Hledá se Dory

Hľadá sa Dory

Finding Dory

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 103 min

Tak já z toho Nema nebyl nikdy úplně na větvi. Beru ho jako dokonalou rodinnou pixarovku, která skvěle vypadá a učebnicově cpe publiku ty správné hodnoty kombinované s humorem a napětím. Dobré řemeslo. Ale mám prostě raději ty odvážnější, drzejší a vychytralejší filmy s krysami, co vaří v restauraci, nebo důchodci, kteří si na barák přidělají milion balónků a odletí do Argentiny s tlustým asijským skautem. Dory pro mě tedy nebyl extra očekávaný film, takže nemůžu mluvit o zklamání, faktem ale je, že jde o další naprosto zbytečný animák od studia, které bylo ještě před pár lety považované za absolutní špičku ve svém oboru. Nejsou to slabá Auta 2, ale je to až příliš podobné jedničce, jen s méně zajímavými vedlejšími postavičkami a v hlavní roli s ukecanou hrdinkou, která je spíš otravná než zábavná. Vypadá to skvěle, vtipy fungují tak, jak mají, a na těch správných místech to je dojemné. Ale to je všechno. Hledá se Dory jakoby jela na neutrál a spoléhala na to, že lidi stejně přijdou, protože mají rádi Nema a chtějí nejspíš vidět to samé, jen s modrou rybkou místo oranžové. Já bych ale chtěl víc. Od téhle bandy jsem zvyklý na trošku vyšší úroveň a ambice.(15.5.2017)

Nádherná animace, pár vtipných scén, Dory coby neskutečně roztomilá malá rybička... a to je tak vše. Disney/Pixar chtěl vyrejžovat nějaké prachy a vzpomněl si na obrovský úspěch Hledá se Nemo. Jenže Dory vlastně jen opakuje Nemův recept (rodinné drama, originální prostředí, perfektní animace, citečky), ale v horší podobě. Ano, tenhle film je kvalitní a diváka bez problémů pobaví (i když Dory mi často přišla dost otravná), ale hlavně díky novým postávám (chobotnice Hank, dementní kachna...) uteče cobydup. Ale od Pixaru holt čekám něco víc než jen ucházející animák. Zootopie si bez problémů udržela titul nejlepšího animovéno filmu tohoto roku.(28.11.2016)

Hledá se Dory je stejně dobrý film jako Hledá se Nemo. Má příběh, zápletku, sympatické postavy, zmatené postavy (ten racek!) a hlavně - prosím fanfáru - má hlas Marka Ebena a ve filmu zazní spousta narážek na jeho roli. Ano, animované filmy s českým dabingem miluju a nebojím se to přiznat. Nevím, jestli bych stejně chrochtala blahem, kdybych viděla film v původním znění, ale český dabing Dory posunul do fondu supr animáků, které si klidně pustím znova.(31.10.2016)

Za mě ještě lepší než jednička, smutné okamžiky střídají veselé. Proto nemůžu většinou na animáky do kina, na střídačku se u nich chvíli směju, chvíli brečím, a kamarádi mě už pak více nemají za tu tvrďačku, na jakou jsem se před nimi do té doby pasovala. Jestli mě chcete doopravdy poznat, vemte mě do kina na animák, moje nálady se u nich střídají rychleji než splašené hormony těhotný holky. Jednu výhodu pak 3D projekce mají, smích sice neututlám, ale že jsem se u Dory třikrát lehce nervama i dojetím rozbulela, to brejle zakryly. Jak tohle můžou pouštět dětem? Na tohle dobrodružství na rozdíl od Dory vážně nezapomenu. A možná si ho i nadšeně zopakuju.(16.7.2016)

Po dlouhých třinácti letech spatřuje světlo světa pokračování dnes již klasického animáku, ve kterém tentokráte dostává více prostoru nejvtipnější charakter prvního dílu - Dory, velice sympatická modrá rybka s krátkodobou pamětí, která si ráda povídá, plave a zpívá. Měl jsem trochu obavy z toho, jak film dopadne, protože je to přece jenom už delší doba od Hledá se Nemo, nicméně jsem byl opravdu velice a mile překvapen, a z kina jsem odcházel spokojený. Příběh je doplněn o nové charaktery, které pobaví a nejsou ploché - viz chobotnice a velrybí žralok. Děj je celkově naplněn jak akcí, tak i humorem, tudíž nebylo ani moc příležitostí pro hluchá místa. A co se animace týká, tak opět nádhera plná barev a nápadů. Zkrátka solidní následovník, který svému předchůdci nezůstává nic dlužen.(16.6.2016)

• - Príbeh sa odohráva 6 mesiacov po udalostiach filmu Hľadá sa Nemo (2003) a je situovaný na pobrežie Kalifornie. (figliar)

• - Dory ve filmu spadla do kýble plného mrtvých ryb, který ošetřovatelka nesla jako krmení pro žraloka obrovského jménem Naděje. Jedná se však o nesmysl, protože žraloci obrovští se živí filtrací planktonu, nikoliv rybami. (hansel97)

• - Scenár pôvodne patril, v súčasnosti už zaniknutému, štúdiu Circle 7 Animation, ktoré má na svedomí filmy ako Hľadá sa Nemo (2003), Toy Story (1995) či Toy Story 2 (1999). (figliar)