Myš, která řvala

• Velká Británie The Mouse That Roared (více)

Vysoko ve Francouzských Alpách se rozprostírá na patnácti a tři čtvrtě čtverečních mílích nejmenší stát světa - velkovévodství Grand Fenwick, kde vládne stará velkovévodkyně Gloriana XII. (Peter Sellers). Poté co jeden kalifornský vinař začne vyrábět imitaci fenwického vývozního artiklu číslo jedna, Pinotu Grand Fenwick, stihne tuto jedinou anglicky hovořící zemi na starém kontinentě hluboká hospodářská krize. Dědičný ministerský předseda, hrabě Rupert Mountjoy (Peter Sellers), navrhne (s cílem zachránit svou vlast) vyhlásit Spojeným státům americkým válku. Dvacet dobrovolných lučištníků pod vedením velitele vojsk, dědičného polního maršála a vrchního nadlesního Tullyho Bascomba (Peter Sellers), zaútočí na liduprázdný New York, neboť byl vyhlášen cvičný atomový poplach. Uznejte sami, že jenom imbecil by mohl vyhrát takovouhle válku. (Bontonfilm)

J. T. Kirk

Skvělá britská komedie, ve které se předvádí Peter Sellers hned ve třech různých rolích. Byl to hodně praštěný a ujetý nápd, ale vyšlo to a pobavilo to, tedy alespoň mě. Jednoduše britský humor v akci. Jsem rád, že jsem na tento film narazil, i když jenom náhodou. ()

Andronikos

Zápletka je dobrá. Humoru z toho ale nakoniec na môj vkus príliš nebolo. Po ukoristení bomby sa dej stal minimálne pre mňa neprehľadným a málo vypointovaným. Vidieť Sellersa ako vojvodkyňu by som si radšej odpustil, ľúbostný motív v závere sa mi zdal nechutne lacný. Neviem, či je to jeho vekom alebo jeho britskou provenienciou, ale tento film na mňa celkovo urobil dojem strašnej "zlátaniny," ktorá nič nedotiahla do konca. Škoda. ()

gombarix

70 %, okrouhlím nahoru jen při vědomí si doby vzniku (která mnohé ospravedlňuje), nápad nicméně úžasný. Ovšem Sellers (jehož Tullymu se pozoruhodně podobá Allen v Banánech) se tu teprve nadechoval před Dr. Strangelove, jenž dovedl téma do dokonalosti. ()

Rockerman

Pěkná protiválečná satira, která měla jistě větší dopad ve své době, v době studené války, kdy se závodilo ve zbrojení. Ale ani dnes tento film nenudí, vzbuzuje úsměv na tváři, když malá zemička Grand Fenwick vyhlásí a posléze i vyhrává válku proti Spojeným státům. Film, plný absurdního humoru je trochu naivní, ale pobaví a to je to hlavní. ()

mi-ib

"Nemyslím si že by chtěli jít právě teď před sklizní. Myslím, že budu muset apelovat na jejich city. Muži Fenwicku, milujete svou vlast?" - "ANÓ!" - "Když slyšíte jméno Grand Fenwick, dme se vám hruď pýchou?" - "ANÓ!" - "A když vaše vlast volá necháte se odvést?" - "NÉ!" Takovýhle střeštěnosti mám rád. Zde se mi líbí celkem nápaditá a vtipná zápletka, ale i když je film místama opravdu vtipnej, tak nemůžu dát plné hodnocení. Občas jsou v příběhu hluchá místa, kdy jsem se nebavil a pak ta pointa s bombou na konci mi přišla absolutně nenápaditá. Dávám silné 3*, ale na čtyři to není. ()

deepspace101

Ostří výběrové britské satiry nikdy neztrácí svou břitkost a lesk, nedokáží jej o ně připravit ani ubíhající léta. Nešetří nikoho a nic, s přehledem střílí do cizích i vlastních řad. A já jsem ve svém živlu, ať už u mne vyvolává salvy smíchu, nebo jen pár pobavených úsměvů. Nechť vaše pozornost nepoleví, muži se smrtícími paprsky a škodolibé lišky mohou číhat kdekoliv! ()

Torgal

Neviem čo som čakal, ale sklamaný som bol určite. Sellers je síce zábavný vo všetkých polohách (a postavách), ale dej mi prišiel ako jednorozmerná protivojnová agitka s hromadou nelogickostí. Tak moc sa sústredí na svoje posolstvo, že pritom zabúda na zábavu. 5-/10 ()

IXOXI

Myš, která řvala je politická satira, která si na nic nehraje, nic nebere vážně a má přiměřenou délku. Jedná se o nenáročný film pro chvíli oddechu. ()

bakeero

Zub času je na infantilnosti děje dozajista znát, ale samotná premisa celého filmu je dnes aktuálnější, než v době svého vzniku :-)) ()

Enterprise

Kvalitní, leč místy trochu nevyrovnaná politická satyra. Samotný nápad vyhlásit válku Spojeným státům americkým, abych ji mohl prohrát a čerpat následně rozvojovou pomoc, je sám o sobě geniální a dávám za to palec nahoru, ale na druhou stranu vetšina stopáže hrání si bombou mi přišla až moc naivní a natahovaná. "Hej, vidíš tu velkou budovu ? Tak já ji viděl první. Je moje." ()

markotter

Hrozně příjemná, milá a vtipná komedie, která ač přes 50 let stará, vypadala překvapivě moderně a herci hráli velmi přirozeně. A přitom přinášela dost zásadní protiválečné poselství, které by asi v jiných filmech vyznělo dost křečovitě. No a moc se mi líbilo jak se anglání strefovali do velmocí, speciálně do těch za velkou louží. ()

Colour

Geniálna politická satira skĺbená s inteligentným humorom. Vynikajúco som sa zabavila na zosmiešňovaní jadrového zbrojenia i "dokonalej" Ameriky, k tomu aj vynikajúce vtípky. Za scenár by si autor zaslúžil obrovské uznanie. Na kvalite, samozrejme, pridal Peter Sellers, ktorý perfektne zahral všetky svoje role. Samozrejme, je tu jedna vec, ktorá naoko uberá kvalite, a to veľmi jednoduchá výprava. Sú filmy, ktoré sa odohrávali ešte na menšom počte miest. Je to vec vkusu. Čo mi však vadilo viac bol vlažný záver, bol to iba akýsi dojazd inak kvalitného filmu plný obrovského happy endu. 86% ()

Kragujevac

Je to fajn podívaná, má to pár dobrých scén, ale skoro sem se nezasmál ( smích je pro mě u komedie jedna z hlavních věcí proč se na ně podívat) ()

Dexx

Vyborny Sellers v trojroli ve vyborne komedii, dosti uzce svazane se stavem sveta koncem 50.let (ktery je jejim hlavnim tercem). I presto je to ale zabavne i dnes - hlavne prave diky Sellersovi. ()

markyzgero

nadhodnocená kokotina, kde nadhodnocenej sellers exhibuje a snaží se nám předvíst svuj bohatej rejstřík. chybí už jen janžurová s knírem. nebo to byla jirásková? čert ví... ()

pepino

Jedna z těch inteligentních komedií která není jen komedií ale ukrývá v sobě mnohem mnohem víc a ještě dnes má divákovi co říct. ()