Hledá se Dory

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 97 min

Zábavné pokračování Hledá se Dory. Podle očekávání první díl nepřekoná, ale ostudu svému předchůdci rozhodně neudělá. Místy možná zábavnější, ale nezbavím se pocitu, že těch slabších míst pár najdeme. Chvílemi dojemné, dále zábavné a potom zase dojemné. Místy až příliš tlačí na pilu, což je škoda. Pro děti dokonalý animovaný snímek a za tím účelem byl i vytvořen, takže z tohoto hlediska v pořádku .. 7/10 = 72%(29.10.2016)

Roztomilý a zábavný animák. Nebolo to síce tak dobré ako jednotka, ale zároveň ani nikto nemôže tvrdiť, že by nešlo o dôstojné pokračovanie. O väčšinu zábavy sa tu postarala zábudlivá rybička Dory, ktorej veľmi výdatne sekundovala chobotnička Hank. Pre deti ako stvorené, zároveň aj s pekným poučením, že rodina je nadovšetko. Spokojnosť. 80/100(5.11.2016)

Rozhodně znovu nevyšla hvězda na východě. Čím víc nad tím přemýšlím, tím víc mi vadí americkými-příručkami-pro-scenáristy hnaná zápletka a z ní vyplývající vyhroceně lámané zlomy v ději a manipulace s emocemi. Nemo byl sice taky takový, ale zároveň byl i svěžejší a vtipnější, takže celek působil organicky a neměla jsem problém mu to odpustit. Dory tuhle výhodu nemá. Kvůli finálnímu aktu náklaďáku, který nám způsobil několikaminutový hlasitý záchvat smíchu, mi ale sestra zakázala dát jenom dvě hvězdičky.(19.1.2017)

Uznávám, že po těch 13 letech si moc nevybavuji, o co všechno šlo v Nemovi. Ale vybavuji si, jak na mě ten film působil: že mě bavil i dojal. O Dory se to první dá říct částečně a to druhé vůbec. Humor mi přišel strašně prvoplánový, dětský, někdo komicky vypadá nebo upadne. Navíc je konec natahovaný a zkrácení o 10-20 minut by filmu, nebo alespon mně, prospělo.(23.11.2016)

Za mě ještě lepší než jednička, smutné okamžiky střídají veselé. Proto nemůžu většinou na animáky do kina, na střídačku se u nich chvíli směju, chvíli brečím, a kamarádi mě už pak více nemají za tu tvrďačku, na jakou jsem se před nimi do té doby pasovala. Jestli mě chcete doopravdy poznat, vemte mě do kina na animák, moje nálady se u nich střídají rychleji než splašené hormony těhotný holky. Jednu výhodu pak 3D projekce mají, smích sice neututlám, ale že jsem se u Dory třikrát lehce nervama i dojetím rozbulela, to brejle zakryly. Jak tohle můžou pouštět dětem? Na tohle dobrodružství na rozdíl od Dory vážně nezapomenu. A možná si ho i nadšeně zopakuju.(16.7.2016)

• - Pracovným označením filmu bol názov Untitled Pixar Animation Project. (MikaelSVK)

• - Dory je nejoblíbenější Disneyho postavou na sociální sítí Facebook, kde ji mělo v polovině roku 2013 v oblíbených 25 milionů uživatelů. (Dlee)

• - Samotná Ellen DeGeneres, která se postarala o hlas Dory, o pokračování usilovala několik let. Nezapomínala to studiu připomínat i ve své vlastní show. Herečka prohlásila, že je z filmu nadšená a dle svých slov se nemohla dočkat, až bude moct pokračování filmu ohlásit. (Patw)