Hledá se Dory

• USA Finding Dory (více)

V animovaném filmu od studií Disney•Pixar Hledá se Dory se na stříbrná plátna vrací oblíbená modrá rybka Dory, která si spokojeně žije na korálovém útesu s Nemem a Marlinem. Pak si ale Dory z ničeho nic vzpomene, že kdysi a kdesi ztratila své rodiče. Společně s Marlinem a Nemem se vydá na strhující dobrodružství napříč oceánem, až do prestižního Mořského akvária v Kalifornii, kde se léčí nemocní mořští živočichové. Při hledání maminky a tatínka potkává Dory tři svérázné obyvatele Mořského akvária: První je Hank, nerudný chobotničák, který úspěšně uniká zřízencům; druhý je Bailey, samec běluhy, který sám sebe přesvědčil, že mu nefunguje echolokace, a třetí je krátkozraká velryba jménem Naděje. Při prohledávání moderního akvária dojde Dory se svými kamarády k poznání, že své blízké máme nejraději kvůli jejich nedostatkům, a že to nejdůležitější na světě je přátelství a rodina. (Falcon)

Endavour

Cesta k obligátnímu Happy-Endu lemovaná různými, poněkud nudnými překážkami od Pixaru jest. První letošní klopýtnutí z Disneyho dílny.Těšil jsem se na podobný zážitek, jaký mi nabídla jednička, dostal jsem podprůměrný, nikterak záživný animák. Žádná sympatická postava (i překvapivě Dory), průměrný děj a celkově film hodnotím jako další "vanitas vanitatum" zážitek. Drazí fanoušci prvního dílu...nechte toto pokračování plavat, jedná se totiž o kopírák jedničky bez většího charakteru. Snímku uděluji 30% za alespoň vtipnou chobotnici Hanka. ()

Silencia90

Každopádně je to koukatelný. Oproti jedničce to o trochu více hraje na city, tím pádem není tolik prostoru pro vtip, ale své klady to rozhodně má. Třeba roztomile se plácající chobotničák nebo zaměřující běluhák byli skvělou ukázkou krásné animace. Na druhou stranu ještě větší "nereálnost" filmu zase trochu ubírala. 3,75* ()

Bozvav

Velmi půvabný film o odhodlání, přátelství a osobní statečnosti. V podstatě poučné vyprávění pro děti o tom, že i jedinec s hendikepem může dosáhnout svého cíle a svých snů. Dcerám se to velmi líbilo a i já se skvěle bavila. Dle mého trošku lepší než Nemo. Za mne 100%. ()

Matli

Nemo je originál, Dory se v tom už jen plácá jak ryba na suchu. V podstatě bez výrazných vtipných scén s průměrným scénářem a typickou pixarovskou animací. 56% ()

Richie24

Velice důstojné pokračování Finding Nemo. Ano, některé pasáže skutečně "jedničku" připomínají (někdo by řekl, že až moc), ale spousta opravdu výborných situací a gagů je zcela nových. Roli charismatického Gilla z prvního dílu více než úspěšně přebírá naprosto dokonalý chobotničák Hank - a i kdyby to bylo jen jeho zásluhou - o menším počtu než 4 **** nemůže být vůbec řeč. ()

Saur.us

Plnohodnotné pokračování Nema, které se mu směle vyrovnalo i po dlouhých 13letech. A scéna v potrubí, to je perla! ()

MikeeTheory

Laťku jedničky sice nepřevyšuje, ale určitě se ji alespoň trochu vyrovnává. Nebyla potřeba nic měnit. Tvůrci krásně navázali tam, kde před třinácti lety skončili a nový příběh postavili prakticky na stejném nápadu. Sázka na jistotu se vyplatila. Rybka Dory s krátkoblbou pamětí pokračuje naplno ve svých hláškách a vizuál opět diváka (nejen dětského) až ohromí. Takové amimáky si nechám líbit! ()

HH

Pro toho, kdo neviděl Hledá se Nemo, je to určitě daleko zábavnější, protože některé postupy, gagy apod. se zkrátka opakují. Každopádně je to velice zdařilý animáč, který neurazí ani náročnější diváky. Aktualizace vtípků na české poměry (Marek Eben místo Sigourney Weaver) je OK a dabing je díky Ivanu Trojanovi & Co. taky na úrovni. Jen je to zkrátka "dvojka". Ale bylo-li by každé pokračování takové, bylo by to super... Nejsou to 3 hvězdičky, ale 3,5. S ohledem na Nema (dal jsem 4) zaokrouhluji dolů. ()

Fujara777

Možno prekvapivo, ale táto dvojka vôbec nie je zlá. Novým postavičkám v podstate ani nie je veľmi čo vyčítať. Čo im chýbalo na prepracovaní charakteru zachraňovali humorom. Dej plný zvratov je zaujímavý, drží pozornosť aj staršieho diváka. Bol som rád, že v kine bolo aj dosť starších ročníkov, nie len vyslovene deti. O to väčšiu výpovednú hodnotu má, keď napíšem, že celé kino burácalo smiechom. Trojku si už každopádne predstaviť neviem, hoci ten záver si trošku otváral dvierka týmto smerom. PS: Zuzana Kronerová top! ()

lemonova

Hľadá sa Dory je pekná rozprávočka, naozaj. Ale.. nedostavilo sa žiadne wow, žiadne nadšenie ani veľký smiech, tak ako keď sme pred pár rokmi hľadali Nema. Možno bol Nemo príliš dokonalý a všetok potenciál nápadov jednoducho vyčerpal. Alebo mi vadilo neustále Doryino spomínanie na detstvo so všetkými detailami, alebo vodný park nemal to správne čaro.. alebo tam bolo priveľa postáv a chémia medzi Marlinom a Dory sa roztrieštila na priveľa kúskov. Alebo..? ()

Gaia.M

V životě jsem neviděla nic roztomilejšího, než malou Dory! To bylo tak kouzelný!! Fakt se jim to povedlo. Šli jsme na to tři dospělí a všem se nám to líbilo. Opravdu dobrý animák! :) ()

Qeo

Slabší ségra Dory, jinak dokonalého Nema. Ne že by nebyla vtipná až zábavná, ale nějak ztratila na svém vtipu a pravděpodobně podlehla mainstreamu, do kterého byla dotlačena. Nebýt Hanka a pár retardovaných zviřátek (nevím jestli je úplně fajn si dělat cílenou srandu z lidí, pardon zvířat, která jsou „jiná”) pravděpodobně by to bylo k uzívání. Na Nema bych se klidně kouknul znova. Dory stačila jednou. ()

BOURQUE

Pokračovanie slávneho prvého diela nemá v sebe toľko inovácií alebo dobrých nápadov, ktorý by fanúšik po 13 rokoch očakával. Príbeh stále krásny, ale ten určitý „plus“ už tam nejako chýba. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

Heroine

Velmi pěkně animované, samozřejmě. Ani na vteřinku nudné, dobře nadabované, pěkně spolupracující s předcházejícím filmem, vtipné, pro děti super. A protože mám mírnou fóbii z moře, pro mě chvilkama hororové - a horory já ráda! ()

owwidius

Jednotka je jeden z mojich najoblubenejsich animakov, tak som sa mrte tesil, ale je to dost priemerna zalezitost. Chobotnica a delfin so 'sonarom' su cool, zvysok neni bohuzial nicim extra zapamatatelny - asi viac pre detskeho divaka. [#14/2017] ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

Pixar se vydá cestou originality