Hledá se Dory

Hľadá sa Dory

• Nizozemsko

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 97 min

Vzhledem k faktu, že trvalo celých 13 let než tohle pokračování vzniklo a tedy měli autoři dost času nad tím řádně přemýšlet, jsem nepočítal, že by to mohl být průšvih. Na druhou stranu jsem čekal, že když se zaměří příběh na Dory, jakožto hlavní postavu příběhu, že to bude mnohem větší blázinec. Nakonec je výsledek povedený a Pixaru se podařilo udržet laťku této série pořád hodně vysoko. Animace je samozřejmě perfektní, postavy ať už ty staré, nebo i ty nové jsou také skvěle zvládnuté. Příběh sice má pár svých drobných much, ale nic velkého, co by mi jakkoli vadilo jsem nenašel. Líbil se mi konec, ten moment s Dory a Marlinem mi přišel takový zajímavě hluboký. Takže ve výsledku to Dory prostě zvládla na výbornou i když nevím proč, ale čekal jsem ještě trošku víc...8/10(19.6.2016)

Za mě ještě lepší než jednička, smutné okamžiky střídají veselé. Proto nemůžu většinou na animáky do kina, na střídačku se u nich chvíli směju, chvíli brečím, a kamarádi mě už pak více nemají za tu tvrďačku, na jakou jsem se před nimi do té doby pasovala. Jestli mě chcete doopravdy poznat, vemte mě do kina na animák, moje nálady se u nich střídají rychleji než splašené hormony těhotný holky. Jednu výhodu pak 3D projekce mají, smích sice neututlám, ale že jsem se u Dory třikrát lehce nervama i dojetím rozbulela, to brejle zakryly. Jak tohle můžou pouštět dětem? Na tohle dobrodružství na rozdíl od Dory vážně nezapomenu. A možná si ho i nadšeně zopakuju.(16.7.2016)

Velmi povedený animovaný film, který je zase zajímavý tím, že reflektuje aktuální situaci v oceánech a zároveň si zachovává určitou vzdělávací a výchovnou rovinu. Bavil jsem se víc než u Hledá se Nemo, který mi nikdy k srdci nepřirostl. Při uvedení do kin měl tenhle film výrazně vyšší hodnocení, to bohužel kleslo do hlubin, které mu nepřísluší, proto přimhouřím oko a dám maximum. :)))(14.3.2017)

Vychovávat mentálně postižené dítě není žádný med a je působivé s jakou lehkostí se tvůrčím hlavám v Pixaru podařilo toto téma zpracovat. Dory baví, občas zadrnká na tklivou strunu a přináší radost malým i velkým divákům. Jediné, co bych vytkl, je nepříliš ukočírovaný závěr, kdy se to všechno slije v poměrně absurdní a natahovanou akční scénu, která už spíše jen svádí k pomrkávání na hodinky. A pak možná to lehce WTF lachtaní trio, to mi kdovíjak vtipný nepřišlo. [Jonáš v kině / 10](27.7.2016)

Rozhodně znovu nevyšla hvězda na východě. Čím víc nad tím přemýšlím, tím víc mi vadí americkými-příručkami-pro-scenáristy hnaná zápletka a z ní vyplývající vyhroceně lámané zlomy v ději a manipulace s emocemi. Nemo byl sice taky takový, ale zároveň byl i svěžejší a vtipnější, takže celek působil organicky a neměla jsem problém mu to odpustit. Dory tuhle výhodu nemá. Kvůli finálnímu aktu náklaďáku, který nám způsobil několikaminutový hlasitý záchvat smíchu, mi ale sestra zakázala dát jenom dvě hvězdičky.(19.1.2017)

• - Byla to právě Ellen DeGeneres, která potvrdila pokračování filmu. Informaci pustila do světa 1. dubna 2013, tedy na apríla. (Patw)

• - Pracovným označením filmu bol názov Untitled Pixar Animation Project. (MikaelSVK)

• - Samotná Ellen DeGeneres, která se postarala o hlas Dory, o pokračování usilovala několik let. Nezapomínala to studiu připomínat i ve své vlastní show. Herečka prohlásila, že je z filmu nadšená a dle svých slov se nemohla dočkat, až bude moct pokračování filmu ohlásit. (Patw)