Fiktivní snímek Špinavý trik, který je založen na reáliích jednoho z nejpozoruhodnějších skandálů v dějinách Spojených států, vypráví příběh špičkového podvodníka Irvinga Rosenfelda (Christian Bale), který je společně se svou obdobně vychytralou britskou partnerkou a milenkou Sydney Prosserovou (Amy Adams) přinucen ke spolupráci s agentem FBI Richiem DiMasem (Bradley Cooper), který se zcela vymkl kontrole. DiMaso je s sebou strhává do světa jerseyských politických machinátorů a mafiánů, který je nebezpečný i lákavý současně. Jeremy Renner představuje Carmena Polita, zaníceného, ale prchlivého politika, který se ocitl v pasti mezi podvodníky a FBI. Irvingova nevypočitatelná manželka Rosalyn (Jennifer Lawrence) by se přitom mohla stát onou příslovečnou poslední kapkou, která způsobí, že se mocné hráze intrik a podvodů definitivně protrhnou. Stejně jako předchozí filmy Davida O. Russella je i film Špinavý trik snímkem, který nelze jednoduše přiřadit k žádnému konkrétnímu žánru a který staví na syrových emocích a situacích, ve kterých se rozhoduje mezi životem a smrtí. (Falcon)

Mikecat

Organizovany chaos, retrofraska, film ma nieco doseba jednotlivymi scenami, ktore vsak niesu spojene v jeden dynamicky celok, ale su rozkuskovane na 1000 malych dejikov. Bale hra vyborne, ale chyba tu dynamika, zapletka, ziadne triky ani podvody tu niesu ukazane, az na ten velky, ktory je ale fadny, pribrzdeny a aj ked cakame nieco viac, nejake baf!nic nepride, vsetko sa strati v doterajsom chose. ()

CrazymanM

Sorry,ale to se mi moc nelíbilo!Finále celkem ušlo,super byly kostýmy a účesy,ale jinak slabota a hrozně roztahané a ukecané! ()

Luckyboy

Žánrovka, která si stejně jako podvodníci hraje na něco víc, než ve skutečnosti je. Ale nechat se oblbnout není úplně těžké, ačkoli to moc dlouho nevydrží. ()

Vito_LePour

Skvělé herecké výkony Bradleyho, Christiana a J-Law (nominace na zlatou sošku není překvapením). Film je možná zbytečně překombinovaný, minimálně po prvním shlédnutí. Některé dialogy vypadaly skoro jako kdyby to bylo dílo Guye Ritchieho. ()

]V[()Rt

Jedno se Russellovi musí nechat. Dokáže pro svoje filmy sehnat prachy a zástupy zvučnejch jmen. Škoda, že se nevěnuje výhradně producentský činnosti. Točit filmy totiž fakt moc neumí. Navíc ten film nevypadá jako by se odehrával v 70. letech, ale jako tématický maškarní, kde je fake úplně všechno, nejen Baleův účes. Stopáž je bohapustej nesmysl. 10 nominací na Oscara? Tomu říkám špinavej trik! 1,5/5 ()

SeldomSeen

Neskutečně stylová a nanejvýš zábavná jízda. Jen bych rád věřil, že nehodnotím čistě pod vlivem garderóby Amy Adams... ;) ()

hufnagel

Už dávno som nevidel tak uletenú,ale na druhej strane veľmi kvalitnú komédiu.Role sú jedna divnejšia ako druhá,ale fungovalo to.Perfektne zahrané,scenár výborne vystihol 70-te roky,škoda záveru. ()

Simba72

Film je zbytočne pokazený jeho dĺžkou. Keby je o niečo kratší určite by som sa pri ňom nenudila tak ako teraz. Dej je skôr priemerný, žiadne zvraty ani prekvapivé momenty. Našťastie to celé zachraňujú výborní herci na ktorých sa dobre pozerá. 50% ()

kacer4

Štýlový Bale a výborná Adams vynikajú nad všetkými. Obzvlášť výstrihy Amy Adams stáli zato. Ak niekedy nastane chvíla nekonečnej nudy tak si to možno pozriem znovu a svoje hodnotenie zmením, lebo prvá projekcia bola nudná a len miestami kvalitná. ()

