Hledá se Dory

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 97 min

"Finding Dory" malo minulý rok obrovský úspech. A hoci si nemyslím, že by išlo o tak silný film, ako sa Pixaru podarilo natočiť 13 rokov predtým, stále ide o veľmi dobré dielko s veľkou dávkou kreativity, dobrými nápadmi a srdcom. Alebo v prípade Hanka až 3. Celkovo keď to vezmem, tak film má vynikajúce animácie, veľmi dobré postavy, len mám trošku pocit, že príbeh je veľmi podobný ich predošlému filmu "Finding Nemo". Ale vybalansujú to veľmi dobrou komédiou a postavami, ktoré som chcel vidieť od začiatku do konca. Mám rád Hanka, mám rád Destiny aj Becky aj Baileyho. Všetky nové postavy sú skvelé. Naše staré postavy sú podľa mňa rovnako dobré a veľmi dobre chápem všetko, čím si prechádzajú. No myslím si, že film mohol ísť trošku temnejšou cestou v rámci príbehu. Nebudem spoilovať pre tých, čo film nevideli, ale je tu scénka, kde sa dozvieme veľmi smutnú informáciu. A keby film pri tom ostal, bolo by to podľa mňa lepšie. Čo viac by som ešte mohol povedať? Nakoľko som si film tentokrát pozrel v origináli, tak si už nepamätám mnohé hlášky, no nikdy nezabudnem na Zuzanu Kronerovú (alebo Sigourney Weaver v origináli). Vizuálne je skvele pozerať na život v tomto akváriu a ako sa naša hrdinka Dory vie dostať tam, kam potrebuje a je veľmi šikovná. A rozhodne je skvelou hlavnou postavou vo filme. Myslím si, že keby sme mali trošku lepšie spracovaný príbeh, tak by som film skutočne miloval. Takto si myslím, že ide o dobrý film, ktorý určite poteší všetkých fanúšikov "Finding Nemo", fanúšikov animovaných filmov a Pixaru. Nie ich najsilnejší, ale stále veľmi dobrý. A s týmito slovami sa lúčim a uvidíme sa pri poslednom filme v rámci "Pixar maratónu" Hodnotenie: B+(30.11.2017)

Mohlo to byť strašne super, a v podstate aj je, no mrzeli ma tam tri veci. 1, je zbytočný 2, je o dosť slabší než jednička 3, je nezmyselne prepálený. Ak odhliadnem od vyššie napísaného, tak je to vynikajúci, zábavný a fakt dojímavý animák (asi polku filmu som prereval), aký vedia ukuchtiť jedine chlapci z Pixaru. Vizuálne FAMÓZNE, svižné s prekvapivo smutnou atmosférou. Ak máte prckov, okamžite do kina. A aj keď ich nemáte a nejaké to dieťa vo vás ostalo 8/10(20.6.2016)

Že Pixaru dávno došel dech už víme všichni, ale že i pokračování svého největšího hitu nezvládne se asi úplně nečekalo.To, že se film zasekne ve vodním světě mi nevadilo, naopak se dala čekat změna a vodní svět byl fajn.Bohužel všechno je strašně tlačené na city, na rodinu, bez pořádného ostrého vtipu, žádná výrazná postava a např. ti tuleni nebo co to bylo, to byl vyložený hnus, to má jako dnešním dětem ukazovat, že když je někdo jiný než ostatní, tak ho budeme odstrkovat, dělat si z něj prdel a vlastně je to úplně v pořádku?To už ste se v tom Pixaru úplně posrali?Debilní američani.Zklamání.50%.(28.11.2016)

"Ahoj, já jsem Dory a trpím ztrátou krátkoblbé paměti." Stejně jako Toy Story 2 je Hledá se Dory úplně přirozeným pokračováním, které si udrželo laťku prvního dílu, zná míru a nic nepřehání, má hromadu nápadů... Je prostě kouzelné. Navíc chobotnice Hank a lachtan Gerald jsou tak fantastické nové postavy!(16.6.2016)

Komu sa páčil Nemo bude spokojný aj s Dory, možno ešte spokojnejší. Ako ja. Hodnotím rovnako, ale myslím, že Dory je o niečo akčnejšia a to zamaskovalo občasné hluché miesta, ktoré mal Nemo. Prepojenosť s ľudským svetom sa objaví podstatne skôr než v Nemovi, preto ma to bavilo o čosi viac, ale kvalitatívne sú takmer na jednej úrovni, čo berte ako veľkú pochvalu, pretože všetci vieme ako to je s pokračovaniami úspešných filmov. 80%.(4.1.2017)

• - Joe Ranft nemohol znovu nahovoriť postavu Jacquesa, pretože nešťastne zahynul pri autonehode v roku 2005. (just_pie)

• - Dory je nejoblíbenější Disneyho postavou na sociální sítí Facebook, kde ji mělo v polovině roku 2013 v oblíbených 25 milionů uživatelů. (Dlee)

• - V české verzi jsou všechny nápisy ve filmu česky i přes to, že se jedná o americký film. (LindaKola)