Zámecká zrůda

• USA Castle Freak (více)
USA, 1995, 90 min (Special Edition: 95 min)

Tento horror se odehrává ve starám italském hradu, do kterého se právě stěhuje Američan John Reilly se svojí rodinou. Jeho rodinu zasahla treagédie při níž zahynul jeho malý syn a dcera oslepla. John doufá že se v novém sídle urovná jeho rozvrácený vztah se svou ženou Susan. Ale jak to tak bývá, v hradu není něco v pořádku. (V-Ray)

Carnosaurus

Vynikající horor, který zaujme ponurou atmosférou, opravdu děsivým monstrem a vskutku vydařenými hereckými výkony v čele se sympatickým Jeffreyem. Rozhodně nevypadá tak béčkově, jak jsem čekal. Stu tuhle podívanou bere zcela vážně a pod jeho režijním vedením se Lovecraft nemusí bát a rotovat v hrobě. Alespoň ne v případě tohohle snímku. ()

Koskakoska

..tak nevím, podle komentů jsem se na to těšil ale u mě slabota :-( ,dost mě vadily přechody zrůdy která sotva lezla a pak s kudlou v zádech skáče z okna a během pronásleduje oběti jak o život , no dám 49% ()

Pan.Antonin

Docela nepříjemné zklamání, od legendárního Gordona jsem čekal daleko víc (zvlášť po celkem povedeném Dagonovi). Tady měl k dispozici své dvorní herce Combse a Cramptonovou a v rámci HPL filmů nadprůměrný rozpočet a přesto jsem nebyl s výsledkem příliš spokojený. Podle mně je to hodně dobře vymyšlený (námět -> rozvedení krátké povídky Outsider do celovečeráku s lehoučkým náznakem Strašidla Cantervillského), nicméně zpracování naneštěstí sází spíš na brutalitu, nechuťárny a krev než na strach z neznáma. A chtělo by to aby kromě opravdu dobrého finále bylo napínavých a v dobrém tempu i zbytek filmu, což se neděje. Váhal jsem mezi dvěma a třemi hvězdami, nakonec jsem se rozhodl jen pro dvě. ()

Vital

Při koupi tohoto filmečku mě hlavně donutilo,že to bylo natáčeno v 90.letech,a rozhodně nebylo chybou ho koupit.Když jsem uviděl tu zámeckou zrůdu,tak jsem se vážně otřásl,a bylo neskutečně pěkné,jak tyto starší filmy jsou pěkný,když se dělá make-up hezky postaru a pečlivě.Když vidim obal dvd s nějakou tou "potvůrkou" tak si říkám: To zase dají hezký obal a pak ve filmu skutek utek,tentokrát jsem se ale pěkně sekl,jelikož bych řek,že zrůda ve filmu je ještě horší (lepší) než na obalu,a skvělá hudba,zvukové efekty a herecké výkonny byly vážně povedené a kanibalistycké sklony zrůdy skutečně nechutné! ()

ScoRPy

Výborně zpracovaný snímek, gore na úrovni a zrůda jak má být. Bavil jsem se a snímek si jistojistě nechám pro opakované shlédnutí. ()

Wez

Dobrý prostředí,dobrý monstrum,dobrý gore,výborná Barbara Clampton & excelentní Jeffrey Combs-co víc si přát?Film se mi opravdu líbil a já byl mile překvapen!!! ()

DJ Laky

Film Zámecka zrůda nebyl tak špatný. Zrůda byla dobře udělany a herecké výkony nadprůměr. Ale napětí tady bylo hodně. Líbil se mi příběh a všechno v tomto filmu. Akorát ten konec si autoři mohli odpustit. Dávám za film 70%. ()

baronGrga

Na Castle Freak jsou asi nejzajímavější gore scény à la vykousávání genitálií apod. Bohužel pro někoho, kdo si na podobné libůstky nijak zvlášť nepotrpí, je to málo. Chybí napětí i atmosféra. Pár obrazů s lebkou a bičík pod postelí má k atmosféričnosti poněkud daleko. ()

jericho001

Musím se přiznat že jsem tenhle filmeček moc neznal,ale po dnešním shlédnutí jsem velmi nadšen.Atmosféra je správně hororová a místami jsem se opravdu lekl.Giorgio byl svým způsobem chudák kterýho matka po celá léta týrala,tak se mu ani nedivím že se choval jak se choval.Jeffrey Combs tu opět zahrál skvěle,Barbara Crampton je krásná žena(líbila se mi už v Ze záhrobí) a jejich filmová dcera byla také pohledné děvče.V poslední půlhodině to pak mělo ten správnej říz když se ukázal Giorgio konečně v celé kráse a pronásledoval hlavní slíčné hrdinky.Takže jsem opravdu velmi nadšený.Za mě krásných 80%. ()

bctpeyhon

Chabý a nedotažený scénář, ve kterém bylo ze pár děr a nelogičností. Jen dvě věci, díky kterým jsem tento film dokoukal. Masky, respektive zevnějšek zrůdy, ten byl ztvárněn velmi děsivě a realisticky, a tím druhým byl zvuk. Lahodně temný a správně hororový, až člověka pomalu mrazilo. To však bohužel stačí maximálně na slabší průměr. 2 * a 1/2 za ukouslou bradavku. ()

Pollini

Zámecká zrůda terorizuje vévody, skvélé masky, temná atmosféra, oceňuji logické chování. Všechno vypadá reálně a opravdově. Svižné tempo napomáhá nevšimnout si nedokonalostí. Bylo cítit napětí a nechutné to bylo taky dost. ()

bloks

Horor odohrávajúci sa na zámku s pomalým začiatkom, ktorý bol tajomný a napínavý... Po objavení monštra to už tak dobré nie je. Hudba má tiež kvalitu. ()

violik

Tak to byl opravdový horor a takovou příšeru jsem ještě neviděla, kam se hrabe sloní muž, Qasimodo či zombie. Byla to prostě lahůdka tohoto žánru. Naprosto vyčistí mozek. ()

drkaldj

Příběh je alespoň trošku originální. Děsivé nebo znepokojivé scénky nějaké jsou, ovšem v mnoha případech jsou založeny na zvrhlosti nebo nechutnostech. Kdyby se něco takového stalo v realitě, dokážu si vlastně i představit, že by to probíhalo nějak takhle (snad až na to dlouhé hladovění po smrti jeho matky). Pokud máte silný žaludek a dokážete ocenit práci maskérů, můžete si to pustit. (Viděna prodloužená verze). ()

Zemřel režisér Stuart Gordon

Zemřel režisér Stuart Gordon