Fiktivní snímek Špinavý trik, který je založen na reáliích jednoho z nejpozoruhodnějších skandálů v dějinách Spojených států, vypráví příběh špičkového podvodníka Irvinga Rosenfelda (Christian Bale), který je společně se svou obdobně vychytralou britskou partnerkou a milenkou Sydney Prosserovou (Amy Adams) přinucen ke spolupráci s agentem FBI Richiem DiMasem (Bradley Cooper), který se zcela vymkl kontrole. DiMaso je s sebou strhává do světa jerseyských politických machinátorů a mafiánů, který je nebezpečný i lákavý současně. Jeremy Renner představuje Carmena Polita, zaníceného, ale prchlivého politika, který se ocitl v pasti mezi podvodníky a FBI. Irvingova nevypočitatelná manželka Rosalyn (Jennifer Lawrence) by se přitom mohla stát onou příslovečnou poslední kapkou, která způsobí, že se mocné hráze intrik a podvodů definitivně protrhnou. Stejně jako předchozí filmy Davida O. Russella je i film Špinavý trik snímkem, který nelze jednoduše přiřadit k žádnému konkrétnímu žánru a který staví na syrových emocích a situacích, ve kterých se rozhoduje mezi životem a smrtí. (Falcon)

Derek

zbytocne natahovane a nijako extra chytre ako sa to snazi byt. nebyt christian balea asi by som to vypol po hodine a pol ked to malo povodne skoncit. 70tkove ucesy a kostymy su dobre ale preco musi kazdych 5 minut hrat i nejaka hitovka z tych rokov??? ()

Mr.Pumpkin

Další nevýrazný film od Davida O. Russella. Nebýt výborných herců v čele s Christianem Balem, tak bych už dnes možná ani nevěděl, že jsem tenhle film před půl rokem viděl. 60 % ()

Stanislav_H

A čemu se jako divíte? Přede mnou se producírovat po všechny ty natáčecí dny polonahá Amy Adams, tak mám taky problém se udržet. ()

Dont

To prozatímní hodnocení (67%) mě udivuje, film byl za hranicemi přijat velmi vřele, o čemž svědčí desítky tisíc kladných hodnocení na imdb i nebývale vysokých 90% na metascore. Možná to není to, co všichni očekávali, není to druhá Terapie láskou, je to jiný film, jiný příběh a také jiný žánr. Film je asi delší než mohl být a příběh moc zašmodrchaný, ale to jsou jediné moje výtky. Herci hrají všichni na jedničku, Amy Adams se do toho vžila asi úplně nejlépe a podotýkám, že ještě nikde nevypadala tak sexy jako tady. Snímek a jeho retro atmosféru výborně podkresluje hudební doprovod, tady bych kromě často zmiňované úklidové scény zmínil především to, jak tvůrci naložili se songem Goodbye Yellow Brick Road při setkání před casinem. To byla paráda a Jennifer Lawrence ten moment tak trochu ukradla pro sebe v souboji s Amy Adams a Bradleym Cooperem. Špinavý trik neselhává ani v komické rovině, kromě několika vtipných scének je k pousmání třeba i Jeremy Renner v roli naivního dobráckého starosty a Michael Peña jako arabský šejk. :-) ()

Želik

Herecké výkony skvelé, hudba skvelá. Christian Bale je môj miláčik aj s pupkom a príčeskom, pretože nejde o vzhľad ide o to jeho skvelé herectvo. Ale ani moja neobjektívnosť ma proste nedonúti dať vyššie hodnotenie. ()

Dexter1

Úprimne? Cítim sa byť veľmi podvedený. Výborné herecké obsadenie, zvučné režisérske meno a bravúrny námet. Ako sa ale mohlo stať, že som bol svedkom odporného scenáru, ktorý nikto na pľace nevedel zachrániť. Ten film sa ťahá v jednom odpornom a nudnom kŕči, niktoré postavy sú extrémne iritujúce a zdĺhavými dialógmi sa nikam neposúvajúce. Áno vieme, kto je aký už od začiatku filmu, preto to nie je nutné podtrhávať celý film, čím z postavy spravím paródiu na samu seba. Premárnené oscarové nominácie, film neponúka nič zvláštne z oblasti formálnej a ani obsahovej. ()

Aleee89

Russellovy skoro každoroční snahy o zisk Oscarů jsou mírně úsměvné, někdy otravné, Fighter ani Terapie láskou mě nezvedly ze židle. Proto jsem od Špinavého triku pranic nečekala a jeho zhlédnutí neustále odkládala. Nakonec jsem vcelku mile překvapená. Zajímavý propletenec vztahů a mafiánských praktik mě bavil, i když musím uznat, že nejvíce mě zajímal milenecký (zpočátku) trojúhelník. Amy Adams byla tou, která mě zajímala nejvíce, hotová femme fatale. Šablonovité to bylo, to ano, ale přesto jsem se nedívala s despektem a nenudila se. ()

kajas

Přidávám se do předlouhé řady zklamaných diváků. Opravdu boží obsazení, povedené trailery a nečekaně velké množství oscarových nominací, to vše slibovalo famózní podívanou. Russell bohužel potenciál nevyužil a podepsal se pod docela zdlouhavý snímek, který vyzní do ztracena. Chválím ovšem Elfmanovu hudbu a všichni herci se taktéž velmi snaží (Jennifer, ač ve vedlejší roli, ovládne každou scénu). ()

Skip

Film, který nám chce natlačit, že je něčím víc, než je. Jenže divák není blbec, a tak sleduje dobré herce plácající se jak příslovečná nudle v bandě v tomto scénáristickém vakuu, do kterého byli nasáti. Tady se neskutečně promrhala šance na opravdu dobrý film. Holt, co je to platné mít kvalitní náboje, když střelný prach zvlhl. To je pak docela průser. ()

GILLWANDER

Herecky vyšperkovaný, dejom komplikovane zdĺhavý a obsahovo nedotiahnutý, dobovo štýlový a režisérky prepálený film. Je to až do plaču ako sa tvorcovia snažili vyplniť vyše dvojhodinový film nejakými akože zápletkami, ktoré vo finále mali prekvapiť. No v celej svojej kráse ponúkajú iba to, čo sme mali možnosť vidieť už niekoľko krát v iných filmoch. Špinavý trik nie je prekvapením, má od neho tak ďaleko ako Hobbit od Batmana, je to len perfektne zahraná dvojhodinová absurdita bez deju a vážnejšej kompozície, holá veta, ktorá neponúkne nič informatívného či zaujímavého. Ozvena bez odozvy. Prekvapenie roka sa určite nekoná. 65% ()

Petrasuvicka

Jak už tady někde padlo, David O. Russel vykreslil opravdu zajímavé postavy s groteskním nádechem...a je to pravda. Herci se do svých nových já skvěle vžili. Nedá se to ale srovnávat s Russelovou Terapií láskou, ty filmy jsou dost protichůdné, třebaže je na nich patrný autorův podpis a to v postavách. Každá z nich je něčím zvláštní, něčím šílená a jejich šílenost pomalu odhalujeme s průběhem filmu. Místama to bohužel drhlo a vleklo, takže se člověk začíná na gauči vrtět, netrpělivě očekává nějakou akci, takže trošku zkrátit stopáž, pár hluchých míst vypustit a myslím, že pak by se to mohlo doškrábat do páté hvězdičky. Ovšem soundtrack byl složený bezvadně. ()

-Knight-

Tu v zaujímavostiach sa píše, že režisér David O. Russell chce od hercov, aby čo najviac improvizovali, že nemá rád dej a zaujímajú ho len charaktery postáv. Pre takúto štýlovku, s množstvom výborných umelcov, to znie dobre, ale.. vo filme bolo 5 hlavných postáv (niektoré boli hlavnejšie, niektoré menej hlavné), no ku konci filmu mi bolo viac-menej jedno ako to s nimi dopadne. K žiadnej z nich som si ako divák nedokázal počas celej projekcie vypestovať bližší vzťah. Navyše dejové finále je len variáciou na mnoho ďalších veľmi podobných filmových zakončení. Herci boli výborní, všetci do jedného, no len to nestačí. Hrali akoby do prázdna. De Nirove cameo však bolo príjemným osviežením. ()

Jigy

Jako není to špatný film. Herecky velmi dobře obsazený a odehraný. nejvíce bych vyzdvihl Lawrence. To je ale asi tak vše. Střih mi přišel občas zmatečný, kamera divoká a režie vlažná. Podobných podvodů, fíglů a podrazů jsem viděl už hodně a tenhle rozhodně ničím nepřekvapil ani neobohatil již tak širokou škálu ve svém žánru. A proto se proboha ptám 10 nominací? Za co? Bože za co? ()

mikinhoo

Film hodnotím kladně, ale jsem z něj naváškách, jelikož mi příběh, který sepsal scénárista nepřišel zas tak moc dobrý. Prostě průměrný obyčejný příběh. Možná to je jen můj názor. Jinak obsazení bylo skvělý a předvedené herecké výkony zrovna tak. Rozpočet je asi ten rozdíl dobrého filmu od špatného. Kdyby tento průměrný příběh hráli průměrný herci, tak o tom filmu ani neuslyšíme v naší malé krásné zemičce. 3* ()

