Ďaleká búdúcnosť. Ľudia zo skúmavky už nie sú len fantáziou, vzduch plný prachu, nedostatok jedla a kvalitného kyslíka pripravuje pozemštanov o nádej na lepší zajtrajšok. Ľudia o posledné potravinové zásoby nebojujú na vojenských poliach, ale v arénach, kde o víťazstve rozhodujú stotonové bojové stroje. Finálny zápas sa pomaly blíži a stajne robotov Alexander a MasimutoTech pripravujú svojich pilotov na záverečný boj, ktorý skomplikuje nielen priemyselná špionáž, ale aj láska. (D.I.G)

VIETNAM20

VHS-Intersonic. Velmi slabé obsazení daberů. Film na způsob Pacifik Rim s roboty ale jeho předchůdce. Někdo to spojuje s Transformers. S tím že se zde nebojuje s mimozemšťany z jiné dimenze ale boj o zdroje surovin a jejich území. ()

chucky

Nápad, že o Alijašku bojují dvě aliance pomocí obřích robotů, vysokých jako paneláky, mi připadá hodně nereálný. I když fakt, že tento jilm vlastním na originální! videokazetě mi přijde taky trochu divný. Ovšem ve filmu jsou i světlá místa. Boje robotů nevypadají zas tak otřesně, horší je celková výprava, dialogy a herecké výkony.... ()

MiniRecenze

Pro mě srdcová záležitost,jako malý jsem se rád díval na souboje robotů a musím říct,že i přes béčkovou úpravu se na to sem - tam podívám i teď. ()

Tuty

Nostalgie veliká, jeden z prvních našich filmů na VHSce, dabing "all in one", nicméně scifi je to zajímavé i přes jednoduchý scénář, hltám ten závěrečný souboj dodnes. Tohle by mělo vzniknout jako remake v rukách schopného režiséra... ()

JesterKruger

A tímto můžu pogratulovat všem lidem v roce 1989, kteří tento film označili za nejhorší propadák, a odpad!!!!!!!! Já tenhle film prostě miluji! Mistr Loutkář je od stejného studia, akorát že v té době museli začít od znova, a jmenovat se Full moon Productions. Při natáčení tohohle filmu se jmenovali Empire Pictures. Zápas robotů, je fakt luxusní, nějaká ta romantika se tam mihne, konec napínavý... Já bych tomuhle filmu klidně dál Oscara, a těm lidem co tohle hodnotili odpadem (nikomu názory nekradu) Možnost čichat celý život záchodovou žumpu, ať vědí, kde patří dobrý film, a kde ne. ()

Rodney McKay

Nedávno jsem se x letech podíval znova na Robot Jox, chtěl jsem se trochu vrátit do dob, kdy jsem si tohle půjčoval ve videopůjčovně. Bohůžel teď po letech to bylo mírné rozčarování, kde jsem si vlastně uvědomil, že film je absolutně o ničem, bez špetky nějaké zápletky či děje. Ale pořád v tom vidím poměrně zdařilou vizi postapokalyptyckého světa, která kdo ví, se i v budoucnu může stát skutečností. ()

HMTD

Vyděl jsem to asi před 15 lety kdy my bylo 8 a stále si část pamatoval až do dnes, dokonce si pamatuji že se mi tenkrát o tom zdálo(komu by ne vidět tohle v mládí). I dnes to byla super zábava a doufám že se toho někdo za pár let chopí a natočí kvalitní předělávku. ()

Martin.Proko

Ukázkové sci-fi béčko vystavěné na loutkové škole animace 80tých let. Film je na svou dobu neurážející, retro sci-fi, s průměrným příběhem, které připomíná dobu VHS a konce studené války. Ne nečekejte epický příběh, je to jen jedno z mnoha klišé konce studené války. Nečekejte ani počítačové triky, ty byly ještě v plenkách. Film je ale zručná akční loutkařina, která vyvrcholila filmy jako Robocop, Armáda Temnot, nebo Souboj Titánů, před nástupem počítačové animace. To je také jeho bonus díky kterému nemůže, zapadnou mezi různé nízkorozpočtové často o desítky let mladší hrůznosti. Práce, kterou si modeláři a animátoři aspoň s tím dali, by byla u některých nových nízkorozpočtových sci-fi s odfláknutou CGI hodně potřeba a velké plus. Pro fanoušky „mechů" je to také prakticky jediný pořádný zástupce „mech kategorie" hraných filmů, až do vydání Pacific Rim I. ()

lusst

Film dom ako dieťa žral, no úprimne - neni čo chváliť. Hlavne technická stránka je mimoriadne mizerná, i vzhľadom na rok vzniku. ()

Jurator

Tento snímek jsem shlédnul poprvé asi v osmi letech. Ony dva, tři souboje neměly na svou dobu chybu, ale zbytek filmu působí vcelku nudně. A i když se zase jedná o sci-fi béčko z postapokalyptické budoucnosti, přišel v pravou dobu (v době robotomanie) a proto dávám za 3. ()

majklfly

v roce 2008 jsem se podíval na Transformers a krátce nato na tenhle snímek(co je jen tak mimochodem starší, jak já :) ). A závěr? Takhle jsem se už dlouho nepobavil. Hned po skončení filmu jsem si klekl směr východ, políbil zemi a poděkoval bohu za dnešní techniku. Jinak dějově na svou dobu bezpochyby zajímavé a pokus o futurismus třetí hvězdničkou. Co si myslím, že by svého času mohlo udělat velmi velký průlom a na co měli prostředky je zajímavější a vhodně vložená hudba (propracovaný soundtrack) a propracovanější souboje. (Vnímáno rychlost a rádoby údery). slabých 68% ()

misiacik

to bolo niečo, v dobách keď sme si videoprehrávače iba požičiavali na jeden, dva dni, toto bola prvá kazeta zasunutá do pristroja a mnoho sa nás vtedy zišlo pred TV, boli sme ohúrený a fascinovaný. Po filme sme si s bratrancáma stavali roboty zo všetkého, cheva, lego, Merkur, proste všade boli roboti a boli to časy, dávno minulé no v hlave stále žijúce v nás. To bolo niečo, nič podobné už nezažijem. Nič podobné už nepríde, všetko sa to stratilo v čase... ()

Tauloo

Kultovní záležitost starších ročníků. Dnes s úsměvem balancující nad propastí kýče, ale přesto stále Béčkem vonící podívaná tak trochu moralizující budoucnost. I tento film se svezl na vlně studené války a jasně rozdělil špatnou a dobrou stranu. Ukázak toho jak i bez počítačové techniky se dal pořídit "trikově náročný" film. Tři hvězdičky za film a jedna za nostalgii :) ()

Cryo13

Hmm stale i po rokoch si pamatam ten film naspamat videli sme ho s kamosom asi 1000x na svoju dobu to bol trhak ako hrom. ()

galfaroth

Tenhle film nejde posuzovat dnešníma očima, protože film byl natočen v době, kdy ještě počítačoví trikaři strouhali pastelky a snili o tom, jak budou z kartonu dělat kosmické lodě. Na tehdejší dobu se jim triky povedly a mě jako malému capartovi se dostal boj mezi dvěma roboty...tý jóóó. Navíc pokud se nad filmem zamyslíte je to zajímavá myšlenky, kdy se nevedou světové války a spory mezi velmocemi se řídí pouze vítězstvím mezi dvěma obřími roboty řízenými lidmi. Vše je doladěno příběhem hlavního hrdiny a ženou, která chce bojovat za každou cenu. A proč píšu recenzi, až nyní? Protože jsem ztratil 132 minu u Pacifik Rim a vzpomněl jsem si opět na jeden film, který byl natočen dříve a měl v sobě více šťávy. ()