Bud možná vypadá jako doktor, ale doktor rozhodně není. To jen jeho indiánský kamarád Orlí oko přepadl vlak a ukradl jednomu doktorovi kufr, ve kterém prý má být největší poklad. Ale co je tohle za poklad? Jen samé lékařské knihy a nástroje. Jenže než se Bud naděje, celé město, do kterého právě společně s Orlím okem dorazil, si myslí, že Bud je doktor (má přece lékařský kufr) a hned mu zařídí ordinaci. Bud tu ale bude mít ještě jinou práci - musí město zbavit lupičské bandy, která řádí po celém okolí. (oficiální text distributora)

Heavyman

Bud jako falešný doktor na divokém západě, to nemohlo skončit jinak než, že zfackuje všechny bandity na hromadu a ještě najde zlato ve studni a zákeřného šerifa. Nic dobrýho jsem nečekal a byl jsem mile překvapen, že se objevil i zajímavý příběh a několik slušných nápadů. Bud mi tam připadal trochu jako tlustej Chuck Norris, všechno měl na háku a nikdo na něj nestačil. ()

sadlokan

Indoši ze slámy,souboj v jídle nevídanej,"kladivo"použito několikrát,paráda.Hodně neprávem málo známej špageťák!!! ()

pepa3rd

Mám moc rád filmy s Budem a Terencem, protože v podstatě stvořili svůj vlastní žánr, který se prolíná od westernu až po kriminálku. Všude ovšem převládá jejich nepřehlédnutelný rukopis humoru a skečů, který ale s rozdělením dvojice trochu ztrácí dech. V rámci svého vlastního žánru patří tenhle film spíše k těm slabším kouskům. Celkově ale rozumný průměr. 50 % ()

Nocturno culto

Klasická Spencerova vybíjená, nejdřív se pořádně nají, vždy minimálně 10 chodů pro celý zájezd a pak fackami a kladivy zlikviduje sebevětšího místního gaunera, v tomto případě to je lehce nadprůměrná podívaná, kterou místy kazí ten blbej indián .. ()

topi80

Bud Spencer, poté už není co dodávat. U mě je celkem jedno, zda řádí v osvědčené dvojici anebo je na to sám, vždycky jde o výbornou podívanou. V tomto filmu se nějakým nedorozuměním stává doktorem v jakémsi zapadákově na Divokém západě, a ač jsou jeho metody dosti prapodivné, zdá se, že na léčené mají účinek. Ale to by pochopitelně nestačilo. Budovi se totiž příliš nelíbí chování banditů terorizujících město, a tak ve chvílích, kdy není zbytí, pustí se do jejich převýchovy. Facky létají, banditi prolétávají okny, stropy i podlahami, dokonce i zdmi. A tak příště přijdou v ještě větším počtu a ještě ozbrojenější. Vše je okořeněno další spoustou vtipných situací a gagů, například návštěva státního hygienika, koupel jednoho štětináče a následná ochutnávka polévky. ()

MrMir

Velké překvapení. Tento film jsem viděl až v roce 2009 :o). Na stánku jsem viděl DVD s filmem ala Bud Spencer, který jsem nikdy předtím neviděl a o kterém jsem do té doby neslyšel. Velmi, ale velmi dobře jsem se bavil. Sice místo potrhlého indiána by tam více slušel Terence, ale i tak super. ()

Vämpiriüs

Herce Buda Spencera mám moc rád už od mala proto při nálezu snímku, který mi doposud unikal jsem byl velmi nedočkavý co to bude. Celkem mi scházel Terence Hill, ale i tak jsem se dost dobře bavil ostatně jako vždy u každého snímku s tímto hercem. :-) ()

eFOXsize

Výjimečně dobrý kousek samotného Spancera. Tedy, on má většinu snímků slušný, nicméně tenhle si obzvlášť dobře vybavuji, i děj mě zaujal a prostě... miluju tyhle relaxační spaghetti westerny! Škoda Terence Hilla, ale Spencer to zvládl i sám. Slušná komedie na deštivou neděli :-)) ()

subic

No konečně pořádná fackovačka a mlátička, i když to nejednou odnese restaurant v malém městečku, kde se Buddy vydává za lékaře a taky se utkává s místním šerifem, třeba u velké žranice. Šerif totiž ví, že na dně studny je zlato, proto si najme bandu, která má celé městečko srovnat se zemí. To, co to sráží, je, že film vypadá jak se sedmdesátek. V té době už letěl třeba účetní Fantozzi a ty filmy vizuálně prostě vypadají lépe. ()

smrtubohem

Není pravda, že by Spencerovy sólové filmy byly špatné, prostě ty Hillovy jsou o něco lepší. Tento snímeček není zlý, jen nevím, proč celej film stál Budovi za prdelí ten fidlající zarostlej dědek v klobouku(velmi trapné). ()

