Zámecká zrůda

• USA Castle Freak (více)
USA, 1995, 90 min (Special Edition: 95 min)

Tento horror se odehrává ve starám italském hradu, do kterého se právě stěhuje Američan John Reilly se svojí rodinou. Jeho rodinu zasahla treagédie při níž zahynul jeho malý syn a dcera oslepla. John doufá že se v novém sídle urovná jeho rozvrácený vztah se svou ženou Susan. Ale jak to tak bývá, v hradu není něco v pořádku. (V-Ray)

PKD

Velké těšení=velké zklamání. Výrobní tým, který stojí za výborným From Beyond, tu zklamal na celé čáře. Protože toto není ani náhodou, horor. Je to jakási divná poudačka o jednom italském hradě. Chvílemi mi to připomínalo skvělou tv seriálovou Tetu, jen o dost slabší. Jediní, kdo opět nezklamali, je ústřední herecká dvojice Jeffrey Combs a krásná Barbara Crampton. Ta 3.hvězda je za ně. A nejen dle mého, velmi nevyrovnaný Gordon. Nu...i on má nárok někdy sleviti ze svých nároků. Není to ani geniální, ani na pytel. Je to něco mezi. ()

iolaos

nizkorozpoctova variace dvou rozdilnych polocasu na zamek hruzy. rozjezd je velice pomaly, prvni pulku me neoslovovala atmosfera a prakticky se ani nic moc nedelo a celkove to bylo dost umrle. Ale ve chvili uprku slintajiciho fesaka ze sklepnich prostor zamku vas ovane atmosfera, nikoli ta pochmurne goticka (zprvu ocekavana), ale ona uhrancive brutalnich hratek z dob italskych horroru 70 a 80 let, hlavne ze skladist Fulciho a Deodata. myslim si ze to, co gordonuv tvurci tym v druhe tretine predvedl z hlediska nasili, muze bodovat v chartu nejostrejsich ol'skool horroru vubec... 8/10 ()

kaylin

Stále víc si začínám uvědomovat, že po filmu "Re-Animátor" už Stuart Gordon nenatočil nic, co by se jeho prvotině vyrovnalo. Nejsou to špatné filmy, ale není to už tak zapamatovatelné. "Zámecká zrůda" má dobré momenty, ale celkově mi to přišlo tak nějak obyčejné, že prostě nemůžu hodnotit výše než 60 %. ()

K.I.N.G.

Tak v tomto bych Gordona normálně nepoznal, ale usvědčili by ho jeho typický hudební skladatel Richard Band a také jeho dvorní herci. Jedná se o dalšího zfilmovaného Lovecrafta, tentokrát však s částečnými italskými vlivy, ale bohužel jen částečnými. Zrůda byla celkem dobrá, i přesto, že působila neoriginálně, vypadala poměrně věrohodně a prostředí hradu se také podepsalo do tabulky kladů snímku. Nejvíce mi vadilo, že jsem měl pocit, jak strašně silná musela být knižní předloha, protože ten příběh byl podle mě na horor mimořádně dobrý a taktéž to, jak Gordon scény, se kterými si měl více pohrát odflákl a naopak, snažil se natáhnout momenty, které diváka určitě dvakrát nenadchnou. Krom toho se mně ale Castle Freak velice líbil a původně jsem se klonil spíše ke 4 hvězdám, ale zpětně si začínám uvědomovat, že to bylo něco zajímavého, co už tu mockrát bylo, akorát ve zbrusu novém, netypickém kabátě a s nevyužitým potenciálem. 70% ()

topi

Krásný horůrek s výbornou hnusnou zrůdou, která zabíjí a žere vše živé. Stuart Gordon natočil skvělý temný horor podle Lovecrafta, kterému nechybí perfektně napjaté finále! Výbornej horor!! A výborná hudba Richarda Banda!! ()

Gorehound

Gordon si v polovici 90s natočil svoje veľké malé Taliansko. A to zo vsetkym- zámkom, Talianskom, gotickou atmosférou, a provokatívnym gore. Titulná freak je naozaj odporná, spracovanie prvotriedne, a ma to krásne talianske vibes zo začiatku 80s. ()

AlistairMir

No panečku jdu kolem trafiky tam na mě vybafne tento snímek tak si říkám, že to zkusím večer pustit, že to třeba nebude úplně děsný. A ono je to dokonce velmi dobré. Byl jsem napnutý, film buduje hutnou atmosféru, zámecká zrůda má hezky udělanou masku, mrtvoly se hromadí a vše padá na hlavu tatíka, který je ale nevinný i když mu nikdo zrovna 2x nevěří. Prostředí hradu je super nápad jelikož díky tomu film děsí ještě více a já čekal za každým rohem bafnutí zrůdy. No a že občas fakt bafla. Bezva snímek. ()

BoredSeal

BluRay unrated verzeCastle Freak přináší další porci Gordonovského zpracování Lovecrafta, tentokrát se jedná spíš o psychologické komorní drama s velmi poklidným začátkem, které se zvrhne v sexuální mejdan s brutalitou, kterou jste si nejspíš nikdy nepřáli vidět, stejně jako zrůdu pobíhající chodbami s houpajícím šourkem. Zrůda je skvěle namaskovaná, Combs a Cramptonová - oba herecky zase jinak a opět dobře - hrají ztraumatizovaný manželský pár, tentokrát je ale výsledek tak nějak nudný a nechutný a když se film rozjede ke konci, napětí moc nefunguje a je znát málo peněz i přes půjčený hrad. Snímek je narozdíl od předešlých adaptací nepříjemně předvídatelný a místy směšný. ()

Jango_Fett

Nejdřív jsme si s kámošem s tohodle filmu dělali srandu, říkali jsme si co to zase bude za starou píčovinu a po půl hodině jsme změnili názor. Tenhle starý horor je velice povedený a prakticky vůbec necenzurovaný. Navíc krvavé scény vypadají věrohodně, žádné takové to když začínal Peter Jackson a ve Vesmírných Kanibalech tam házel hercům pod nohy sirové vepřové a divák měl za to, že jsou to kusy lidských těl. Opravdu velice kvalitní se slabším závěrem. ()

Jino

75%... Výborná zrůda, jednoduchý a průstřelný scénář, již tradičně hrající Jeffrey Combs a pár nechutných scének. Nadprůměrný horor. ()

cariada

Průměrný horor o jednom dědictví či spíše o zámku, který má tajného obyvatele. Jedné rozhádané rodině co se tam nastěhuje. Tatík zaviní smrt syna a dcera přijde o zrak a žena ho neustále obvinuje. K tomu tajemný hrad a jedna zrůda ve sklepení co vylezá ven , aby se nasytila. Nevím proč musí do hororů cpát slepý lidi, holka sice je pěkná, ale dost nepraktická a je tam spíš naobtíž. Příběh je prostý a jednoduchý. Zrůda vypadá hrozivě a gore scény jsou taky pěkné. Jako celek je to průměr docela se to dost vleče. ()

Rodriguez

Příjemné překvapení! Stuart Gordon a Jeffrey Combs předvedli už v "Re-Animátoru", že jim toto duo hraje do noty a teď se k němu vrací "Ze záhrobí" přes "Jámu a kyvadlo" v podobě "Zámecké zrůdy". Vyvržená a zprzněná zrůda odhaluje v tajemných chodbách hradu svoji hrůzu a strach! 100% ()

dubinak

Dlouho odkládaný hororový béčkový klenot z devadesátých let dopadl nakonec velmi přívětivě. Film mě držel po celou dobu pozornou a i přes pomalejší tempo na začátku jsem nezlomila hůl, protože už první dvě minuty stály docela za to a byly předzvěstí pozdější slušné atmosféry a gore. Pokaždé když příjde na scénu zrůda, je opravdu na co se dívat, protože maskéři se slušně a kvalitně vyřádili, monster look působí vážně nepříjemně a ještě když se ometá kolem slepé dcery během noci u její postele, nepřináší to zrovna dobré pocity. Minusovými body je určitě na druhé straně klišovitost. Zrůda je všude, ale nikde. Hodně dlouho se jí daří být v utajení, i přes to, že si na zámku běhá jak na závodech. To stejné platí i o velmi náhodném finále, kde byl zvuk rychlejší než světlo, ale to ráda opomenu, protože na svou dobu je Castle Freak obstojný film, který umí hlavně vyděsit. ()

