Pop-music a vojna? To přece nejde dohromady! Pět kamarádů se rozhodne založit skupinu pop-music. Aby mohli nerušeně holdovat hudbě, odjedou na venkov a utáboří se na pozemku strýce jednoho z nich. Nic je nedokáže vyvést z rovnováhy. Nemají peníze na nástroje? Tak si je vydělají! Ovšem jejich pokusy obstát v seriózním zaměstnání, jakým je kupříkladu pošťák, popelář nebo kuchař, vždy skončí katastrofou. Majitelka obchodu s hudebními nástroji a manažerka v jedné osobě s nimi uzavře smlouvu a zajistí jim účast v soutěži. Jejich vystoupení se však mění v nevázaný happening, který končí zdemolováním aparatury. Ale to by nebylo ještě tak zlé. Do jejich tábora přichází vojáci, aby jim osobně předali povolávací rozkazy. (Česká televize)

bloom

"Od teď salutujte už jen levou!" "MERDE". Děj jako vždy nulový, ale gagy spousta gagů od vyloženě trapných k vyloženě vtipným. Navíc se mi líbily i ostatní skupiny na soutěži. Navíc Bažanti se později neprojevovali až tak hipísácky jako tady. V tomto filmu je členem Les Charlots ještě Luis Rego, který se později udělal pro sebe (hrál v několika Richardových filmech). Dabing stejný jako u prvního dílu mušketýrů, čili klasicky (rozuměj Rinaldi - Petr Štěpánek, Fechner - Petr Oliva, Sarrus - Jiří Štěpnička) a jen Gérarda Filipelliho mluví místo Pavla Trávníčka Viktor Preiss. ()

Pierre

První film Claude Zidiho a první oficiální film s hudební skupinou Les Charlots, které my Češi říkáme Bažanti. U tohoto filmu je ještě vidět, že jejich účinkování ve filmech vzešlo z hudební činnosti. Celá první polovina je o tom, že chtějí prorazit se svojí kapelou a to se mi dost líbilo. Má to skvělou bigbítovkskou a mladickou atmosféru. Dokonce zazní i několik velmi chytlavých písniček (ta ústřední je skvělá). Pro Bažanty typické gagy, jsou sice opět přehnané ale svižné a zábavné. A ta bezstarostnost z filmu přímo čiší a je tak chytlává, že mi skvěle sedla do probíhajícího jara a zároveń trochu zpříjemnila tuhle koronavirovou dobu. Já nevím, první půlce bych dal snad i pět, to bylo super. Druhá polovina na vojně je stále ucházející ale už o fous slabší a nemá tak dobrou atmosféru. Spíše mi připomněla mou dávnou znuděnost z Bažantu jdou do boje, co se na vojně odehrává celé. Jinak  jsou mi Bažanti za mlada svým způsobem dost sympatičtí,  sdílím s nimi  manunální (i všelijakou) jinou zručnost a velmi se mi líbí jejich tehdější mladické žiti. ()

gogos

Vyborne zahajeni suprove komedialni serie... na gag s propadnoucim se autem do silnice asi nikdy nezapomenu... :) ()

Damiel

Pohodová komedie, člověk se zasměje. Asi kdybych to zažil v těch 70. letech, šel bych o hvězdičku výš, ale protože žádný nostalgický vztah k bažantům nemám, je to pro mě "jen" podařená zábava. ()

FilmFan24

Měl jsem čest zažít blázinec okolo každého filmu, kde se objevili v československých kinech Les Charlots. Vyprodaná kina, kdy se sedělo dokonce na schodech a zábava k popukání. Video ještě nebylo a tak se chodio třeba po odpoledním představení ještě na večerní představení. Dneska mi už zase tak senzační "Bažanti" nepřipadají. ale nelze upřít fakt, že se jedná stále o naprůměrnou a hlavně zábavnou komedii. ()

exitak

Na těhlech klukách sem vyrůstal a pouštěl si jejich filmy furt dokola a válel se smíchy. Nejlepší je ovšem Velký bazar ;) ()