VargovaI

Přemýšlím proč to nevyšlo. Herecké obsazení je víc než uspokojivé. Námět na první pohled zní také příznivě, tak kde se stala chyba. Z filmu, na který se člověk klepe jak drahej pes, se nakonec vyklube kolosální nuda. Místy unilé scény střídají afektované výstupy a spíš než napětí jsem cítila znepokojení. ()

wick

Průměr až podprůměr..teď nevím co napsat jako žánr, komedie to nebyla ani náhodou, kriminálka dost slabá, drama, těžko...takové nemastné neslané, bez napětí, ani pointa nebyl bůhví co, prostě taková tuctová kriminálka do odpoledního vysílání nějaké Tv série. 93% na rottentomatoes a Horký kandidát na Oscara? V porovnání s majstrštykem pana Martin S. anebo SteveMc Q., jen slabý odvar. ()

HouseFan

Další rok, další nominace. Konkrétně již 3. rok a 3. nominace. Začalo to snímkem Fighter, kde se spolu poprvé setkal David O. Russel a Ch. Bale. Druhý rok zkusil Russel znovu své štěstí s romantickou komedií Terapie láskou (Silver Linings Playbook) ve spolupráci s Bradley Cooper‘em a J. Lawrence. Ani jedna z jeho nominací však nebyla naplněna, a tak přichází letošní rok a jeho snímek Špinavý trik (American Hustle), kde se rozhodl spojit herce ze všech svých dosavadních nominovaných filmů a tím zvýšit své šance na výhru. Nejdříve všechno začne celkem v pořádku. Tématicky provedený začátek s příjemnou dobovou hudbou a příběh po celou první hodinu filmu dokáže zaujmout a dá se sledovat. Po pomyslném mezníku poloviny snímku už začne celý příběh být hrozivě předvídatelný a vy už jen s nudou čekáte až vše pomalu dojde do vámi očekávaného konce… Nicméně celý film nad vodou drží herecké výkony všech zúčastněných, Ch.Bale, Amy Adams, Bradley Cooper se také zaslouženě dočkali a jejich jména zazněla při vyhlašování nominací Oskarů. Bohužel i přes skvělé herecké provedení, jsem se nedokázal s žádnou postavou (jejím charakterem) sžít a vcítit se do jeho/její kůže. Je to jeden z důvodů proč je mi film značně nepříjemný…zkrátka, když není “symbióza” mezi postavou a divákem nefunguje vše správně. Pokud se mě ptáte na doporučení, mohu říct, že pokud se rozhodnete zkouknout spíše Wolf of Wall Street od Martina Scorseseho, můžete čekat velice podobný příběh se stejným nádechem a bohužel i lepším zpracováním. Uvidíme, kdo vyjde jako vítěz 2. března 2014 - American Hustle, či Wolf of Wall Street? ()

Enzo555

Špinavý trik, ale na divákoch. Nevadia mi jednoduché, alebo prvoplánové filmy, práve naopak. Pustite mi White Chicks a máte ma! Vadí však, ak sa jedn.filmy prezliekajú za zložité alebo nebodaj za UMENIE. Režisér vsadil na trojicu, kt.sa mu tak bohate osvedčila v Silver Linings (Bobby je tretí) a bez väčšej invencie (ale poschodové účesy sú nápadité) ich vnucuje divákom a hlavne f.kritikom, ktorí mali penu na ústach a na očiach vlčiu tmu odkedy sa prevalilo, že Jennifer L. si zahrá trophy wife Rosalyn a že bude istý čas na plátne len v bielom živôtiku. Jennifer je A+ herečka, ale akonáhle má hrať postavu o rok staršiu od seba, už je to menej dôveryhodné, detinsky oduté a samý vzdor a.k.a nezávislé. Jen sráca čaro a bubbly časť jej osobnosti na plátne nevhodne preráža, dávam to za vinu aj dlhej sérii detinských rozhovorov o prdoch, hnačkách, buttplugs apod. . Bale 150.x pre rolu zmenil váhu, tentoraz otehotnel, standing ovation a 20 nominácií! Bradley C. JE bezradný ako zajac chytený do kuželov hmlových svetiel. Záverečná scéna jeho plaču je stvorená do Hangover part 4. Jeremy je ako Joe Pesci Jr. slušný. Prekvapivo najmenej filmových Talianov paroduje deNiro. Bale to ženie ad absurdum. Dve hviezdičky za striptérske hviezdičky Amy Adams, ona bola svetlý bod. Je na najlepšej ceste nahradiť Nicole Kidman, myslené v dobrom. Aj jej postava sa potáca medzi osudovosťou a nahlúplosťou a jej motivácia nebude jasná ani keby ste v kine sedeli mesiac po skončení záverečných titulkov. Motivácia ani jednej z postáv. Hudbu zložil Danny Elfman?! D: Nepáčilo sa mi ani, že ústredný párik ostal za podvody nepotrestaný ()

