Gunman: Muž na odstřel

• Česko Muž na odstřel (více)

Sean Penn hraje vyčerpaného bývalého žoldáka a zabijáka Jima Terriera, který by svou minulost rád nechal za sebou. Jediné, po čem touží, je konečně se usadit se svou dávnou láskou. Ale tajné služby se svých bývalých oveček tak snadno nevzdávají. Jim bude muset očistit své jméno a postavit se organizaci, pro kterou pracoval. Býval jejím vykonavatelem, dělal strašné věci a byl přesvědčen, že pomáhá světu. Mýlil se a jeho bývalí zaměstnavatelé se ho teď snaží zabít. V patách mu je démonický Javier Bardem, který už dvakrát přesvědčil, že hrát zlosyny bez špetky svědomí opravdu umí (ve filmu Tahle země není pro starý bez emocí vraždil na potkání, ve Skyfall zatápěl samotnému Jamesi Bondovi). Rozbíhá se dramatická hra na kočku a na myš, která vede Seana Penna přes půl světa. Ví, že neuteče nikam. Jediný způsob, jak se zachránit, je zabít ty, kteří ho chtějí zabít. (Bontonfilm)

FilmFan24

Temněý, špinavý a nejednoznačný akční thriller ze zajímavým Seanem Pennem, který v roli zabijáka na útěku v tom dobrém slova smyslu připomene žánrově podobné filmy z let sedmdesátých... ()

vegetol.mp

Banda místních děcek zase úřaduje. Všichni si evidentně myslí, že když Morel natočil několik čistě akčních filmů, musí je natáčet až do zblbnutí. Gunman je řemeslně špičkově udělanej akční thriller ve stylu 70. let, kterej se snaží o netriviální zápletku a celkově se mu to docela i daří. Jde spíš o film ve stylu Shootera s Wahlbegem, než o nějakou akční mlátičku, jako je tady neustále omýlaných 96 hodin. Najdou se tu ale i věci, bez kterých by se divák obešel. Love story nebyla nutná, ale nevadila a ani hrdinova nemoc do příběhu nevnesla naprosto zásadního. Tedy pokud nepočítám to, že Penn občas omdlel, zrovna, když se to scenáristům hodilo. Celkově si ale fanoušci podobných filmů nemají na co stěžovat. Zápletka není ničím nová, ale souboje i přestřelky jsou skvěle natočený, Penn má charisma a tělo pětadvaciletýho atleta a evropský lokace jsou fotogenický. Gunman je po dlouhý době film pro dospělýho diváka a to se cení. ()

Dont

Akční béčko s áčkovými herci. Nenudí to, pořád se něco děje, místy to ale působí trochu překombinovaně a úplně vynechat měli tvůrci tu nemoc. Neurazí ani nenadchne. ()

PP66

Klasický scénář, klasické obsazení, klasická zápletka, klasický konec - sláva ušpiněným hrdinům. ()

radomiil

Výrazný klasa-akční thriller pod francouzským rukopisem /jednička 96hod. s Liam Neesonem/, a podařeným osazenstvem,kterému se dá v zdatných sekvencích uvěřit cokoli ! ()

dyfur

......bývalý žoldák ,ktorého prenasleduje minulosť - nijako originálne,ale to by nevadilo....vadilo,že Javier Bardem nebol ten zlosyn čo mal byť-úplne postava pre neho nehodná.....Sean Penn - toto asi nebude tiež považovať za niečo extra.....tie jeho "migrény".....:(.....Idris Elba - v podstate len o kúsok väčší štek by som nazval jeho postavu....také jedným slovom jalovééé.... ()

lioncel

Místy taková hodně těžko uvěřitelná a dosti přehnaná jízda, obsahující bohužel spoustu okoukaných značně neoriginálních klišé .. s navíc pro mě naprosto podivným a nepřirozeným chováním Felixe i Annie v tom vztahovém trojúhelníku, a k tomu všemu ještě několik dalších menších podivností .. jenže, je to jen film - a moc dobře se na to (na ně) koukalo .. samozřejmě, pro mě především díky obsazení obou hlavních partů : nabušený, tradičně skvělý Sean Penn a hlavně zajímavá, neokoukaná přitažlivá Jasmine Trinca v roli Annie ... ()

