Noční jízda

Ivan Locke (Tom Hardy) je vzorný otec rodiny a úspěšný podnikatel ve stavebnictví. V nejdůležitějším okamžiku své kariéry zvedne zvonící telefon a rozhovor, který následuje, odstartuje sérii událostí, jež pomalu vnesou světlo do dřívějších mužových tajemství. Jeho kariéra, rodina i duše se zmítá v krizi. Vyjde najevo, jak může jediné chybné rozhodnutí vést k úplnému zborcení pečlivě vybudovaného, záviděníhodného života. (AMC Czech)

Idris

Z tohoto filmu mám rozporuplné pocity. Ze začátku jsem si říkal, jestli to myslí vážně. Až po zhlédnutí jsem si uvědomil, že to nebylo tak špatné, jak jsem si myslel. Hardy je zde zase výborný herec. ()

MirkaP

Sakra! Tak jak to teda dopadlo? Jediný co víme jistě je, že se nenabořil, čehož jsem se celou dobu bála. Jak to dopadlo s betonem, dětmi, ženami, jestli má 3 kluky nebo ne - to si můžeme jen domýšlet. Nejlepší bylo, jak rozběhal Donala. A Stefan smrdící jak komín, úplně jsem ho viděla. Za Hardyho hlas *navíc ()

Romeroo

Hardyho úžasné sólo! Utáhnout takhle drama kdy jen zvoní telefon je opravdový kumšt. Hardy vysvětluje své činy, řídí stavbu, řeší vše v naprostém klidu...a přesto Vás naprosto emociálně sejme! ()

dzberry

Pro fanoušky drobných (čti krátkých) filmových radostí za pět padesát jako stvořené. Pro fanoušky Toma Hardyho jako dělané. Pro fanoušky-depresáčky a milovníky příběhů, kteří se rádi zhlédnou v ještě větším nešťastníkovi s ještě pokálenějším osudovým dnem, než kdy sami zažili, jako šité na míru... Hardy je fajny synek. Nejvíc se u něj vždycky těším na to, až rozrezonuje svůj mručák – neuvěřitelně lahodné ku poslechu a žvanci. 3,5 ()

Sedliak

Pozor! Nejedná sa o thriller. A názov filmu nemá nič spoločné s liberálnym mysliteľom Johnom Lockom. Respektíve som žiadnu paralelu vo filme neodhalil. Samotný film zachytáva cestu stavbyvedúceho Ivana Lockeho v aute a jeho telefonáty spolu asi piatim ľuďom. Čo sa v telefonátoch rieši? Rodina a Práca. Ale je tu jeden motív, ktorý bublá pod povrchom a ktorý Tom Hardy umne potláča. Je to mužská česť. Celý film som súhlasne kýval hlavou, pretože som vedel, že Ivan z cesty neuhne. Je presvedčený (a Hardy ako vždy presvedčivý). Je poctivý (a ja poctený ... pretože sa snažím veci riešiť podobne ako on). Každý človek robí chyby, aj Ivan Locke. Nie každý má hrdosť, postaviť sa k tým chybám ako chlap. Odporúčam všetkým mužom, ktorí sú v šlamastike a nevedia ako z nej von. ()

johny95

Hardy hrá skvelo, ale príbeh je obyčajný i keď v neobyčajnej forme. Musím blahoželať tvorcom, že sa im podarilo donútiť ma znenávidieť Lockovu ženu a to som počul len jej hlas. ()

Uberlord

Je to další z výjimečné řady filmů, odehrávajících se na jednom jediném místě. Musím říct, že jsem vskutku mile překvapen, jak jsem se u filmu bavil. Jedná se o velké morální drama, ve kterém si zajisté každý najde svoji cestu, kterou by se vydal. Ale za sebe musím říct, že sledovat cestu Lockeho, která byla propletena komplikacemi a změnila mu celý život během hodiny a půl, bylo pro mě skvělým zážitkem. Rozhodně zde není hluchého místa. Film postupně graduje a nabírá na vážnosti přesně tak, že vás ani nenapadne sledovat čas. Děj se opravdu vyváženě rozvíjí a vy k samotnému konci jen a pouze napjatě čekáte, jak to dopadne. Čímž se dostáváme na samotný konec, který mohl být na můj vkus i trochu výmluvnější, proto jsem nedal plný počet. Nicméně, musí se nechat, že takovýto film se musí umět natočit a panu Knightovi se to povedlo na výbornou. A šťastná ruka při castingu, jistě taky sehrála svoji roli :o) ()

jafuska

Vůbec mě tento film nezaujal, hodně slabé, dialogy také, vůbec jsem nechápala, proč se zrovna tento film točil, dialogy tak hrozně prázdné, až nudné, pro někoho to bude fajn, pro mě velké zklamání. ()

MillaJ

Jenom 85 minut? To bylo málo :-D Na Toma bych se mohla dívat a poslouchat ho klidně 2-3 hodiny ^_^. Někdo si může říct, film kde je jenom jeden herec a ještě k tomu furt v autě a jediná činnost kromě řízení samozřejmě je telefonování...nuda. Jo...možná kdyby místo Hardyho byl někdo jak to říct slušně ...nezajímavý... tak to nuda je. Ale díky němu prostě nebyla ♥. Příjemné shlédnutí a proto 4☆. ()

MickeyH.

Rozhodně zajímavý a dobře zpracovaný námět příběhu odehrávající se celou dobu v autě. Příběh o dobrých a špatných životních rozhodnutích, který diváka nutí sedět v sedadle a dívat se na tento film dál a dál a 90 minut uteče jako nic. ()

Daxus

Přijmout zodpovědnost za své činy a jít za tím proti světu a ještě dál...proti sobě. O tom je tenhle film. Velký herec, dobrá hudba a lehká klaustrofobie. 90% ()

Dzegr

"I will do what needs to be done even if they hate me or love me. You have to be solid so it makes no difference what they think." ()

XXXXXXXX

Nečekejte střelbu, krev, mrtvá těla, akci... Nic z toho v tomto filmu nenajdete. Je to přece jen drama, zachycující životní osudy Ivana Lockeho. Ten zrovna někam jede autem, a to vlastně přetrvá až do závěrečných titulek. A během cesty řeší nejrůznější dilemata. No to by bylo možná moc silné slovo. Jsou totiž přesně 2. Práce a osobní život. Nic víc a nic míň... ()

LulMaz odpad!

V celém filmu k vidění a poslechu pouze Hardy, telefonování a multimediální systém BMW. To vše završeno strašným dabingem. Mohu vřele doporučit těm, kteří se rozhodli unudit k smrti (nebo alespoň do bezvědomí). ()

DoNotCross

Může být zábavné sledovat hoďku a půl chlapa v autě, jak telefonuje? Může. Toho chlapa totiž hraje Tom Hardy. Locke asi nebude mít komerčně ani u diváků na růžích ustláno. Je to tak nějak slepá ulička, přirovnání k rozhlasové hře tady sedí jako málo co. Proto ani filmově toho nemá Locke moc co nabídnout - můžete kamerou kroutit jak chcete, pořád vám ale zbude jen chlápek v autě. Snímek ale vypadá parádně, má moc hezký soundtrack, který ovšem, zase, je použit přesně jako v rozhlasové hře, jako výplň mezi salvami dialogů. Ty jsou ale parádní a sledovat, jak se jednom vlastně docela obyčejnému chlápkovi na jedné cestě za pochybným cílem obrací život na ruby je strhující. Není to nikterak hluboké, situace je ale dostatečně zajímavá na to, aby vás přikovala k sedačce a donutila napjatě sledovat dění, ačkoliv můžete mít klidně pět minut zavřené oči a o nic nepřijdete, protože cokoliv podstatné se ve filmu pouze říká, nikoliv děje. Přes všechnu tuhle zvláštnost to je mimořádně zábavná a zajímavá pecka, která stojí za shlédnutí. ()

Andreas17

Tom Hardy film táhne, seč mu síly stačí, ale některé ty dialogy jsou tak stupidní a tuctové, že to není dvakrát uvěřitelné. Navíc příběh vás do sebe ani moc nevtáhne a tak zbývá jen hodnotit výkon Toma Hardyho, který byl dost dobrý, jenže tím to končí. Koncepčně se jedná o zajímavý a nevšední snímek, avšak v paměti mi dlouho nezůstane. Ale za odlišnost a nezvyklost formy má film plusové body, takovéto snímky by vznikat měly, ale ať se příště vyvedou lépe. **+ ()

ostravak30

Já plně rozumím těch argumentům pro vyšší hodnocení, ale bohužel nedám hvězdy filmu, ve kterém pětaosmdesát minut jede auto po dálnici a v něm chlápek jen telefonuje a telefonuje. Tvrdit, že ve filmu hraje víc lidí než Tom Hardy je pak hodně troufalé. Samotné náklady na podobný snímek nemohly být vysoké. Dejte mi telefon, chlapa, auto a natočím totéž. Ne, tohle si nemůže zasloužit stejné hodnocení jako celá řada filmů s kvalitním obsazením a opravdu promyšleným scénářem, s dobrou hudbu a příběhem. Muž jedoucí více než osmdesát minut v autě prostě nemůže čekat vyšší hodnocení. Všude jinde si dali práci s natočením, tady prostě Hardyho posadili do auta, dali mi čtecí zařízení, jak jsem se zde dočetl a veškerá snaha tak nebyla v podstatě žádná. Tvůrci se vůbec nenadřeli a ještě za to očekávají chválu a vynášení do nebe. Nedám prostě vyšší hodnocení snímku jehož tvůrci si s natočením nedali žádnou práci. ()

mrclTV

Hodina a pol sólovania Toma Hardyho, čo viac si človek môže priať? I keď by sa dalo polemizovať, ako môže zaujať film o týpkovi sediacom v aute, ale keď vás ten film donúti sledovať ho so záujmom až do konca a pozerať, ako sa ošemetná situácia okolo Locka vyvŕbi... Čo je jasnejší signál, že to je dobre spravený kúsok? Dokonca aj tu sa nájde priestor pre Hardyho typické vyšilovanie, stále teda čakam na film, kde by hral normálneho, psychicky vyrovnaného človeka :D (filmy kde bol za vedľajšiu postavu nerátam). Nie síce 100%tné, ale predsa len dobre minuté 4 hviedzičky (a 85 minút života). V extáze som z toho síce nebol (záver nie je žiadnym nečakaným prekvapnim, skôr naopak), ale rozhodne to stojí za videnie. Niekedy je cesta dôležitejšia ako cieľ. Cesta filmu do jeho konca. ()

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari