Fiktivní snímek Špinavý trik, který je založen na reáliích jednoho z nejpozoruhodnějších skandálů v dějinách Spojených států, vypráví příběh špičkového podvodníka Irvinga Rosenfelda (Christian Bale), který je společně se svou obdobně vychytralou britskou partnerkou a milenkou Sydney Prosserovou (Amy Adams) přinucen ke spolupráci s agentem FBI Richiem DiMasem (Bradley Cooper), který se zcela vymkl kontrole. DiMaso je s sebou strhává do světa jerseyských politických machinátorů a mafiánů, který je nebezpečný i lákavý současně. Jeremy Renner představuje Carmena Polita, zaníceného, ale prchlivého politika, který se ocitl v pasti mezi podvodníky a FBI. Irvingova nevypočitatelná manželka Rosalyn (Jennifer Lawrence) by se přitom mohla stát onou příslovečnou poslední kapkou, která způsobí, že se mocné hráze intrik a podvodů definitivně protrhnou. Stejně jako předchozí filmy Davida O. Russella je i film Špinavý trik snímkem, který nelze jednoduše přiřadit k žádnému konkrétnímu žánru a který staví na syrových emocích a situacích, ve kterých se rozhoduje mezi životem a smrtí. (Falcon)

Mates Hradecky

Utahaný styl vyprávění, dlouhý rozjezd ku škodě zajímavého filmu. Výborně volený casting - hraje hlavní roli obtloustlého kšeftaře s přehazovačkou opravdu stejný Bale, který hrál skelet ve filmu Mechanik? Každopádně to měl těžké, pro kterou s obou žen se rozhodnout. Sám bych nevěděl. Jennifer Lawrence je pro mě symbolem ženství již od dob Terapie láskou, ale překvapením je výkon Amy Adamsové, kterou jsem v mnoha předchozích filmech skoro neregistroval a tady zářila jak LED dioda. Obé byly k sežrání (no dobře,stačí k olízání). Potěšila i "čurda" Bobíka De Nira v roli mafiánského bosse. ()

Primus tesla

Škoda že tenhle film vypustili ven ve stejnou dobu jako The Wolf of Wall Street. Navždy tak zůstane ve stínu Scorseseho Vlka. Ale i tak je to nadprůměrná retro kriminálka se skvělými herci, kteří si to užívají a jdou do toho naplno. A dekolt Amy Adams, tlustý Christian Bale, comback Roberta De Niro a geniální soundtrack jsou třešničkou na tomhle sedmdesátkovém dortíku. ()

Vasourek

Nějak nechápu, proč to tu všichni tak zbořili.. Mě film potěšil minimálně stejně jako předchozí dva Russellovy filmy.. Ulítlej humor, ulítlá zápletka, ulítlý postavy, herci, který tomu dávaj šmrnc, k tomu povedený kostýmy a dvě sexy herečky v popředí, pupkatej Bale, kterej je stále nad věcí.. Jen bych asi řadil místo dramatu do komedie/krimi.. Za mě povedený a určitě to na čtyři hvězdy má! ()

winifred1

Skvělý film, ale rozhodně ne pro každého....průměrného diváka zřejmě vůbec nestrhne....fajnšmekry ale bavit bude....Nemám pocit, že by David O. Russell dělal záměrně líbivý snímek a chtěl zístat spoustu cen....Celý film je zábavný ale nikoliv prvoplánově...vlastně vůbec nevíte, co můžete od které z postav čekat....Film je hodně ukecaný ale není ukecaný zbytečně....spolu s lehkým napětím mezi postavami uběhne 130 minut jakoby nic....Jennifer Lawrence opět září, a je to pro mě vítězka letošních Oscarů za ženskou vedlejší roli....Celý ansábl ale hraje skvěle a ano, uvěřitelně a tak zkrátka sedmdesátkově....4 a 1/2 hvězdy (24.01.2014 -CC). ()

Kanty

Tak nudný film som už dávno nevidel Snaha o natočenie inteligentného retro krimi stroskotala na plnej čiare. Žiaden z hercov ma nijako nezaujal možno Bale Jenifer Lawrence bola hrozná. Oscar a za čo ??? 40 % ()

Degustant

´´Fiktivní snímek Špinavý trik´´ je aj skutočný opis filmu.Herecké obsadenie napovedá výbornú dvojhodinovú šou.Po pozretí polovice filmu už budete ľutovať, že ste sa nechali hereckým obsadením oklamať a že ste sa na tento film tešili, tesne po ubehnutí polovice filmu už budete rozmýšľať nad tým, ako lepšie ste mohli stráviť tento čas.Mohli ste si radšej pozrieť vedomostnú súťaž, mohli ste povysávať celý byt a navariť večeru a áno, dokonca ste si radšej mohli zapnúť televízne noviny.Takmer všetky činnosti, ktoré vás napadnú by boli rozumnejšie stráveným časom ako tento film.Po pretrpení 129 minút pochopíte, prečo sa film volá ŠPINAVÝ TRIK. ()

