Myš, která řvala

• Velká Británie The Mouse That Roared (více)

Vysoko ve Francouzských Alpách se rozprostírá na patnácti a tři čtvrtě čtverečních mílích nejmenší stát světa - velkovévodství Grand Fenwick, kde vládne stará velkovévodkyně Gloriana XII. (Peter Sellers). Poté co jeden kalifornský vinař začne vyrábět imitaci fenwického vývozního artiklu číslo jedna, Pinotu Grand Fenwick, stihne tuto jedinou anglicky hovořící zemi na starém kontinentě hluboká hospodářská krize. Dědičný ministerský předseda, hrabě Rupert Mountjoy (Peter Sellers), navrhne (s cílem zachránit svou vlast) vyhlásit Spojeným státům americkým válku. Dvacet dobrovolných lučištníků pod vedením velitele vojsk, dědičného polního maršála a vrchního nadlesního Tullyho Bascomba (Peter Sellers), zaútočí na liduprázdný New York, neboť byl vyhlášen cvičný atomový poplach. Uznejte sami, že jenom imbecil by mohl vyhrát takovouhle válku. (Bontonfilm)

boombang

Dobově podmíněná satira, která působí místy vtipně, místy trapně a má sklony k (vizuální) pohádkovosti. V roce vzniku bych z tohoto filmu byl nadšený, dnes nikoliv. ()

kubas369

Dávno předtím než to zlomilo vaz Murphymu se o mnohoroli pokouší Peter Sellers, kterýho jsem bohužel nikdy neměl moc rád, takže už je zřejmé že tenhle film mi moc k srdci nepřirostl vím o co se v tom filmu snaží a že jde o kvalitní satiru tehdejší doby ale na můj vkus je to až moc sterilní a neosobní, prakticky bez nějakého povedeného vtipku přesto bych asi dal za tři ale za Sellerse musím dát dvě je prostě hroznej. ()

Barrymore

Na tento film jsem se dívala krátce před zkouškou z Politické geografie, názorně jsem zde viděla některé pojmy :D Opravdu skvělý nápad vyhlásit válku USA kvůli krachu. Sice nic nešlo podle plánu, nicméně se zadařilo. 80 %. ()

DooFooS

Postarší film, který je místy stále prudce aktuální a některé průpovídky jsou v současnosti snad ještě více platné, než v době vzniku zvláště ty o Americe. Však se podívejte a řekněte pak sami. ()

route60

Myš která řvala stojí a padá s výborným peterem Sellersem který nesleze téměř obrazovky film byl doslova ušitý pro něj a on toho bezezbytku využil, neuvěřitelně zábavný film i po 53 létech od svého vzniku neztratil nic na svém kouzlu a je aktuáni i v dnešní době. ()

harycek

Komedie poplatná studené válce ironizující politická jednání mocností a malinkého státečku a nesporně vynikající hlavní protagonista v super trojroli , který vše dokonale zvládá!!! ()

old salt

Jeden za slabších filmů petra Sellerse. Vyřádil se sice v trojroli, ale až tak moc zábavné to nebylo. Námět je velmi dobrý, ale to zpracování - režie, ... Prostš se z tématu dalo vymáčknout určitě více. Snímek poplatný době vzniku. ()

rigby

Kterak dvacet mužů vyhrálo válku se Spojenými státy a pomohlo k odzbrojení celého světa. Geniální myšlenka s několika vynikajícími scénkami, ve kterých exceluje Peter Sellers. Snímku by ale celkově prospěl větší švih a více zábavy, takto se jedná pouze o mírně nadprůměrné dílko na jedno shlédnutí. 4- ()

EddiePJ

Herecký galakoncert geniálního komika Petera Sellerse! Takhle chytře vtipný film už jsem dlouho neviděl, kam se hrabou současné komedie. Myš, která řvala tvoří spolu s Dr. Strangelovem a s Pink Pantherem zlatý fond světového filmu. P.S. Jean Seberg = výborná herečka a nádherná žena ()

BattlePope

Malá zemička, která s pár lučištníky z 15. století vyhrála válku nad moderní Amerikou, to samo o sobě je pořádná sranda. ()

Logout

Aby se člověk u filmu bavil i dnes, musí nepochybně vědět, co se na světě dělo v roce 1959 a před ním, tak už to u politické satiry bývá. A tato je extrémně dobrá, na světě padesátých let nenechává nitku suchou. U filmu jsem se královsky bavil od první do poslední minuty a to i přes to, že Petera Sellerse nemusím. Třeba Růžový panter mi nikdy k srdci nepřirostl a nikdy jsem se na ty filmy nepřinutil podívat znovu. Tento bych si klidně zopakoval, Sellersova trojrole dvou hlavních kladných a jedné hlavní záporné postavy jsou skvěle provedené. ()

buchannon

Neskutečně absurdní satirická komedie, která působí nadmíru dobře. Peter Sellers si zde střihnul trojroli stejně jako ve filmu Dr. Divnoláska. Navíc ho zde mluvil vždy skvělý Stanislav Fišer. "Není nic výhodnějšího pro každou zemi než vyhlásit válku Spojeným Státům, a být poraženi! Jinými slovy pánové, prakticky vyhlásíme válku v pondělí, budeme poraženi v úterý a v pátek budeme rehabilitováni, dál než jdou naše nejdivočejší sny..." :))) ()

davebono

Velmi příjemná komedie, která v sobě skrývá daleko víc než se na první pohled může zdát. Skvělý Peter Sellers a pár výjimečných gagů posunuli mé hodnocení směrem ke 4*. Ještě musím zmínit scénku s hrou 'Diplomacy', která mě opravdu pobavila ... no jo je to větší sranda hrát o opravdové ceny. ()

robbez

Námět a zápletka filmu je asi zajímavější a povedenější než samotné ztvárnění. Výrazná protiválečná rétorika. Satira na mezinárodní politiku. Humor založený na kontrastu historických kostýmů a moderní doby je ale dost křečovitý. Setkání a střetnutí dvou odlišných kultur v podobě příjezdu podivných ozbrojenců do moderní Ameriky trochu vyvolává asociaci na Četníka v NY. ()

vlkcz

Není třeba nijak zdůrazňovat, že film stojí na Peterovi Sellersovi. V tomto případě hned třikrát. Ke kladům je třeba připočíst skromnou stopáž, díky které není stěžejní nápad vylouhován do úplné sterility. Nejedná se o žádný velkofilm, takže vizuálně se kromě krásné Jean Seberg divák nijak nerozptyluje, ale přesto se jedná o film, který si i po těch víc jak 50 letech od vzniku vždy rád zkouknu znovu, což se mi často nestává. ()