Podivné dědictví

• Itálie

E poi lo chiamarono il magnifico

• slovenský

Podivné dedičstvo

Man of the East, A

Western / Komedie / Akční

Itálie / Francie / Jugoslávie, 1972, 120 min

For ME 89%(3.8.2007)

Aneb když film žene nahoru žebříčkem nostalgie a tlak jiných hodnocení. Mě to přišlo téměř stejé jako libovolný další špagetový film s Hillem.(6.2.2010)

Nejlepší komedie (parodie na spaghetti westerny) Terence Hilla. Narozdíl od jiných (povětšinou s Budem, tady ovšem bez něj) tentokrát naprosto dotažená, bez slabých míst, a hlavně, je to extrémní supersranda. Má to hlavu a patu, je to neskutečně romantický (v rámci parodie samozřejmě), choreografie rvaček nadprůměrná a přehrávání tentokrát nepřekračuje hranici trapnosti. Přitom Enzo Barboni pracoval v podstatě se stejným týmem, jako u většiny filmů z toho období. Že by byl Bud Spencer tak silnej rozkladnej element? Jo a českej dabing je kouzelnej.(17.11.2006)

Kto má filmy s T. Hillom a B. Spencerom napozerané nebude z tohto nijako zvlášť prekvapený. Podstatne kvalitnejší humor i príbeh, v porovnaní s inými kúskami, sa mu nedá uprieť, takže spokojnosť. Záverečná fackovačka je už ale opäť v starých koľajách a tieto preplesky ma už rozosmiať nedokážu. Ako chlapci sme sa smiali práve na tých fackovačkách, ale dnes je to presne naopak a viac si vychutnám humor, i keď dobre mierená vždy pobaví. Hláška, ktorá ma najviac rozosmiala: "Prišiel ste mi podať informácie o odchode dostavníka, však?"...Cez všetky klady i zápory je pre mňa aj tak veľkým prekvapením, že sa tento film vošiel do top 200-300. Je to dobrý film, ale tak významné postavenie v rebríčku, si myslím nezaslúži. 70%.(26.12.2011)

Velice příjemná vzpomínka na doby, kdy video u nás bylo vzácným zbožím. Podivné dědictví byl jeden z prvních filmů, které jsem viděla na véháesce (další byl Jurský park s příšerným pirátským dabingem), a tak mu otevřeně nadržuju. Ale i bez nadržování je to moc příjemný "špagety" western..(8.11.2005)

• - Když je Morton (Riccardo Pizzuti) poražen a svalí se k zemi, skutálí se k němu tyč, o kterou se opíral. V následujícím záběru, když Mortona zvedají jeho kumpáni, se tyč na svém místě nenachází. (vyfuk)

• - Film se natáčel v okolí Plitvických jezer chorvatského Národního parku. (Landauer)