Metal.God

Možná to bylo tím příšerným dabingem (film se mi nepovedlo sehnat v italštině), ale mě se tento film moc nelíbil. Na podívání to nebylo špatné, ale příběh byl až moc jednoduchý, roztažený a celkově špatný, postavy byly hrozné a Enrico Morricone sice složil nějakou poslouchatelnou hudbu, ale s jen asi jednou opravdu dobrou skladbou se vůbec nevyznamenal. Indián Eagle Eye byla neuvěřitelně otravná a někdy až trapná náhrada za Terence Hilla. Terence Hill uměl být otravný jen tak, aby otravný přišel jenom postavám Buda Spencera, ale pro diváky to byl vtipný sympaťák. Popsy Logan původně vypadal jako postava normální kvality, ale poté, co se mu dostaly do ruky housle, byl velmi otravný a až přehnaně nereálný. Jediná dobrá postav je Buddy, který má dobré hlášky a scény, kde střílí jsou to jediné, co je na tomto filmu opravdu skvělé. A scéna, kde Buddymu rozstřílí stůl s jídlem, vyústí v jeden z nejvíc badass momentů, možná i v rámci filmové historie, a Bud Spencer zde předvádí opravdové herectví. ,,Tento muž je jistě infekční, musíme ho ihned desinfikovat." - ,,Slyšels, musíme tě okamžitě definovat! Do koupele s ním!" ()

Stanmi

Pistolník Bud (Bud Spencer) se společně se svým „pokrevním“ bratrem, Indiánem jménem Orlí oko (Amidou) toulá krajinou, až jednoho dne Orlí oko ukradne tašku jednomu doktorovi. Buda tak podle ní všichni považují za doktora a následně se dvojice dostane až do městečka Yucca, kde se Bud stává místním doktorem a také bojovníkem proti zločinecké bandě Colorado Slima (Ricardo Pizzuti)… 80. léta klasickému spaghetti (nebo spíš fazolovému) westernu příliš nepřála, to však Budu Spencerovi evidentně nijak nevadilo a tak se svým věrným režisérem Michelem Lupem natočili tento snímek a dobře udělali, protože ho lze bez větších problémů zařadit mezi Budovy nejlepší „sólové“ filmy. Což je trošku paradoxní, protože samotný koncept příběhu není nijak objevný. Máme tady samozřejmě Buda, který opět hraje toho svého typického bručouna s prázdným žaludkem a dobrým srdcem a malé městečko plné (víceméně) dobrých lidí, kteří jsou ohrožováni ziskuchtivými bandity, takže není v zásadě nic, co už člověk neviděl v jiných snímcích dua Hill a Spencer. Tady však přichází ke slovu samotný scénář z pera Sergia Donatiho (to je pán, co spolu se Sergiem Leonem napsal Tentkrát na západě, nebo taky Vůni cibule Enza G. Castellariho, takže žádný scénáristický nýmand to není), který na základní kostru narouboval vtipnou zápletku se záměnou neotesaného Buda za váženého doktora, přidal k tomu úderné a zábavné dialogy, gagy a scénky, z nichž mezi ty památné rozhodně patří Budovo léčení nemocného starce, doslova žrací souboj se šerifem nebo lékařská debata o hygieně s Renatem Scarpem. Navíc se podařilo přizvat ke spolupráci i samotného Ennia Morricenoho, který do filmu dodal jak bezstarostně hravou melodii, tak i tu správně osudovou, za kterou by se nemusel styděta ani Hodný, zlý a ošklivý. Samozřejmě to co, mimo jiné dodává filmům Buda a Terence potřebnou šťávu je také osvědčený tým hereckých parťáků, jako je Ricardo Pizutti, bratři Dell´Acqua nebo Joe Bugner. Pokud Vám tedy slapstickový styl našeho statného Neapolitánce příliš není po chuti, Bud mířící na Západ na tom těžko něco změní, ale já jakožto letitý fanda jeho tvorby jsem byl s filmem spokojený, protože co jsem očekával, to jsem dostal a dokonce i nějakou tu porci poctivé fazolové zábavy navíc. ()

AxusNalim

Pustil jsem DVD s tím, že všechny lepší filmy se Spencerem už vydali, tak teď sahají po těch neznámých zbytcích nevalné jakosti. Proto mě překvapilo, že ještě existuje film s B.S., který jsem nikdy dřív neviděl a (subjektivní) "zábavnost" má na nečekaně vysoké úrovni. I když je to pořád o tom samém: mlácení rychle odzbrojených "bad guys" spolu s hubeným parťákem (dementním indiánem) a žraní kýblů fazolí na posezení. ...poznámka k dabingu, rok výroby 2008: Všichni mluví většinou jako učebnice češtiny. Tohle je (italskej) Divokej západ, god damn it! Určitě by přispělo atmosféře, kdyby aspoň zlosyni mluvili hovorověji (neplést s dlaždičinou). ()

Diego75

Tenhle film mě tedy příjemně překvapil. Ze začátku to vypadalo jako jeden z těch slabších filmů s Budem Spencerem, ale rychle se to rozjelo v parádní komediální western. Rvačky jsou jako vždy svižné a vtipné. Ovšem vůbec nejlepší je scénka, kde Buddy obědvá a objednává si všechna jídla restaurace, ta prostě nemá chybu. ()