Zámecká zrůda

• USA Castle Freak (více)
USA, 1995, 90 min (Special Edition: 95 min)

Tento horror se odehrává ve starám italském hradu, do kterého se právě stěhuje Američan John Reilly se svojí rodinou. Jeho rodinu zasahla treagédie při níž zahynul jeho malý syn a dcera oslepla. John doufá že se v novém sídle urovná jeho rozvrácený vztah se svou ženou Susan. Ale jak to tak bývá, v hradu není něco v pořádku. (V-Ray)

Raven0

Špatný film, opravdu špatný... Nejvíce trpí tím, že nechtěně vtipný začíná být až někde v závěru. Zbytek nudí... Ale hlášky typu: "tys tu měl ženu?" manžel s psíma očima odpovídá "Byl jsem moc smutný" toto dílo zachraňují od naprostého dna. ()

hanagi

Mám následující námitky - maska zrůdy je při bližším pohledu trestuhodně odbytá, částečně zkonzumovaná prostitutka vypadá jako transvestita a všichni zúčastnění se chovají jako boží hovádka. Tragická oběť v závěru je jen malou kompenzací za všechno, co jsem musela vytrpět, abych se dobelhala až na konec. ()

Brain-D

naprostý souhlas s TheCaelos, nikdo by po takové době zavřený a týraný nebyl normální. Výborný Jeffrey Combs, jen mi chyběli ty brejle z Re-animátora :) ()

demented

Ovplyvnený tunajším hodnotením som čakal niečo zábavné, čo bude z katalógu spoločnosti Full Moon vyčnievať a priam žadoniť o pozornosť. Bohužiaľ. Ďalšie ultra lacné béčko (do pekla aj s celým Rumunskom), ktoré si môže podať ruku s takými Subspecies, Lurking Dark či prvým Puppet Masterom. Veľmi slabý Gordon. Škoda. ()

pursulus

Nežli faknout, lépe hafnout.¬         Tenhle snímek zabíjí amatérismus herecký a scénáristický a ledabylost režiséra. Pár dobrých, děsivých záběrů s hudbou na tělo je kotvou příliš malou na to, aby podržela tohle dílko nad propastí brakovosti. Křečovitá snaha o morbiditu způsobila, že jinak povedená maska zámecké zrůdy má zbytečně a nesmyslně vykousnutý ret; mnohdy postavy (zvláště ženy) jednají jakoby až na pobídku, po postrčení; a takovýchto pádů je v tom snímku mnoho. Různými zvraty a dějovými překvapeními připomíná mi tento počin "Lidská jatka" (první "dlouhý" snímek S. Hopewella, napsavšímu k němu i scénář); oba scénáristé (zde D. Paoli) jako by se domnívali, že nejúžasnější a nejnapínavější věcí je, jestliže někdo odkopne nůž, aby jej druhý mohl sebrat. Škrtám ve svém slovníku mnohými oblíbené slůvko fak, a říkám prostě česky, kurva-kurva (znamená to v tomto případě totéž, bobátka, a je to hezká česká latina).¬                 Pro méně náročného diváka, majícího ještě v zásobě pár pamlsků a chtějícího přečkati večer... dvojici pak (a to v kterémkoli složení, třeba pes a kočka) doporučil bych raději jiné řešení. ()

zigíš

Giorgio má pifku na máti, tá to zabalila ešte pred tým než sa utrhol z reťazí tak to odskáče zbytek castingu ..a Giorgio ešte nemal ženskú, jeho ´námluvy´ začínajú:D ()

Kosmik 1

Strašně rozvleklý začátek, který trvá pekelně dlouho a není toho moc, co by diváka udrželo v očekávání a napětí. Když ale zrůda uteče z cely, tak už to pak i za něco stojí. Chvilkama mě to i bavilo, ač se jedná jen o průměrné béčko a moc toho nepřekvapí. Zajímavá scéna však pro mě nastala hned zpočátku, kdy babka zapalovala svíčku a následně chtěla uhasit sirku. Takže s ní zatřásla a sirka zhasla a hned nato ji ještě sfoukla, ač už byla dávno uhašená. To jsem se prostě musel smát. Takový trošku nečekaný komický zážitek. Jinak nevím, co bych vyzdvihnul. Lekačky v podstatě nejsou žádné a zrůda není až tak zrůdná, jak bych čekal, přesto to není úplně k zahození. 60% ()

jefff

Zámecká zrůda již svým názvem trošku napovídá, že nepůjde o oscarovou záležitost:-) Nadruhou stranu jsem čekal průměrnou hororovou záležitost s vyvražďovacím monstrem a pár lekacích scén. Musím přiznat, že jsem dost překvapený kvalitním zpracováním, docela hutnou atmosférou i pěknou, trošku perverzní, maskou monstra. Zámecká zdrůda je vůbec dost úchylný film, neboť tam snad nebylo jediné ženy, která by se alespoň malonko nesvlékla:-) a zrůdička se ji nesnažila zneužít. ()

ArdathBay

Jo jo, holt zdědit hrad v Itálii nemusí být vždycky výhra. O tom se nás snaží přesvědčit Zámecká zrůda. Dědicové přijíždějící podívat se na své dědictví mají jedno trauma za sebou a další je čeká. Atmosféra je budována dobře, škoda jen lapsů typu pláč slyšet je, řev ne a podobně. Zrůda je odpudivá a její potřeby též. Postava prostitutky je zajímavá dvojsmyslným způsobem. Jen závěr bych asi zvolil jiný, ale jednání otce se dá vzhledem k předchozímu ději pochopit. Doporučuji sledovat s přítelkyní :) ()

vitekpe

Combs se opet sesel s krasnou Barbarou, a vystrihli tenhle hodne zajimavy horurek. Tyrana zruda vychazi z podzemi a msti se za vsechna letita prikori...nebo buh vi vlastne za co a proc. Neprijemnej film... :) ()

herr_carter

No - co na to říct? Film z roku 1995, který spíš vypadá na rok 1595 s ústřední zrůdou tak komickou, že to snad člověk ani nemůže brát vážně. Naprosto nelogický film...zrůda celou dobu, co se ještě schovává před novými obyvateli zámku (mimochodem taky slušná banda dementů), furt hlasitě dýchá a sténá a nikdo z herců si ničeho nevšimne, byť je zrůda kolikrát třeba 2 m od nich !!! :-D A člověk nemůže ocenit ani vesměs dobře zvládnuté efekty, kdy je detailně vidět například uhryzávání ženského ňadra, okusování oka místního konstábla (taky skvělého neherece) atd. Mám podezření, že všichni, kdo zde hodnotí 3* a více, jsou závislí na psychotropních látkách, nebo dostali zaplaceno...............moje hodnocení = 2 z 10. ()

Han22

Těžko se mi zvykalo na béčkovost jakou film působí, příliš sympatické mi nepřišly ani hlavní postavy a titulní příšera mi přišla spíše jako politovánihodný chudák než jako něco čeho bych se měl bát. A že se to rozjíždí, vleče a táhne asi 50 minut, než se vůbec něco trošku stane tomu taky nepřidalo. Jenže nakonec se to přece jen rozjede, příšera začne likvidovat a ejhle vyloupne se z toho klasickej horor ala 80. léta - to znamená krásný gore, nechutnosti, nahota a brutální nervydrásající finále. Ale ten konec mě nasral. SPOILER! Hlavní hrdina se zabije, aby zabil příšeru, přičemž měl určitě spoustu dalších možností. KONEC SPOILERU! Takže hodnotím nakonec třemi hvězdičkami jako mírný nadprůměr. ()

borec999

Zrejme najlepší film od Stuarta Gordona, aký som videl, ale stále mám osobne k spokojnosti ďaleko. Jednak film zostarol a to čo bolo v 95 šokujúce a odporné, je v porovnaní s niektorými dnešnými( novšími) horormi len slabý odvar. Za druhé, dej je vďaka tomu, koľko nám toho Gordon ukáže veľmi predvídateľný a tempo je na horor vlažné a pomalé. A za tretie, nie je to regulérny kino film ale béčko, čomu aj odpovedá lacný vizuál, kamera a nie zrovna najpresvedčivejší herci. Aspoň že gore je slušné + ústredná zrúda je výborne namaskovaná a keď už začne vyčíňať, tak mu naozaj nie je nič sväté. A záverečné odhalenie v plnej "kráse" tiež stálo za to. Celkovo ale skôr taká nuda prekrytá pár lepšími scénkami, pri ktorej pozeraní som sa na to, koľko minút mi ešte ostáva sústredil až príliš často. 40% ()

matias32

Pomalý rozjazd, slušné herecké výkony , stupídni karabinieri, pekné gore scény, pár wtf momentov a čerešničkou na torte je nadržaná zrúdička. ()

Corpsegrinder

Dneska už klasickej horor kterej bohužel moc lidí nezná. Příjezd na hrad a pomalej rozjezd možná pár lidí odradí ale jakmile se Zrůdolf ukousne ze řetězu je to prakticky non-stop maso. Za ty hnusárny bych dal štábu Oscara protože takový nechutnosti už moc lidí nepoužívá a hlavně to nikdy nikdo už neukazuje na kameru. Možná tam nemusela bejt ta Sleposlava neboť tyhle postavy jsou mi vždy nesympatický. ()

Haymar

Příjemná a oddechová oldschoolová záležitost. Sice jde o dokonalou přehlídku snad všemožných klišé a vše je tak krásně průhledné a předvídatelné (všechny scénky i mordy jsem odhadl cca s 90% úspěšností), vše je ale pojato tak roztomile a s "láskou", že tomu nešlo odolat. Připočteme-li k tomu atmosféru starobilého hradu (která je už sama o sobě značně depresivní) a přesvědčivého Jeffrey Combse, je o zábavu postaráno. Navíc, v dnešní záplavě řezničin, a exploitation, mi podobný "klasický" horůrek chyběl jako sůl (čert vem, že to je brak jak poleno)! ()

lukasd

Celkem milé překvapení. Zámecká zrůda se snaží postupně budovat atmosféru, příběh není vůbec hloupý a celkem povedené jsou i masky a hudba. 65% ()

Zemřel režisér Stuart Gordon

Zemřel režisér Stuart Gordon