Gangsterský boss Alexander Coates (Steven Seagal) sa chystá odísť na odpočinok a opustiť svoje impérium vybudované vo veľkomestskom podsvetí. Keď sa ale v meste objaví nový konkurent Ice Man (Ving Rhames), musí sa Alexander rozhodnúť, či prenechá moc nad impériom Ice Manovi, alebo znovu zabojuje o všetko, čo počas svojej kariéry vybudoval. Alexander dlho neváha a s pomocou svojho dávneho priateľa Jimmyho Peanutsa (Danny Trejo) a zabijaka Romana Hursta (Bren Foster) sa púšťa do záchrany starej hierarchie podsvetia – hierarchie, v ktorej Alexander vládne pevnou rukou. (TV JOJ)

bararich8

Sejdou-li se v jednom filmu známé tváře Bčkového a Cčkového království, je úplně jasné, co z toho vyleze. Máme tu tak kontaktní souboje téměř ve stylu oldschool (Segal FTW), nějaké ty gangy (hey, nigger), Dannyho jako šamana (asi nejvíc stupidní část filmu) a pár dalších příjemných momentů. Na druhou stranu opravdu stupidní příběh a to od začátku až do konce, o herectví bych tu ani moc nemluvil, vlastně tam ani skoro žádný herec nebyl. Navíc Segal jako bad guy (ačkoliv zde stojí na dobré straně) se na tuto postavu příliš nehodí a pokud zrovna někoho nestaví do latě (čti nedělá z něho třísky), působí jeho postava dost nepřirozeně. No a ostatní postavy taky za moc nestojí. Tudíž je to takový podprůměr, ale z nostalgie 3*. ()

Fifipek

..pane Seagal a Vám se jako ten film líbil? Tak nějak by mohla začít recenze filmu, který má ve zdejších komentářích, že patří k tomu "lepšímu" naší ex-oblíbené filmové akční postavy 80. a 90.let.... To že ta postava řádně zbytněla a nakynula, na to jsem si již zvykli, stejně jako na fakt, že většinu mistrových filmových bonbonků poslední doby píší scénáristé, kteří patrně vyráběli zápletky k pornu v 70. letech a tento počin není výjimkou. Steven tu je zlej, tlustej megaboss, s jehož klidem a nadhledem by mohli soutěžit maximálně mniši někde z Tibetu. Jeho pravou rukou je týpek, kterej vypadá, že fakt něco umí, respektive zde Scottu Adkinsonovi roste zajímavá konkurence....no nicméně pak přijde na řadu plot, nerozuměj zápletku, ale spíš kom-plot, taková nějaká míchanina nelogických zvrat(k)ů, které posunou příběh někam do filmového záhrobí a zapomnění, kde lidé nedávají smysl, přestřelky nedávají smysl...popárají se zákony fyziky a taktiky...až z toho nakonec vyjde postava ohromného koblihožrouta a lamače kaskadérských rukou jak jinak než vítězně.... ()

Torgal

Ďalší dôkaz, že Pišta na staré kolená zvyšuje úroveň sračiek v ktorých hrá... ehm, chcel som povedať "v ktorých sa objavuje". Opäť je za tým angažovanie mladého borca, ktorý sa vie veľmi slušne pobiť bez použitia úchylných kamerových uhlov a milióna strihov za sekundu. Ten hrá bohužiaľ ale až druhé husle a k poriadnej akcii sa dostáva trestuhodne zriedkavo. V prvom pláne sa totiž riešia neprehľadné intrigy Vinga Rhamesa, v ktorých aby sa čert vyznal. Obsadenie je apropo najväčšia devíza filmu, objavuje sa tu totiž ešte aj Danny Trejo, ktorého metódy liečenia dolámaných prstov sú niečo, čo sa mi vryje do pamäti spoľahlivo najlepšie. K dvom hviezdam to ale ani pri najlepšej vôli tentokrát nedotlačím, hoci nechýbalo veľa - keby nebojové pasáže neboli taká nuda a keby tie bojové v ktorých nefiguruje Bren Foster vyzerali o kus viac k svetu. 3+/10 ()

zberatel

Dialogy pilili usi a strielacie sceny trhali mi zapestim a kutikmi, no DT a jeho "woodoo samanstvo starych inkov a mayov" si uchmatli jednu a mlady mix collina farrella a scotta adkinsa BF tu druhu. ()

Psycho.R

Steven šel do pozadí a filmu to prospělo. Sice se v poslední scéně snaží vypadat, jako, kdyby byl hlavní postavou celého dění, ale není to tak. Bren Foster se postaral alespoň o trochu originality a Trejo? To je pro mě mimoň navždy. ()

rublik05

Velmi povedený snímek plný drsných gangsterů a mafiánů, jehož hlavní a v podstatě jedinou devízou je velmi povedené herecké obsazení. Z herců dostali nejvíce prostoru Ving Rhames a Bren Foster, kteří sice občas přehrávají, ale role jim sedly a působí velmi přesvědčivě. Ving Rhames jako drsný Ice Man, Bren Foster jako zabiják, jehož akční scény patří k tomu nejlepšímu, co samotný film nabízí. Milým překvapením byla trochu komornější účast Dannyho Treja, který jako mexický kuchař/šaman dodal filmu jisté odlehčení. Steven Seagal zde působí spíše jako takový guru v pozadí, který jen rozdává moudra a občas si střihne nějaký ten souboj nebo přestřelku. Jeho role působí místy trochu trapně, protože ačkoli se snaží, tak drsného mafiánského šéfa mu divák asi jen stěží uvěří. Celkově jsem však s filmem spokojen, sice nepatří mezi ty nejlepší "seagalovky", rozhodně se nejedná o nějaký velký průser a dá se na něj koukat. Nicméně nemohu nezmínit, že nebýt ostatních herců okolo Seagala, film by byl určitě propadák a řadil by se k jeho nejhorším filmům, protože stylem, jakým se ve filmu prezentuje, by ho těžko utáhl sám. 6/10. ()

Likan7

Brena Fostera žeru. Byl skvělý v Poslední lodi a fakt, že se tady takhle předvedl mě jen mile překvapilo. Jako herec je sice možná dřevo, ale jakmile ho pustíte, ukáže vám, že kopat a vůbec pohybat se, rozhodně umí. Veškerou akci, která za něco stojí tu obstarává jen on. Seagal tu sedí ve tmě v černých brýlích, pronáší moudra a díky střihači občas někoho zabije. Je vypapanej, nabarvenej a k smíchu. Od odpadu to zachraňuje jen Bren Foster! ()

mimozakon

Príbeh, ktorý som už v rôznych obmenách videl nespočetkrát. Seagal uz na kvalitné bojové scény nemá a tak ho musí nahradiť niekto mladší. Čo ale zamrzí je, že takmer všetky bojové-akčné scény sú tak zostrihané, že má človek občas pocit, že sleduje comix. ()

vozralec

Slušná herecká účast. Poměrně věrohodné špinavé prostředí. Docela povedená seagalovka. Škorpion vše vyléčí. ()

havran odpad!

Pane na nebesích, to byl fakt nářez - tedy pro všechny lidi, co mají rádi film - takové seagalovské akčně neakční Babovřesky... Tenhle kousek nedrží pohromadě vůbec nic - jen pusto a demence... ()

borohub

Kdybych napsal do slovníku slovo "debilní nuda" myslím, že mě vyjede tenhle skvost.. Řekl jsem si - super hraje tam Seagal a Danny Trejo to bude pecka. Bohužel se tak nestalo. Většinou filmy sleduji tak, že začátku je příliš nevnímám a pak tak nějak zvyšuji pozornost až se ve výsledku věnuji jenom filmu. Bohužel v tomto případě to bylo naopak - vyhradil jsem si na to večer, že budu sledovat pouze tento snímek a po 30 minutách už jsem hrál Medal of Honor a litoval jsem, že jsem touhle sračkou zabil půl hodiny. Seagal s Trejem tam sice jsou ale totálně na nic.. Nuda bez nápadu a to tenhle film měl v jednu chvíli tuším i 100% (po pár hlasech :D ) Za mě slabých 20% ()

johnsnow

Opäť štýl kde Seagal nemá najviac priestoru aovšak oproti Maximum Conviction sa mi tento film páčil o niečo menej. Bitky sú skvelé, ale prestrelky sú dosť nevýrazné. Herecky fajn, obzvlášť Foster a Rhames sp dobrý a poteší aj Danny "Machete" Trejo. Ale hviezdu ubrať musím, predsa len to malo aj pár zbytočných scén. ()

chrustie

Film, ve kterém vepřová hlava dojde sebepoznání... Film, kde pidloruký Bruce Lee tančí s větrem... Film, kde je i gringo nigga... Film, kde všichni tlusťoši trénujou Jiu Jitsu... Film, který mi vzal hodinu a půl života, kterou mi nevrátí ani mexický šaman s prdelí na krku. ()

prochyn odpad!

Charakterní šéf podsvětí. Segalovi už ty hamburgry lezou na mozek. Nemohl jsem v noci spát, tak jsem zapnul telku. Měl jsem ten čas raději strávit na hajzlu!!! ()

Stanmi

Pan Alexander (Steven Seagal) je šéfem podsvětí v jednom americkém městě, jeho pozici však začně ohrožovat Ice Man (Ving Rhames) a jeho gang... Příznám se, že jsem byl na tento snímek celkem zvědavý, jednak proto, že Steven už moc filmů netočí, takže se stává vzácnějším a navíc si v tomto snímku zahráli hned dvě známá jména a to Ving Rhames a Danny Trejo a celé se to tentokrát nenatáčelo v Rumunsku, takže jsem se také těšil na nějaké to ryze americké prostředí. Jenomže nakonec to tak slavné nebylo. Především Steven je tady spíše ve vedlejší roli, drží se v pozadí, má akorát pár proslovů a na začátku, uprostřed a na konci filmu někoho zmlátí. Hlavní postavou tak je spíše jeho svěřenec Roman v podání britského herce Brena Fostera (který si zahrál už v předchozím Stevenově filmu). Ten sice (zatím) není hercem oscarových kvalit, ale jeho bitky patří k ozdobám celého filmu (už jenom tím, že jsou vkusně nasnímané). Ving Rhames má akorát hodně drsných řečí a jediný kdo mne z celého tria slavných herců opravdu pobavil, byl Danny Trejo, který měl v zásobě pár povedených hlášek. Samotný příběh pak není vyloženě špatný, ale některé dialogy nebo dějové zvraty jej příliš nevylepšují. A jestli jsem se tedy těšil na atraktivní lokace, tak jsem byl v průběhu filmu vyveden z omylu, protože ten se odehrává především v interiérech a když už se nějaký exteriér objeví, tak je to spíše nějaká zapadlá ulička nebo vchod do baru. Steven Seagal sice natočil ve své kariéře i několik horších kousků, ale přesto je pro mne tento film spíše zklámáním, také proto, že poteciál na solidní akční film tu rozhodně byl. ()