Gunman: Muž na odstřel

• Česko Muž na odstřel (více)

Sean Penn hraje vyčerpaného bývalého žoldáka a zabijáka Jima Terriera, který by svou minulost rád nechal za sebou. Jediné, po čem touží, je konečně se usadit se svou dávnou láskou. Ale tajné služby se svých bývalých oveček tak snadno nevzdávají. Jim bude muset očistit své jméno a postavit se organizaci, pro kterou pracoval. Býval jejím vykonavatelem, dělal strašné věci a byl přesvědčen, že pomáhá světu. Mýlil se a jeho bývalí zaměstnavatelé se ho teď snaží zabít. V patách mu je démonický Javier Bardem, který už dvakrát přesvědčil, že hrát zlosyny bez špetky svědomí opravdu umí (ve filmu Tahle země není pro starý bez emocí vraždil na potkání, ve Skyfall zatápěl samotnému Jamesi Bondovi). Rozbíhá se dramatická hra na kočku a na myš, která vede Seana Penna přes půl světa. Ví, že neuteče nikam. Jediný způsob, jak se zachránit, je zabít ty, kteří ho chtějí zabít. (Bontonfilm)

BOURQUE

Film „The Gunman“ je zaujímavý kvôli S. Pennovi, pretože scenár filmu je založený na obecných motívov a bez žiadnych prekvapivejších momentov. Malá využiteľnosť J. Bardema. Bolo by zaujímavé vidieť v podobnom filme dvojicu L. Neeson s S. Penn. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

Shredo

V preklade "Muž na odstrel" troška prestrelil potenciál. Penn sa do toho položil: vysekal sa do skvelých svalov, ktoré by mu mohol závidieť nejeden 20-tnik, panečku, no v konečnom dôsledku to nestačilo. Film mal super momenty, ktoré ohúrili, no akosi sa akčnosť vytrácala a znovu objavovala. Divák tým myslím dosť trpí, keď sa nezanecháva napätie a stáva sa pasívnym. Alebo žeby Sean ako Jason Bourne senior? :D Uvidíme časom, každopádne tento žáner mu nie je až taký cudzí. ()

ozeki

Určitě se nenechte odradit (zatím) nízkým hodnocením, protože tady v tom případě platí, že opakovačka 100x viděného nemusí být vždycky na škodu. Není to sice 96 hodin, ale akce mi bylo do žil aplikováno dostatečné množství, takže nevím proč hanit film, který se jako ryze akční prezentuje. Navrch pak přidejme herecké výkony v čele s Seanem Pennem (takhle nějak si představuju svoji tělesnou schránku nedlouho před důchodovým věkem), trochu toho politikaření a člověk dostane poměrně solidní zábavu na dlouhé (ne)intelektuální večery. ()

Torpid

Knižní předlohu, napsanou v roce 1981, nelze aktualizovat pouze tím, že dáte hercům do ruky mobily. Nepamatuji si, kdy jsem naposledy viděl film, ve kterém by čtyři hvězdy kalibru Seana Penna, Javiera Bardema, Raye Winstona a Idrise Elby šláply do takového scénáristického hovna. V některých okamžicích mi jich bylo až líto, jaké repliky museli odrecitovat. Důkaz, že se dnes dá skvěle zfilmovat knižní špionážní předloha staršího data, zde. ()

bararich8

Škoda jen, že film je prezentován trochu jnak, akčněji. Jinak ale Sean Penn hraje vysloužilého tvrďáka dost obstojně. Příběh typu "balíme krám a odstraňujeme svědky" už tu byl několikrát a ani zde nepřináší nic nového. Akce byla vcelku slušná, až na tu hroznou mušku všech rádoby těch elitních zabijáků. Jako jednohubka pro zkrácení času dostačující, 3*. ()

Kingjiri

Ach jo, co se dle povedenýho úvodu zdá jako poctivá oldschoolová akční jízda se velice brzo promění v milostnej trojúhelník okořeněnej nezáživnou snahou hlavního hrdiny dopátrat se spiknutí proti jeho osobě. Všechno bylo tak nudný, že mi bylo uplně jedno, jak to celý dopadne a finále taky nakonec za moc nestálo. Akce byla sice pěkně nakroucená, jenomže jí bylo žalostně málo (úvodu a závěr) a situaci už nedokázala zachránit ani sympatická výprava do Evropy nebo herecký obsazení (Seana Penna byla pro tuhle roli jednoznačně škoda). Od režiséra jednoho z nejzajímavějších evropskejch thrillerů vůbec bych čekal mnohem víc, dvě silnější hvězdy. ()

deLaFere

Akční snímek, který drží nad vodou velmi dobrý výkon Seana Penna. Jako každý film tohoto tipu obsahuje nelogičnosti ve scénáři a jednání postav, ale v tomto případě je toto nutné zlo omezeno na minimum a film je velmi slušně koukatelný. Hlavní slabinou je absolutní plochost všech postav s vyjímkou Pennovy. Musím říct, že jsem překvapený s jakou bravurou Sean zvládl akční postavu, včetně soubojů, které byly velice slušné, zároveň jsem ovšem trochu překvapený, že tak charakterní herec vezme takovouhle roli, asi se chtěl odreagovat :-). Výkon Penna snímek vytahuje z průměru a jsem si jistý, že až se já budu chtít odreagovat, podívám se na něj v budoucnu ještě jednou. ()

misbos

Míň keců, tlustejch engliš kámošů, afektovanejch španělů a ušišlanejch italek, víc toho úspornýho fackování a Idrise, a mohlo to bejt v rámci žánru skoro perfektní. Ale i tak to celkem šlo. ()

