Hledá se Dory

Hľadá sa Dory

Finding Dory

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 97 min

Roztomilý a zábavný animák. Nebolo to síce tak dobré ako jednotka, ale zároveň ani nikto nemôže tvrdiť, že by nešlo o dôstojné pokračovanie. O väčšinu zábavy sa tu postarala zábudlivá rybička Dory, ktorej veľmi výdatne sekundovala chobotnička Hank. Pre deti ako stvorené, zároveň aj s pekným poučením, že rodina je nadovšetko. Spokojnosť. 80/100(5.11.2016)

Vzhledem k faktu, že trvalo celých 13 let než tohle pokračování vzniklo a tedy měli autoři dost času nad tím řádně přemýšlet, jsem nepočítal, že by to mohl být průšvih. Na druhou stranu jsem čekal, že když se zaměří příběh na Dory, jakožto hlavní postavu příběhu, že to bude mnohem větší blázinec. Nakonec je výsledek povedený a Pixaru se podařilo udržet laťku této série pořád hodně vysoko. Animace je samozřejmě perfektní, postavy ať už ty staré, nebo i ty nové jsou také skvěle zvládnuté. Příběh sice má pár svých drobných much, ale nic velkého, co by mi jakkoli vadilo jsem nenašel. Líbil se mi konec, ten moment s Dory a Marlinem mi přišel takový zajímavě hluboký. Takže ve výsledku to Dory prostě zvládla na výbornou i když nevím proč, ale čekal jsem ještě trošku víc...8/10(19.6.2016)

Dvojky mají tu smůlu, že z nich člověk podvědomě cejtí kalkul tvůrců ještě něco vydojit z často úspěšné jedničky (proč by také dvojku jinak točili že?). A pak většinou trpí absencí skvělých nápadů, kterých často jednička byla plná a dvojky jsou o to kontrastnější. Většinou je hrdina daný, ale nemá co hrát. U Dory jsem se tohoto bál a bylo to zbytečné. Příběh nema byl skvělý a dodnes patří nejen díky krásným animacím, vtipům a skvělému českému dabinku k mým nejoblíbenějším. Hledá se Dory možná na úspěchu Nema stavěla, ale chudá o nápady není a vtip nepostrádá. Moc se mi to zase celé líbilo, ale kvality Nema to úplně nedosáhlo. I tak ale dávám za 4 štítky znamenající svobodu. * * * *(17.3.2018)

Zábavné pokračování Hledá se Dory. Podle očekávání první díl nepřekoná, ale ostudu svému předchůdci rozhodně neudělá. Místy možná zábavnější, ale nezbavím se pocitu, že těch slabších míst pár najdeme. Chvílemi dojemné, dále zábavné a potom zase dojemné. Místy až příliš tlačí na pilu, což je škoda. Pro děti dokonalý animovaný snímek a za tím účelem byl i vytvořen, takže z tohoto hlediska v pořádku .. 7/10 = 72%(29.10.2016)

Viac menej je to podobne zábavná sranda, ktorá rovnako smrdí rybacinou ako Nemo. Akurát ten mi prišiel o chlp zábavnejší, originálnejší a vtipnejší. Hľadá sa Dory je taký slabší odvar, ale musím priznať, že ma bavilo aj toto, postavy sú stále tie isté, ktoré ste si obľúbili minule, takže vyložená nuda nehrozí. P.S.: počkajte si až do konca ;) 80% - 4*(1.1.2017)

• - Pracovným označením filmu bol názov Untitled Pixar Animation Project. (MikaelSVK)

• - V české verzi jsou všechny nápisy ve filmu česky i přes to, že se jedná o americký film. (LindaKola)

• - Joe Ranft nemohol znovu nahovoriť postavu Jacquesa, pretože nešťastne zahynul pri autonehode v roku 2005. (stefi7773)