Hledá se Dory

Hľadá sa Dory

Finding Dory

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 97 min

Že Pixaru dávno došel dech už víme všichni, ale že i pokračování svého největšího hitu nezvládne se asi úplně nečekalo.To, že se film zasekne ve vodním světě mi nevadilo, naopak se dala čekat změna a vodní svět byl fajn.Bohužel všechno je strašně tlačené na city, na rodinu, bez pořádného ostrého vtipu, žádná výrazná postava a např. ti tuleni nebo co to bylo, to byl vyložený hnus, to má jako dnešním dětem ukazovat, že když je někdo jiný než ostatní, tak ho budeme odstrkovat, dělat si z něj prdel a vlastně je to úplně v pořádku?To už ste se v tom Pixaru úplně posrali?Debilní američani.Zklamání.50%.(28.11.2016)

Ne, tohle ne. Pixar nemá koule už pěknou řádku let a pokračování největšího animovaného dobrodrůža je toho smutným důkazem. Těšil jsem se zase na parádní mořskou jízdu, jenže bohužel se nám děj zasekne v naprosto nezáživném mořském světě, chybí výraznější postavy, protože kromě chobotničáka si stěží udržíte v hlavě jinou. Humor se dá, ale nějak to celé místy drhne, nesedí, skřípe. Jednoznačně o dvě třídy sešup dolů, takže 3/5.(12.11.2016)

Uznávám, že po těch 13 letech si moc nevybavuji, o co všechno šlo v Nemovi. Ale vybavuji si, jak na mě ten film působil: že mě bavil i dojal. O Dory se to první dá říct částečně a to druhé vůbec. Humor mi přišel strašně prvoplánový, dětský, někdo komicky vypadá nebo upadne. Navíc je konec natahovaný a zkrácení o 10-20 minut by filmu, nebo alespon mně, prospělo.(23.11.2016)

Za mě ještě lepší než jednička, smutné okamžiky střídají veselé. Proto nemůžu většinou na animáky do kina, na střídačku se u nich chvíli směju, chvíli brečím, a kamarádi mě už pak více nemají za tu tvrďačku, na jakou jsem se před nimi do té doby pasovala. Jestli mě chcete doopravdy poznat, vemte mě do kina na animák, moje nálady se u nich střídají rychleji než splašené hormony těhotný holky. Jednu výhodu pak 3D projekce mají, smích sice neututlám, ale že jsem se u Dory třikrát lehce nervama i dojetím rozbulela, to brejle zakryly. Jak tohle můžou pouštět dětem? Na tohle dobrodružství na rozdíl od Dory vážně nezapomenu. A možná si ho i nadšeně zopakuju.(16.7.2016)

Pixar by na jednu stranu neměl točit sequely nebo alespoň o 10 let dříve, na tu druhou alespoň přijdou s kvalitním námětem. Z animáků jsem zjevně vyrostl a místy jsem to i odzíval, ale závěrečná dvacetiminutovka mě opět vrátila do časů bezprostřední nadvlády tohodle animovaného giganta. Mezi nejlepší filmy, potažmo sequely z tého dílny se to nezapíše, ale loňský Dinosaurus dává najevo, že může být hůř. :) PS : Zamiloval jsem si ty tři lachtany, ti jsou best PPS : má to potitulkovou scénu (právě s lachtany, paradoxně možná nejlepší scéna z filmu :D)...7/10(28.10.2016)

• - V české verzi jsou všechny nápisy ve filmu česky i přes to, že se jedná o americký film. (LindaKola)

• - Dory ve filmu spadla do kýble plného mrtvých ryb, který ošetřovatelka nesla jako krmení pro žraloka obrovského jménem Naděje. Jedná se však o nesmysl, protože žraloci obrovští se živí filtrací planktonu, nikoliv rybami. (hansel97)

• - Po titulcích následuje ještě jedna scéna. (rikitiki)