Poslední úkryt

Americká občanská válka se snad pomalu chýlí ke konci. Není však ještě úplně vyhráno. Dvě jižanské sestry a jedna otrokyně musí ubránit sebe a svůj domov před vojáky, kteří zběhli z armády Unie a hledají, kde se schovat... Augusta žije v domě se svou mladší sestrou a služkou. Během americké občanské války nevědí, jestli z nich budou manželky nebo hospodářky, kterým se z války muži nevrátí. Zvykají si na to, že žijí samy a obhospodařují své sídlo. Že kromě domácích prací musí zvládnout také ochránit domov zjišťují s příchodem dvou cizinců, válečných zběhů, na které Augusta narazí v místním  šenku, když shání léky pro svou sestru, kterou kousl mýval. Odteď je potřeba mít se na pozoru. Dva opilí zběhové, kterým velí Moses, se totiž snaží za pomoci svého psa vypátrat dům Augusty. Když se jim to podaří, začne boj o domov a holý život. Mosesův parťák se dostane do domu, kde ho Augusta postřelí do ruky, i zraněný se ale dostane do ložnice k mladší sestře Augusty, kterou znásilní. Všemu udělá konec až služka, která muže zastřelí. Mezitím svádí Augusta boj s Mosesem před domem, kde dojde k přestřelce a Moses se zraněný kácí k zemi. Zdá se, že je po něm, když se Augusta přesvědčí, že jsou všichni v pořádku, zjistí, že Moses už na místě, kde ho střelila neleží. Všechny tři ženy se ozbrojí a jdou ho hledat. (TV Prima)

Mirokukii

Slušné komorní, a o to drsnější, drama vystavěné na pěkné kameře (hned několik fakt pěkných záběrů), atmosféře, hrstce postav a hlavně všudypřítomném napětí, které s blížícím se koncem patřičně navyšuje. Absence hbitějšího finále mě malinko zamrzela i tak mi to ale na konec bylo vynahrazeno. ()

Rihan

Henry je nebezpečný blázen a Mojžíš ostřílený muž.Oba jsou morálně zcepenělí krutostí války a jednají bez kouska soucitu. Nyní si chtějí zpestřit jídelníček mladým masem, ale tentokrát vsadili na špatného koně. Výborné drama, které vás donutí to dokoukat celé. ()

sedm.1

Velice podmanivá westernová záležitost, která dokáže od první minuty zaujmout a držet si diváckou pozornost až do poměrně nekompromisního home invasion závěru. Samotná zápletka je tedy sice velice prostinká, přesto ale její vývoj není vůbec předvídatelný, přes minimum postav a prostředí si drží vysoké tempo a co se napětí týče, jednotlivé scény jsou v tomto směru velmi působivě vygradované, a to až do zmiňovaného závěru, který se nebojím označit téměř až za strhující. Hodně mě zde oslovilo i zpracování atmosféry, na které si nechali tvůrci sakra záležet, a povedla se opravdu na výbornou, neboť mě skutečně dokázala vtáhnout do dané doby a situace a žádná sranda to tedy nebyla. Výrazně působili ale i veškeré postavy, které jsou funkční jak svým vyzobrazením, tak hereckými výkon jejich představitelů, v čele s výbornou Brit Marling. Vytknout bych pak mohl snad jen velmi chladné emoční zpracování, jinak ale vážně nemám příliš co kritizovat, a jelikož se v podstatě jedná o nezávislou tvorbu, která má svá daná kritéria a pravidla, tak se v tomto ohledu jedná o vážně až mimořádně záživnou a výraznou podívanou, která určitě nenadchne všechny, ale myslím,že to nebyl ani její záměr, neboť zde tvůrci jednoznačně upřednostnili kvalitu před kvantitou. ()

klukluka

Americká občanská válka se ke konci čím dál intenzívněji vkrádá lidem do jejich domovů. O své životy se musí začít bát i tři ženy. Brzy naštěstí pochopí, že v této době platí jediná pravda: Zabij, nebo budeš zabit. Poslední úkryt není špatnej film. Není to ale ani žádná pecka. Šedesát procent a tři hvězdičky- to mi přijde naprosto fér. ()

peetriss

Další z řady "slow westernů", se kterými se v poslední době roztrhl pytel. Minimalistický a funkční The Keeping Room, pohybující se někde na hranici dramatu a thrilleru, sice neoplývá nijak zvlášť nápaditým dějem (ale ruku na srdce - toto je charakteristická vlastnost většiny westernů), důraz na napětí a skličující atmosféru v kombinaci se sympatickým dámským triem mají zásluhu na tom, že jsem se dokázal vžít do boje o přežití v rodném domě čelícímu útoku násilnických vojáků. Z hereckého obsazení pro mě byla hlavním lákadlem Hailee Steinfeld, která však nutno přiznat, hraje až třetí housle, ve stínu výborné a odhodlané Brit Marling a herecky nejvýraznější Muně Otaru. Sam Worthington předvedl maximum z toho, na co má, čímž film, na rozdíl od jeho slabšího kolegy, nijak nesráží. 70% ()

SAINTS

Feministicky western?A prečo nie,nizke tunajšie hodnotenie nie je na mieste,asi hodnotilo vela mužskych šovinistov 😁.Atmosfera,herecke vykony ok,silne tri hviezdičky. ()

veverysiak

Brit nie je na ľahké žánre a pritom western by ním mal byť, život počas občianskej vojny musel byť krutý a krátky, hlavne pre nebojujúcich usadlíkov bol čistou lotériou o prežití, nehovoriac o ženách, všetko toto a ešte niečo naviac, je zhutnené do jedenapolhodiny pomaly plynúceho príbehu o vojne, rabovaní, vraždení, dočasnom potieraní rasových rozdielov, odvahe a vierolomnosti, takže 60%. ()

knoxwile100

Začátek se táhne jak DiCaprio v Zmrtvýchvstání, ale od poloviny se z toho začíná klubat slušné drama. Až vlastně hororové drama. Zápletka sice tak jednoduchá, že by se z toho dal natočit krátkometrážní film, nicméně díky stálemu napětí jsem se nestačil nudit. Díval jsem se na to po půlnoci a měl jsem u pár scén i docela nahnáno. Pochválit zde musím především herecký výkon mě zatím neznámé Brit Marling, velice působivé. 70% ()

Pythonator

Je to naturalistické, je to minimalistické, je to komorní, je to... ano, je to nezáživné a nemá to pořádný konec. Naštěstí to nenudí, vzhledem k uspokojivě krátké stopáži. Pokud ovšem máte chuť na dobrý western a pustíte si to, asi budete zklamaní. Je to sice lokalizováno do správné doby a místa, ale western to není. Spíš je to jen protiválečný film k zamyšlení nad lidskou bestialitou. ()

potok.009

Minimalistický "slow western" s hororovými prvky neurazí. Na sklonku americké občanské války si to jižanské ženy dozajista "užily". ()

stuj

Nic moc. Příliš rozvláčné. Měla to být spíše povídka na 45 minut. A konec to zazdil úplně. Chtěl jsem dát 3, ale 2 hvězdy budou myslím vypovídající. ()