Hledá se Dory

Hľadá sa Dory

Finding Dory

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 97 min

Pixar by na jednu stranu neměl točit sequely nebo alespoň o 10 let dříve, na tu druhou alespoň přijdou s kvalitním námětem. Z animáků jsem zjevně vyrostl a místy jsem to i odzíval, ale závěrečná dvacetiminutovka mě opět vrátila do časů bezprostřední nadvlády tohodle animovaného giganta. Mezi nejlepší filmy, potažmo sequely z tého dílny se to nezapíše, ale loňský Dinosaurus dává najevo, že může být hůř. :) PS : Zamiloval jsem si ty tři lachtany, ti jsou best PPS : má to potitulkovou scénu (právě s lachtany, paradoxně možná nejlepší scéna z filmu :D)...7/10(28.10.2016)

• mm13

To Hank nemohol byť napríklad krab? Museli si vymyslieť suchozemskú chobotnicu? Ale aj bez tohto prešľapu, ktorý chce byť buď urážkou alebo pletením detí (a neviem čo je odsúdenia hodnejšie) nie je Dory ničím iným, než len tovarom. Niekde medzi znesiteľnými Príšerkami 2 a otrasnými Autami 2. Najväčšou tragédiou sú v konečnom dôsledku tržby, máme sa veru do budúcnosti na čo tešiť...!!?(29.11.2016)

Tak proti Nemovi slabý odvar a nejvíc nevkusný byl asi právě ten akční konec. Na Nemovi bylo krásné právě to, že to byla pohádka jiná, než většina těch akčních srágor, to tu už chybělo. Navíc to celé odsýpalo nějak moc rychle a povrchně a typicky tak z toho čpělo prokletí druhých dílů z nutnosti. Dalo se to, ale jak si klidně znovu poněkolikáté rád pustím Nema, tohle už znovu vidět nemusím a ani nechci. Není k tomu žádný sebemenší důvod.(22.2.2017)

Že Pixaru dávno došel dech už víme všichni, ale že i pokračování svého největšího hitu nezvládne se asi úplně nečekalo.To, že se film zasekne ve vodním světě mi nevadilo, naopak se dala čekat změna a vodní svět byl fajn.Bohužel všechno je strašně tlačené na city, na rodinu, bez pořádného ostrého vtipu, žádná výrazná postava a např. ti tuleni nebo co to bylo, to byl vyložený hnus, to má jako dnešním dětem ukazovat, že když je někdo jiný než ostatní, tak ho budeme odstrkovat, dělat si z něj prdel a vlastně je to úplně v pořádku?To už ste se v tom Pixaru úplně posrali?Debilní američani.Zklamání.50%.(28.11.2016)

Že by to bylo tolik podobné jedničce, si nemyslím. Celkové vyznění je jiné, ale narozdíl od Aut 2 dává smysl a může být velmi dobrou inspirací pro děti i dospělé. Vtípky jsou v podobném duchu jako v prvním dílu a ani nijak výrazně horší, jak jsem se obával. Ovšem čtyři nedám, protože film až moc referuje na Nema (má i společnou scénu pro propojení děje), což je dost zásadní problém, protože filmy jsou od sebe 13 let. Veškerý příběh závisí na flashbacích, nemá zdaleka takovou oduševnělost jako jednička a stejně jako Auta 2 nemá své mantinely. Ne, žádné výbuchy a vraždy se nekonají, ale doslova se tu pohybuje po souši všemi možnými způsoby a jde místy i do absurdnosti připomínající Tučňáky z roku 2014, hlavně se svým šíleným odkazem na Nolanův Inception na konci. Nuda to není, je to celkem velká zábava, ale nevím, co si o filmu doopravdy myslet. Animace pixarovská špička, ale celkově to připomíná průměrný DreamWorks.(24.7.2017)

• - Samotná Ellen DeGeneres, která se postarala o hlas Dory, o pokračování usilovala několik let. Nezapomínala to studiu připomínat i ve své vlastní show. Herečka prohlásila, že je z filmu nadšená a dle svých slov se nemohla dočkat, až bude moct pokračování filmu ohlásit. (Patw)

• - Joe Ranft nemohol znovu nahovoriť postavu Jacquesa, pretože nešťastne zahynul pri autonehode v roku 2005. (stefi7773)

• - Scéna, kde je Dory navigována skrz potrubí za pomocí echolokace, je odkazem na film Vetřelec (1979). (Jedná se o scénu, kde zemře kapitán Dallas.) (MatyasF)