Fiktivní snímek Špinavý trik, který je založen na reáliích jednoho z nejpozoruhodnějších skandálů v dějinách Spojených států, vypráví příběh špičkového podvodníka Irvinga Rosenfelda (Christian Bale), který je společně se svou obdobně vychytralou britskou partnerkou a milenkou Sydney Prosserovou (Amy Adams) přinucen ke spolupráci s agentem FBI Richiem DiMasem (Bradley Cooper), který se zcela vymkl kontrole. DiMaso je s sebou strhává do světa jerseyských politických machinátorů a mafiánů, který je nebezpečný i lákavý současně. Jeremy Renner představuje Carmena Polita, zaníceného, ale prchlivého politika, který se ocitl v pasti mezi podvodníky a FBI. Irvingova nevypočitatelná manželka Rosalyn (Jennifer Lawrence) by se přitom mohla stát onou příslovečnou poslední kapkou, která způsobí, že se mocné hráze intrik a podvodů definitivně protrhnou. Stejně jako předchozí filmy Davida O. Russella je i film Špinavý trik snímkem, který nelze jednoduše přiřadit k žádnému konkrétnímu žánru a který staví na syrových emocích a situacích, ve kterých se rozhoduje mezi životem a smrtí. (Falcon)

punco

Nedokážem pochopiť ako nahovorili všetkých zúčastnených, mimochodom všetci zahrali perfektne, do takejto kraviny...Možno je to mnou že námet a rovnako aj spracovanie ma úplne obišli. Po výbornej Terapii láskou, som čakal oveľa oveľa viac....a nominácia na oscara za najlepší film, are you fucking kidding me ???!!! ()

Chuchmi

Taková škoda. Na film jsem se těšil díky hereckému obsazení, ale jsem velice zklamaný. Film se táhne jak smrad a ke všemu je to všechno neuvěřitelné nudné, bez žádného náboje, ke všemu jsem si za celý film nedokázal najít postavu, které budu fandit. Konec, kde se nejspíše měl konat "Wau efekt" (jo aha oni to naplánovali) se u mě nedostavil, protože jsem to předpokládal pomalu celý film (hlavně díky chování Amy Adams) a opravdu by mě zajímalo koho konec překvapil. Jsem ale rád, že jsem se podíval, protože když přežijete nesmírně nudnou poslední půl hodinu, přežijete už všechno. ()

Ironhead

Dal bych normalne asi jen tri hvezdicky, ale jednu proste musim pridat a to za kudrdlinky a natacky na hlave B.Coopera, prehazovacku a umelej pupek Ch. Balea, "Elvisovskou" patku J. Rennera a krasny kozicky Amy Adams ;) Vsichni herci jsou velmi zabavni a zjevne si to uzivaji ;) Skoda jen prilis moralistickeho konce, ktery k tomu celemu moc nesedi... ()

Fantasy

Čekala jsem od toho víc. Mnohem víc. Dostala jsem ožralou Jennifer, tlustého Christiana a Amy s hrozným vkusem na muže. Viděla jsem půl hodiny a pak jsem to vypnula, protože to zkrátka nešlo. Jednu hvězdu dávám za herecké osazenstvo, které mě těch třicet minut udrželo u obrazovky, protože jinak to nestálo za nic. ()

Ace.A.T.L.

Tak tohle jo! Fakt se to povedlo. Christian Bale absolutně úžasnej a k nepoznání. Celej film stojí na něm. On je ta pravá hlavní postava. Retro styl neubral, spíš honě moc přidal na kvalitě. Zápletky super, téma bomba a vyvrcholení pecka. Je to trochu klišé a díky tomu to ode mě nedostalo 5*, ale bylo to s odřenýma ušima. Takže za mě skálopevný 4* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

Lykr

Po druhém shlédnutí, jakoby se s filmem zastavil i čas. Nudné a trapné momenty nevynahrazuje ani velmi kvalitní obsazení. Ať se z toho snaží vyždímat všichni co jde, nějak to prostě nejde. ()

HellsAngel

Vcelku vydarený žánrový chameleón, ktorý vyniká netradičným tvorcovským uchopením, retro štýlom a hereckými výkonmi. Nohy mu ale podráža prílišná rozvláčnosť rozprávania. Trochu skrátiť, spraviť viac scénaristických zvratov a mohlo to kopať za vyššiu ligu. ()

