Robot Jox - Zápas robotů

Robot Jox

Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 1989, 85 min

• Danoboss

Tento film ma postavil pred morálnu dilemu. Zachovať sa správne ale urobiť zo seba hlupáka alebo zachovať sa ako ostatní a vyzerať normálne? Vyberám si možnosť prvú. PREBOHA NEPOZERAJTE TO! Užívatelia to hodnotia priemerne iba preto, že si uvedomili svoju chybu, keď si to pozreli a teraz v snahe nevyzerať ako hlupáci nútia vás ostatných si tento filmový paškvil pozrieť tiež. Ak by som mal objektívne bez preháňania zhodnotiť čo všetko bolo na tomto filme zlé, tak absolútne všetko od bojovej choreografie, cez zápletku, herecké výkony a príbeh ktorý nedáva zmysel ani keď som sa veľmi snažil a nejaké pasáže si domyslel. Ale keby som sa dokázal povzniesť nad tieto drobné nedostatky tohoto filmu, tak prichádzajú veci ako nereálne fyzika, pretože keď niekoľko tonová ruka narazí rýchlosťou pol kilometra v hodine do niekoľko stotonového robota, tak neverím, že robot by spadol.. ani je väčšinou nepadám keď ma trafí papierové lietadielko alebo iný adekvátne ľahší a pomalší predmet. Sexuálne iskrenie medzi hlavným hrdinom a tou ženou zo skúmavky bolo rovnako presvedčivé ako terorista zo vzduchovkou strieľajúci do ropného tankeru v snahe poškodiť plášť lode. A konečné posolstvo filmu, že všetko ide aj mierovou cestou bolo tak neuveriteľne lacné, gýčové a trápne že ma prinútilo napísať toto ako môj úplne prvý komentár na CSFD. Film som si pozrel len preto, že som si ho útržkovite pamätal z detstva a chcel som si osviežiť pamäť o čo ide... spätne rozmýšľam o koľko krajšie by bolo pozerať radšej do stropu.. neurobte túto chybu aj vy a Robot Joxa si v žiadnom prípade nepozrite.(23.8.2008)

• Anderton

Hranica medzi odpadom a plným počtom je častokrát tenšia, ako medzi troma a štyrmi hviezdami. Preto potom tieto extrémy priemerujem. Tu je vážne všetko zlé, pôsobí to skôr ako z roku 1980, ale práve preto je to taká švanda. Dizajn budúcnosti je iba nevydareným upgradeom vtedajšej súčastnosti, ale s tým musia tvorcovia rátať. Nadčasovosť tak podobné typy scifi o budúcnosti postrádajú. Myšlienkovo taktiež, pokiaľ tu šlo nebodaj o reflexiu rivality USA vs. ZSSR pri "dobývaní" vesmíru.(14.4.2015)

No teda som aj zabudol, že tento film existuje. Pritom som ho ako malý chlapec videl na páske 30x. Dnes už na mňa v dobe transformérov toto staré skrípanie železa, vôňa zhoreného paliva alebo vystrlená obria kovová ruka nepôsobia takým silným dojmom ako vtedy. No ale vtedy to bola bomba a dodnes sa pamätám ako mi otec doniesol ako darček túto vhsku s mne oči zažiarili tak silno, že Matsumotova tajná zbraň bola oproti tomu už hasnúca diódka. Vtedy by to bolo určite za 5*, ale dnes tomu dám slušné 3*. 65%(24.4.2009)

• chucky

Nápad, že o Alijašku bojují dvě aliance pomocí obřích robotů, vysokých jako paneláky, mi připadá hodně nereálný. I když fakt, že tento jilm vlastním na originální! videokazetě mi přijde taky trochu divný. Ovšem ve filmu jsou i světlá místa. Boje robotů nevypadají zas tak otřesně, horší je celková výprava, dialogy a herecké výkony....(15.5.2003)

• B!shop

Fakt silena kravovina, ktera se viditelne chtela prizivit na uspechu Transformers. Nicmene pribeh, ackoliv je jednoduchej a stupidni, tak se mu neda uprit jisty kouzlo a celkem slusnej napad. Co se tyce hercu, ty hrajou fakt priserne, obcas mi prislo, ze ani nevi, co rikaj, navic ty dialogy jsou fakt dementni a souboje robotu pusobi nechtene smesne, jak ty stary filmy s Godzillou. Ale jelikoz film vylozene nenudi a jako becko to je dobry, tak lepsi 2*.(2.5.2008)

• - V písni "The Becoming" od Nine Inch Nails jsou nasamplované zvuky z filmu. (Corpsegrinder)

• - S rozpočtom 7 miliónov amerických dolárov to bol najdrahší film vyrobený štúdiom Empire Pictures. (beso74)

• - Studio Empire Pictures během natáčení zkrachovalo. Film koupilo a dokončilo studio Epic Productions, stalo se tak však až o více než dva roky později. (-bad-mad-wolf-)