Fiktivní snímek Špinavý trik, který je založen na reáliích jednoho z nejpozoruhodnějších skandálů v dějinách Spojených států, vypráví příběh špičkového podvodníka Irvinga Rosenfelda (Christian Bale), který je společně se svou obdobně vychytralou britskou partnerkou a milenkou Sydney Prosserovou (Amy Adams) přinucen ke spolupráci s agentem FBI Richiem DiMasem (Bradley Cooper), který se zcela vymkl kontrole. DiMaso je s sebou strhává do světa jerseyských politických machinátorů a mafiánů, který je nebezpečný i lákavý současně. Jeremy Renner představuje Carmena Polita, zaníceného, ale prchlivého politika, který se ocitl v pasti mezi podvodníky a FBI. Irvingova nevypočitatelná manželka Rosalyn (Jennifer Lawrence) by se přitom mohla stát onou příslovečnou poslední kapkou, která způsobí, že se mocné hráze intrik a podvodů definitivně protrhnou. Stejně jako předchozí filmy Davida O. Russella je i film Špinavý trik snímkem, který nelze jednoduše přiřadit k žádnému konkrétnímu žánru a který staví na syrových emocích a situacích, ve kterých se rozhoduje mezi životem a smrtí. (Falcon)

Kevi1

Akože môj subjektívny názor je skutočne 100%. V záchvate úprimnosti - nie som fanúšikom Balových filmoch napriek tomu, že som fanúšik Bala samotného. Taktiež Russel je pre mňa osobne veľmi preceňovaný režisér, ale to, čo ostatným vadí, sa mne páči. Rozhodne by som film nenazvala nudným. Asi to človek musí brať s nadhľadom, pretože ak by som hodnotila samotné jadro príbehu, tak je to síce za všetkých desať, no spracovanie trochu tápe. Lenže, čo sa mi na tomto filme najviac páčilo je spôsob, akým herci hrajú. Russel je známy tým, že necháva svojich hercov dosť improvizovať a keďže ide o také kapacity, dokázali to aj adekvátne využiť a dosiahli efekt, akože sa na natáčaní celkom zabávali. Možno mám Špinavý trik tak rada, pretože som od neho až tak veľa neočakávala a teda ma nemalo, čo sklamať. Samozrejme, myslím, že si to zaslúžilo tak maximálne tie nominácie na Oscara a neplačem, že zo žiadnej nakoniec nebola soška, ale ja osobne som sa bavila a American hustle sa zaradil do mojej filmotéky ako film, ktorý môžem pzoerať stále dokola. No, minimálne je to stokrát lepšie ako Silver Linings Playbook. ()

NagatoPein

Famózne. Lepšie než Vlk z Wolfstreet. Najmä inteligentnejšie. Nebudem hodnotiť pri ktorej scéne sa vám malo postaviť ako páni nižšie. Škoda slabých ženských charakterov. Christian Bale nesie celý film. ()

vampvegetar

No, vzhledem k očekávaní jsem velice nespokojen. Herci OK, herečky-"feťačky životního stylu tehdejší doby", také OK, obě jsi to užily a jejich vyvádění ubralo jejím mužaským oponentum několik vlasu a let života v tomto nemoc povedeném politicko-krimi lehce nadpruměrném dramatu. A starostovi také, vždyť je chválihodný občan, který krade ( mysli bere úplatky) pro dobro jiných ( a samozřejmě sebe ). Běžnej život "vyšších kruhu" a v neposledním řade i celé Ameriky a světa. Mohlo to být ale mnohem lepší a takový DeNiro tam byl jenom kvuli ménu a ne hereckému výkonu,protože prostor na to neměl. 3,5 stars, ale díkybohu, neviděl v kině. Za to to nestojí. ()

zmirix

Herecké výkony slušné ale celkově to bylo o ničem. Protahovaná nuda u které člověk přemýšlí nad tím jestli Christian Bale opravdu tak nechutně přibral nebo je to jeho břicho digitální. ()

voltamper

Jennifer Lawrence je fakt dobrá. Rozmýšľal som, či Christian Bale naozaj tak pribral kvôli tejto roli, alebo ho zamaskovali, ale zdá sa, že naozaj pribral. Ináč je neuveriteľné, ako sa to dnes vo filmoch doslova hemží fuckovaním. Priznávam, že boli pasáže, ktoré som preklikal. Najlepšie scény sú pri vzájomných stretoch Amy Adams a Jennifer Lawrence, čoby sokyne o Christiana Balea. A pointa filmu mala byť predsa úplne iná. Slabé 3*. ()

Dzoko

Po 2 zhľadnutiach, premňa najlepší a najoriginalnejší film za rok 2013. Extrémne sexy Amy a charizmatická Jennifer na jednom filmovom počine.. 90% ()

mad.dog

Je to zajímavý případ, tenhle film. Příběh a jeho vyprávění hrají poslední housle, zatímco vztahy postav a prostor herců, pro jejich ztvárnění a vyrochnění se v jejich pocitech a motivech tu jede sólo. Příběh hodnotit nebudu, ale upozorním na Balea. Ten mě každou rolí překvapí, jak se do ní stylizuje. Nejdřív Bruce Wayne - z Balea je svalovec, pak Mechanik - z Balea je nevyspalá vychrtlina a teď American Hustle a z Balea máme plešatýho špekouna. Díky jeho nasazení, labilitě Jennifer Lawrence a Amy Adams samotný, dávám nakonec 4*. S odřenejma ušima, ovšem. spíš to je 3,65*. ()

JerryPilsen

Vsazeno na herecké hvězdy,které těžko pozvedávají unylý děj.Vše mohlo být o dost kratší a děj o dost rychlejší.Každý moment je polopatě rozfázován a zápletka není strhující,ikdyž by mohla. ()

Kuzco odpad!