Soope

10 nominací na Oscara? vážně? jediný kdo drží akční linii filmu je Christian Bale, a to i přes svůj směšně působící příčesek.. Coopera každý zná jako pařícího maniaka z The Hangover série, ale roztomilý kudrnáč? ne, díky ()

milford

Člověka hned zaujme obsazení, jednak kvalitou, jednak ztvárněním postav a divnou úchylkou na účesy, protože aby každá postava měla takhle ujeté vlasy, no to jsem teda neviděl. Hlavně Cooper a Renner s patkou jako kráva :-) Akorát když začalo představení, v postatě se nic nedělo. Kecat, žvatlat, povídat si a jediné co trochu v těch dialozích zaujalo byly proklatě dlouhé výstřihy Amy Adams. Myslel jsem si že se situace trochu zlepší když se na scéně objevil Robert De Niro, ale chyba lávky. Po skončení setkání zase šeď a blábolení. Druhým světlým momentem bylo na konci rozuzlení skutečného podvodu, ale to bylo probráno v tak krátkém čsovém horizontu, že to na celém filmu nic nemění - humbuk kolem celého filmu nezasloužený, herci hrají sice i dobře, ale celé pojetí a scénář je prostě nedotažený. A že to je nominováno na Oskara? To jako fakt? Boo. Místo tohoto dlouhometrážního snímku, kde se podvody (“Hustle”) řeší ani z jednoho promile, i když z názvu jde cítit něco jiného, doporučuji raději všem anglický seriál Hustle / Podfukáři. Je i americká verze, jenže brak. Anglická verze je vyšperkovaná a každý samostatný díl je mnohonásobně lepší než tento počin. ()

bergeron

Ono možte dať do filmu viacero hercov veľkých mien, ale ked je to ukecaná bullšitina, tak to možte rovno zahodiť. ()

BullittSF

Rozvleklé, s plochými postavami a zápletkou, která se někde ztratila...jen pěkně retro. Takže si všichni budou tenhle film pamatovat jako ten,kde měl Christian Bale nadváhu. ()

mentos.

Mě prostě filmy Davida O. Russella na rozdíl od akademie nesedí. Fighter byl průměrný, Terapie lásku už byla lepší, ale taky žádná sláva. Na filmu Špinavý trik mě vlastně nelákalo vůbec nic, kromě herců. Stopáž téměř nekonečná a já jediný, za co dávám ty dvě hvězdy je to herecké obsazení. Opravdu nechápu tolik nominací na oscara, fakt ne. ()

lada32

Podle mě jedna z nej komedii letošního roku. Nechápu nízké hodnocení. I kvůli tomu dávám za 5, i když je to tak za 4. Líbilo se mi to víc jak Terapie..a ta nebyla zlá. ()

jozindodulik

Nekonečně dlouhá sračka o ničem. Sympaťáci Bale a Cooper tam vypadají jako idioti a jejich vzhled mě po celou dobu neskutečně iritoval. Ztráta času. ()

Teen.AGE.r

Lepší průměr, u kterého první polovina nudí, u druhé vás to trochu chytne a ten šíleně happy-endovský konec? Bože Hollywoode přestaň už s tím! ...68% ()

Etrox49

Rozpaky! Tých sa skrátka nezbavíte počas celého filmu. Momenty objektívneho nadšenia neustále pribrzďuje ťarbavý dej a do očí bijúca schopnosť tvorcov komplikovať divákovi život za každú cenu. Mohol to byť svižný thriller so skvelým obsadením, gradujúci prekvapivým rozuzlením, ale nie. Vy, z dielne Russel&Singer sa bez tých kreténskych kudrliniek proste neobídete. Oceňujem výpravu, dobové káry, učesy aj kostými (kozy neodolateľne vulgárnej Amy Adams, o ktorých by sa dal natočiť samostatný epos, sú tu neustále k dispozícií). Ubral by som trochu z hudobného podmazu, toto už začína byť hodne otrepané v podobných filmoch. Divák predsa nepotrebuje v každej 2. scéne počuť ďalší a ďalší a ďalší šláger 70.rokov, aby nezabudol, do akej doby je dej osadený. Herci znamenití, s touto konšteláciou sa to herecky snáď ani nedalo pokaziť. Bale s panderom a prehadzovačkou - originálne, humorné a ako vždy, brilantne zahrané. Zmienená Adamsová - top alfa samica, Cooper - ďalší šibnutý exot v jeho podaní ani tentokrát nesklamal. DeNirova drobná, no o to démonickejšia rola to celé vyšperkovala! Tu a tam sa v dramatickom vývoji objaví vtipná vsuvka a popravde, 99% z nich naozaj pobaví (svojim špecifickým spôsobom tomu pridáva komická figúrka Jennifer Lawrence). Bohužiaľ, ako celok to naberá dych len veľmi, veľmi ťažko, opäť by prospela kratšia minutáž, vypustenie niektorých zdelení, barličiek v podobe vnútorných, po čase otravných monológov. Za 3 pecky s postrádaním svižnosti, dramatičnosti, gradácie. Sklamanie, zívanie.... ()

steews

Ty všechny nominace jsem zase jednou nepochopila. Úplně obyčejný film, které nevyniká nápadem, dějem, sílou, vtipností, ničím. Možná leda obsazením, které je super. Nejvíc se mi líbila Jennifer, zahrála to skvěle, rvala jsem si z ní vlasy ještě víc než Bale :). Jinak film, který totálně zapadne. ()

hanzi_111

Fantastický Bale, jinak rozporuplné pocity. Film nemá tempo. Vše důležité se stane v poslední třetině filmu. Zpětně natočená první třetina byla zbytečná a násilná. Mohlo to být vyřešeno jinak. Mám opravdu rozporuplné pocity. Jednotlivé scény fungujou, celek moc ne. 69%. ()

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

08.03.2015

Denis Villeneuve teď patří mezi nejvyhledávanější režiséry v Hollywoodu. Rodák z kanadského Quebecu začal točit ještě v minulém století, americkou pozornost ale upoutal až předloňským dramatem… (více)

Oscary - výsledky

Oscary - výsledky