gezper

Nudil jsem se a šlo to hodně mimo mě. Pomalé až útrpné. Herci, kostýmy, hudba, výprava celkově už to nezachrání. Ono se tam dělo zajímavého, co má diváka zaujmout a přikovat do sedaček? 10 oscarových nominací? Uff. [50%] ()

laurence

Je zvláštní, že se tolik kvalitních herců nechalo zlákat na tak chabý scénář. V reálném světě by se mnou mafiáni těžko po dvou podrazech spolupracovali na třetím plánu, který tentokrát vyjde a oni z toho opravdu (čestné slovo) tentokrát budou mít peníze. ()

bmolko

Skvela hudba, paruky/ucesy, vyborne narazky na zivot v sebeklamu (laska,uspech,stesti) a vytecne vykony zucastnenych hercu (predevsim Jennifer Lawrence a Amy Adams). Jinak film obcas trochu pokulhava ale stylovost mu rozhodne nechybi. ()

JONYT

A já se tak těšil, a zase nic.... nesmyslně zdlouhavé rozhovory a vyprávění o "ničem". Děj ve filmu? Ten ani nehledejte. A slušné obsazení a kostýmy film nezachrání. ()

LencaN

Tohle je bohužel snímek, který sice dostane nějaká ta ocenění, má velké ambice, ale diváci na něj dříve či později zapomenou a zařadí se mezi další podobně nevýrazné filmy. Jsem příkladem takového diváka. Bohužel jsem se k hodnocení dostala až skoro po týdnu od zhlédnutí a musím hooodně hrábnout do paměti, abych si vůbec utřídila, co se tam odehrálo. Začnu tím pozitivním. Christian Bale - wow. To vskutku není fešný batman s vyrýsovanou muskulaturou, jak ho známe :) Toho chlapíka obdivuju. Pro mě je naprostý herecký profík. A taky částečně lituju jeho tělo, protože to jsou jojo efekty, no hrůza - svaly, vyzáblý, svaly, tlustý, vyzáblý, atd. Nevím, jak je toho těhotenského bříška docíleno tady, ale v jiných filmech zaručeně mění svou postavu on a ne maskéři. Druhé pozitivum - Amy Adams. Další moje oblíbenkyně. Kruciš, ale jí oblíkali do proklatě hlubokých dekoltů a jako ženská musím uznat, že je to kus baby s výstřihem nebo bez. Řadím ji mezi nejkrásnější současné herečky a k tomu si myslím, že hraje taky eňo ňuňo. A dále kladně hodnotím retro, které American Hustle předvádí - účesy jeden šílenější než druhý, oblečení dobové, prostě to sedlo všechno dobře. Bohužel celkově je to takové "jak pejsek a kočička vařili dort". Poslepované, spíš zmatlané všechno možné dohromady. Člověk neví, jestli je to teda komedie, kriminálka nebo co. Každého bylo nakousnuto, ale nic nebylo extra kvalitně. Zápletka dobrá, ale vyšel z toho trošku šedivý děj. Čekala jsem nějaký závěr, kdy mi bude po zádech přecházet mráz a z kina budu odcházet s pocitem "dobře to vymysleli!" a ono nic. Plus ještě mně nesympatická Jennifer Lawrence. Ať hraje kladnou nebo zápornou roli, přijde mi sarkastická a kamenná. Poslání filmu vidím v tom, ukázat, jak se jedni podvodníčci a policajt ženou za svými vysněnými metami či si zařídit slušný život bez strašáků. To podplácení bylo zajímavé, celé ty techtle mechtle mezi politiky, investory a mafiány. Při nástupu De Nira jsem myslela, že se to konečně rozjíždí a že to celé pozvedne, ale dali mu jen miniaturní roličku a je to škoda, přitom takový herecký formát. Takže sečteno podrtrženo, nechápu ta ocenění. Toť vše. ()

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

08.03.2015

Denis Villeneuve teď patří mezi nejvyhledávanější režiséry v Hollywoodu. Rodák z kanadského Quebecu začal točit ještě v minulém století, americkou pozornost ale upoutal až předloňským dramatem… (více)

Oscary - výsledky

Oscary - výsledky