Hledá se Dory

• USA Finding Dory (více)

V animovaném filmu od studií Disney•Pixar Hledá se Dory se na stříbrná plátna vrací oblíbená modrá rybka Dory, která si spokojeně žije na korálovém útesu s Nemem a Marlinem. Pak si ale Dory z ničeho nic vzpomene, že kdysi a kdesi ztratila své rodiče. Společně s Marlinem a Nemem se vydá na strhující dobrodružství napříč oceánem, až do prestižního Mořského akvária v Kalifornii, kde se léčí nemocní mořští živočichové. Při hledání maminky a tatínka potkává Dory tři svérázné obyvatele Mořského akvária: První je Hank, nerudný chobotničák, který úspěšně uniká zřízencům; druhý je Bailey, samec běluhy, který sám sebe přesvědčil, že mu nefunguje echolokace, a třetí je krátkozraká velryba jménem Naděje. Při prohledávání moderního akvária dojde Dory se svými kamarády k poznání, že své blízké máme nejraději kvůli jejich nedostatkům, a že to nejdůležitější na světě je přátelství a rodina. (Falcon)

MrsTecka

Ano, všichni ve filmu něco dokázali, dokonce i pedofilně vypadající lachtan. Pro děti další motivující film, krásně navazující na předchozí díl. Pro mě dojemná komedie, u které i ukápla slza, když Dory konečně dosáhla toho, co celá ty léta zapomínala. A jakožto špatný filmový maniak bych nebýt zajímavostí tady, na ČSFD, ani nevěděla, že po titulcích následuje další kraťoučká flashbacková scéna. ()

ZeldaZ

Tak stupidní dialogy už jsem dlouho neslyšel: "Dal jsi mu najevo, že to nezvládne." Nebudu hodnotit, nechci tomu snižovat průměr, ale za mě něco mezi odpadem a jednou hvězdou. ()

Skylwalker42

Ano, Nemo musel dostat druhý díl. Sice po x letech a generace dětí odkojená na něm, samozřejmě odrostla. Já třeba jsem stihnul si užít výkon trestu odnětí svobody. Ale animace je krásná...protože ..PIXAR. A netrpí to typickým dvojkovým roztočem. A dabingivá perlička s Makrem Ebenem. ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 8/10 ... Didaktický potenciál: 7/10 ... Celkový dojem: 7/10. ()

VktrCZ

Podle mě dokonce i lepší než Nemo, perfektní animovaná pecka. Hledání rodičů pro mě emocionálně skvěle fungovalo. Pecka! ()

swenyx

Zprvu byste si řekli, proč sakra přichází po 13 letech s pokračováním, že v tom určitě musí být cashgrab velké a slavné značky, leda tak kulový! Pokračování kultovní klasiky je moc pěkný oživení krásného příběhu, prostředí a návratu ke skvělým postavám. I když plno lidí hatuje, že se tu hraje moc na emoce, tak mě naopak to sem krásně sedělo, přece jen už i ten námět toho, že si někdo nepamatuje rodiče kvůli své vrozené nemoci je samo o sobě dojemný. Peníze se tu jen tak neutopily, vizuálně to patří k jedněm z nejhezčích animáků vůbec. Prostě dokonalá rodinná záležitost. ()

PTuranyi

Dory je vlastné vývar z toho čo zostalo po tom, čo sa našiel Nemo. Aby príbeh nebol príliš riedky pridali sa ďalšie ingrediencie a pritvrdil sa humor. Bláznivá kačka a hlúpy uškatec nie sú ani veľmi vtipný. Príbeh však nestráca dych a stále sa niečo deje takže zabaviť sa pri tom dá ale úroveň Nema to už nedosiahne. 70% ()

Whyyess

No nebylo to špatné, ale taky to nebylo nic světoborného. Krásně naanimovaný svět opět nezklamal, ale příběh byl pro malé děti oproti jedničce o dost složitější. Můj syn je schopen koukat na první díl i několikrát za den aniž by hnul brvou...ale u druhého dílu už v půlce bylo vidět, že ho to nebaví a že tomu moc nerozumí. Škoda ()

lubica1995

Možno je to preto, že po prvom diely ktoréhokoľvek filmu divák automaticky očakáva, že dvojka bude lepšia. Zatiaľ nepotvrdený fakt. Humorný príbeh, ale neporovnateľný s prvým. ()

bigmatko

Dory úspešne nadviazala na dobrodružnú cestu hladania Nema a mňa osobne presvedčila o svojich kvalitách. Je to veľmi pekne spracovaná rozprávka a aj nové postavy majú hĺbku a vtip. Je to zábavné a ako každá rozprávka obsahuje opäť aj Dory morálne a mravné ponaučenie. V 3D je zážitok o niečo lepší kedže sa to celé odohráva v prostredí, ktoré si 3D vyžaduje. Určite si tento film užijú aj rodičia aj deti. A do pozornosti by som dal aj úvodný krátky film Cvirik, ktorý je podarený. ()

Tereza3

Pořád krásné a velmi povedené, ale (asi nepřekvapivě) kvalitě jedničky se nevyrovná. Sem tam to dokonce byla trochu otrava, ale nová postava v podobě Hanka je super, stejně jako různé "špeky" českého dabingu. ()

pavelbedi

Na film jsem šel s pocitem, že mě nijak nepřekvapí a spíše mě bude nudit. Zmýlil jsem se. Z počátku vás zasáhne něčím naprosto úžasným, co nebudu prozrazovat, a táhne vás celým dějem filmu. Pokud nechcete jít na film jen kvůli dětem, ale kvůli moři, tak na to zapomeňte, toho si tam moc neužijete. Abych to shrnul, tento film překypuje humorem, láskou a hlavně budete brečet smíchy, i když zrovna nejste děti. Hlavně velice potěší, že Disney už do animovaných filmů dává české nápisy, takže děti se vás už nemusí vyptávat. Za mě zas veliký úspěch pro Pixar. ()

Mates Hradecky

Na toto pokračování jsem se velmi těšil. Hledá se Nemo byla ve své době naprostá animovaná bomba, na které ulítávaly děti i dospělí. Nemo se vrací i v tomto filmu, ale stal se rodičem a tudíž je i rozumný a tím i nevtipný. Naštěstí jsou tu zcela nové postavy, některé se zdravotním postižením. Rybka Dory trpí neurologickým problémem- poruchou krátkoblbé paměti. Do děje výrazně zasáhne lehce autistický pták Becky a krátkozraká velryba Naděje v mořském akváriu. O zábavu se postará i mentálně retardovaný tuleň Gerard. Oproti předešlému dílu je to pokles, ale stále se jedná o poměrně zábavný animák. ()

mirodevil

Upozornění: tento pořad není vhodný pro děti :-) spousta hluchých míst. Pro caparty až moc emocionálně laděné. Nicméně. ...Dory je prostě nejlepčííí 75% ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

Pixar se vydá cestou originality