Bůh odpouští, já ne!

• Itálie Dio perdona... Io no! (více)

Profesionální karetní hráč Cat (Terrence Hill) se u jedné partičky nepohodl s obávaným psancem San Antonio Billem a následném pistolnickém souboji Billa zastřelil. Od té chvíle chodí Cat s prstem na spoušti, protože zbytek Billovy bandy by se rád pomstil. Jednoho dne Cata vyhledá jeho starý známý Hutch (Bud Spencer), který pro projišťovnu vyšetřuje podivné přepadení vlaku. Jediný přeživší totiž prohlašuje, že vlak se zlatým nákladem přepadl právě nebožtík San Antonio Bill a Hutch na duchy nevěří. Cat se proto vydává zpět do městečka, kde pro Billa vše skončilo. Nebo to tak alespoň mělo vypadat... Italsko-španělský western natočil jako svůj režijní debut scenárista Giuseppe Colizzi a do hlavních rolí věčně poškorpených parťáků obsadil Terrence Hilla s Budem Spencerem – a zbytek je historie. Colizzi představil světu dnes již nerozlučné duo a úspěch prvního filmu Bůh odpouští, já ne! (1967) využil k natočení westernové trilogie s pokračováním Trumfové eso (1968) a Boot Hill (1969) ve stejném hereckém obsazení. Režisér se pak se Spencerem a Hillem sešel ještě u dobrodružné komedie Dva machři mezi nebem a peklem (1972), ale slibná spolupráce skončila Colizziho náhlou smrtí v roce 1978. (Česká televize)

Pauliee

Čakal som nejakú bláznivú hlúposť, ale dostal som celkom seriózny western s veľmi zaujímavým príbehom, ale aj s veľmi klasickým koncom. Chcelo by to lepšiu hudbu a bolo by to ešte lepšie ako to je teraz. ()

MeGab

Kvituji s povděkem, že Spencer s Hillem dokážou nebo dokázali hrát i ve filmech, které nebyly ztřeštěnými komediemi. ()

MirkaP

Pokus o další Hrst dolarů. Bohužel nepříliš podařený, zejména zpočátku strašně ukecaný. Naprosto příšerná hudba. ()

Richie1

Zklamání. Kdyby to mělo o hodinu méně, tak bych byl ještě příznivější v hodnocení, ale takhle to bylo únavné. Dokoukal jsem s pocitem, že jsem mohl čas využít lépe. ()

eFOXsize

Spencer - Hill. Komedie s nadsázkou, lhostejno k prostředí, ačkoliv western je celkem fajn. Vlastně si moc nepamatuji přesný děj, tuhle dvojku mám prostě ráda, vím, že se pobavím a že atmosféra je příjemná. Zápletky jejich filmů mi přijdou průměrné, ale solidně zpracované, nezklamou :-) // Tak jsem si uvědomila, že obličejové výrazy Terence Hilla skutečně zbožňuji. tenhle žánr mu prostě sedl, o tom žádná. ()

Pitryx

Tak já nevím, když tady vidím to hodnocení si říkám, zda jsem neviděl něco jiného. Ale to se mi zde stává hodně často, takže k filmu samotnému. Pro mne dost veliká nuda a měl jsem co dělat, abych se dodíval až do konce. Filmu naprosto schází akce, dost se vykecává a děj je zbytečně přehuštěný. To není pro mě. Já si dobrý western představuji jinak. Chybí mi tu a napětí, překvapení, střelba, prostě podle mne se toto dílo zrovna nepovedlo. Není to sice úplná blbina, nějaká drobná plus se zde najdou, ale netřeba je sečíst všechna dohromady, abych dostal kýžených patnáct procent. Víc nemohu dát filmu, u kterého zívám a koukám z okna. Pokud se pan Colizzi snažil napodobit slavného Pana Leoneho (a ve filmu to znát je), tak se mu to vůbec nepovedlo. 2015022310735/10747 ()

subic

Uf to byla nuda, pozdější Trumfové eso je už o něco lepší podívaná. Film zabíjí především jeho délka a není tam žádná pořádná dlouhá mlátička. ()