Radek273

Je těžké tenhle film ohodnotit. Výkony herců, celé čtveřice Bale,Cooper,Adamsová,Lawrencová, to byl prostě zážitek, který by jen tak někdo takto přesvědčivě nevytvořil. Zároveň velký kus práce odvedli i další, viz.Renner a Peña například. Ale nutno říct, že role samotné jim dávali pro tento výrazný herecký výkon velký prostor a tím tedy možnost ukázat, co v nich je. My je ale známe, tudíž jsme se o tom v tomto snímku "pouze" přesvědčili. Tím se dostávám k druhé, horší stránce. Celá náplň a děj je neucelený, nezajímavý, často vleklý a místy nudný. Samozřejmě intenzivní výkony (a nebylo jich málo) zmíněné čtveřice vás z letargie neustále probouzí, ale celkový dojem nemohou zachránit. Skoro se mi tedy chce říct, že je jich pro tento film škoda (ale tak to úplně shrnout nejde!). Zbývá tedy jen D.O.Russellovi poděkovat za pokus a snad někdy u jeho zajímavějšího výtvoru naviděnou. ()

panki9922

Ja som si American Hustle užil. Jasné, vadila mi Jennifer Lawrence a občasné pózerstvo ale na druhej strane máte výborné herecké výkony (na Balea a Amy radosť pozerať), v pár momentoch excelentne infarktovú atmosféru (scéna so šejkom) a aj celkom zaujímavo podanú paralelu o americkom sne. Tých nominácii na oscara bolo priveľa (hlavne nie pre Jennifer Lawrence) ale je to film zábavný na sledovanie. ()

Heywood

Do doby shlédnutí tohoto filmu jsem Jennifer Lawrence pokládal za seriálovou tuctovku z Hunger games, nudnou a nezáživnou. Ale tady to byla jiná káva a sledovat jak Jeremy Renner zpívá hit Toma Jonese Delilah stálo za to. Vůbec to byl koncert hereckých výkonů. ()

v.indruchova

Mě to přišel jako dobrý film i nadprůměrný. Mělo to hlavu/patu i vyvrcholení. Pocitově ze života. Takové umění přežít. Ukazuje různé postavy jak mají své problémy  jak s nimi zápasí. Konec ten mi sedl. Herecky perfektní. Kosrými paráda. Já byla spokojená. Někdy jsem mezi rozhovory ztrácela pozornost. Hádky jsem občas přeskakovala. Řekla bych, že je to nejen takový vztahový propletenec a že se v tom někdo nemusí orientovat ani ho to tak bavit. Máto spoustu okamžiků které vás pudově přitáhnou, protože je tady dost sexuálních scén. Působí na naše "nejprimitivnější" pudy. Nepůsobí to lacině. Něčekla jsme moc dostala jsem víc. Však špatné chování postav tímto neschvaluji. ()

Welsiot

Perfektní Bale, průměrný a předvídatelný scénář, hodně nadbytečných scén a MONSTRÓZNÍ 5 minutovka Roberta De Nira. On předvede nejlepší scénu filmu, která ovšem paradoxně příjde v jeho polovině. Bohužel i přes geniální spojení obrazu a hudby ve scéně, kdy Jenny Lawrence uklízí a zmíněného R.D.Nira, je American Hustle plný hluchých míst, kdy si říkáte jaká je škoda, že ten film nemá 80 minut, protože kdyby měl, tak je konečný zážitek někde jinde. 75% ()

trx2010

Všichni se hodně snaží a celkově z toho nic nevznikne. Velmi dlouhý a nudný film s hvězdným obsazením. Jen Batman s pupkem a přehazovačkou je kouzelnej. Vsadím se, že nosí i ponožky do sandálů. Deset nominací na Oskara je skutečně úlet a zdá se že i kinematografie v USA je těžce v prdeli jako ta naše. Tento film by si zasloužil Oskara v kategorii těžce prosraná příležitost natočit dobrý film. ()

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

08.03.2015

Denis Villeneuve teď patří mezi nejvyhledávanější režiséry v Hollywoodu. Rodák z kanadského Quebecu začal točit ještě v minulém století, americkou pozornost ale upoutal až předloňským dramatem… (více)

Oscary - výsledky

Oscary - výsledky