Aljak

Dosť dobré, obzvlášť keď presne podobná kauza sa aj reálne v USA stala na prelome 70tych a 80tych rokov. Tá atmosféra, ktorá sa nesie celým príbehom je famózna, a ešte viac zvýraznená skvelou hudbou, ktorá dokonalo doplnila celé to mafiánske prostredie. K úspechu tohto filmu určite dopomohlo aj herecké obsadenie na čele s takými hviezdami ako Christian Bale (ten bol fakt na nerozoznanie), Bradley Cooper (so svojimi "neodolateľnými" kučerami), Amy Adams (v tomto filme femme fatale ako sa patrí), a samozrejme aj ďalší. Trochu to v niektorých momentoch bolo príliš zdĺhavé a zopár vecí v tom "bezchybnom" pláne FBI očividne neodhadla (hlavne scénka s falošným šejkom, na ktorého ten mafián vybehol s plynulou arabčinou - fakt amaterizmus v podaní FBI). Ale celkovo zaujímavý film, pri ktorom sa človek rozhodne nenudí (a keď hej, tak len občas). No ale určite to nie je žiadne veľdielo, ktoré by si zaslúžilo označenie "film roka", teda súdiac podľa početnosti rôznych nominácií na prestížne ceny. Ale patrí zaiste medzi tie vydarenejšie (možno tak do TOP15 roku 2013). ()

zbyshek

Dalo by se říct, že vše bylo připraveno na skvělý film. Režisér O. Russell, skvělé, osvědčené obsazení, spolu se zajímavým příběhem napovídalo, do jaký pater hodnocení, bude tento film mířit. Bohužel, realita byla trochu jiná. Celá stopáž filmu mi přišla trochu přestřelená, příběh nebyl pojat tak, že bych ho vydržel sledovat více jak dvě hodiny. Dalo se z toho vytřískat daleko více. Místy byl děj nepřehledný, a to kazilo finální dojem. I když herci zahráli výborně, v celkovém kontextu to vykouzlilo jen 55%. Jako oddechovka dobrý, ale čekal jsem něco, mnohem, mnohem kvalitnějšího. ()

M.i.k.e

v jádru poměrně solidní film,který je příběhově a stylizačně OK a naprosto luxusní co do obsazení,jen jako celek působí až nepříjemně rozvekle,zbytečně ukecaně a mohl být,vlastně měl by být,minimálně o půl hodiny kratší.Těsně po shlédnutí mám z American Hustle podobný pocit jako kdysi z Fightera.Pocit,že sem viděl sice dobrý film,s dobrými herci,ale zároveň film stvořený na sílu,za každou cenu pro ceny.Film bez duše.Vzhledem k tomu,že jsem v poslední době viděl filmy jako About Time,Wolf of Wall Street,nebo Secret Life Of Walter Mitty,které mě každý svým způsobem nadchly,těžko můžu v tomhle případě hodnotit jinak.V rámci oscarových nominací jedna z každoročních bublin...60% ()

Gee.Rocks

Mr. Bale - můj nejoblíbenější herec, nejlepší herec, osobnost, sexy chlap, tajemnej jak hrad v Karpatech. Jak mám teď lidem říkat, že je úžasně sexy, po tomhle? Úžasnej hereckej výkon od něj. Plus další herecké eso a sex symbol Bradley Cooper s natáčkama na hlavě. K tomu Jennifer Lawrence a Amy Adams. Navic Jeremy Renner. K tomuhle filmu musí mít člověk nadhled, protože koukat na Coopera nebo Bala a pukat smíchy - to se mi ještě nestalo. Deset nominací na Oscara zcela zaslouženě. Porovnávání s Vlkem z Wall street je nadmíru trapné! ()

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

08.03.2015

Denis Villeneuve teď patří mezi nejvyhledávanější režiséry v Hollywoodu. Rodák z kanadského Quebecu začal točit ještě v minulém století, americkou pozornost ale upoutal až předloňským dramatem… (více)

Oscary - výsledky

Oscary - výsledky