Fajt

No co psát, slátanina nesmyslů. Tak ukecaného skotáka-banditu (Frank Wolff) je málo kde vidět, jediné štěstí je, že ho Frank, ve filmu "Tenkrát na západě" coby farmáře McBaina zavčas odpráskl, jinak by prokecal i další film. Jako vždy ve všech Amerických bracích, mrtvol jako na běžícím páse, jinak to už neumějí a svět jim to stále žere ! ()

ostravak30

Jeden z prvních společných filmů dvojice Terence Hill a Bud Spencer. Přiznávám, že můj šálek kávy jsou jejich běžné herecké úlohy. Sám Spencer zrovna ve filmu nehraje žádnou extra velkou roli a hlavní prostor dostává Hill. Navíc se nejedná komedii, ale opravdu vážně myšlený western. I když komediální prvky si tvůrci přeci jen neodpustili: "Po jejich odjezdu mi úplně klesly kšefty!" říká funebrák Catovi. Když to tak ale vezmu celkově, tak mi film hodně připomínal Tenkrát na západě. Napětí stylizované detailem kamery do tváří a takových momentů zde bylo hodně. Dohromady to ale nefungovalo zcela správně. Colizzi se také uchyloval k docela trdě zobrazenému násilí. V tomto filmu to bylo navíc prvně, co jsem viděl slavnou dvojici postavit se proti sobě a porvat se. Vážně míněné role, navíc s trochu slabším dějem, kdy jsemn měl často pocit, že se hodně kecá a nic se pořádně neděje, jim trochu nesedly. ()

ric

Dvojka Hill-Spencer mi sedí spíše do Evropy a Ameriky 70/80 let než do westernu, ale tady pomohl slušný scénář a role špatňáka Franka Wolffa. ()

smrtubohem

Jedinej důvod, proč nedám plné hodnocení, je fakt, že Bud Spencer tu nedostal tolik prostoru. Jde o první, resp. druhej společnej film obou darebáků, takže je to takový trošičku těžkopádnější než jejich pozdější tvorba, taky tu není zrovna moc srandy, ale považuju to za dobrej western a za solidní spencerohillovskou prvotinu. ()

mr.bredok

Hodně rozvleklý děj a těžce srozumitelné dialogy bohužel odsouvají film s těmito dvěma sympaťáky z předních pozic hodnocení. Zdařilé je podání ponuré atmosféry děje, ve kterém působí role komiků Hilla aSpencera překvapivě. ()

Danulinda

Velice zdařilý western s mojí oblíbenou dvojkou, který měl hlavu a patu. Nebýt o něco delší stopáže, což je problém většiny kovbojek, uvažoval bych o plném počtu. ()

Stanmi

Do jednoho poklidného městečka kdesi v Americe přijede vlak a jeho obyvatelé s hrůzou zjistí, že všichni cestující byli zastřeleni a také zmizela truhla se sto tisíci dolary ve zlatě. Jeden cestující však masakr přežil, díky čemuž jej mohl vyzpovídat vyšetřovatel pojištovny Hutch Bessy (Bud Spencer) a z jeho vypovědi je mu zřejmé, že přepadení má na svědomí jeho starý známý Bill St. Antonio (Frank Woff). Ten však byl před několika měsíci zabit v pistolnickém souboji s Catem Stevensem (Terrence Hill). Hutch tedy vyhledá Cata a rozhodnou se najít Billa a jeho lup...Úvodní snímek westernové trilogie italského režiséra Giuseppa Colizziho je prvním filmem, kde Terrence Hill a Bud Spencer společně ztvárnili hlavní role a svým pojetím je značně vzdálen typickému stylu slavné herecké dvojice. Humor i pěstní souboje jsou zde upozazděny a na scénu se dostávají vážné tváře a kolty. To však nemění nic na faktu, že oba herci podávají sympatické výkony i ve vážně míněných rolích, což platí i pro Franka Wolffa. Příběh plyne spíše pomalým tempem a kdesi uprostřed filmu, jsem si říkal, že začíná poněkud slábnout, ale před koncem naštěstí zase nabral dech a ačkoliv kvalitativně je slabší než třeba jeho pokračování Trumfové eso, tak se jedná o solidní western, který by dostal poctivé tři hvězdičky, ale protože hlavní role ztvárňují mi dva oblíbení herci Terrence a Bud, tak přidám ještě tu bonusovou čtvrtou hvězdu. ()

4567arthur

Před tím, jsem to viděl pouze jednou a od toho už utekla dlouhá doba, takže jsem si to prostě musel pustit znovu, kór z toho důvodu, že jsem měl chuť na Bud Spencera a Terence Hilla a na jejich nepřekonatelný kovbojky a komedie, tak jsem si řekl, že se podívám od těhle dvou naprosto geniálních italských herců, na jejich první vystoupení spolu, od kterého ty nezapomenutelný a legendární filmy začaly. Naprosto skvělá atmosféra, úžasný děj, skvělá vážná hudba Carlo Rustichelli a poprvé taktéž nepřekonatelný duo pospolu! Tenhle vážný spaghetti western je automaticky za nejvyšší hodnocení 5* a 100%!! "Ty starej osle!" ()

Kada80

Bůh odpouští,já ne! proto jen hodně slaboučky dvě hvězdy. Duo Hill a Spencer má mnohem lepší kousky. 35% ()

Zemřel Bud Spencer

Zemřel Bud Spencer