Reklama

Reklama

Hledá se Dory

  • USA Finding Dory (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

V animovaném filmu od studií Disney•Pixar Hledá se Dory se na stříbrná plátna vrací oblíbená modrá rybka Dory, která si spokojeně žije na korálovém útesu s Nemem a Marlinem. Pak si ale Dory z ničeho nic vzpomene, že kdysi a kdesi ztratila své rodiče. Společně s Marlinem a Nemem se vydá na strhující dobrodružství napříč oceánem, až do prestižního Mořského akvária v Kalifornii, kde se léčí nemocní mořští živočichové. Při hledání maminky a tatínka potkává Dory tři svérázné obyvatele Mořského akvária: První je Hank, nerudný chobotničák, který úspěšně uniká zřízencům; druhý je Bailey, samec běluhy, který sám sebe přesvědčil, že mu nefunguje echolokace, a třetí je krátkozraká velryba jménem Naděje. Při prohledávání moderního akvária dojde Dory se svými kamarády k poznání, že své blízké máme nejraději kvůli jejich nedostatkům, a že to nejdůležitější na světě je přátelství a rodina. (Falcon)

(více)

Videa (26)

Trailer 2

Recenze (538)

gogo76 

všechny recenze uživatele

Komu sa páčil Nemo bude spokojný aj s Dory, možno ešte spokojnejší. Ako ja. Hodnotím rovnako, ale myslím, že Dory je o niečo akčnejšia a to zamaskovalo občasné hluché miesta, ktoré mal Nemo. Prepojenosť s ľudským svetom sa objaví podstatne skôr než v Nemovi, preto ma to bavilo o čosi viac, ale kvalitatívne sú takmer na jednej úrovni, čo berte ako veľkú pochvalu, pretože všetci vieme ako to je s pokračovaniami úspešných filmov. 80%. ()

pepo 

všechny recenze uživatele

Mohlo to byť strašne super, a v podstate aj je, no mrzeli ma tam tri veci. 1, je zbytočný 2, je o dosť slabší než jednička 3, je nezmyselne prepálený. Ak odhliadnem od vyššie napísaného, tak je to vynikajúci, zábavný a fakt dojímavý animák (asi polku filmu som prereval), aký vedia ukuchtiť jedine chlapci z Pixaru. Vizuálne FAMÓZNE, svižné s prekvapivo smutnou atmosférou. Ak máte prckov, okamžite do kina. A aj keď ich nemáte a nejaké to dieťa vo vás ostalo 8/10 ()

Reklama

Rominator 

všechny recenze uživatele

Modrá rybka Dory, která trpí krátkodobou ztrátou paměti, si po roce stráveném s Marlinem a Nemem náhle vzpomene, že se vlastně ztratila rodičům... Mezi zajímavé postavy patří chobotnice Hank (Ed O'Neill), která pomáhá Dory s hledáním. Sigourney Weaver mluví sama sebe, ale je pouze hlasem, který promlouvá z rozhlasu v mořském parku. ()

Pilda17 

všechny recenze uživatele

Zábavné pokračování Hledá se Dory. Podle očekávání první díl nepřekoná, ale ostudu svému předchůdci rozhodně neudělá. Místy možná zábavnější, ale nezbavím se pocitu, že těch slabších míst pár najdeme. Chvílemi dojemné, dále zábavné a potom zase dojemné. Místy až příliš tlačí na pilu, což je škoda. Pro děti dokonalý animovaný snímek a za tím účelem byl i vytvořen, takže z tohoto hlediska v pořádku .. 7/10 = 72% ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Po dlouhých třinácti letech spatřuje světlo světa pokračování dnes již klasického animáku, ve kterém tentokráte dostává více prostoru nejvtipnější charakter prvního dílu - Dory, velice sympatická modrá rybka s krátkodobou pamětí, která si ráda povídá, plave a zpívá. Měl jsem trochu obavy z toho, jak film dopadne, protože je to přece jenom už delší doba od Hledá se Nemo, nicméně jsem byl opravdu velice a mile překvapen, a z kina jsem odcházel spokojený. Příběh je doplněn o nové charaktery, které pobaví a nejsou ploché - viz chobotnice a velrybí žralok. Děj je celkově naplněn jak akcí, tak i humorem, tudíž nebylo ani moc příležitostí pro hluchá místa. A co se animace týká, tak opět nádhera plná barev a nápadů. Zkrátka solidní následovník, který svému předchůdci nezůstává nic dlužen. ()

Galerie (75)

Zajímavosti (21)

  • Vo filme Hľadá sa Nemo (2003) nemohli cicavce hovoriť pod vodou. Napríklad, keď sa šírila správa o Marlinovej ceste, mohli delfíny hovoriť len vo chvíľach, keď vyskočili nad hladinu. Tu však dokáže bieluha Bailey hovoriť bez problémov pod vodou. (ČSFD)
  • Samotná Ellen DeGeneres, která se postarala o hlas Dory, o pokračování Hledá se Nemo (2003) usilovala několik let. Nezapomínala to studiu připomínat i ve své vlastní show (od r. 2003). (Patw)

Související novinky

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

Scenárista a režisér Andrew Stanton (Hledá se Nemo, WALL-E) se po letech pauzy chystá vrátit za kameru svého nového celovečeráku. Stanton naposledy natočil animák Hledá se Dory pro Pixar, předtím měl… (více)

Pixar se vydá cestou originality

Pixar se vydá cestou originality

16.05.2019

Pouze jeden z pěti posledních filmů od studia Pixar nebyl pokračováním zajeté značky. Tím snímkem byl Coco, zbylé tvořily Hledá se Dory, Auta 3, Úžasňákovi 2 a letošní Toy Story 4: Příběh hraček. To… (více)

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

04.09.2018

Pokračování velebeného hitu Úžasňákovi 2 je nyní oficiálně nejvýdělečnějším animovaným filmem v Americe. Nejen to, jsou zároveň prvním animákem, který si tam došel pro 600 milionů dolarů. Celkově pak… (více)

Úžasňákovi trhají rekordy

Úžasňákovi trhají rekordy

18.06.2018

Na pokračování oblíbeného animovaného hitu Úžasňákovi čekali fanoušci něco málo přes čtrnáct let. Letos se však téhle superhrdinské rodinky konečně dočkali a už můžou být klidní, protože film… (více)

Reklama

Reklama