TheDon

Sean vypadá v 75 letech sakra dobře. Kdo by to řekl. V podstatě je z toho příjemná žánrovka, která sice nic extra novýho nepřináší, ale nestihne ani nudit. Mě to bavilo. Potěšil i Javier Bardem, kterej se pro role polo záporňáků narodil. Slušnej lepší průměr. 60% ()

M.i.k.e

kde jsou ty časy,kdy Morel uzemnil spoustu filmových fandů prvním Taken?Soudě dle jeho posledního kousku zřejmě nenávratně pryč a Gunman je dalším krůčkem směrem k propasti.Jestli je tady něco dobře,pak je to Sean Penn v hlavní roli,zbytek ovšem nefunguje tak jak by měl.Film jakoby pořádně nevěděl co vlastně chce a tempo neuvěřitelně a pro tvůrce nedobře kolísá.Na jednu stranu je děj poměrně zběsilý ve smyslu,že člověk má celkem problém se zkraje vůbec zorientovat,na druhou stranu tu jsou ale pasáže,kde by se dalo podstatně krátit a skoro dvě hodiny stopáže Gunmanovi prostě nesluší.Co víc,narozdíl třeba od From Paris With Love,se posední Morelův kousek bere až neuvěřitelně vážně a ačkoliv témata která řeší - nebo se snaží je alespoň naznačit,jsou vážná,měl jsem problém některým postavám věřit.Jako celek tedy zklamání na celé čáře a to jsem se dost těšil...50% ()

Martin741

Reziser Pierre Morel /Taken/ natocil len priemerny film s prestarnutym Pennom /Tenka Cervena Linie/ v hlavnej ulohe, ktory navyse nevladal v niektorych scenach. Pribeh ujde, a natocene je to na urovni, ale Bardem /Skyfall, Sunka Sunka/ hral spatne a v strede vladla velka nuda : 50 % ()

bourec

Začínám mít pocit,že stránky Čsfd okupuje tisíckrát naklonovaná Mirka Spáčilová.Ta taky ve svejch hodnoceních filmů používá termíny jako klišovitý,stokrát recyklovaná látka,nic nového pod sluncem,proč herec podobnejch kvalit hraje v tomhle braku, apod.Jediný co nezná je ,že na to,že je to akční film,tam neni moc akce.Jenže Muž na odstřel neni akční film,ale spíš thriler.A na ten je ve filmu akce habakuk.A Mirka Spáčilová je pipka.Film se mi hodně líbil,solidní příběh,akce peprná,Penn na svůj věk ve skvělý formě.Ke svejm čtyřem hvězdám přidám na počest všem ignorantům který film neviděli(1557hodnotících!),i exotům,který tomu dali míň než tři hvězdice jednu na truc.Slávisti!90%. ()

PROCESOR

Tak o tom, že Sean Penn má bicáky a na svůj věk hezkou postavu snad nikdo nepochybuje. To, že může chodit bez trička je fajn, ale já sem čekal taky trochu napětí. Vyloženě mě zklamala postava ztvárněná- Javier Bardemem. Tenhle týpek už jenom podle ksichtu, se narodil pro role masových vrahů a pořádných vymaštěnců. Tady jaksi nedostal vůbec žádný prostor. Je mi líto, ale za mě to bylo blbý-nezáživný-nuda. ()

papaJA21

Výborný oldschoolový thriller s neotřelou zápletkou, výborným castingem a krásnými lokacemi. I ty akční scény jsou skvělé natočené. ()

angel74

V žánru akčních thrillerů se Gunman určitě neztratí, jde o celkem napínavou podívanou. Sean Penn v hlavní roli opět dokazuje, že se právem řadí mezi nejlepší americké herce. Sice se to netýká zrovna hereckých kvalit, ale musím se zmínit, že jsem žasla nad tím, kde ksakru sehnal na stará kolena to perfektně vyrýsované svalstvo. Pod dojmem z filmů, co jsem v poslední době viděla, však musím oproti původnímu plánu jednu hvězdičku ubrat. Přeci jen tohle drama stojí a padá s jednou jedinou postavou, kterou ztělesňuje právě Sean Penn. (65%) ()

laik_60

Jeden z lepších akčných thrillerov o tom ako peniaze a moc velkych medzinárodnych korporácii negatívne ovplyvňujú socialne chudobne krajiny ale velkym prirodnym bohatstvom - (v tomto prípade Belgické Kongo). Malo to správnu dynamiku a grády a super vyvrcholenie. Sean Penn to zahral perfektne. Raz sa k filmu určite vrátim - oplatí sa. ()

SeanLSD

Nepoviem, že som si to neužil, ale spätne mi to príde dosť na odstrel. GUNMAN je taká solídne realizovaná béčkovo akčná verzia NEPOHODLNÉHO, ku ktorej sa určite vracať nebudem. Skôr ma privádza k úvahe, čo je zdrojom toho trendu, ktorý núti celý rad charakterných a / alebo zaujímavých hercov od D. Washingtona cez L. Neesona po K. Reevesa účinkovať v takýchto nekompromisne tvrdých a dejovo neskutočne prostoduchých nakladačkách. Pretože hoci sa GUNMAN tvári omnoho sofistikovanejšie než taký EQUALIZER alebo JOHN WICK, patrí jednoznačne do toho istého súdka. 80. roky sa evidentne vracajú nielen v psychologizovaných remakoch, ale aj priamočiarom, nutne pritvrdenom akčnení.. ()

alchac

Pistolníka Šóna, který je na odstřel (protože před lety provedl zdařilý odstřel) bolí hlava. A navíc mu ten Němec pomalu ale jistě začíná schovávat věci. Když se jej tedy několik černoušků pokusí umrtvit zrovna ve chvíli, kdy mu ochabne vrták, tak potom celkem ani nepřekvapí, že mu definitivně rupne cévka. Atd. Byť jde na jednu stranu o politický thriller nepříliš originální a celkem předvídatelný, tak nelze opomenout, že je osazen SKUTEČNÝMI herci, kteří dokonce i hrají, má kameramana, který nešňupe pervitin, střihače netrpícího epilepsií, scénáristu, co umí nenudit a v neposlední řadě choreografa bojových scén, jehož hlavní kvalifikací očividně nebyl chronický zánět spojivek od nepřetržitého vyplachování se Voláním Dutých (a navíc se nemusel krotit kvůli podělanému PG 14). Přes několik drobných vad na kráse jsem tedy velmi spokojen. Zjevně však nikoliv místní milovníci "akce," kteří mají své tykvé proklatě nízko (aniž by měli papuánské předky) a jsou nejspíš toliko schopni Rychle a Zběsile vylučovat tělní tekutiny nad nějakým Johnem Dickem (asi měl mít Šón štěně). O inteleguánech, které neobměkčilo ani hrdinovo příjmení (asi měl být Šón německý šlechtic), ani nemluvně. Skutečným rébusem je pro mě však nejmenovaná místní entita, která u Gunmana sice patrně zavařila logaritmické pravítko, ovšem současně je schopna vesele napálit za čtyři Hladovým hrám. Hmmmm. Tak nevím - asi jsem zase čuměl na jiný film? A vzhledem k tomu, že napodruhé mi to sedlo snad ještě více než v kině, tak tu pětku nakonec dávám. Žel další film, který zaspal dobu cca o dvacet let. ()

panMartin

Film jakoby pořádně nevěděl co vlastně chce a tempo neuvěřitelně kolísá. .Na jednu stranu je děj poměrně zběsilý, a druhou stranu tu jsou ale scény kde by se dalo podstatně krátit. Sean Penn ani jeho herečtí kolegové ničím nezaujmou. Scénář je hodně trapný. Jediné co mě na filmu nejvíce zajímalo bylo, kdy bude konec. Mužem na odstřel je tak bohužel i Pierre Morel. ()

Největší propadáky roku 2015

Největší propadáky roku 2015