tomtomtoma

Velmi bláznivá komedie s tehdy ještě pěti Bažantama Jean-Guyem (Jean-Guy Fechner), Philem (Gérard Fillipelli), Gérardem (Gérard Rinaldi), Jeanem (Jean Sarrus) a Luisem (Luis Rego). Má to velmi solidní a vtipná místa, bohužel se všechny slibně rozjeté akce proměňují v totální destrukci. Čehokoliv a kdykoliv. A tak se z nadějí v soutěži hudebních skupin stávají nuceně povolanými branci. Z dalších postav: Creme (Marion Game), pro kterou pětice udělá všechno a která je vehementně podporuje v jejich hudebním snažení. Dále plukovník (Jacques Dufilho) a seržant Bellec (Jacques Seiler), kteří zažívají to, co nikdy dříve. ()

gabin(a)

Filmy s Les Charlots jsem vždycky milovala a konkrétně Bažanty mám nejradši. Pak ještě Bažanti jdou do boje. Asi jsem infantilní, ale mně se jejich fórky líbí, směju se jim i po letech a moje děti taky. A to jsem prosím nebyla na vojně. Nejradši mám toho, co mu říkají Phil. To je fakt figura do džezu. No a seržant Belek (nevím, jak se to píše) je neskutečný, prototyp zeleného mozku! ()

campix

Klasika mého dětství. Lapálie skupiny Les Charlots na kazetě se mi pravidelně točily v TV. Bohužel se mi následující díly líbily o fous více. A to především Blázni ze stadionu. I tak se jedná o charakteristického zástupce ztřeštěných francouzských komedií, které si určitě i dnes najdou své fanoušky. ()

Juto

Je to veľmi krátka, ľahko pozerateľná, groteskná komédia. Gagy sú vždy veľmi fyzické a na diváka fungujú dobre. Film je celkom príjemný a zábavný. 6/10 ()

mortak

L´amitié et la liberté - optimistický začátek sedmdesátých let; mládí opojené Mai 68, před ním naděje, že konečně nastane ráj na zemi, že zmizí uniformy a války a zůstane jen svatá trojice hudba, volnost, láska...to vše z filmu dýchá. Ve stylu němé grotesky, všechny ty nápady by dnes živily celou sérii, není tu krkání, prdění, fekální vtípky, jen ta svoboda a radost z ní. ()

Radiq odpad!

Tak na tomhle mi přišlo vtipný snad jedině ten retro zjev některých postav. Jinak je to pro malý děcka. Nebo spíš pro nejmenší. Nikdy se mi tyhle bažantovský filmy nelíbily. A teď po několika letech jsem se o tom opět přesvědčil. Tak to vypadá, že jsem zatím asi jedinej, kdo dává odpad. Možná mě za to budou všichni kamenovat, ale já to sem dávám jako varování pro ten zbytek. ()

Rockwood

Pro mě nezapomenutelný film. Tyhle staré komedie se mi prostě líbí... a tyhle komedie od skupiny les Charlots sou rpostě bezva. Nemám co bych jim vytknul, protože sem se vlastně nemohl ani na to soustředit, protože sem se většinu filmu válel smíchy :-) ()

Mol

Jeden z nejlepších dílu z dílny Les Charlots. Jejich pojetí vojny se mi líbí. Kdyby byla taková, tak bych se tam asi i dobrovolně přidal. ()

vesper001

V dětství mě bažantí eskapády bavily maximálně, dnes si říkám, čemu jsem se to jen tehdy tolik smála. Ty 4**** jsou hlavně nostalgické. ()

otík

Tady to ještě není ono. Ve filmu je spousta hluchých míst, sem tam je sice slušná nebo velmi vtipná scéna, jednou dokonce naprosto geniálně vtipná scéna, ale ve výsledku jde o průměrnou komedie tolik typickou pro francouzskou filmografii. Některá pokračování jsou lepší, hlavně Bažanti jdou do boje vychází ve srovnání s tímto filmem rozhodně vítězně. ()