Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tři bratři, kteří si říkají Černý korzár (Kabir Bedi), Zelený korzár a Červený korzár, žijí touhou po pomstě vraždy svého otce. Cílem jejich pomsty je muž jménem Van Gould. Zelený a Červený korzár nevydrží čekat na příjezd bratra, vydají se za Van Gouldem sami, ale Van Gould a jeho muži je nečestným způsobem přemůžou a zavraždí. Nenávist a odhodlání Černého korzára zabít vraha svého otce a bratrů je obrovské. Když zjistí, že žena, do které se bezhlavě zamiloval, je dcerou Van Goulda, musí se rozhodnout, co je pro něj důležitější, pomsta nebo láska… (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (162)

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Romantická slátaninka s krásně černobílými charaktery, krásnými ženami, statečnými piráty a naivní zápletkou, která se ideálně hodí jako mezistupeň mezi kreslenými seriály a popkulturními dílky typu Angel. Ve věku 10 let šlo o můj oblíbený snímek, měl jsem nutkání mu přihodit z nostalgie jedničku. Celkový dojem: 40 %. ()

Johny_fork 

všechny recenze uživatele

Dnes jsem po nějakých 18ti letech shlédl snímek, ve kterém vystupuje jeden z hrdinů mého dětství. V hlavě mi uvízly pouze dvě scény, ale asi ty nejsilnější, první jak leze Černý Korzár ze sudu za doprovodu geniální vybrnkávané melodie. Druhou scénou byl závěrečný květinový pohřeb indiánky. I po letech se jedná o takový milý, hezký patos, kde nemusíme složitě rozlišovat dobro a zlo, a když se povzneseme nad pár maličkostí (například, že herci nemluví na sebe, ale do kamery:), užijete si ho. Nestyďme se unést dobrodružností a romantikou pirátského příběhu, kde ctnost a ušlechtilost vítězí nad zlem. Mnohem lepší pohádka, než ty moderní české. ()

Reklama

agassi68 

všechny recenze uživatele

Nedá sa nič robiť! V kine som na toto dostal lístok len na státie a to som bol šťastný, že som sa tam vôbec dostal. Po skoro tridsiatich rokoch už to nie je celkom to pravé orechové, ale spoľahlivo sa mi objavili spomienky na mladosť, ktoré určili aj moje hodnotenie. Kabir a Carole ani nemuseli hrať, aj tak by očarili.. ()

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Lusknutím prstů si mě Kabir Bedi nalodil na tu svou pirátskou plachetnici a já se velice ochotně svezla na vlně nostalgie, zas jsem byla ta malá copatá, co k němu obdivně vzhlíží pro jeho smysl pro spravedlnost, čestné chování, odvahu i houževnatost.. Pravdou je, že v té černé barvě je až hříšně sexy a nesmírně mu to sekne... Pochvalu ode mne zaslouží i Mel Ferrer, ten jeho podvraťácký Van Gould mě dokázal i po třiceti letech rozpálit doběla... Užila jsem si to krásné prostředí, úchvatné lodě, nádherné kostýmy, podmanivou hudbu a vytýkat nebudu nic, nechce se mi... ()

GilEstel 

všechny recenze uživatele

Černý korzár, legenda mého dětství. On přesně naplňoval všechny ideály dobrodružství, pirátství a šlechetné statečnosti. Je to jeden z těch filmů, u kterých se nikdy nebudu ptát na jejich uměleckou hodnotu nebo společenský přínos. Ten film má v sobě schovaného toho desetiletého kluka, pro kterého je Černý korzár vším. Kabir Bedi byl pro mě ve své roli, která dalece přesahuje odkaz Sandokana, vždy vzorem všech pirátů. Ústřední chorál dvojice Angelis tvoří z každé dnes již zapadlé scény nezapomenutelnou nostalgickou podívanou. Krásný je i závěr celého filmu s epilogem. ____________ „Blesk představuje život, který už přestal být jeho životem. I když nám se líbí, viďte přátelé. A malá bárka je nyní veze vstříc jinému životu. Novému životu.“ ()

Galerie (33)

Zajímavosti (6)

  • François l'Olonnais (Edoardo Faieta) a Henry Morgan (Angelo Infanti) skutečně žili a opravdu se účastnili útoku na přístav Maracaibo. (Nick321)
  • Opička, se kterou se Yara (Sonja Jeannine) z počátku filmu mazlí, je tamarín pinčí (Saguinus oedipus). Jde o malou opičku čeledi kosmanovitých, která obývá velice omezené území tropických deštných pralesů v Kolumbii. U nás ji můžeme spatřit třeba v ZOO na Svatém Kopečku u Olomouce a dalších. (Prochy38)
  • Křestní jméno Černého korzára Emilio je personifikací spisovatele Emilia Salgariho, autora románové předlohy. (GilEstel)

Reklama

Reklama