Hledá se Dory

Hľadá sa Dory

Finding Dory

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 103 min

Krásná čistá svěží poudačka o lásce všech podob jak jen průzračný a nekonečný oceán může být...velmi milé překvapení, jen škoda tak dlouhé pauzy od jedničky. 🐠🐳🐢🐡🐙🐚🐟(27.10.2016)

Uznávám, že po těch 13 letech si moc nevybavuji, o co všechno šlo v Nemovi. Ale vybavuji si, jak na mě ten film působil: že mě bavil i dojal. O Dory se to první dá říct částečně a to druhé vůbec. Humor mi přišel strašně prvoplánový, dětský, někdo komicky vypadá nebo upadne. Navíc je konec natahovaný a zkrácení o 10-20 minut by filmu, nebo alespon mně, prospělo.(23.11.2016)

Znovu jsem se chtěla ponořit pod hladinu oceánu a zažít kouzelné dobrodružství s (lidsky) nedokonalými rybičkami, ale už to nebylo, jako když jsme hledali Nema. Schéma je sice stejně, jen za oranžovou rybku je dosazená modrá, ale film nenabízí zdaleka tolik vtipů a nápaditých akcí. ____ Zatímco v Nemovi bylo nebezpečí zobrazováno situacemi, kdy opravdu něco reálně hrozilo (žraloci, velryba, výbušniny, sadistická holčička, žravá hlubinná ryba…), tentokrát je nebezpečí převážně v psychické rovině, kdy postavám hrozí osamění a ztráta. Také se ztrácejí: Dori ztrácí permanentně nejenom paměť ale i rodiče a hlavně přátele, ti zase ztrácejí ji, chobotnice ztrácí svoji touhu po svobodě a chce dál žít ve vězení…. Místo napětí nabídl druhý díl hlavně tesknotu a smutek, což nevyváží ani předem jasný konec. Možná Disney nechce strašit děti žraločími zuby, ale místo toho jim poskytl žal. Nevím, jestli si to tenhle odvěký propagátor rodinného štěstí vůbec uvědomil. _____ A navíc mě osobně žraločí trio citelně chybělo a žádná chobotnice, ať už má nohou kolik chce, mi ho nenahradila. /20. 6. 16./(20.6.2016)

Drží se v zajetých kolejích kvalitního Hledá se Nemo. Ač začátek poněkud rozvláčný, potom se to rozjelo. Prostě film, který můžu s klidným srdce doporučit na pohodové rodinné nedělní odpoledne...(18.11.2016)

Rozpočet $200miliónovTržby USA $296,499,994 Tržby Celosvetovo $408,399,994Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ tento rok proste moc nepraje pokračovanie a hlavne tým druhým v poradí, čo je ale prekvapením, že ani pompézny Pixar toto prekliatie nezlomil, už ich predošlí projekt Dobrý dinosaurus dosť strácal na príbehovej kvalite, tu to tiež ale nie je inak, čistý schematický recyklát prvého diela, ktorý stavia samozrejme príbeh na "stratenej" Doris, ktorá je ale postupom času z jej zabúdaním aj dosť otravná, zábavných momentov tiež moc nie je a dobrodružstvá, ktoré tento krát zažívajú tiež toľko neberú, v podstate miestami len sledujete dej takmer bez záujmu, trošku na záver aspoň zabrnká emočná stránka ale ako celok ide skôr o jeden z najslabších projektov, čo vznikol pod menom tohto animátora, škoda /videl v kine 3D verziu: 70%/ __pred týmto animákom beží v kinách roztomilý krátkometrážny film Čvirik(17.6.2016)

• - Dory ve filmu spadla do kýble plného mrtvých ryb, který ošetřovatelka nesla jako krmení pro žraloka obrovského jménem Naděje. Jedná se však o nesmysl, protože žraloci obrovští se živí filtrací planktonu, nikoliv rybami. (hansel97)

• - Byla to právě Ellen DeGeneres, která potvrdila pokračování filmu. Informaci pustila do světa 1. dubna 2013, tedy na apríla. (Patw)

• - Samotná Ellen DeGeneres, která se postarala o hlas Dory, o pokračování usilovala několik let. Nezapomínala to studiu připomínat i ve své vlastní show. Herečka prohlásila, že je z filmu nadšená a dle svých slov se nemohla dočkat, až bude moct pokračování filmu ohlásit. (Patw)