Bud Spencer a Terence Hill tentokrát v čtyřroli. Zahrají si dva snobské milionáře, které chtějí obrat gangsteři o veškeré jmění, tak rovněž dva ochránce, Kteří se nezaleknou jen tak nějaké pohrůžky a pro ránu nejdou nikdy daleko. Obě dvojice jsou si natolik podobné, že vyděrači až příliš pozdě poznají, s kým mají co do činění. V tu chvíli už počítají ztráty a je jim jasné, že majetek milionářů se na jejich konta stěhovat nebude. (oficiální text distributora)

Schlierkamp

Italská komedie s oblíbenou dvojicí B. Spencer a T. Hill. V tomto příběhu jsou dva obyčejní chlapíci saxofonista Wonder a kaskadér Vance vybráni jako dokonalí dvojníci dvou zženštilých magnátů Antonia a Sebastiana Coimbrasových. Upjatým boháčům usiluje o život místní mafie a později dokonce jakási skupina válečných veteránů s vrtulníkem zvaná Psi války, a proto si z obavy o své životy najmou nebojácné dobrodruhy, aby je týden zastupovali a zlikvidovali tuto hrozbu. Pochopitelně proměna dvou neotesaných mužů od rány v milionáře v provedení světoznámého italského dua s sebou nese mnoho zábavných okamžiků, stejně tak jako jejich klasické nenapodobitelné akční scény, v nichž padají takové děsivé facky, že nešťastné oběti po nich dělají přemety. Je samozřejmé, že v komedii E. Barboniho se vyskytuje mnoho komických figurek, mám na mysli zejména dvojici zakrslých a zmatených osobních šoférů, potlučeného nájemného vraha či nepoctivého psychoterapeuta. Myslím, že Dvojníci nikterak nevybočují z podobných Spencerovsko-Hillovských filmů, mám však dojem, že díky zápletce s dvojníky je scénář poněkud složitější a zábavnější než bývá zvykem. ()

boni

Sice novějšího data, ale přesto jeden z nejlepších kousků této nesmrtelné dvojice. Opět tu lítají vtipy na všechny strany a sem tam vás zasáhne nějaká ta pěst. ()

Grogan

Hill a Spencer tentokrát museli ztvárnit dvě rozdílné povahy. Kromě svých obvyklých rolí sebejistých chlápků, co nejdou pro ránu daleko, hrají i jejich naprosté protiklady - přecitlivělé a bojácné milionáře. Bitky a hlášky jsou (nepřekvapivě) skvělé. ("Dostanu se přímo k věci, pane Vonder." - "Jo, ten milion.") ()

dessa

Mnoho lidí tady píše, že se jedná o typický film dvojice Hill-Spencer, ale to je omyl. Oba dva zde totiž kromě obvyklých silácko-nakládačkových strojů předvedli i výjimečný komický talent v roli superboháčů. V jednom filmu si oba s bravurou poradili s mimořádně kontrastní charaktery. ()

Likan7

Klasický Spencer a Hill. Taškařice plná facek, pěstí, skoků a nefalšovaného úsměvu Buda Spencera. Příběh je u těchto dvou vždy až druhořadý, a Dvojníci nejsou jinačí. ()

Ceberus

Tři a půl hvězdy, jeden z těch lepších kousků S&H, s klasickými prvky (neustále se opakující jedna hudba, do Spencera buší bez výsledku, Hill používá okolní rekvizity apod.) Zvlášť duo zbohatlíků si oba herci zjevně náramně užívali. ()

GOGO3000

Komedie, při níž jsem se od srdce zasmál. Rozdílné charaktery obou dvojic nabízí velké množství komických situací při jejich záměnách. Současně s typickým stylem obou představitelů je to skvělá podívaná. ()

Skratchy

Jeden z těch slabších filmů s Budem a Terencem,málo bitek,celkem nudný a do toho špatný dabing.Aspon trochu to zachranuje povedená závěrečná bitka s žoldákama. ()

Stanix

Přestože má velice rád filmy s B+H, tenhle řadím spíše do skupiny těch slabších. Rozhodně mají mnohem lepší perly. ()

Jaromír

Po "Pravá a levá ruka ďábla" a "Když se rozlobíme, budeme zlí" jsou dvojníci další mou oblíbenou komedií od Hilla a Spencera. Většina jejich komedií nemá děj, a jde jen o to, že na konci filmu je bitka :), tady je sice bitka samozřejmě taky, ale nejde jen o ni, a to je dobře. Dvojníci, jsou opravdu fajn, doporučuji každému. ()

Stejšn

Skutečně autor českého znění k tomuhle filmu přeložil "dogs of war" jako psi války a "turbochargers" jako turbonabíječky, nebo mě jen šálil sluch? =-O ()

Ajka1

Zaručeně nejvtipnější a nejmilovanější počin s dvojkou S&H. K dobrému pokoukání je ovšem zapotřebí správná dabingová verze s Ladislavem Mrkvičkou a Rudolfem Jelínkem. V takovém případě jedna hláška stíhá druhou a absurdnost celého snímku je dovedena k dokonalé parodii. U rvaček, kde spíš než pěsti létají vzduchem facky s neuvěřitelným zvukovým efektem, se ještě dnes královsky a velmi hlasitě bavím! U ničeho jiného takto krásně vypnout nedokážu. Ode mne plný počet :) ()

anyonecek

Klasická mlátička se světoznámými herci Budem Spencerem a Terencem Hillem. Tyhle filmy nemají až takový nádech ohledně tématu, ale ty rvačky, to mě vždy jako malého fascinovalo a vyrůstal jsem na tom. ()