Hledá se Dory

• USA Finding Dory (více)

V animovaném filmu od studií Disney•Pixar Hledá se Dory se na stříbrná plátna vrací oblíbená modrá rybka Dory, která si spokojeně žije na korálovém útesu s Nemem a Marlinem. Pak si ale Dory z ničeho nic vzpomene, že kdysi a kdesi ztratila své rodiče. Společně s Marlinem a Nemem se vydá na strhující dobrodružství napříč oceánem, až do prestižního Mořského akvária v Kalifornii, kde se léčí nemocní mořští živočichové. Při hledání maminky a tatínka potkává Dory tři svérázné obyvatele Mořského akvária: První je Hank, nerudný chobotničák, který úspěšně uniká zřízencům; druhý je Bailey, samec běluhy, který sám sebe přesvědčil, že mu nefunguje echolokace, a třetí je krátkozraká velryba jménem Naděje. Při prohledávání moderního akvária dojde Dory se svými kamarády k poznání, že své blízké máme nejraději kvůli jejich nedostatkům, a že to nejdůležitější na světě je přátelství a rodina. (Falcon)

hospoda96

Chobotničák Hank a Dementní lachtan Gerald jsou top. Jinak je to běžný sequel, ale sympatický s krásnou animací jako u prvního dílu. A ještě k českému dabingu bych dodal #MarekEben. ()

dkas

Pěkné, hravé, velmi slušné pokračování Nema. Humor si to zachovalo stejný, grafika pokročila, takže občas má člověk pocit, že kouká na "normální film". Chobotničák Hank je výborný! A pozor, dokoukat až za titulky ;-) ()

Bezmenny

Bavil som sa a o to mi pri rozprávkach zvyčajne ide. Áno, nebolo to až tak dobré ako Nemo, ale zas to nebolo až tak zlé, ako som sa obával. Chobotnica rulez, aj keď šoférovanie auta si už mohli naozaj odpustiť. ()

Zombiepod

Pochopiteľne už Finding Dory zďaleka nie je taká prelomová pecka ako bol Nemo, no návrat do žijúceho oceánu vôbec nebol na zahodenie. Známe a obľúbené rybičky sú stále fajn, tempo svižné a zopár skvelých pamätania hodných scén sa tu nájde. Občas sa príbeh zbytočne nasilu snaží diváka dojať, väčšinou bezvýsledne, no je to znova zábavný film pre cenú rodinu, ktorý určite ako druhé pokračovanie nezapadne prachom. Vidieť chobotnicu šoférovať najprv kočík vo vodnom parku a nakoniec dokonca nákladiak, to tu naozaj ešte nebolo. ()

Alan_Shearer

Po namlsaní Sausage party jsem se vrhnul na další animák a zklamanej jsem rozhodně nebyl, ba naopak! Nutno podotknout, že jsem u toho byl pěkně zhulenej, takže ke spokojenosti mi občas stačilo vidět, jak nějaka ryba plave v moři a ... a vlastně nic. Samotnej název a volné pokračování Hledá se Nemo mě evokovaly obavy plné nudy, kdy otravná Dory se vydá na výpravu za účelem najít rodiče a bude to jako přes šablonu s prvním filmem. A hle, z principu to možná bylo podobný, výsledek jejího pátrání byl předem už taky znám, ale spousta nových postav a vtipných scén (a ano, některý scénky byly kurva vtipný) tomu dodaly šmrnc. Akční scény měly s realitou pramálo společnýho, malá Dory i přes všechnu svoji roztomilost byla zralá schytat zvedák na solar a Marlin s Nemem hráli druhý housle, i tak se ale jedná o příjemnou a vtipnou podívanou. Díky Markovi Ebenovi a moji zhulenostii se misky vah převážily ke slabším čtyřem hvězdám. ()

himor

Výborné, krásne, smiešne, zapamätateľné. Smial som sa mnohokrát, videl som už asi 4x a isto pozriem znovu. Myslím že skvostné pokračovanie nadupaného Nema. 100% ()

Maniik88

Povedal som si, úplne zbytočné pokračovanie, nie až tak dobrého Nema, to bude hrúza a des. No a ono to bolo na počudovanie celkom dobré a pozerateľné. Dokonca možno aj lepšie ako Nemo. Dori nebola moc otravná, chobotničák bol super a slušne to odsýpalo. A Nema a jeho tata tam bolo po menej. Fajn. ()

kyLuke

Překvapivě výborné pokračování vynikajícího prvního dílu, které rozhodně neubralo co se týče tempa vyprávění, občas jen příliš tlačí na pilu. Jinak ovšem příjemné překvapení! ()

elimS

90% - komentář 20ti slovy: Ikdyž je Nemo úúúplně v pozadí, tak je tady hromada nových, zábavných postav a tomu všemu kraluje potrhlá Dory! Hezké a barevné! ()

MAAUZ

Příjemně nadabovaný rybičky v sequelu k Nemovi. Moc se mi líbili žraloci. Jeden, co narážel do zdí. A druhej, co fungoval jako radar. Putování s oktopusem, co měnil barvy vůči prostředí, mi přišlo taky fajn. Před koncem si s divákem hráli mírně na city ohledně Dorynejch rodičů, ale jinak se člověk spíš usmíval.. ()

TSZ

Já bych už další postavičky z Nema nehledal... Kdyby se to sestříhalo a vznikl by z toho 30ti minutový bonus na DVD k Nemovi, tak bych neřekl ani popel, ale chodit na tohle do kina... Pixar doluje kde se dá, ovšem tohle je velká nuda. Tržby však byly evidentně obrovské, takže můj názor asi není příliš relevantní. ()

Scraffy

Takmer na chlp rovnaký, ako prvý diel. Avšak teraz to už nie je ako kedysi. Keby film vyjde o pár rokov skôr, tak by to bolo iné. ()

tlesk

Jedno z těch lepších pokračování úžasných filmů. Neurazilo, nenadchlo, ale ani vyloženě nezklamalo. Což je mnohem víc, než jsem čekal. Vedle opravdu špatné Univerzity pro příšerky je Hledá se Dory vlastně i docela milým překvapením... ()

papadoce

Vo všeobecnosti nemám rád vtáčie a rybacie rozprávky. Dôvod je jednoduchý. Je ich strašne veľa a väčšinou stoja za starú belu. Nemo bol však úplne iná kategória, totálna prvá liga a tak zhliadnuť Dory bola povinná jazda, i keď mi to trochu trvalo, že áno. Obavy z toho, žeby sa jednalo o recyklovaný humor z jednotky sa vytratili v prvých minútach a rovnako tak aj obavy, z jeho nedostatku. Ale najviac ma milo prekvapil príbeh. Pri úbohosti väčšiny dnešných scenáristov, je ten Doryin hotovým skvostom a a myslím to tým najpozitívnejším spôsobom. Bavil som sa a pritom sledoval dojemný príbeh o Doryinom návrate k rodine. Skutočne úžasné. Celé to bolo na úrovni Nema a preto som veľmi spokojný. Jednoducho päťka. ()

AgnesDee

Nádherný film, krásná animace (jako v minulém díle), inteligentní zápletka. K tomuto filmu se dá říct vážně jen jedno: "Marek Eben schvaluje tento film" :D ()

Lyriq

Byl jsem podobně trpělivý jako samotná Ellen. A popravdě jsem se toho bál, nakonec jsem dostal v podstatě to samé, ale přest dost odlišné. Opět velká porce humoru, je to možná ještě dojemnější a za mě asi i o chlup lepší než jednička. ***** Je tu potitulková scéna, počkejte si. Já zůstal čekat sám, ale dočkal se. :D ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

Pixar se vydá cestou originality