Gunman: Muž na odstřel

• Česko Muž na odstřel (více)

Sean Penn hraje vyčerpaného bývalého žoldáka a zabijáka Jima Terriera, který by svou minulost rád nechal za sebou. Jediné, po čem touží, je konečně se usadit se svou dávnou láskou. Ale tajné služby se svých bývalých oveček tak snadno nevzdávají. Jim bude muset očistit své jméno a postavit se organizaci, pro kterou pracoval. Býval jejím vykonavatelem, dělal strašné věci a byl přesvědčen, že pomáhá světu. Mýlil se a jeho bývalí zaměstnavatelé se ho teď snaží zabít. V patách mu je démonický Javier Bardem, který už dvakrát přesvědčil, že hrát zlosyny bez špetky svědomí opravdu umí (ve filmu Tahle země není pro starý bez emocí vraždil na potkání, ve Skyfall zatápěl samotnému Jamesi Bondovi). Rozbíhá se dramatická hra na kočku a na myš, která vede Seana Penna přes půl světa. Ví, že neuteče nikam. Jediný způsob, jak se zachránit, je zabít ty, kteří ho chtějí zabít. (Bontonfilm)

Ne7ermind

Sean Penn si ve svých 55 letech střihl roli ex-žoldáka ve zprvu nadějném počinu, který upoutává poměrně všedním, však fungujícím námětem - Sean se kvůli práci musel vzdát své životní lásky, ta teď spí s jeho kámošem a on surfuje někde v Africe dokud se ho tři frajeři nepokusí zabít. Vydává se zjistit proč, přičemž se shledává s onou životní láskou. Aby byli zase spolu a on mohl žít bez terče na zádech musí zabít spoustu lidí. - Akce je ve snímku skutečně požehnaně a vůbec nepřekáží zajímavému vyprávění, bohužel se ono vyprávění zdá uspěchané a nepříliš promyšlené, některé věci nedávají smysl a hezky nastartovaný příběh začne ke konci zadrhávat. Sean však jakožto sympatický old-school hrdina drží vše nad hladinou a zaručuje příjemnou oddechovou podívanou. ()

tomics

Líbilo se mi to. Svižné tempo, nápadité souboje, jednoduchá zápletka, dobré herecké výkony, Sean Penn asi v nejlepší fyzické formě za svojí kariéru. Pierre Morel tyhle snímky zjevně umí. ()

Gregor_Samsa

Poctivé, silné. Nepomrkává to nadhledem, nabízí řadu klišé, ale nenudí tupou předvídatelností. Sean Penn má stále charisma. Dokonalé to není, ale na velkém plátně na dvě hodiny zaujme i zabaví. 70%. ()

paradoxman

Akční scény jsou tak syrové, že by neprošly ani jako rare steak. Sean je opět skvělý a jestli něco, tak chci v jeho věku takovou postavu. Ostatní scény trošku kulhají na tempu a zajímavosti, ale krásná Jasmine to napravuje svým šarmem. Parádní film pro nedělní podvečer. ()

Sympy

Přišel jsem si na své,asi by filmu sedělo hodnocení spíš za 4,ale hodnotím podle toho jak mě film udřel v pozornosti a to se mu povedlo:herecké nasazení Seana Penna se mi líbilo bojové techniky se párkrát opakovali,ale řešit tu nějakou vyšší taktiku nemá cenu,každopádně fighty i s nožema moc povedený a poměrně originální závěr ve vyřešení hlavního zmrda. TAKŽE PARÁDA NA FILM JSEM SE MOC TĚŠIL A NEZKLAMAL MĚ. ()

Saxos

Sean Penn se nám po dvou letech objevil v hlavní roli a bylo vidět, že nějaký ten pátek před natáčením, makal v posilovně. Škoda velmi pomalého rozjezdu. Jinak vcelku zajímavý mix milostného trojúhelníku, nájemným zabijáků, dobrých nepřehnaných akčních scén, politikaření, vynechání dvacetiminutových honiček v nerozbitných autech. ()

topvideo

Nemôžem si pomôcť,filmu chýba tá "správna" zápletka, ktorá by ho vytiahla na 4****, ale inak vcelku pozerateľné. SP vo výbornej forme, v tele namakaného tridsiatnika. ()

LadyRainier

Moc nechápu tak nízké hodnocení ... Perfektní obsazení, super lokace, příběh, který mne zaujal ...odsýpá to a na Penna se tu fakt hodně dobře dívá ... Za mě 4 a spokojenost nadmíru ... ()

Ace.A.T.L.

Film nic moc novýho nepřinese. Opět jeden hrdina, opět důvod ho zlikvidovat, opět korupce, opět útěk a tuny střílení. Ale Sean Penn to drobet povznesl vejš. Lehce to mohlo sklouznout do ohranosti, ale povedlo se. Je to rychlý, akční, dost reálný na to, aby to bylo příjemně koukatelný. Za mě 3*(za ohraný téma) a DOPORUČUJU ()

esmoke

Režisér Pierre Morel se proslavil akčňákem 96 hodin s Liamem Neesonem a teď natočil akčňák se Seanem Pennem. A protože je to Sean Penn nemůže to být jen obyčejná akčňárna, ale musí tam být korporace chudoba apod.. (2D dabing) Rozpočet: $40 miliónů, Tržby: $10,664 miliónů. ()

RomaS

Sice mi nějakou dobu trvalo, než jsem se dostal na stejnou notu, ale pak už jsem si toto neakční drama začal užívat. Snad se může zdát, že přetáhnutý čas vyplněný zdánlivou vatou je na škodu, myslím si ale, že bez něj by Sean sklouzl do říše zapomnění v podobě ničím nevýrazné tuctovky. Ne že by k ní neměl blízko. Předvídatelnost děje a absence zajímavých zvratů rozhodně nepomohla. Jediným vysvětlením je pro mě zkušenost režísérské stoličky. Morel uchopil tuctový příběh o zradě, pomstě, lásce a tak dále a dokázal jej vyprávět neakčním, ale zvláštně poutavým a přímým způsobem. ()

Bezejmený

Nudný film s pitomou zápletkou a jen asi dvěma lepšími akčními scénami. Nejzábavnější z celého filmu je jeho název. ()

BoKo_CzT

Menej akcie a viac špionáže, by bolo filmu rozhodne prospelo a mohol to u mňa dotiahnuť na 4 hviezdy. Masový vkus však vyžaduje práve to. ()

trickmaster

Tohle je klasicky, prumerny akcnak, ktery nema nijak zvlast hlubokou pointu., ale Sean Penn v nem hraje skvostne a me bavilo ho pozorovat cely film, od zacatku, do konce. Chlapek, ktery uz toho ma za sebou dost a chce mit od vseho pokoj, na rvacky a strileni uz je starej a pamet mu neslouzi jako za mlada. To vse predvadi pred kamerou brilantne a i po par padech se zase zveda... A palec nahoru i za Vardemu, ten hrat zaporaky proste umi! Pro me vice nez dobre natocene! 😉 ()

Radek273

Zvláštní snímek, který působí neotesaně, vlekle a nevýrazně. Ovšem pak jsou tu scény, kdy právě tahle kombinace tvrdých, realisticky podaných hrubých soubojů a akcí hraje prim a celý film pozvedá. Ve výsledku se tedy zdá, že jde nakonec o poctivou práci. Ale těch "vládních informací" tu bylo opravdu až až. ()

kolly13

Střílení i nestřílení, dialogy i pauza pro diváka, akce i klidné záběry. Tomu říká vyvážený akčňák (což je trošku protimluv). Nabušený Penn, chemie s Trinca, sympaťák Elba v pozadí, ostří žoldáci v akci a děda mráz Winstone. Skvělá kamera, jasný scénář a turistická obhlídka Barcelony. Bavil jsem se a vypínal televizi velmi spokojen. ()

Největší propadáky roku 2015

Největší propadáky roku 2015