) mnohem, mnohem horší. ()

Lvísrdce

Vtipná, nenáročná oddechovka stylu crazy comedy. Přirozeně, hodnocení ovlivněno tím, že jsem to prvně viděl jako mladý (daleko před vojnou) a moc jsem se tenkrát nasmál. ()

andydufrsn

Skvělá komedie, chtěl jsem napsat skvělá francouzská komedie, ale ono vlastně u slova komedie mají přídavná jména skvělá a francouzská stejný význam. Nečekejte žádnou vyloženě inteligentní podívanou, ale suprový (i když místama do extrému vyhnaný) humor, který, ale nenese známky stupidní brutality tak jak jsme zvyklý u amerických „komedií“ z poslední doby ()

PORTER44

Dnes už trochu obehraná komedie o začínající hudební skupině. Komedie plná skečů a vtipných scén o něco méně vtipnější než série s četníkama s Funesem ale i tak jsou ve filmu velmi vtipné scény.Docela dobrá oddechovka. ()

BigJohn02

Jako malej kluk jsem se u toho v bijáku bavil. Teďjsem to viděl po létech a říkal jsem si, jak jsou některé gagy primitivní až trapné. Zidi rozhodně uměl natočit lepší věci. ()

Bambulin

Dal jsem za 5, ale proti Bláznům ze stadionu a Velkému bazaru to je slabší. Jsem však ochotný se na to koukat kdykoli to jde v televizi, takže 5 hvězd. ()

mistr97

Nesnáze bažantů jako vojáků jsem viděl už mockrát, protože tento typ humoru mi sedí. Ačkoliv se humor zdá být jednoduchý, ve skutečnosti je nápaditý a neokoukaný. 85 % ()

AngelicWarr

V dnešní době absolutní klasika, kterou mi tehdy, jako malému klukovi, ukázal táta. A od té doby si ho vždy rád pustím, když jede jakýkoliv z těchto dílů v televizi. Sice nedosahuje kvalit podobných Francouzských filmů jako například Četníci apod. Ale i tak je humor tohoto filmu a obecně série Bažantů skvělý, ()