Reklama

Reklama

Hledá se Dory

  • USA Finding Dory (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

V animovaném filmu od studií Disney•Pixar Hledá se Dory se na stříbrná plátna vrací oblíbená modrá rybka Dory, která si spokojeně žije na korálovém útesu s Nemem a Marlinem. Pak si ale Dory z ničeho nic vzpomene, že kdysi a kdesi ztratila své rodiče. Společně s Marlinem a Nemem se vydá na strhující dobrodružství napříč oceánem, až do prestižního Mořského akvária v Kalifornii, kde se léčí nemocní mořští živočichové. Při hledání maminky a tatínka potkává Dory tři svérázné obyvatele Mořského akvária: První je Hank, nerudný chobotničák, který úspěšně uniká zřízencům; druhý je Bailey, samec běluhy, který sám sebe přesvědčil, že mu nefunguje echolokace, a třetí je krátkozraká velryba jménem Naděje. Při prohledávání moderního akvária dojde Dory se svými kamarády k poznání, že své blízké máme nejraději kvůli jejich nedostatkům, a že to nejdůležitější na světě je přátelství a rodina. (Falcon)

(více)

Videa (26)

Trailer 1

Recenze (541)

kulyk 

všechny recenze uživatele

Moc mi to nebavilo. Hlavní postava je (nevím proč) ryba, a snad i proto není příliš sexy. Také hovoří, což, jak říkala pančitelka, mořská zvěř většinou neumí, a dle mých pokusů v prosolené vaně podobné legrace končí ošklivým kašlem. Myslím si, že se jedná o hloupost, určenou malým dětem, které ještě vůbec ničemu nerozumí. Váš LIVINGHNĚD. P.S.: zeptal jsem se sestry, co si o tom myslí ona. Jí se to moc líbilo, hlavně ty barvičky a dojemná story. Takže mně vlastně taky. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Objektivně je to pro děti dost dobrý animák. Ke kterému jsem přistupoval nedůvěřivě, protože Hledá se Nemo mi přišel jako kýč a nemám ten film rád. Tady jsem se do toho taky dost dlouho dostával a ta nemoc s krátkodobou pamětí mne iritovala, neb v současné době je nějak populární točit filmy o dětských poruchách (jedno jestli údajné ADHD nebo jiné postižení) a přijde mi, že takové filmy nemají co říct (těžko s tím něco dělat, těžko se vcítit do role rodiče, těžko soudit a hodnotit, takové filmy zkrátka jen představí problém - a nic). Nakonec ale děj oživil ten pitomý pták s kyblíkem, chameleonská chobotnice, slepý žralok a echolokátor. Asi nejlepší je ale scéna únosu kamionu a její konec, za doprovodu písničky What a Wonderful World. Opět jsou ústředními tématy rodina a přátelství, což je fajn, jen se nesmí tak tlačit na pilu, a tady mi to občas přišlo krapet přes čáru. ()

Reklama

Tsuki 

všechny recenze uživatele

Dory se zkrátka povedla. Líbilo se mi to dokonce mnohem více než kdysi Hledá se Nemo. Především jsem se dost nasmála, protože nejenom, že hlavní postavou je tentokrát rybka se ztrátou paměti, což si samo o sobě říká o hordu vtipných scén, ale našlo se tam pár dalších vedlejších postaviček k popukání, včetně ptáka Becky. Je mi sice trochu líto, že jsem to nemohla vidět v původním znění s Ellen DeGeneres, ale na druhou stranu je fakt, že český dabing se taky dost povedl. Dokonce i ta ztráta "krátkoblbé paměti" vyznívá v češtině mnohem vtipněji než anglické "remembery loss". Ráda se na tuhle disneyovku/pixarovku někdy podívám znovu. ~(4,3)~ ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Pixar by na jednu stranu neměl točit sequely nebo alespoň o 10 let dříve, na tu druhou alespoň přijdou s kvalitním námětem. Z animáků jsem zjevně vyrostl a místy jsem to i odzíval, ale závěrečná dvacetiminutovka mě opět vrátila do časů bezprostřední nadvlády tohodle animovaného giganta. Mezi nejlepší filmy, potažmo sequely z tého dílny se to nezapíše, ale loňský Dinosaurus dává najevo, že může být hůř. :) PS : Zamiloval jsem si ty tři lachtany, ti jsou best PPS : má to potitulkovou scénu (právě s lachtany, paradoxně možná nejlepší scéna z filmu :D)...7/10 ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

A já klidně a rád popluji proti proudu a vyzradím, že mě tato pohádka vůbec neoslovila. Hlavní můj problém se skrýval v ústřední rybičce Dory, která byla nesnesitelným způsobem otravná, její výpadky paměti byly příliš časté a stereotypní a vůbec celkově byla neskutečně nudná. Její mořští přátelé byli rovněž retardi. Z těch všech mořských postaviček na mě neudělal dojem absolutně nikdo. Spolusledovatelčina očka velice potěšila účast vyder. Já zarytým fanouškem chlupatých zvířátek rozhodně nejsem. Dialogy se nedaly poslouchat, a tak jsem je po čase poslouchat přestal. Když jsem ještě býval malé dítě a míval jsem všechny údy výrazně kratší, tak na mě hledání Nema udělalo pochopitelně diametrálně příjemnější dojem. Veškerý humor je zde situován na nejmenší diváctvo a já jsem v sobě během sledování našel dítě pouze jedenkrát, což je možná trošku smutné, ale kromě politování se s tím nedá nic dělat. Ehm... Rád bych se obhájil tím, že jsem moc dobře chápal, že ta modrá rybka je Dory, jen jsem potom nechápal, která rybka měla být Nemo. ()

Galerie (75)

Zajímavosti (21)

  • Dory ve filmu spadla do kýble plného mrtvých ryb, který ošetřovatelka nesla jako krmení pro žraloka obrovského jménem Naděje. Jedná se však o nesmysl, protože žraloci obrovští se živí filtrací planktonu, nikoliv rybami. (hansel97)
  • Dory (Ellen DeGeneres) byla při polovině roku 2013 nejoblíbenější Disneyho postavou na sociální sítí Facebook, kde ji mělo v oblíbených 25 milionů uživatelů. (Dlee)
  • Vo filme Hľadá sa Nemo (2003) nemohli cicavce hovoriť pod vodou. Napríklad, keď sa šírila správa o Marlinovej ceste, mohli delfíny hovoriť len vo chvíľach, keď vyskočili nad hladinu. Tu však dokáže bieluha Bailey hovoriť bez problémov pod vodou. (ČSFD)

Související novinky

Pixar chce sázet na své slavné značky

Pixar chce sázet na své slavné značky

03.06.2024

V roce 2016 se prezident Pixaru Jim Morris nechal slyšet, že studio chce stavět výhradně na originálních projektech. Už tehdy totiž směr filmovému světu udávaly hlavně sequely, spinoffy a obecně… (více)

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

Scenárista a režisér Andrew Stanton (Hledá se Nemo, WALL-E) se po letech pauzy chystá vrátit za kameru svého nového celovečeráku. Stanton naposledy natočil animák Hledá se Dory pro Pixar, předtím měl… (více)

Pixar se vydá cestou originality

Pixar se vydá cestou originality

16.05.2019

Pouze jeden z pěti posledních filmů od studia Pixar nebyl pokračováním zajeté značky. Tím snímkem byl Coco, zbylé tvořily Hledá se Dory, Auta 3, Úžasňákovi 2 a letošní Toy Story 4: Příběh hraček. To… (více)

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

04.09.2018

Pokračování velebeného hitu Úžasňákovi 2 je nyní oficiálně nejvýdělečnějším animovaným filmem v Americe. Nejen to, jsou zároveň prvním animákem, který si tam došel pro 600 milionů dolarů. Celkově pak… (více)

Reklama

Reklama