Člověk by jim možná odpustil ty peníze, který promrhali, ty herce, který zdržovali od něčeho smysluplnýho i to, že ho vlastně úplně zbytečně dvě hodiny nudili k smrti, ale rozhodně nelze odpustit to, do čeho natlačili Balea. Proč takový sebeobětování kvůli takový kravině? Něco tak odpornýho jsem už dlouho neviděla a už nikdy vidět nechci! Svoje herecký schopnosti by měl dokazovat na něčem smysluplnějším (tzn. na čemkoli jiným, klidně i v komedii Adama Sandlera). A to je doplněno nahou Amy Adams a hysterickou nahou Jennifer Lawrence. A ty jsou taky jediným důvodem, proč má film smysl vidět. Myslím ty jejich prsa, ne herecký výkony-ty totiž stojí za hovno, stejně jako všechno ostatní v tomhle zbytečnym filmu. ()

Horziou odpad!

Doporučuju dabing! Ty krávo, to je strašná síla!! Ty lidi tam melou úplný hovadiny a chovaj se neskutečně nepochopitelně. Český překlad na jedničku. Sakum pikum (6x) ()

sasankinbrat

Ak by film nebol kriminálnou komédiou, ak by nemal v sebe mnoho smiechu a odľahčených scén, ak by v ňom nebolo veľa dobrej a príjemnej muziky, ak by všetko skutočne vážne a problematické bolo spracované skutočne vážne a dôsledne, mali by sme možnosť sa zamyslieť nad množstvom problémov, ktoré nie iba americkú spoločnosť trápili, trápia i budú trápiť. Pochopiteľne, že David O. Russsell by také dielo nikdy nerežíroval. On chce totiž pokoj, konformitu, vtip, bezpečnosť, príjemnosť a pohodu, nie naopak. A to je pravdepodobne najväčší problém jeho tvorivého potenciálu, jeho umeleckého sveta, v ktorom žije a v ktorom si bahní ako hroch v teplom letnom bahne. Možno prisilné hodnotenie pre tvorcu, ktorý nakrútil nemálo filmov. Žiaľ, ak si niekto zoberie takú tému, akou je bezbrehé klamstvo každého živého tvora, kde niet hranice, kam sa už nesmie ísť, kde niet protiváhy tomuto všeobecnému a obludnému klamstvu, tak tam niet pomoci. Ak si niekto myslí, že komediálny žáner všetko odľahčí a všetko stmelí, je na omyle. Dôkazom veľkého omylu je teda aj film American Hustle (špinavý trik). Robert De Niro asi vedel prečo požiadal o vyškrtnutie svojho mena z titulkov filmu. Z hľadiska profesionality pritom filmu nemožno nič vyčítať. Akcie idú plynulo, dynamicky, s množstvom dobrej hudby. Jennifer Lawrence v postave Rosalyn Rosenfeldovej exceluje a očaruje, vyvolávajúc srdečné úsmevy. Jej priam geniálna tuposť je zahraná tak dokonale, až sa nechce veriť, že tento človek to nemá vo svojej prirodzenosti. A práve tuposť väčšiny protagonistov filmu priam nemá hraníc. Desať nominácii na Oskarov tohto filmu nie je omyl, to je čistý úlet. ()

Lubess.Knopp

Super-mega hvězdné herecké obsazení nás zklamalo tím nejvyšším možným způsobem. Dvouhodinové drama při, kterém se občas zasmějete , nebo se vyhrožuje pistolí a mluví sprostě . Dívat se většinu filmu na to jak Christianovi Baleovi padají vlasy taky není moc přijemné. Ke konci všichni začali zvyšovat tony ,řvát na sebe a rvát se , ani tohle nedodalo filmu pořádnou štávu . Když opomenu psychicky labilní Jennifer Lawrence jak stále jenom má výkyvy nálad , neprobouzí to ve mě nic dobrého. Celá New Jersey atmosféra nás tahala to kasín a kanceláří ,nepřístupných barů tkzv. pajzlů. O.Russel se vůbec nepředvedl....60% ()

lesis

Nuda,bez šmrnce a spádu, bez normálniho přibehu, nedalo se vydržet ani do konce. Tři hvezdy za herecne obsazeni a jejich snahu. ()

Ardath

Utvrzuji se v názoru, že David O. Russell je přeceňovaný režisér. S American Hustle si utrhl až příliš velké sousto. V rukou jiného a třeba i méně ambiciózního tvůrce to mohlo dopadnout mnohem a mnohem lépe. ()

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

08.03.2015

Denis Villeneuve teď patří mezi nejvyhledávanější režiséry v Hollywoodu. Rodák z kanadského Quebecu začal točit ještě v minulém století, americkou pozornost ale upoutal až předloňským dramatem… (více)

Oscary - výsledky

Oscary - výsledky