Pop-music a vojna? To přece nejde dohromady! Pět kamarádů se rozhodne založit skupinu pop-music. Aby mohli nerušeně holdovat hudbě, odjedou na venkov a utáboří se na pozemku strýce jednoho z nich. Nic je nedokáže vyvést z rovnováhy. Nemají peníze na nástroje? Tak si je vydělají! Ovšem jejich pokusy obstát v seriózním zaměstnání, jakým je kupříkladu pošťák, popelář nebo kuchař, vždy skončí katastrofou. Majitelka obchodu s hudebními nástroji a manažerka v jedné osobě s nimi uzavře smlouvu a zajistí jim účast v soutěži. Jejich vystoupení se však mění v nevázaný happening, který končí zdemolováním aparatury. Ale to by nebylo ještě tak zlé. Do jejich tábora přichází vojáci, aby jim osobně předali povolávací rozkazy. (Česká televize)

Pitryx

No, já nevím, zda je to první film této skupiny. Ve stejném roce se totiž dělal i „La Grande Java“, takže těžko posoudit. V každém případě je to vynikající snůška gagů, která poslouží zmučené duši k naprosté pohodě. Alespoň u mne to tak funguje.///////////// **** a půl ()

ostravak30

Zajímavé je, že když jsem se ptal starší generace, tak skupinu Les Charlots nikdo neznal. Pouze filmy o Bažantech. Přiznám se, že v pubertě mi film asi přišel zábavnější. Mám raději přirozený humor. U grotesek chápu groteskní humor, neboť ty jsou na tom založené a navíc byla taková doba. Ale tvořit humor grotesek v moderní době moc nefungovalo, což se právě zde ukázalo. Jo, byly tam dobré fóry. Ale ten nahraný humor v podobě přecházení prázdné silnice, do které v tu chvíli vjede auto a hrdina divoce odskočí, mi prostě nesedí. A takových věcí tam bylo víc. Zajímavé je, že filmaři využívali hojně ještě jeden typ humoru a to je pantomima. Ta se v různých situacích objevila též několikrát. Chápu, že tehdy to diváky muselo bavit. Tím spíš, že to bylo něco úplně jiného, než co se dělalo v Československu a vlastně i ve Francii té doby. Stačí si srovnat francouzské komedie sedmdesátých let. Ale z dnešního pohledu už jen okrajově. Závěrem musím podotknout, že moc nerozumím, proč třeba film nebyl protkaný písněmi skupiny. ()

Milivoj

Někdo holt nikdy nedospěje. Jako nedospěli hrdinové této a dalších francouzských komedií s Les Charlots. A jako jsem zřejmě nedospěl já, když mi tyhle filmy i po letech přijdou stejně zábavné jako když mě na ně rodiče brali do kina coby škvrně. Opět jsem se smíchy popadal za břicho, a víc od tohoto žánru nepožaduji. Čtyři hvězdičky za klasiku mezi bláznivými komediemi a pátou dávám ze sentimentu... ()

BE13

Skoro bych dal jen dvě hvězdy, jaksi za trest. První z jejich filmů a dle mne nejslabší z těch, co s nimi natočil Claude Zidi (ty nezidiovské jsem neviděl). Les Charlots vznikli jako kapela a hlavně mimo Francii je proslavily až filmy, ve kterých hráli. Na francouzské Wikipedii se dokonce dozvíme, že jsou jednou ze dvou francouzských kapel, které předskakovaly Rolling Stones. Prvních skoro 40 min. (tedy téměř půlku filmu) se díváme na jejich snahu hrát s kapelou a zvítězit v jisté regionální hudební soutěži. Nemají peníze na nástroje a tak jako později ve Velkém bazaru se snaží si vydělat (prací :), což se jim klasicky nedaří. Později je Zidi již neobsazoval do rolí hudebníků a postačilo, že dělali ke svým filmům hudbu. Vtipná je pasáž ze soutěže, kdy máme možnost podívat se na několik dalších kapel a styl, co se tehdy hrál. Zajímavé je sledovat, co se nosilo, některé modely jsou pekelné. Po těch 40 minutách se konečně dostáváme do armády, když je na jedné louce dostihne vojenský kurýr s povolávákem na večer téhož dne (docela krátká doba, ale to je u takového filmu celkem jedno, jen mám dojem, že se jejich vojenská služba do té doby ve filmu vůbec neřešila). V armádě začíná být veseleji, především díky plukovníkovi a skvělému seržantovi (Jacques Seiler), který hraje také v Bažantech jdoucích do boje. Fantastické jsou manévry, kde plukovník s důstojníkem od jiné jednotky hrají proti sobě jakoby deskovou hru s figurkami na plánu vojenského prostoru a dle toho, jak figurami táhnou, musejí vojáci a technika pobíhat sem a tam. Tento film je více než u dalších sledem gagů, pospojovaných jakýmsi dějem, až na to, že zde je to dosti patrné, chatrné. Ale stejně je mám moc rád! ()

Gig

Ony ty filmy Les Charlots jsou vesměs o tom samém. Jedná se o grotesky mladých kluků, které jsou více či méně povedené. Navíc ti kluci mají stejnou roli. Jeden duchem vůdce, druhý uplakánek apd... Tento film měl své kouzlo ve své době a nostalgie funguje. A tak to asi má být. ()

vladi87

Prvý film francúzskej hudobnej skupiny Les Charlots, preplnený vtipnými scénkami a hláškami. Humor je nadčasový a nenaráža veľmi na svoju dobu, takže film sa dá pochopiť aj po viac ako 30 rokoch. Jedna z mála komédií, pri ktorých dostávam dlhodobé záchvaty smiechu. ()

Riker

Dlouho jsem se rozhodoval mezi 3* a 4*. Nakonec jsem zvolil nižší hodnocení, hlavně kvůli slabému a poněkud nudnému rozjezdu. Postupně s časem roste i zábava, která vrcholí zhruba od půlky do 3/4 filmu, kdy se bažanti dostanou do kasáren. Závěr byl z mého pohledu opět slabší. Suma sumárum 3, ale kvalitní hvězdy. :-) ()

p.a.douch

Jasně není to na 4 hvězdy, ale na 3 ano. Tu jednu dávám za ty roky, co přinášeli tihle hoši trochu západní srandy do komunistických kin. Musím přiznat, že tenkrát to byla ukrutná sranda. Dnes se už na to člověk dívá jinak, ale tenkrát byly zkrátka jiný časy. Takže s nostalgickým úsměvem 70 %. ()

Tuty

Nemůžu si pomoct, ale je to slabota. Jeden den jsem si pustil Velký bazar a druhý den Bažanty. Tak propastný rozdíl mezi oběma filmy jsem ale nečekal. Velký bazar je nápaditý, originální a přiměřeně vtipný, navíc v něm hraje Galabru. Bažanti tlačí od začátku na pilu a snaží se chrlit rádoby jednu vtipnou scénku za druhou. Výsledek? Většina scén je trapná, nejvíc ta s pošťákem a autem. Zasmál jsem se pořádně snad jednou, a to v restauraci. Prostě takto to dopadlo po letech. O ponání lepší je u mě dvojka (snad se to dnes nezmění). ()

Saxos

Jeden z několika filmů se skupinou Les Charlots, který se v dávného době objevil i v našich kinech. Je to jejich prvotina, tak je to i tak trochu znát. Druhá polovina filmu ve francouzském khaki je výraznější. Plukovník a seržant se o ně hodně dobře postarali. ()

rigby

Jako kluka mě tyhle bláznivé komedie bavily. Dneska jsou některé gagy stále vtipné, ale už to prostě není ono. ()

todoyle

Stará klasika, mě se líbí, dnes už něco takového nikdo nenatočí. Absolutně jednoduchý zběsilý humor a hlavně nešodný a nezavádějící. ()

chosan

No řekl bych asi neslabší z celé série proto mé hodnocení 50% opravdu jsem se nějak moc nezasmál a ta zápletka s kapelou dost nudný! ()

Glowlady

Náhodou jsem tento film viděla, když mi jej pustili v autobusu cestou na dovolenou a musím říct, že je to pecka. První půl hodina až hodina je plná smíchu, až jsem brečela a za břicho se popadala a říkala si "to snad není možný", poslední půlhodina už je méně vtipná, ale i tak vůbec nenudí. Dávám poctivých 80%. ()

prometheusll

Nevim,co to mělo být. Jo srandovní to bylo,ale teda nevim proč ve filmu Velký bazar byli jen čtyři a tady pět. To mě štvalo ze všeho nejvíc. ()