Zámecká zrůda

• USA Castle Freak (více)
USA, 1995, 90 min (Special Edition: 95 min)

Tento horror se odehrává ve starám italském hradu, do kterého se právě stěhuje Američan John Reilly se svojí rodinou. Jeho rodinu zasahla treagédie při níž zahynul jeho malý syn a dcera oslepla. John doufá že se v novém sídle urovná jeho rozvrácený vztah se svou ženou Susan. Ale jak to tak bývá, v hradu není něco v pořádku. (V-Ray)

tenebrae86

Další drsná pohádka Stuarta Gordona. Tentokrát o velice sympatické zrůdě, žijící v hradní mučírně. Námět od Lovecrafta je moc pěkný a zpracování taky není špatné. Maska zrůdy je super a její chování ještě lepší. Možná trochu chybí strašidelnější atmosféra, ale jinak jsem se bavil skvěle. Navíc Jeffrey Combs a Barbara Crampton v hlavních rolích! ()

waits

Pomalu se rozjíždějící snímek s postupně budovanou, ponurou, atmosférou a několika ostřejšími scénami (návštěva prostitutky na hradě). Jeffrey Coms, který jde z jednoho horroru do druhého, dovede vzbudit pohrdání (scéna v baru), a to rozhodně větší než zrůda ze sklepa, která by se ze všeho mohla ve finále dostat s šikovným právníkem za zády, poukazujícím na vnější okolnosti a roli společnosti při utváření jejích motivů a charakteru. Lítost u přísedící poroty by totiž velmi pravděpodobně vzbudila. Chvilku před tímhle filmem jsem shlédnul Jennifer ze série Mistři horroru (morbidně zaměřený horrorový večítek u kamaráda Berřicha) a překvapilo mě, jak má Jennifer s hlavním hrdinou ZZ podobně tvarovaná ústa:) Na druhé kouknutí to pro mě není, ale pro jednou, takhle po půlnoci, proč ne? ()

Teardown

Jak už můžete z názvu a vlastně i z obalu vypozorovat, nepůjde o nijak složitou zápletku. Obrovský zámecký komplex(ze kterého mimochodem dýchá moc pěkná atmosféra), jedna potvora a vyděšená rodinka, která ji musí čelit. Ale nám přeci tenhle žánrový sterotyp tolik nevadí, že? Už jen z důvodu obsazení hlavní role, starým dobrým, Jefrey Combsem. A ten se tu chudák pěkně zapotí:) U mě spokojenost. 3,5* ()

TheTrox

Nemám důvod dávat vyšší hodnocení, film podobných kvalit by se uchytil možná tak v 70 letech minulého století, na dnešní dobu je až moc "amatérská a levná" podívaná, jednu hvězdičku dávám alespoň za snahu vystihnout strašidelné prostředí hradu, jinak se jedná o nudu. Celkové hodnocení: 20% ()

KOZEL84

U první scény sem chytl záchvat smíchu (véča,bičování),tak sem se trochu lekl,jestli sem si zase nepustil místo komedie horor (dobrý sek a důkaz jak se mi to plete).Se mi děje často.No pak už to byla trochu nuda.Po hradě běhá nějakej Standa Flusák-pěéknej hnusák a nesmí z hradu pryč (z hráádůů pryč) a tak dole v podhradí s prostitutkou dovádí.Je fakt že efekty a maska sou překvapivě hodně povedené (fakt sem čučel),ale příběh je to tak nezáživný a nudný,že je toho skoro škoda.Atmosféra se nekoná,což ještě víc podkopává špatná hudba.No,ale když sem se šel po filmu napít,tak mě dokonce mrazilo (během filmu vůbec),a tak za to tu třetí upustím. ()

GOREGASM

Vynikající atmosféra, místy docela nechutný gore a samotný castle freak jsou hlavním zbraňovým arzenálem režiséra Gordona, který v žánru chodit umí. Natočil tak poctivou řezničinu, která vám dá pocit, že sledujete horor, u kterého máte obavu, co na vás režisér připravil v dalším tmavém koutu opuštěného hradu.O podobně znepokojující emoce v nových žánrových kusech zavadíte jen zřídkakdy. 70% ()

Raziel_cz

Jeden z nejznepokojivějších filmů, jaké jsem kdy viděl. Stuart Gordon se trhnul od zábavných béček a natočil temný gotický horor, který bych čekal spíš od kontinentální produkce. Dlouhé sekvence bez střihů jsou víc zneklidňující než v Carpenterově Halloweenu, samotný Castle Freak Giorgio při vší zrůdnosti budí soucit a Jeffrey Combs skvěle hraje svůj snad nejkomplexnější charakter. Největší roli zde má ale italský hrad, kam je děj zasazen. Takhle vyšťavený a vyděšený jsem ještě nebyl. ()

Amynka

Tak na to, že rok výroby je 1995, je to přísný:-)Pomalejší rozjezd mi vůbec nevadil a jako zrůdička hoodně dobrá! Nedivím se, že byl frustrovanej a agresivní, když mu chyběla zásadní část mužského těla:-))A možná proto si tak s chutí pochutnal na kačence:-D Upřímně, čekala jsem, že to bude kravina a byla jsem mile překvapená.. ()

masekjc

Zrůdička se pořádně odhalí až ke konci filmu což byla celkem škoda, protože až s tím gradovala akce a něco se začalo dít. Oceňuji zvolené prostředí hradu a neobvyklý sexuální podtext vraždění. ()

Knor

Stuart Gordon nezklamal a na takovou jednoduchou blbost je radost pohledět. Jednou se takhle jeden zohavenec doslova utrhne ze řetězu ( jedna z nejlepších scén filmu ) a vyrazí v přestrojení za bubáka lovit ženský a vraždit. Je tu Jeffrey Combs, pár hezkejch holek a velmi slušně udělaná zrůdička, takže zábava zaručena. ()

Clark_Kent

Stará dobrá filmařina. Jěště ten jeden z nenašvidlovaných srágor novověku se zeleným pozadím. Měl jsem chvílema, naplněný gatě. ()

Cortesz

Ze začátku neskutečná nuda, která se časem mění v docela brutální horůrek s nekompromisně detailními gore efekty. Ústřední postava je skvěle namaskována a budila jak strach tak i nechuť. Škoda jen toho zbytečného a uspěchaného finále. ()

Solverino

Hrozné, ani ne béčko ale géčko, háčko...? Celkově velmi slabé a maximálně poplatné době natočení. Dneska nedoporučuji ani pamětníkům. Chcípnou nudou nebo se uchechtají... slabota! ()

concoxtion

Jasně je to "béčko", ale je to poctivý horor staré školy. Zrůda na starobylém zámku - pro mne ideální kombinace. Gordon se inspiroval povídkou The Outsider (Vyděděnec) od H. P. Lovecrafta. ()

Pitryx odpad!

No nic moc, zrůda udělána fušersky, triky o něco lépe, ale děj i herci hanba psát. Hlavně Jessica Dollarhide, (Rebecca) to flinkala přímo okatě. Ale přesto zde bylo několik scén, kdy jsem se neskutečně bavil a proto dávám alaspoň něco málo za tyto. 201205279231/9508 ()

m.xFuck

Nazývat tohle Lovecraftovskou adapatcí je jen laciná snaha o reklamu. S HPL to má jen hodně, ale opravdu hodně málo společného. Celkově je to průměrný film. Schválně jsem chtěl vědět jestli je Barbara Crampton stále tak hezká jako ve From Beyond. Hezká je, ale v tomhle filmu je na facku. Popravdě jsem doufal, že ji G zabije :) ()

CrazymanM

Musím brát v potaz dobu vzniku,je to trochu úsměvné,postavy se chovají chvílemi neuvěřitelně blbě a naivně,přesto se na to dá dívat! P.S. Lovecrafta bych v tom fakt nepoznal. ()

moviefan4

No nemastné, neslané proste priemer ako vyšitý. Obluda vyzerala vcelku v pohode a trochu aj nechutne. Bolo vidieť že sa maskeri snažili ako sa dalo. Dej filmu o rozpadajucej sa rodine a boji k jej zachrane je už klišé a ide už iba o spracovanie tohoto konceptu. Toto spracovanie nebolo zrovna najlepšie ale pozerať sa to dalo. S kludným svedomím dávam 2*. ()

MonarC

Milé překvapení! Film s poutavým dějem, který snad neměl ani jedno hluché místo. Zrůda je opravdu odporná a hnusná. Jen škoda toho konce... ()

Zemřel režisér Stuart Gordon

Zemřel režisér Stuart Gordon