Rockerman

Plně chápu "Kleopatřino" rozhořčení nad bídným hodnocením filmu, protože se jedná o velmi kvalitní snímek, takřka bez hluchých míst. Je téměř jisté, že to už podruhé neuvidím, ale jinak thriller splnil, vše co jsem od něj očekával. Sean Penn ve skvělé formě! ()

darkreider

V podstate nemám nič proti tomuto pokusu. Sean Penn ma asi len tak nesklame, ale nemôžem posunúť film vyššie z priemeru, pretože tam pre mňa nič nadpriemerné proste nie je. Možno škoda, možno fajn, sem tam je treba si dať priemerný oddych, ktorý nie je prestrelený v žiadnej rovine a teda len pobaví a neurazí. ()

Torgal

Penn sa solídne namakal a dal si pauzu od oskaroviek aby si zastrieľal s Morrelom. Ďalší Taken z toho síce nie je, ale nie je zas zlá žánrovka s remeslom na veľmi dobrej úrovni. Len ten scenár pôsobí v dnešnej dobe už značne prekonane a béčkovo. 6+/10 ()

kwaicheng

Jo jo, že je Šonpen ve formě zme věděli už od roku 1989. Věděli zme to všeci, tady holt jak roky letí kupředu, nejde ten biceps napumpovat tak rychle, čili bylo třeba pár delších detailů na naběhlou žilku, aby ta dřina nepřišla vniveč. A koneckonců, vypadá to dobře. Nepochopil jsem úplně, proč musel Chaviér mít hairstylistu, haidryera, drivera, McGyvera a suitu dalších fámulů, když se ve filmu akorát párkrát zašklebil a to bylo všecko. Stejně tak by mě zajímalo, kolik dostal haistylista Idris Elby za účes na žampiona. Dále jsem si všiml, že Ray Winston nezadržitelně tloustne, že Šonpen nosí celý film jedny škrpále - pískové kanady, které nesundá ani v Africe při kopání studně, ani v Barceloně na večeři ve fraku, ani v Londýně ve vlastní kuchyni. Hmm... Tak dále: Jasmína byla tak nějak natvrdlá, ale jinak vcelku sympatická ženská, no a řeknu vám přátelé, ten poslední detail před titulkama na Šonovo zpocenou prdel jste si taky mohli vodpustit - to bylo jako co? Doklad dlouhé cesty po vyprahlé savaně strávené vsedě v džípu anebo latentní narušení happyendu a zpráva o tom, že Šónův amyloidní plak se proplakoval až do stadia těžké demence? A abych jen nekafral tak musím podotknout že mě to bavilo, splnilo to přesně moje přání - jít na akčňák, hustý scény byly hustý atakdále, takže celkově spokojenost! ()

Acrobat

Disproporčný film, pretože v neakčných chvíľach sa nedostavuje napätie. Voči akcii nemôžem nič namietať, je francúzska pekne syrová, hoci trochu farebná a na záver až okázalá (nie ako zápor). No v strede sa nudím, nie je to sťahovanie zadku ako u Manna, kde ani akciu netreba. K Elbovi je množstvo otáznikov, postáv priveľa, aby sa dali ukočírovať dokonca aj v slušnej porcii minút. Gunman. Čo to znamená? Jeden proti všetkým? Či ako? Ak áno, tak sa dostavuje stereotyp. Katastrofálne naivná a nudná romanca, ktorá až okato brzdí film. Chorý hlavný hrdina – k čomu bola dobra tá diagnóza? Niekde písali, aby Penn mal čo hrať. Ja neviem, ale nasrane vyzeral dobre a aj oblečením pripomínal žoldniera spásy. Záverečné objatie je objektívny predpoklad jednohubky. Iná africká liga sa hrá u „medicínskeho Meirellessa“ a „juhoafrického Sallého“ , kde jej dopad na diváka omnoho brutálnejší a priamočiary s jasnejšou víziou. Tu nevedno, či je to akcia na korporácie alebo dráma muža s obtokom mozgu. Konečne však v týchto rolách sú ľudia, a nie Sly a Arnie (videné 28.07.2015,BDrip) ()

Největší propadáky roku 2015

Největší propadáky roku 2015