destroy83

Pro snímky z dílny starého harcovníka Stuarta Gordona mám velkou slabost a vždy mě dostanou. Castle Freak, který přišel na svět čtyři roky po Gordonově špičkové adaptaci na Jámu a kyvadlo The Pit and The Pendulum, není vyjímkou. Režisér svým osobitým stylem předkládá divákovi řádně krvavý a lehce pohádkový příběh zasazený do prostředí starého italského hradu, který zdědí američan John Reilly (Jeffrey Combs) se svou rodinkou. První polovina snímku řeší spíše rodinou tragédii, při které zemřel Johnův syn a pošramocené vztahy mezi manželi. Pořádného nářezu se dočkáme až v druhé polovině, která překypuje řádnou porcí gore: ukouslá bradavka místní šlapky, vyhryzlé oko policisty nebo ubití řetězem s okovy. To vše má na svědomí již v názvu zmíněná zámecká zrůda, která se po příjezdu nových majitelů vyprostí z okovů a roky trýznění dutkami hodlá vrátit s úroky všem obyvatelům hradu. Snímkek se rozjíždí velmi pomalu a postupně připravuje diváka na stylová jatka ve vhodně vybraném tajemné prostředí. Herecké výkony hlavních předsavitelů, Combse a Cramptonové, kteří již zářili v Re-animátory, jsou pastvou pro oči. Pro mě další pětihvězdičková Gordonovka. ()

kosta73

Gordon je prostě mistr! Počáteční nuda? Pomalý rozjezd? Kdepak! To jen Gordon potutelně podřezává žebřík, po kterém stoupáte až do půlky filmu, aby jste poté absolvovali nekompromisní sešup dolů ksichtem rovnou na beton. A stačilo "jen" vzít jednoduchoučký námět, s jistotou zkušeného šéfkuchaře smíchat přesně odměřené dávky napětí, gore a poctivého řemesla, vytvořit skvělé monstrum a to vše okořenit vlastními poznávacími znaky. Výsledkem je bravurní atmosférická záležitost srovnatelná s výtvory evropských žánrových mistrů. CASTLE FREAK mě velmi mile překvapil, řadím ho rozhodně k tomu nejlepšímu, co kdy režisér natočil. Jednoznačně pět *. ()

tom88

Béčko ako vyšité, ale musím povedať, že už som videl aj oveľa horšie kúsky. V závere vytasili aj niaky fajn kamerový záber. Film je tu aj tak nadhodnotený a priemerné hodnotenie si asi nezaslúži. 43% ()

HorrFi

Jednou za čas je třeba si odpočinout od duchů, démonů, psychopatů, buranů a dalších subžánrů.. tenhle film mě opravdu mile překvapil, protože už jenom ten hrad sám o sobě celkem naháněl strach a sám bych tam v noci spát asi nechtěl.. rozjezd byl sice pomalej, ale pak už naštěstí zrůda dostala prostor.. ()

Doudis19

Jeffrey Combs a Barbara Crampton opět spolu. Tentokrát si jako rozvádějící americký pár přijedou obhlídnout zděděný zámek/hrad. Bohužel pro ně, s věcným břemenem v podobě dementa, jak vystřiženého z Pachu krve. První hodina stojí slušně řečeno za prd. Koukatelným se film stává až když onen uslintaný příživník přestane jen nečině šmírovat a začíná, dosti brutálně redukovat počty nežádoucích nájemníků. V tu dobu je o zábavu postaráno, gore pěkně čvachtavé a závěr zajímavě nekompromisní. Jedno z těch lepších Gordonových béček. ()

tatanapope

No námět to nemělo úplně zlý, kdo by taky čekal od kluka, co bude od 5 let zavřený ve sklepě a týraný, že až uteče bude z něj lidumil, ale zpracování na svou dobu ušlo, dnes už se bohužel nechytá a chudák kastrát ze sklepa si chtěl vrznout a nemohl, když zjistil, že mu cosi chybí,ten musel být vzteky bez sebe. Za nápad, za pobavení a vzhledem k době, kdy byl snímek natočen ***. Viděno v rámci Seznamte se s.../ H.P.Lowecraft ()

Zemřel režisér Stuart Gordon

Zemřel režisér Stuart Gordon