poster

Chraň nás od zlého

 • USA

  Deliver Us from Evil

 • slovenský

  Zbav nás zlého

 • USA

  Beware the Night

  (neoficiální název)

Mysteriózní / Horor / Thriller

USA, 2014, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • akisha
  ***

  MŮŽE OBSAHOVAT MENŠÍ SPOILERY. Jak mě začátek svou hutnou atmosférou nadchl, tak mě konec svou debilitou nasral. Do chvíle, než lapí potetovanýho, naprosto vyšinutýho mentála (klobouk dolů Seane Harrisi) je to na 5*. Baneův polda je parádní, jeho sidekick ještě lepší, příběh zajímavej a strašidelnej, prostředí stejně hnusný a depresivní, jako ve špičce všech těhle filmů, kterou netřeba jmenovat. Ta nadutá mrtvola byla teda über hnusná. Jenže jak již bylo zmiňováno, když se dostanou krysímu humusákovi na kobylku, všechno tohle jde do háje a nastupuje vymítání, a to podobě, v jaký je většinou filmový vymítání prováděno. Sami v místnosti, mentál přivázanej na židli, chvíli žvatlá "démonšťinou," chvíli sype nějaký osobní plky o detektivoj, chvíli se škvíří pod modlením (kdo by se taky neškvířil), no zkrátka typická nuda. Takže jednoduchým průměrem vychází 3*, ale zamrzí to.(28.12.2014)

 • misterz
  ****

  Zaujímavý krimi thriller s hororovými prvkami, náboženskou tématikou a dobrou mysterióznou atmosférou. Príbeh nebol zlý, bavil od začiatku až do konca, ale nemôžem sa ubrániť pocitu, že sa v tomto smere predsa len dalo urobiť viac, prípadne niektoré veci ohľadom vyšetrovania zracionalizovať. Na druhú stranu, koniec a záverečný exorcizmus bol výborný a s perfektnou mrazivou atmosférou. Z hercov ma prekvapil E. Bana, mám ho za priemerného herca, nič extra, ale táto rola mu padla ako uliata. Na nadpriemer to stačí. 70/100(5.12.2014)

 • Allien.9
  ***

  Od začátku viditelné áčko (provedení, Eric Bana...), přesto nemohu dát více jak 3,5*. Na vině je laťka, která je v první polovině filmu nastavena tak vysoko, že se člověk přímo klepe na konečné střetnutí. Satan sám však, žel bohu, nedorazí a ono "velké finále" tak zůstává ztraceno kdesi mezi non-stop narůstající gradací a náhlým happy-endem.:-((7.1.2018)

 • Bloody13
  ***

  Propojení kriminálních thrillerů z let devadesátých a exorcistického horroru Derricksonovi asi nevyšlo tolik, jak si představoval. Děsivých momentů je minimálně a s ubíhající stopáží tak nějak víc a víc ukecanější. Je to škoda, když si vzpomenu na dvě scénky v dětském pokoji, při kterých příjemně mrazí. Lahůdková je práce se zvukem a kamerou, jejich týmovou hru si člověk doslova vychutná v první půlhodině, co je divácky nejvděčnější. A přesto, že zdejší napětí postupně povoluje, pořád je tu sympaťák Bana, jeho kolega srandista a několik chuťovek v podobě mrtvoly prolezlé rojem much a ukřižované kočky. Bzzzzz, mňaaauuu... (60%)(12.10.2014)

 • Radek99
  ***

  Exorcismus pro mladší a nepokročilé. Je s podivem, že tak předvídatelný a po všech stránkách průměrný film natočil právě režisér, který už posednutí ďáblem mnohem lépe a mnohem sugestivněji zpracoval už ve svém strhujícím filmu V moci ďábla a který ve svém předchozím duchařském kousku Sinister prokázal, že dovede bravurně pracovat s atmosférou a přinutí diváka, aby se skutečně bál. Tedy věci, které jeho poslednímu filmu fatálně chybí... Režisér Scott Derrickson má ale hlavně zjevně slabost pro křížení nesouvisejících žánrů, jak už předvedl právě ve výše zmiňovaném velmi sugestivním vymítačském hororu V moci ďábla, kde funkčně zkřížil žánr hororu a justičního dramatu. Nyní ovšem roubuje exorcist horor na temný rádobyfincherovský thriller a to celé ještě kříží s klasickým policejním dramatem, navíc čas od času nelogicky odlehčovaným ,,cool" hláškami s komediálním podtónem, které posilují přesvědčení, že tenhle horor může fungovat jen u někoho, kdo dosud nezná dosavadní Derricksonovu tvorbu, o vrcholech žánru (Vymítač ďábla) nemluvě...(6.12.2014)

 • - Producent Jerry Bruckheimer měl na zfilmování knihy práva již od roku 2001. (Terva)

 • - Vo filme sa nachádza pár odkazov na skupinu The Doors. Posadnutá Jane (Olivia Horton) spieva refrén skladby "Break on through (on the other side)", ktorá tiež zaznie aj pri záverečných titulkoch. Skladba "Riders on the storm" hraje v pozadí v bare pri rozhovore Ralpha Sarchieho (Eric Bana) a Joea Mendoza (Edgar Ramirez). A je tiež spomenutá aj skladba "People are strange". (matowp)

 • - Na kameře, kterou používají vojáci na začátku filmu v Iráku, jsou GPS souřadnice (N 33.8833° E 45.0667°), ukazující skutečně na místo v Iráku ležící asi 80 kilometrů severovýchodně od Bagdádu. (rakovnik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace