Noční jízda

Ivan Locke (Tom Hardy) je vzorný otec rodiny a úspěšný podnikatel ve stavebnictví. V nejdůležitějším okamžiku své kariéry zvedne zvonící telefon a rozhovor, který následuje, odstartuje sérii událostí, jež pomalu vnesou světlo do dřívějších mužových tajemství. Jeho kariéra, rodina i duše se zmítá v krizi. Vyjde najevo, jak může jediné chybné rozhodnutí vést k úplnému zborcení pečlivě vybudovaného, záviděníhodného života. (AMC Czech)

zahadum

Telefónna búdka v automobilovom prevedení...zásadný životný zlom sa tu tiež rieši telefonicky. Nikdy by ma nenapadlo,že jeden herec ktorý strávi v aute cca 80 minút telefonovaním ma tak zaujme. Hardy je pán herec aj na takto minimálnom priestore. ()

Punkey

Mám rád takové minimalistické filmy. Jeden herec, jedna lokace, nulová výprava.....když máte dobrého scénáristu, a tím za mě bezesporu Steve Knight je, obejdete se bez CGI, tuny střelby, vymazleného vizuálu a tuny epesních efektů. Přiznám se, že prvních patnáct minut mě dostatečně nedokázalo zaujmout, možná za to mohl plochý a monotóní projev Toma Hardyho, ale pak jsem byl vtažen do děje. Sledujeme zde 2 roviny, kdy jedna dramatická, problémy v rodině apod. a druhá je více chlapácká, lití betonu pro stavbu 55patrového domu, největší lití betonu v Evropě. Určitě je to dalším kvalitním přírůstkem do rodiny minimalistických filmů. ()

Eeuanmainyaq

Skôr než reklama na BMW (Ghost Writer), pôsobí ako reklama na handsfree telefonovanie v BMW, no funguje. Mal som vysoké očakávania, od filmu, ktorý mal byť relatívne unikátny, keďže sa celý odohráva v aute a okrem Hardyho sú ostatní herci len hlasy, no jeho výkon, scenár a technické spracovanie moje očakávania predčili. ()

GOREGASM

One man show Toma Hardyho v precizně připravených kulisách BMW X5 ;-). Ale vážne, Steven Knight zvládl svůj provedením minimalistický, přesto velmi intenzivní projekt bezezbytku bravurně a drama Hardyho postavy, včetně životního zlomu, kterou jeho postava během necelé hodiny a půl v interiéru auta prožívá, je pečlivě odkrýváno a vygradováno až k velmi dobře zvolenému zakončení. Hardyho vyrovnaný projev, který přesně odráží jisté prozření jeho postavy, dělá z Locke tichého kandidáta na překvapení roku. 100% ()

Evander

Zklamání... Jak mám rád Toma Hardyho, tak role Lockeho se k jeho nejlepším rozhodně nezařadí. Neříkám, že hrál špatně, protože nehrál. Problém je spíše v celém filmu, který je prostě o ničem. Přesto, že pojednává o velmi závažných životních situacích, nedokázal mě vtáhnout do děje a vůči všem příkořím, které se hlavnímu hrdinovi přihodily, jsem byl úplně apatický, což je špatně. Navíc film nemá žádné zakončení, a to v tomto případě vysloveně chybí. Zbytečných 80 minut...Hodnocení lehce nad 50%. ()

Doomedx

Realnej a uveritelnej pribeh, kterej se s mensi upravou muze lidem dit dnes a denne tam nekde venku ve tme.. v aute. Jenze v tom je i ten hacek, v te realnosti, tak jak dokaze byt zivot pekna nuda, tak i tento film pusobi, je to sice pekne minimalisticky vytvorene umelecke drama ve one man show podani Toma Hardyho, ale cele to pusobily dost natahovane a chvilemi nudne; neco mi tam proste chybelo. Hodnoceni: neco mezi 3/4* nemuzu se rozhodnout 70%. Btw. Thriller to neni a srovnavat to s telefonni budkou, prozrazenim nebo pohrben zaziva taky moc nejde. /Edit: Nakonec davam velmi slabou 4čku za Toma. ()

Rockerman

Tomu říkám umění! V době akčních filmů, sci-fi a fantasy předhánějících se v dokonalosti počítačových triků, zaujmout diváka po osmdesát minut tím, že sleduje chlapa, který jede v autě a telefonuje? Tak to tedy klobouk dolů! Ale stalo se! Velmi uvažuji o tom, že přidám i tu pátou hvězdu, protože jsem ani nemrknul, aby mi něco neušlo. Ivan má skoro všechno. Fungující rodinu, má úspěch v práci, ve které je uznávaným a tak trochu nepostradatelným expertem, ale on se rozhodne být čestný muž a v podstatě, vše ostatní háže za hlavu. Vlastně ne, on se to všechno snaží řešit z auta po telefonu. Moc zajímavý film, který vřele doporučiji. A už jsem se rozhodl, přidávám tu pátou hvězdu a to hlavně za závěr, který akceptuji, protože jsem čekal něco jiného a to by film poškodilo. ()

Heroine

I když to není úplně zábavný, protože příběh se v podstatě nikam nepohne, a závěr nic neprozradí, sledovat jedno rozhodnutí a jeho následky mně nakonec chytlo. Nejspíš i díky Hardymu v hlavní roli, protože jeho "klidný" hlas tomu dodá šťávu, ale přimělo mně to i k zamyšlení, co bych v takové situaci dělala sama. ()

BOURQUE

U filmov, ktoré trvajú štandardných 90 minút a odohrávajú sa len v jednom priestore vôbec nie je jednoduché udržať po celú spomínanú dobu pozornosť diváka. K tomu hlavne potrebujete tri veci: dobrého režiséra, dobrý príbeh a v tomto prípade jedného dobrého herca. U filmu Locke tieto „ingrediencie“ boli správne vymerané a namiešané. Možno pre mnoho divákov celý film príde nudným. Pravdou je však opak. Film upozorňuje na dôležité veci, ako napríklad na to, že za svoje činy by sme mali niesť plnú zodpovednosť a keď už máme svoje rozhodnutie tak sa toho máme držať. Príbeh, ktorý je zo Života s veľkým „Ž“, by som charakterizoval len takto: niekedy v jednoduchosti je najväčší potenciál. Samotná nočná atmosféra na diaľnici veľmi dobre zapadá do základnej koncepcii príbehu. A ešte niečo! Tom Hardy je fantastický herec! Ale to už vieme dávno. PS.: T. Hardy to celé zvládol tak, že bol chorý. Myslím si, že to už niečo prezradí o obetavosti pre herectvo (aj keď to teraz nebolo fyzicky náročné). Osobné hodnotenie: 84% (****) ()

Rázlik

Tenhle film jsem zkusil čistě ze zvědavosti a hlavně díky hlavnímu herci. Upřímně, kdyby tam nehrál Tom Hardy, tak se mu asi vyhnu. Nakonec musím říct, že to byl průser i s Hardym. Tohle prostě nefungovalo a nebavilo mě to. S každým dalším zazvoněním telefonu jsem doufal v brzký konec. To celé lití betonu a fakt, že bez Hardyho je ta firma jako bez ruk a noh bylo směšné. Den před takto důležitou událostí nemají zařízené věci jako uzavírky, nějaké vzpěry či co a dalších tunu věcí, kterým snad ani nechci rozumět. Ta linka se ženou a milenkou byla mnohem zajímavější v porovnání s nějakým šíleným betonem. Ten konec o ničem tomu jenom nasadil korunu. Tady je prostě téměř vše špatně, 1* za Hardyho, protože kdyby to auto řídil nějaký méně známý a ne tak dobrý herec, tak je to asi úplný odpad. ()

Hapretor

nechápu, jak mě mohl jeden chlápek v autě podle úplně neakčního scénáře doslova přikovat k obrazovce a držet mu i palce u nohou, aby ten zkurvenej céé šest beton dostal tam, kam potřebuje ... myslím, že velmi chytře a přitom minimalisticky a jednoduše udělaný snímek ... ()

mart01

"Two words I learned tonight. Fuck Chicago." Bez Hardyho by tento film zanechal podprůměrnou stopu. Řekněme, že s Hardym se jedná o lepší průměr, přičemž snímek střídá nudné konverzace se zajímavějšími. Nicméně čekal jsem o něco víc, zejména od scénáristy. ()

Ducke

Jak tu mnozí psali, na to, že ve filmu nevybafne žádný psychopat a ani na to, že filmová zápletka není dořešená, tak je film velice příjemným překvapením. ()

darkreider

Už dlho som nebol tak spokojný. Famózny Hardy, výborný scenár aj réžia. Tam kde som plesal nad Ryanom zakopanom zaživa, tu je to ešte o triedu lepšie. Veľmi racionálne a intenzívne. ()

bararich8

Jak tu spousta lidí už psala, čekáte, čekáte a ono nic. Tohle je čisté drama, nic víc nečekejte, vše se odehrává v autě a nikoho jiného kromě Toma Hardyho a jeho X5 neuvidíte. Slušně zahrané, myšlenka taky zajímavá, příběh taky, ale vůbec to neodsýpá a celé je to takové o ničem, prostě nuda. Slabší 3*. ()

Kaucuk

Nebýt toho že pan Ivan Locke říkal některý věci asi 4x za film (Muselo to být natáhlý jinak by stopáž byla spíš na tv filmík) tak by to bylo i za lepší hodnocení. Každopádně se člověk ani moc nenudí, Tom Hardy to zvládl na výbornou (super přízvuk) a kamera je moc dobrá. ()

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari