Hledá se Dory

Hľadá sa Dory

Finding Dory

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 97 min

Hledá se Dory ukazuje, že i ždímání zavedených značek od Pixaru může stát na vlastních nohách a dotlačit do kin zase jednu prvotřídní zábavu. Důvěrně známí hrdinové, zábavní nováčci a jeden příběh, který vás pobaví i dojme až k slzám. Hledá se Dory je ideální zábavou pro všechny věkové kategorie, neboť tam kde se ti nejmenší baví, ty už trochu odrostlejší smete vlna nostalgie, která dodává tomuto animáku jistý punc jedinečnosti. [85%](19.6.2016)

Tak já z toho Nema nebyl nikdy úplně na větvi. Beru ho jako dokonalou rodinnou pixarovku, která skvěle vypadá a učebnicově cpe publiku ty správné hodnoty kombinované s humorem a napětím. Dobré řemeslo. Ale mám prostě raději ty odvážnější, drzejší a vychytralejší filmy s krysami, co vaří v restauraci, nebo důchodci, kteří si na barák přidělají milion balónků a odletí do Argentiny s tlustým asijským skautem. Dory pro mě tedy nebyl extra očekávaný film, takže nemůžu mluvit o zklamání, faktem ale je, že jde o další naprosto zbytečný animák od studia, které bylo ještě před pár lety považované za absolutní špičku ve svém oboru. Nejsou to slabá Auta 2, ale je to až příliš podobné jedničce, jen s méně zajímavými vedlejšími postavičkami a v hlavní roli s ukecanou hrdinkou, která je spíš otravná než zábavná. Vypadá to skvěle, vtipy fungují tak, jak mají, a na těch správných místech to je dojemné. Ale to je všechno. Hledá se Dory jakoby jela na neutrál a spoléhala na to, že lidi stejně přijdou, protože mají rádi Nema a chtějí nejspíš vidět to samé, jen s modrou rybkou místo oranžové. Já bych ale chtěl víc. Od téhle bandy jsem zvyklý na trošku vyšší úroveň a ambice.(15.5.2017)

Sklerotická ryba Dory je tu kupodivu snesitelnější než v prvním filmu, přestože z plátna v podstatě nesleze/neodpluje a nepokrytecky přiznávám, že mě tohle pokračování bavilo víc než Nemo všeobecně. Deprimovaná chobotnice táhne zábavu nahoru, radarová běluha pro změnu zase dolů, nicméně výsledný dojem je dobrý navzdory zápletce, která zčásti recykluje a zčásti jede na autopilota. Hvězda navíc za retardovanýho lachtana a Wonderful World.(29.7.2016)

Ani z NEMA som nebol odvarený... Tu mi mavyše prišlo, že tvorcovia sa prostredím morského akvária oberajú o silu "jednotky", a to pestré morské prostredie. Ale napokon bol "aquapark" vyťažený do poslednej kvapky a chobotničiak i veľryby boli fajn.. Skôr zamrzela celková jednduchosť zápletky. Ale fanúšikovia pixarovských rybičiek nič komplikované zrejme ani neočakávali...(7.1.2017)

Jako skalní fanoušek Pixaru jsem šel do kina s lehkými obavami (protože něco-jako-sequel), ze začátku byl na rozpacích z mechanického opakování scén, kdy Dory ztrácí krátkoblbou paměť, ale nakonec jsem se do stejnýho oceánu vrátil docela rád. Story starý, jako lidstvo samo, jen by vyprávění nemuselo tak příliš často tlačit na vlnu dojetí.(30.6.2016)

• - Pracovným označením filmu bol názov Untitled Pixar Animation Project. (MikaelSVK)

• - Joe Ranft nemohol znovu nahovoriť postavu Jacquesa, pretože nešťastne zahynul pri autonehode v roku 2005. (stefi7773)

• - Scéna, kde je Dory navigována skrz potrubí za pomocí echolokace, je odkazem na film Vetřelec (1979). (Jedná se o scénu, kde zemře kapitán Dallas.) (MatyasF)