Pop-music a vojna? To přece nejde dohromady! Pět kamarádů se rozhodne založit skupinu pop-music. Aby mohli nerušeně holdovat hudbě, odjedou na venkov a utáboří se na pozemku strýce jednoho z nich. Nic je nedokáže vyvést z rovnováhy. Nemají peníze na nástroje? Tak si je vydělají! Ovšem jejich pokusy obstát v seriózním zaměstnání, jakým je kupříkladu pošťák, popelář nebo kuchař, vždy skončí katastrofou. Majitelka obchodu s hudebními nástroji a manažerka v jedné osobě s nimi uzavře smlouvu a zajistí jim účast v soutěži. Jejich vystoupení se však mění v nevázaný happening, který končí zdemolováním aparatury. Ale to by nebylo ještě tak zlé. Do jejich tábora přichází vojáci, aby jim osobně předali povolávací rozkazy. (Česká televize)

tranquill

Válečná komedie to opravdu není! Les Charlots jsou opravdu komedianti a tento film je groteskní snůškou jejich gagů. Zdá se mi, že se v té době snažili udělat něco na způsob anglických Monty Pythonů. Bohužel pouze snažili, do suchého a někdy šíleného anglického humoru to má na míle daleko. A já, přestože některé jejich komedie mám rád, respektive jsem na nich vyrůstal, tak tuto už rozhodně vidět nemusím. ()

Torgal

Môj komentár tu na ČSFD ma usvedčuje z toho, že šesť rokov dozadu som videl pokračovanie tohto filmu "Bažanti idú do boja" a celkom sa mi páčilo, pričom som vyzdvihoval sympatických hrdinov. No neviem, možno som sa dnes inak vyspal, alebo sú tieto dva filmy natoľko odlišné, pretože túto zberbu lenivých hipíkov som si znenávidel veľmi rýchlo. Ich humor spočíva prevažne v tom, že rozbíjajú všetko čo im príde pod ruku, robia bordel a nie sú schopní ani tých najjednoduchších úkonov. Väčšina scénok na mňa pôsobila ako by to boli nepoužité zábery vystrihnuté z Kredenca pre prílišnú demenciu. A okrem týchto scénok v celom filme nič iné nie je. 3-/10 ()

D.Paulus

Možná až moc "crazy" komedie. Po shlédnutí jsem měl pocit, že jsem neviděl plnohodnotný film, ale pouze neustálý sled skečů. Vlastní děj je tak chatrný, až to bolí. Nejsem žádný suchar a jednotlivé scénky mě velice pobavily, ale přesto nějak nemohu pochopit, jak tato tlupa budižkničemů vůbec mohla přežít do dospělého věku... ()

Psycho.R

Už jako malej kluk jsem u toho posedával s oranžovou limonádou a smál se. Některý vtipy jsem dřív nechápal a bál jsem se, že až to uvidim po letech, už to nebude ono. Ale jo, bylo. Super :-). ()

Colour

Každý uzná, že najťažšie sa hodnotí komédia. Tak dobre ako pri Bažantoch som sa už dávno nezasmiala. V podstate to nemá zmysluplný dej, je to sled na seba naväzujúcich skečov, ktoré sú však mimoriadne vtipné hlavne svojou absurditov. Oná absurdita je príčinou, prečo sa to mnohým ľuďom nemusí páčiť a priam sa im to zdá trápne. Je to len vec vkusu. Čo sa týka obsadenia, nečakala som, žeby hudobníci mohli byť i dobrými hercami. Pri dráme by pohoreli, no ako bezhlaví mladíci sadli. K tomu fajn atmosféra "sladkého Francúzska" obohatená o "peace" a na jednu z najlepších oddychových komédii má našliapnuté. Objektívne sú to priemerné 4*, no subjektívne, hmm. 88% ()

gemi

Tuto taškařici jsem viděl naposledy v pubertě a už jsem si ji vůbec nepamatoval. V podstatě je to slepenec krejzy skečů, které pojí velmi chatrný příběh. Ale o ten tady vůbec nejde. Film si neklade žádnou vyšší ambici než tady a teď pobavit. Tak vypnout mozek a do toho... ()

xladojx

Zdařilá taškařice s partou správných "tupounů", která patří rozhodně k tomu lepšímu z obrovské plejády francouzských komedií. Ve filmu je spousta míst, kde jsem se od srdce zasmál, ale chyběl mi nějaký ucelenější příběh, takhle je film postaven jen na bláznivých eskapádách Le Charlots, ovšem i tak je to velká zábava... ()

Robbi

Pro mnohé diváky v bývalém Československu první a jedno z nejlepších setkání s francouzskými Les Charlots. Ještě v pěti i s Louisem Regem, který pak v největších "peckách" už nebyl. V očích mnohých možná francouzské dozvuky květinového opojení, zvláště pokud se podíváme na garderobu potrhlých hudebníků. Domnívám se, že kdo se bude chtít u tohoto filmu bavit, udělá to. Je to oddechová komedie, které jsou prostě potřeba a nemá smysl z ní dělat něco, co není. ()

kyLuke

IMHO mě Les Charlots ještě nikdy nezklamali a tento film rozhodně není vyjímkou , naopak jedním z jejich nejlepších kousků vůbec . Naprosto maximálně vtipný a výstižný scénář , a když to sečtu , tak do plného hodnocení chybí 10% !!! ()

Jara_II

První komedie s touto čtveřicí má ještě nějaké drobné neduhy, přišlo mi to až přespříliš roztříštěné, občas nedotažené, ale zábava to je. V Bláznech ze stadionu a Velkém bazaru se Les Charlots překonali, takže toto je nejspíš třetí nejlepší film s těmadle bláznama.. Jednotlivé komedie s Les Charlots (co za něco stojí): Bažanti, Blázni ze stadiónu, Bažanti jedou do Španělska, Velký bazar, Čtyři sluhové a kardinál, Čtyři sluhové a čtyři mušketýři, Bažanti jdou do boje ()